آزمون تافل فعلا در ایران متوقف شد


آزمون تافل فعلا در ایران متوقف شد

موسسه ای.تی.اس اعلام کرد آزمون زبان انگلیسی تافل در ایران به دلیل تحریم بانک‌های ایرانی در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تا پیداشدن راه حل جایگزین، برگزار نمی‌شود.

موسسه آمریکایی ای.تی.اس که برگزار کننده آزمون تافل است، در سایت خود اعلام کرد که متقاضیان آزمون تافل در ایران به دلیل شرایط تحریم، نمی‌توانند هزینه ثبت نام را از داخل ایران پرداخت کنند.

براساس قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، همه فعالیت‌های مالی، بانکی و بیمه‌ای مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای ایران در سطح بین‌المللی تحریم شد.

آزمون تافل، آزمونی به زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی زبانان است که توانایی افراد را در برقراری ارتباط به این زبان می‌سنجد.

دانشگاه‌های آمریکای شمالی و برخی کشورهای دیگر، برای دادن پذیرش به دانشجویان غیرانگلیس زبان، از آنها نمره آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی می‌خواهند که تافل برای این دسته از دانشگاه‌ها از معتبرترین آزمون‌ها است.

بر اساس سایت رسمی موسسه ای.تی.اس، بیش از شش هزار موسسه در بیش از 130 کشور جهان برای پذیرش دانشجویان خارجی، اعطای بورس تحصیلی و فارغ التحصیلی، نمره تافل را ملاک قرار می‏دهند.

تصمیم ای.تی.اس برای تعلیق آزمون تافل در ایران در حالی گرفته شد که گروه بزرگی از دانشجویان به ویژه پس از انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری، می‌خواهند برای ادامه تحصیل و زندگی از کشور خارج شوند.

به گزارش صندوق بین‌المللی پول، سالانه بین 150 تا 180 هزار ایرانی تحصیل کرده برای خروج از کشور اقدام می‌کنند و ایران از نظر فرارمغزها در بین 91 کشور در حال توسعه و توسعه نیافته جهان، مقام اول را دارد.

mardane amal - ایران - مسجذ سلیمان
نمیدونم چرا مردم بجای فرار از ایران و پناهنده شدن نمیمونن توی ایران و دست به ترور و انتقام بزنن شاید ترسو هستن یا ترس از مرگ نمیزاره بمونن 95% مخالفن اما تسلیم 5% مسلح شدن که مبادا کشته بشن پارسال تو میدون ازادی موقع فرار خوردم زمین لبه بلوار پام ترک خورد 5 ماه طول کشید تاتونستم دوباره بدوم تو گچ بود چرا کسی دست به اقدام مسلحانه نمزنه حتی کردها که ادعاشون میشه مسلحن ساکت موندن مگه امام حسین علیه ظلم نجنگید؟ همه براش سینه میزنیم اما راهشو ول کردیم
جمعه 25 تیر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
آخ چه بد شد حالا که امتحان تافل نمیگیرن ما ممکنه که بمیریم. جمش کنین بابا مثلا 30 ساله که تحریم هستیم چی شده؟ فروشگاه ها مجلل تر شدن و مغازه ها پرتر. من که از اوضاع ایران راضیم هر ناراضی هست بیاد بحث. بخصوص خارج نشین های خیانکار.
جمعه 25 تیر 1389

iraneslam89 - کلمبیا - کلمبیا
mardane amal - ایران - مسجذ سلیمان . ایرانی با ایمان در هر دینی خائن و خیانت کار نیستند و کسی که لقمه حلال خورده به وطن خود خیانت نمی کند و تا به حال نیز گفتم کسی که غیرت و بویی از مردانگی و سر سفره حلال بابای مردش نه نامردش بزرگ شده باشد به خاط تقی به توقی از ایران فرار نکرده و نمی کند و خود و خانواده اش را آواره این کشور و اون کشور نمی کند در ایران متولد شده و پس از چنیدن سال عمر با عزت در ایران نیز از دنیا می روند
جمعه 25 تیر 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
afshin7174باباجان تو خودتو ناراحت نکن به حال امسال تو که..هیچ چیز فرقی نمیکنه.اخه تو چیزی از دنیا دیدی که نظر میدی?
شنبه 26 تیر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
iraneslam89 - کلمبیا - کلمبیا .منظور از تقی به توقی یعنی شکنجه و تجاوز در زندان و تهدید خانواده بیرون زندان و مصادره اموال و....باز هم بگم یا برم برای لبنان و فلسطین گریه کنم?...ببین کی از عمر با عزت حرف میزنه تازه!
شنبه 26 تیر 1389

Heliantin - انگلستان - لندن
آدم... صبح تا شب به شخصیتش توهین بشه بازم هیچی حالیش نیست.. با شما هام که ایرانه ویرانرو گلستان میدونید.. سرتونو بکنید زیر برف چون هرگز نخواهید فهمید بد بختا
یکشنبه 27 تیر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
afshin7174 - ایران - تهران مطمئن باش برای امثال تو اتفاقی نمیفته آخه امتحان اکابر نیست که؟
دوشنبه 28 تیر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.