شرایط معافیت از سربازی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

شرایط معافیت از سربازی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

بیش از هشتاد سال است که خدمت سربازی در ایران اجباری است

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از تسهیلات جدید برای مشمولین خدمت سربازی خبر داد.

این شورا روز چهارشنبه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) بر اساس مصوبه سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد که گروهی از مشمولان ایرانی مقیم خارج از این کشور می توانند با پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان کارت معافیت از خدمت صادر کنند.

این افراد باید قبل از پایان اسفند سال ۱۳۸۲ از ایران خارج شده باشند و حداقل دو سال را پس از ۱۳ سالگی در خارج از ایران اقامت داشته باشند.

بر اساس اطلاعیه شورای ایرانیان این افراد می توانند تا پایان سال ۱۳۹۰، سالی یک بار به ایران سفر کنند و حداکثر سه ماه در ایران اقامت داشته باشند.

آن دسته از مشمولان خدمت سربازی که تا پایان سال ۱۳۸۵ از ایران خارج شده اند و در حال تحصیل در مراکز آموزش عالی مورد تایید دولت ایران هستند، می توانند سالی دوبار و حداکثر سه ماه در ایران اقامت کنند.

خدمت سربازی اجباری در ایران حدود ۸۷ سال قدمت دارد و در سال ۱۳۰۱ درارتش ایران شعبه هایی به نام "سربازگیری" و "اداره نظام اجباری" راه اندازی شد.

این اداره بعدها به اداره نظام وظیفه عمومی تغییر نام داد.

قانون خدمت سربازی تا کنون بارها تغییر کرده اما تغییری در اجباری بودن این دوره ایجاد نشده است.

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
باز دست گدایی جلوی ایرانی های خارج از کشور دراز کردند!!! مرگ بر رژیم شیطانی ولی وقیح. پیروز باد جنبش آزادیخواهی مردم
چهار‌شنبه 28 بهمن 1388

nikiniki12 - المان - المان
فقط بفکر کاسبیند فشارخارجی روحس کردند تروخداکسی اینکارونکنه وبول توجیب اینانریزه.زندانی میکنند بول کاسبی میکنند وحالاازاین طریق??????
چهار‌شنبه 28 بهمن 1388

قانون جنگل - المان - کلن
مگه مغزخرخوردم برای خرید سربازی پسرهام نفری ۵ میلیون تومان باج بدهم که چی بشه پسر هام برن ایران اون هم ایرانی که قانون واصول نداره به قول معرف سگ صاحبش رانمی شناسه بعداز کودتای انتخابات همین طور دسته دسته جوانهای وطن دارن از دست شما در میرن .جیب هم وطنهای داخل کشور را خالی کردن نوبت هم وطنهای خارج از کشور شده . این پول میدم به قاچاقچی تاجوانهای وطن رابیارن این جا .خر خودتان هستید.
چهار‌شنبه 28 بهمن 1388

Mahnaz30 - سوئیس - ‌‌برن
بدجوری وضع مالیشون بهم ریخته این پولها را از مردم بگیرند و برای سرکوب مردم بریزند تو جیب مزدورای لباس شخصی ها بسیجیها و.....
پنج‌شنبه 29 بهمن 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
بابا این قانون مال 100 سال پیش بود که! کسی که 82 از کشور خارج شده الان 3 تا پاسپورت داره! شوتن بابا اینا....هه هه هه هه هه..
پنج‌شنبه 29 بهمن 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.