دانلود متن کامل کتاب خاطرات آیت الله منتظری

دانلود متن کامل کتاب خاطرات آیت الله منتظری

این کتاب بخشی از خاطرات فقیه و مرجع عالیقدر، مشتمل بر یازده فصل است که در 1600 صفحه تنظیم گردیده و کلیشه و اصل اکثر اسناد و نامه ها در آن آمده است. این کتاب در بهار 1379 آماده نشر گردید، ولی به خاطر مشکلات فنی چاپ اول آن در تیراژ محدود عرضه شده است

بخش اول

بخش دوم

پسورد : melliblog.tk


دانلود فایل پی دی اف

grgesho - ایران - بوشهر-کنگان
خودش که رفت دیگه کتابش می خواهیم چکار؟
سه‌شنبه 1 دی 1388

lagolas - ایران - طهران
کسی که به این عزیز توهین کنه بدونه ما بهش بی احترامی میکنیم و نا سزا بهش میکنیم. از سارا در کانادا و انتی اسلام گرفته تا بقیه. پس احترام خودتونو نگه دارید
سه‌شنبه 1 دی 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
فکر کرده بود بعد از مرگش می تواند تمام گناهایش را ماست مالی کند. و تمام تقصیر ها را به گردن دیگران بی اندازد.ایرانیان باید بدانند که داماد اقای منتظری خودش یک جنایت کار و ادم کش بود. و رئیس یک سری قتلهای زنجیره ای.فرزند ایشان را با یک چمدان دولار گرفتند.اقا ی منتظری هم در بیانیه ای گفتند که پسر من خل و چل هستند و عقل درستی ندارد.اختلاف حاجاقا منتظری و خمینی سردامادش و مسائل خانوادگی شروع شد .و باعث شد که خمینی او را از جا نشینی خود خلع کند.بارها گفتم باز هم میگم بهترین اخوند خوب اخوند مرده می باشد.
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
خواندن خاطرات یک انسان چه معنی دارد؟ از خودتان پرسیده اید چرا این چیزها را میخوانید؟ این صادقانه یک سئوال است. ربطی به منتظری یا دیگری ندارد. ما چرا خاطرات یک نفر را میخوانیم؟ که ببینیم همان بوده که فکر میکرده ایم؟ که ببینیم با مدلها و اندازه های ذهنی و عقیدتی ما جور در میاید؟ که ببینیم باید در کدام دسته او را قرار دهیم و چگونه نگاهش کنیم؟ یا هر وقت صحبت میکنیم؛ بسرعت با توجه به انچه خوانده ایم؛ محفل را گرم کنیم و اطلاعاتمان را عیان کنیم؟ واقعا چرا ما این چیزها را میخوانیم؟ (ایرج گرگین عزیز در یک مصاحبه از زنده یاد فروغ فرخزاد پرسید: فروغ؛ از خاطرات و گذشته ات بگو. فروغ گفت: اینکار چه سودی داره؟ من مثل همه ادما یک تاریخ تولدی دارم؛ یه جایی بزرگ شدم؛ توی حوض افتادم؛ شیطونی کردم؛ مدرسه رفتم و خب؛ این مسائل واسه همه اتفاق افتاده.) به همین سادگی. اما بنظر میاد که ما به خواندن این کتابها علاقه داریم؛ چون عاشق قضاوت کردن و عقیده داشتنیم. اینطور نیست؟ خطر درست همینجاست. فریب و بیراهه درست همینجا کمین کرده است. اینطور نیست؟ خودتان نگاه کنید. شادباشید.
سه‌شنبه 1 دی 1388

afsaneh555 - ایران - تهران
حالا به نظر شما وقت بذاریم برای خوندش یا نه؟ شما چی میگید؟!
سه‌شنبه 1 دی 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد
lagolas - ایران - طهران . . سلام دوست عزیز .کاملا با نظرت موافقم.
سه‌شنبه 1 دی 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . عجب تو عقب مانده ای هستی ٬ همین نقل خاطرات تلخ و شیرین شخصیت ها است که تاریخ را میسازد تا سرمشقی برای همه اقشار جامعه از عادل تا ظالم باشد حتی غار نشینان عصر حجر هم با نقل خاطرات خود در قالب نقاشی در دیوار از خود برای آیندگان تاریخ تمدن بشری رو رقم زدند. از آنجاییکه عقل ناقص تو و امثال تو جیره خور آخوندی با تاسی به اراجیف تازی نامه ممد و احادیث او و تخم و ترکهءش روزگار سپری میکنی غافل از این هستی که همه مزخرفاتشان شرح خاطراتی بیش نیست!
سه‌شنبه 1 دی 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - شیراز
پیام شیرین عبادی بدین شرح است:. . همه ما در حق تو کوتاهی کردیم و مقصریم. پدر مرا به بخش. پدر مرا به بخش که قدرت را ندانستم. پدر مرا به بخش که در سال‌های سختی که علیه رژیم ستم شاهی‌ مبارزه می‌‌کردی ترا یاری نکردم زیرا ابلهانه می‌‌پنداشتم، حکومتی که مجهزترین ارتش خاور میانه را دارد با فریاد چند روحانی ساقط نخواهد شد - حتما به یاد می‌‌آوری که حتی تا چند ماه مانده به پیروزی انقلاب، تعداد روحانیونی که مخالف شاه بودند، تا چه حد اندک بود- شاید هم از ترس چنین می‌‌اندیشیدم و می‌‌خواستم بی‌ تفاوتی خود را توجیه کنم. پدر مرا به بخش، زمانی‌ که پس از تحمل سال‌ها زندان و شکنجه، آزاد شدی برای تبریک به دست بوست نیامدم زیرا که جاهل بودم. نمی‌‌دانستم در زندان تو تنها پناهگاه زندانیان بودی. نمی‌‌دانستم چه نقش مهمی‌ در نزدیک ساختن گروه‌های مسلمان مبارز و چپ انقلابی‌ داشتی. پدر مرا ببخش، زمانی‌ که همراه آیت الله خمینی به تهران آمدی و مهم‌ترین مشاور سیاسی رهبر انقلاب بودی، درایت و تیزهوشی ترا نادیده گرفتم و معنای سخنانت را نمی‌‌فهمیدم.
سه‌شنبه 1 دی 1388

sepher - استرالیا - سیدنی
.am.the.world - لوگزامبورگ - اش. شما سرورین .من همیشه اول نظرات شما و انتی رو می خونم.ما تنها ملتی هستیم که تاحالا 3 بار انقلاب کردیم. البته انقلاب سفید مهمترین انقلاب تاریخ بود و اشوب 57 نتیجه ان بود .دیکتاتوری نتیجه تاریخ ما نیست. نتیجه اموزش و پرورش ماست. شما مقایسه کنید. دانش اموزان قبل از انقلابسفید: صادق هدایت, محمد مسعود,دکتر حمیدی ,دکتر مصدق........دانش اموزان بعداز انقلاب سفید : دکتر شریعتی, جلال ال احمد.مهدی بازرگان... روستا زادگان فار غ التحصیل سوربن فرانسه هیچگاه قابل مقایسه با دانش اموخته گان واقعی نبودند.شما هیچ کدام از کارهای هدایت را نمی توانید رونویس از کار کسی بذانید .اما در حیرت می مانی از تشابه کارهای شریعتی و سارتر!.............سپهر پارسی
سه‌شنبه 1 دی 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد
ادامه پیام شیرین عبادی... پدر مرا به بخش، هنگامی که در آذر ماه ۱۳۶۴ طبق تصمیم مجلس خبرگان رهبری، به عنوان جانشین امام خمینی و رهبر آینده ایران انتخاب شدی، برای تبریک نزدت نیامدم زیرا می‌‌پنداشتم که دین را به دنیا فروخته ای. بیشتر دوست داشتم ترا مجاهد و مبارز ببینم تا حاکم. پدر مرا به ببخش، در سال‌های ۶۶ و ۶۷ که به کشتار زندانیان سیاسی اعتراض کردی و انتقادات خود را به عملکرد غلط حکومت علنا بیان کردی، هر چند سخنانت را شنیدم، اما واکنشی در خور نشان ندادم. پدر مرا به بخش، سال‌ها در حبس خانگی بودی ولی‌ به علت سکوت مرگباری که ایران را فرا گرفته بود و خفقانی که گلوی ما را می‌‌فشرد، مظلومیت ات را فریاد نزدم و ستمگران را رسوا نکردم. پدر حلالم کن، که هر گاه از پاسخ در می‌‌ماندم، از خرمن دانش تو توشه بر می‌‌گرفتم، حتی در آخرین روز عمر پر عزتت نیز از تو استفتأ کردم.
سه‌شنبه 1 دی 1388

اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد
ادامه پیام شیرین عبادی.... ترا پدر می‌‌خوانم، زیرا حمایت از زندانیان سیاسی را از تو فرا گرفتم که بخاطر آنان از کلیه مناصب دولتی و حتی رهبری حکومت جمهوری اسلامی ایران چشم پوشیدی- ترا پدر می‌‌خوانم زیرا از تو آموختم چگونه از مظلوم دفاع کنم بدون آن‌ که علیه ظالم دست به خشونت زنم- از تو یاد گرفتم که سکوت مظلوم یاری رساندن به ظالم است و نباید که ساکت بنشینیم- پدر فراوان از تو آموختم، هر چند که رسم شاگردی و فرزندی را به جا نیاوردم. تو پدر "حقوق بشر" در ایران هستی‌ و میلیون‌ها چون من فرزند و مرید داری. نیازی هم به قدر دانی‌ و سپاس ما نداری. اما همه ما در حق تو کوتاهی کردیم و مقصریم. پدر ما را به بخش که تو بزرگواری. پدر کوتاهی فرزندانت را تاریخ جبران خواهد کرد. تاریخ در مورد ستمی که بر تو رفت و آزاده گی تو کتاب‌ها خواهد نوشت. تو در یادها زنده هستی‌ تا عدالت و انسانیت زنده است. یکی‌ از میلیون‌ها مرید و شاگردت. شیرین عبادی.
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
یک چماقکش در ان بالا؛ که تهران را به رسم بازاریها با ط مینویسد؛ هشدار داده که از کانادا تا اهواز را با ناسزا و بی احترامی یکی میکند!! و اما جدن در این سایت و این گوشه جای این تعزیه پردازیها؛ رجزخوانیها و هرزله گوئیهاست؟ اقا توهین کردن در شان انسان نیست. انسان توهینگر؛ انسان مسخ شده و ترسویی است. انسان سر در باور؛ و بت سازی است. اقا با این کلمات و اهانتها خودتان را تحقیر میکنید. توهین کردن در هیچ کجا به نفع هیچکس نیست. شادباشید.
سه‌شنبه 1 دی 1388

Ario - ایران - اهواز
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش. واقعا جالبه که کتاب رو نخوندی و در موردش نظر میدی... من تا حدودی کتاب رو خوندم و از نظر تاریخی این امکان را به توی با سواد و با فهم و کمالات میدهد تا بفهمی مردم کشورت چطور کشته شده اند و در اون برهه از زمان به چه سمت و سویی نزول میکرده است.جالب است که بدانی این کتاب تقریبا وصف زندگی و عیش و عشرت شیخ نیست بلکه با خوندنش میفهمی که بزرگان کشورت چه مارها و افعی هایی هستند و چه فجایعی مرتکب شدند. البته اگه صلاح بدونی!!
سه‌شنبه 1 دی 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . خواندن خاطرات یک انسان چه معنی دارد؟ . . دوست عزیز مدتهاست کامنتهای شما را میبینم واکنون باشناختازشمانظرم را به اطلاع شما میرسانم:هو کتابی که نوشته میشود حاوی نظرات و معلومات نویسنده است(کتاب مثل ساختمان ست که بنا میسازد و مصالح ان بجای سیمان و ماسه و اجر...اطلاعات و تاریخ و کتابهای پیشینیان و قلم وکاغذ و ایده و تفکر بنا که در اینجا نویسنده است)پس با تحلیل جنابعالی نباید کتاب خواند!!در اخر بنظر میرسد که شما جوانی پرشور و جویای نامید(نه از نظر سنی)من مرد قلم و کاغذم و حوصله نوشتن با کیبورد یا موس را ندارم و بدین خاطر کوتاه نوشتم.بامید اینکه بیشترمطالعه کنیم وبیندیشیم که گفتند:تا شخص(نه مرد)سخن نگفته باشد عیب وهنرش نهفته باشد.عزیزان اگر مایل به مبارزه هستید لطفا سعی کنید به جامعه اگاهی دهید؟!
سه‌شنبه 1 دی 1388

farnaz2 - ایران - اصفهان
توجه توجه فردا 9-11 صبح چهارشنبه 2.10.88 به مناسبت سومین روز درگذشت ایت الله منتظری مراسمی در مسجد سید شهر اصفهان برگزار می شود.باز هم 1 فرصت برای اعلام بیزاری از این دولت ننگین و هم چنین ادای احترام به ان مرحوم بزرگ
سه‌شنبه 1 دی 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش . خواندن خاطرات یک انسان چه معنی دارد؟ . . دوست عزیز مدتهاست کامنتهای شما را میبینم واکنون باشناختازشمانظرم را به اطلاع شما میرسانم:هو کتابی که نوشته میشود حاوی نظرات و معلومات نویسنده است(کتاب مثل ساختمان ست که بنا میسازد و مصالح ان بجای سیمان و ماسه و اجر...اطلاعات و تاریخ و کتابهای پیشینیان و قلم وکاغذ و ایده و تفکر بنا که در اینجا نویسنده است)پس با تحلیل جنابعالی نباید کتاب خواند!!در اخر بنظر میرسد که شما جوانی پرشور و جویای نامید(نه از نظر سنی)من مرد قلم و کاغذم و حوصله نوشتن با کیبورد یا موس را ندارم و بدین خاطر کوتاه نوشتم.بامید اینکه بیشترمطالعه کنیم وبیندیشیم که گفتند:تا شخص(نه مرد)سخن نگفته باشد عیب وهنرش نهفته باشد.عزیزان اگر مایل به مبارزه هستید لطفا سعی کنید به جامعه اگاهی دهید؟!چنانجه کسی مایل است در پالتاک با ایدی cholo kababe kobide در خدمتم؟!بدرود.
سه‌شنبه 1 دی 1388

Afshin London - انگلستان - لندن
lagolas - ایران - طهران) لازم نیست ناسزا بگید چرا که وجود امثال تو برای ما فحشه. همین مرده پرستی تان برای ما از هر توهین بدتره. توی این سی سال که نه هزاروچهارسدساله دارید به ما بی احترامی میکنید اینم روش
سه‌شنبه 1 دی 1388

odin - بلژیک - انتورپن
از سایت ایرانیان یو- کی یکدنیا ممنونم. البته بنده هم بهیچوجه دربند اوهام و خرافات دینی- هیچ دینی- نیستم اما دلیل بر ضد دینداران بودن نیست، مثل بعضی از دوستان! در بین دینداران انسانهایی هستند که شرافت و اخلاق را سرمشق و سرلوحه زندگی قرارداده اندهمینطور در باورمداران غیر دینی، این ارتباط به سرشت انهادارد و البته برعکس انهم.مرحوم منتظری یکی از نادر افرادی در تاریخ ماست که قدرت اورا تغییر نداد و بشرافت انسانی و دفاع ار حقوق انسانها پشت نکرد تشیع فقاهتی همه میدانند که خون بهایی را حلال میداند اما منتظری تا انجا رفت که حقوق شهروندی را بر فتاوی ارجح شمرد، از اینکه کتاب ایشان را برای ان چشمهای بسته و دهانهای بسیار باز قرار داده اید ممنون و سپاسگذارم،گرچه مطمئنم انها به نوشتن این اراجیف بیشتر زمان میدهند تا بخواندن تاریخ. انها را همان به که بنشینند مثل طوطی حرفهای اقای مشیری را تکرار کنند البته بدون اگاهی از اصل متون.
سه‌شنبه 1 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
lagolas - ایران - طهران شما اول برو یاد بگیر تهران رو با چه «ت» می نویسند بعد بیا اظهار فضل کن شازده!
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
شایان جان از هال: عزیزم شما از کدام تمدن حرف میزنی؟ شما عزیزم در حرف زدن و کلمه پیدا کردن مشکل داری. تاریخ سرمشق چه کسی شده است؟ این کلماتی که حضرتعالی بکار میبرید؛ یقینا از همان غارنشینانی که فرموده اید به ارث رسیده؛ بله؟! عزیزم روی جمله نویسیت در زبان فارسی بیشتر کار کن. در خط سوم کامنتت؛ جمله بندیهای خمینی را تکرار کرده ایی. شادباشی.
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
بـــاربـــد جان از گنـــت: عزیزم حیرت من از استین بالا کشیدن دوستان؛ فقط بجهت پاسخ دادن مطابق ایده و سلیقه شان تمامی ندارد. گرانقدر: نظرات و معلومات من؛ شما؛ و هر نویسنده ایی؛ مشروط؛ ناقص و مطابق نگاه و موضع گیری خودش است. قربانتان بروم؛ چرا مطلب به این سادگی را ما نمیبینیم؟ مثل میزنم گرانقدر: شما خاطرات منتظری را میخوانید و بنده خاطرات رفسنجانی؛ منتظری و رفسنجانی به یک موضوع یا یک جریان دو نگاه متفاوت کرده اند؛ درست؟ هر کدام از انها به تناسب درک و نگاه ایدئولوژیک خود مطلب را نوشته اند. عنایت دارید؟ اینجاست که من از نگاه ایشان مطلب را میبینم و شما از نگاه ان یکی. و نتیجه چیست؟ حقیقت کجاست؟ کی مطلب را درست فهمیده؟ ملاک این بینش و درک درست چیست؟ محبت و عنایت دارید؟ عزیزم؛ بزرگوار: در مورد تصور شما از خودم؛ چیزی برای گفتن ندارم؛ چرا که تصوری از خودم ندارم.پس احتمال اینکه شما درست بگویید؛ خیلی زیاد است. بنده به هیچ مبارزه ایی اعتقاد ندارم. اگاهی دادن به جامعه کاملا حرف بیمفهوم و سرشار از توهمی است. کسی که تصور میکند میتواند به کس دیگر اگاهی بدهد؛ یا خود فریب است و یاشارلاتان.
سه‌شنبه 1 دی 1388

mahtabim99 - هلند - هلند
مرگ بر خمینی خامنه ای و منتظری.مرگ بر ان ایرانیان وطن فروش که دنبال اینها می روند.
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
اریــــو جان از اهواز: بزرگوار نظر من در مورد این کتاب را در کجای کامنت دیده اید؟ قربان؛ صادقانه بگویید؛ ایا مشکل در فارسی نویسی و نگارش این حقیر است؛ یا اینکه دوستان در حمله؛ انتقاد بی اساس و پاسخگویی سرعت دارند؟ بنده خیلی خودمانی و بدور از نظر یا عقیده با شما یکسری سئوال و نگاه را مطرح کرده ام. دوستان بجای ورود به ان سئوالها و گسترده کردن دامنه نگاه وگفتگویمان؛ یا طعنه میزنند یا لیچار میگویند و یا لودگی میکنند. غیر از این است؟ ما اصلا انسانهای جدی نیستیم؛ به همین دلیل همواره در مشکل و تنش زندگی میکنیم. بزرگوار: دانستن اینکه مردم کشورم چگونه کشته شده اند؛ چه مزیتی دارد و بر چه چیز مرهم و علاج است؟ عزیزم واقعا من و شما؛ برای فهمیدن تبهکاری و بیشرمی سیاسیون؛ مذهبیون و قدرت طلبان به کتاب احتیاج داریم؟ خودمان ارام و محرز نمیتوانیم ببینیم و بفهمیم؟ متوجه هستید؟ اگر با خواندن کتاب باید این مسائل را فهمید پس بینش و فهم به چه کار میاید؟ کتابها و نویسندگان میتوانند یک مطلب را به اشکال و انواع مختلف تفسیر کرده و توضیح دهند. مگر نه؟ مگر در بین مذهبیها و کتابهایشان؛ همین قشقرق برپا نیست؟ ..
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
.. فقط در یک مورد فی مابین شیعه و سنی؛ اختلاف و تفاوت روایات و حکایات به عمر نوح هم کفاف نمیدهد.خوب؟ این کتب معتبرند؟ به چه عنوان؟ انچه که من دیده و برای شما نوشته ام ارزشش برای شما چیست؟ من مطلب را مطابق سلیقه و فهم و باور و نگرش مخصوص خودم دیده ام؛ شما یقینن متفاوت میبینید و قطعا هر دوی ما کامل نمیبینیم. امیدوارم به این موضوع جدیتر و با حوصله بیشتر نگاه کنیم. شادیتان را ارزومندم.
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
سپــــهر نازنین ما: گرامی وعزیزی. بنده واقعا در حد الطاف شما عزیزان نیستم. نگاهتان را دیدم؛ ولی واقعا چیزی برای گفتن ندارم چرا که گمان میکنم مقایسه همواره ذهن را به تله میاندازد. دقت کرده اید: کسانی که مقایسه میکنند؛ بسرعت در تله رقابت میافتند. و یامیخواهند اذهان را فریب دهند و از مقابل مسئولیت مستقیم خود فرار کنند. نمونه روشن و محرز ان؛ مصاحبه احمدی نژاد با لاری کینگ در نیویورک بود. مطلبی که عرض کردم در ارتباط با کامنت مفهوم و روشن شما نیست و فقط یک نگاه به ذهن و معظل مقایسه است. عزیزم هوای گرم شما؛ ارزوی این روزهای برفی و زیبای ماست. میبوسمتان.
سه‌شنبه 1 دی 1388

farnaz2 - ایران - اصفهان
توجه توجه فردا 9-11 صبح چهارشنبه 2.10.88 به مناسبت سومین روز درگذشت ایت الله منتظری مراسمی در مسجد سید شهر اصفهان برگزار می شود.باز هم 1 فرصت برای اعلام بیزاری از این دولت ننگین و هم چنین ادای احترام به ان مرحوم بزرگ
سه‌شنبه 1 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
1. چه ملاکی برای مبارز بودن یک شخصیت دارید؟! آیا آقای منتظری یک مبارز بود یا آقای عباس پالیزدار که همهء دزدیها و کلاهبرداری های آخوندها و آقازاده هایشان را رو کرد! بدون هیچ چشمداشتی یا منفعتی، بعدش هم به زندان افتاد و هیچ کدوم از شما که اشک تمساح برای این آخوند میریزید حتی حرفهای این مرد را هم گوش ندادید چه رسد به پیگیری وضعیتش یا قطره ای اشک به حال زارش. ملت اسطوره پرور. یا آیا آقای منتظری یک مبارز بود یا آقای عباس امیر انتظام نلسون ماندلای ایران که بیش از 30 سال از عمرش را در زندان است.
سه‌شنبه 1 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
2. بخاطر من و تو؛ و تو حتی نامش را نشنیدی. ایشان بخاطر حکم و دستور پسر همین آقای منتظری ( محمد رینگو!) از تاریخ آذر ماه ۱۳۵۸ تاکنون در زندان است. و آقای منتظری شما در زمان قدرتش، ایشان را از زندان در نیاورد که هیچ؛ هیچ وقت نامش را نیاورد که هیچ؛ حتی در آخر عمرش نیز به آن اشتباه و آن ظلمی که توسط فرزندش در حق این انسان شریف شده بود اعتراف نکرد که نکرد؛ گویی که هیچ اتفاقی نیوفتاده! بروید و داستان عباس امیر انتظام و پسر آیت الله منتظری را ( محمد منتظری) سرچ کنید و بخوانید. منتظری خیلی اعتراف ها باید میکرد که نکرد. واقعاً متاسفم
سه‌شنبه 1 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. i.am.the.world - راجع به خاطره و خاطرات بسیار زیبا گفتی ضمن اینکه شعبان بی مخ هم خاطره نوشت؛ و مشتری خاطرات ایشان هم همینها بودند. منتظری خودش خودش را تعریف میکند؛ ما در زمان ایشان زندگی میکردیم و خوب میدانیم که چه شخصیتی داشتند و کی بودند و چه کردند و چه نکردند.
سه‌شنبه 1 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
نشسته توی فلان کشور خارجی؛ 2 پیک ویسکی زده؛ میاد اینجا ننه من غریبم بازی در میاره برای آیت الله منتظری!!! توی سایت ایرانیان انگلستان یا سایت بالاترین و....گریه میکنه و خودش رو به درو دیوار میکوبه که : نبینم کسی به آیت الله منتظری نازک تر از گل بگه!!! کل سوادش هم اینه؛ که "کتاب خاطرات آیت الله منتظری" رو خونده! و فکر میکنه همه چیز رو میدونه یا الان دیگه فرزندخوندهء اون آخونده!!! آخه نوکرتم؛ اگر منتظری بخواست احکام اسلام شیعی رو برای تو و بابا ننه ات اجرا میکرد؛ الان نسل تو و جد و آبادت بر افتاده بود!! منتظری چشم دیدن 1000 تا مثل شماهایی که براش گریه میکنید رو نداشت. آخه آدم اینقدر !!!!
سه‌شنبه 1 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
فریـــــد جان؛ باور نمیکنی! بــــــــاور نمیکنی که مغز این ملت تا چه میزان کلافه و سردرگم است. بنده وقتی به یک کامنت جواب میدهم؛ 4تا5 بار صفحه را بالا و پایین میکنم تا ببینم همه کامنتی را که جواب میدهم خوانده ام و دیده ام یا نه. اما ارزو دارم یکنفر در چهار چوب انچه در کامنت هست بنویسد؛؛؛ نشد که نشد! کامنت اول و انهمه مطلب و سئوال و چشم انداز را بین لطفا. بعد به واکنشها نگاه کن. این همه سر در کائنات داشتن؛ باور کردنی نیست. طرف معده اش هیچی بجز اش خاله هضم نمیکند!! به محض اینکه میگویی شوربا بالا میاورد! در یک دایره و یک چهارچوب فکر میکند؛ و هر کس جور دیگری فکر کند و یا ببیند؛ مزدور است!!! باورتان میشود؟ مـــزدور!!! اقا این مصیبت را علم باید؛ که از قلم کار نشاید. شادباشی نازنین.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

samansadeghi - ایران - تهران
کتاب گربه ها هم میمیرند خوندنیه
چهار‌شنبه 2 دی 1388

nehzat - ایران - اصفهان
عزیزان احترام یکدیگررانگهدارید در ضمن هر کسی به . ایت اله منتظری توهین کنه بی شخصیتی خودشا اثبات می کنه ما دنبال لباس کسی نیستیم ما دنبال منش و اعمال انسانی هستیم و اون را هم منتظری به نحوه احسنت داشت
چهار‌شنبه 2 دی 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
lagolas - ایران - طهران ببین هالو جان اگر قرار باشه که بد دهنی کنی،حرف زشتی بزنی،یا اینکه بزرگتر از دهنت سخنی بگی با کی نیست.نشوندن تو برسر جایت برای من یکی هیچ کاری نداره.برای شروع هم بشین این را بخون. تا بعدش ببینیم کار به کجا می کشه.البته همش را نخون همان شش خط اولش برایت کافیست https://www.iranianuk.com/article.php?id=25442
چهار‌شنبه 2 دی 1388

esfanie - المان - بوخوم
am.the.world - لوگزامبورگ - اش . برای تو واقعا متاسفم. طرز فکر جنابعالی .من را به گریه میاندازد.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
شعر بسیار زیبایی از استاد ملک الشعرای بهار در وصف حال ملت ایران در ماه "محرم"!. https://www.antieslaam.blogspot.com/
چهار‌شنبه 2 دی 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
آنتی اسلام - ایران - اهواز. lagolas - ایران - طهران شما اول برو یاد بگیر تهران رو با چه «ت» می نویسند بعد بیا اظهار فضل کن شازده!. قدیما می نوشتن"طهران" بعد ها تهران شد؛ هر دو مورد درسته با ط دیگه دموده و خنده داره ولی غلط نیست از طرفی اسم است در ضمن فار سی فعلی نصف تازیست!!
چهار‌شنبه 2 دی 1388

esfanie - المان - بوخوم
آنتی اسلام - ایران - اهواز. به همون خدایی که قبولش نداری .اصلا نمیفهمی که چی داری میگی.جنابعالی مشکل روحی بسیار عمیقی داری.واقعا حیفه وقت که ادم صرف نوشته های جنابعالی بکنه...
چهار‌شنبه 2 دی 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
esfanie - المان - بوخوم آنتی که مشکل روحی نداره اما کسانی که حرفهای ایشون رو نمیفهمند بدون شک مشکل ذهنی دارند.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

yasamangoleziba - ایران - تهران
تو کتابت چقدر دروغ گفتی .مرگ منتظری روزی بقیه عوامل این رژیم باشه. یکی کمتر بهتر.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

Sonia236 - امریکا - نیو یورک
lagolas - ایران - طهران و اسماعیل-شیراز - ایران - قم آباد و odin - بلژیک - انتورپن و .. بدونن من هم باهاشون هستم! امثال hamidTANTAN - اتریش - وین و Afshin London - انگلستان - لندن که به منتظری توهین میکنند در واقع به جنبش سبز توهین میکنند که تقریبا ۹۵% ایران رو شامل میشه! پس آنها جزو اقلیت کوچک و طرد شده هستن که ما ۹۵% نیازی به آنها نداریم بهتره با اون افکار فاشیستی شون برن سر قبر همون هیتلر تو اتریش چادر بزنن و در غربت زندگی کنن ! فحش فایده ای نداره چون پاک میشه وگرنه خودم اینجا بودم در خدمتشون! بهتره بکشونیمشون به استدلال چون همین نقطه ضعفشونه! ! یک صفحه مطلب کلیشه ای دارن که میزنن تموم میشه بعد کم میارن میزنن به کوری و کری چون چیزی نمونده براشون که ادامه بدن!
چهار‌شنبه 2 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
المان بوخوم: عزیزم گریه واسه هیچکس نکن. حرف بزن. مخالفت کن. نگاه من و دیگران را به چالش بکش. شک کن. ایراد بگیر. اما لطفا گریه نکن. گریه شما نه به من و نادانی ام کمک میکند و نه به شما و هوشیاریت مرهم است. زنده باشی عزیزم. زنده و شاد.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش
المان بوخوم عزیزم : واسه انتی اسلام هم که یک روانکاوی کردی و نسخه پیچیدی. بیا بیرون از خودت و طرز فکر فیکسی که داری. اینا که توی تهران یقه همه ملت و دنیا رو میگیرن؛ علتش فیکس فکر کردنه؛ مگه نه؟ عزیزم هر کی با چشمهای شما نگاه نمیکنه؛ دیوانه نیست. چمباته بزن توی خودت؛ این حقایق رو بوضوح ببین و خودتو ازاد کن. شادباشی.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. Parastoo06 - استرالیا - سیدنی دوست عزیز عربهای تجزیه طلب؛ تهران رو با «ط» میگویند. مثل اهواز با «ح» خواهش میکنم وقتی اشتباهی را میبینید اول سوال کنید. امیدوارم متوجه شده باشید که تهران با ت و با ط چه فرقی دارند. ( البته اگر از تجزیه طلب طرفداری نمیکنید!) موفق باشید
چهار‌شنبه 2 دی 1388

sepher - استرالیا - سیدنی
من بیشتر کامنت ها رو خواندم . ولی من این کتاب رو نمی خونم چو ن به چیزی که . I am the World گفت معتقدم. من کتاب داستان یا خاطرات نمی خونم . کتاب تاریخی که تحلیل شده یا مرجع دانشگاهی خارج از ایران که از اعتبار اساتیدش مطمن باشم می خونم. همانطور که انتی گفت اول باید روشن بشود چرا اقای امیر انتظام زندان است .اگر صد میلیارد نفر هم در تشیع جنازه کسی شرکت کنند معنیش چیز خاصی نیست!
چهار‌شنبه 2 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. i.am.the.world - لوگزامبورگ - اش :-)))))))))) به قول داریوش: شقایق درد من یکی دوتا نیست! :-))
چهار‌شنبه 2 دی 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
Parastoo06 - استرالیا - سیدنی دوست گرامی توضیح زیر رو براتون گذاشتم که بدونید کسانی که در شرایط فعلی واژه های فارسی رو به عمد جور دیگه ای مینویسند ایرانی نیستند و درون کلهء خالی شان چیزی جز تجزیهء ایران نیست!. ===============================================. روستایی که پیش‌درآمد شهر تهران بوده است، پیش از اسلام نیز وجود داشته اما پس از اسلام به‌تدریج نام آن معرب گردیده و از تهران به طهران تبدیل شده است اما جغرافیدانان معروف آن روزگار نیز به املای تهران اشاره نموده‌اند. هم‌زمان با جنبش مشروطه که تغییرات زیادی در ادبیات و نگارش زبان فارسی به وجود آمد، رفته‌رفته املای تهران رواج یافت و پس از تاسیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تاکید آن بر املای تهران، املای دیگر (طهران) کاملا منسوخ شد. (منبع: تاریخچه تهران. ویرایش دوم. تهران: موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی، ۱۳۸۷، شابک ۹۷۸٬۹۶۴٬۳۴۲٬۲۵۳٬۰. ‏)
چهار‌شنبه 2 دی 1388

ehsan_14 - اتریش - وین
مگه مثل بعضیها ک......خلم که این کتاب مزخرف اخوندها را بخوانم...میرم شاهنامه میخونم.ننگ بر مزدوران رژیم.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی
hamidTANTAN - اتریش - وین :باید بگم که تعجبم از انسان هایی است که دغدغه ی داشتن دموکراسی و آزاد اندیشی را در وطن خود دارند و علیرغم زیستن در سرزمینی آزاد(اتریش) و علیرغم در دست بودن صد ها منابع برای مطالعه ی تاریخو تشخیص حقیقت از دروغ نه تنها در صدد مطالعه و تفحص در خصوص حقیقت ماجرا نیستند بلکه همچنان به انبانچه ی مزخرفاتی رجوع می کنند که در ذهن بیمارشان دارند و یا به حرف هایی که از این و آن به صورن غیر مستند و غیر مستدل می شنوند اکتفا می کنند.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی سید مهدی هاشمی (۱۳۲۳ - ۶ مهر ۱۳۶۶) یکی از پاسداران سپاه دههٔ شصت در ایران بود که اعدام شد.مهدی هاشمی، برادر داماد منتظری، از جمله افرادی بود که پیش از انقلاب به اتهام معاونت در قتل آیت الله شمس آبادی دستگیر و محکوم گردید. او پس از پیروزی انقلاب از زندان آزاد شد و به مسئولیت‌های مهمی نیز گمارده شد.وی مسئول نهضت‌های آزادی‌بخش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. وی از نزدیکان حسینعلی منتظری بود و برخی اعدام وی را با برکناری منتظری از قائم مقامی رهبری در ایران مرتبط می‌دانند.elinaعزیز مشکل تو با من در کجاست؟من دوست دارم که مردم به سطح و اگاهی برسند که دیگه گول حرفهای کسی را نخورند. و تمام اراده خود را جمع کنند در بر اندازی این رژیم اسلامی ستم کار .برای من فرقی نداره که با چه رنگی. این کار شدنی است. برای من مهم این است که این رژیم در درجه اول بطور کامل نابود شود. و بعدا مردم رای بدهند که خواهان چه حکومتی را میباشند موفق باشی و استوار .
چهار‌شنبه 2 دی 1388

جنبش سبزایران - ایران - شیراز
من که خوندم شما هم بخوانید تا انقلاب رفتنی را بشناسید / تسلیت به تمام بازماندگان
چهار‌شنبه 2 دی 1388

samansadeghi - ایران - تهران
آرزوی نابودی حکومت اسلامی در ایران را به گور خواهد برد هر آنکه نتواند دید
چهار‌شنبه 2 دی 1388

elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی
hamidTANTAN - اتریش - وین - چون دیدم خیلی بی سواد و بی اطلاع هستی محض اطلاع می نویسم: اولا مهدی هاشمی برادر داماد آیت الله منتظری بود نه دامادشون. ثانیا آیت الله قبل از اینکه این مساله برای مهدی هاشمی پیش بیاد اصلا این آقا رو زیاد تحویل نمی گرفت و بعد از این داستان هم به سبب حق خویشاوندی سببی که با این شخص داشت سعی در آرام کردن اوضاع و پای در میانی داشت که خمینی منفور از موضع خودش پایین نیامد.در ثانی فراموش نکن که این مهدی هاشمی در افشاگری داستان مک فارلن نقش به سزایی داشت.
چهار‌شنبه 2 دی 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
به نظر من بی خیال این بحث ها. آخرش هم به هیچ جا نمیرسه. بیایید آشتی ملی..
چهار‌شنبه 2 دی 1388

hamidTANTAN - اتریش - وین
elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی . هم وطن عزیز.وجود ادمهای مثل تو باعث می شود که از هر حرکتی در ایران. مایوس و نا امید شوم.به امید روزی که نه جمهوری اسلامی نابود شود. بلکه به امید روزی که افکار ما سالم و تمیز شود،و راه خوب و بد را بتوانیم تشخیس دهیم،و نا بود کنیم هر انچه را که به نا حق از انها بت ساخته ایم. (موفق باشی ، سر بلند)
پنج‌شنبه 3 دی 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
. samansadeghi - ایران - تهران. آرزوی نابودی حکومت اسلامی در ایران را به گور خواهد برد هر آنکه نتواند دید. ===== فعلا" که این جمهوری داره تیشه به رشه خود میزنه؛ در ضمن هیچ حکومت ظالمی پایدار نخواهد بود، پس رفتنیست اون چه رفتنی با اوردنگی!!
پنج‌شنبه 3 دی 1388

samansadeghi - ایران - تهران
به همه اونائی که در مخالفت با نظام کامنت میذارن میگم . عرصه سیمرغ نه جولانگه توست .....
پنج‌شنبه 3 دی 1388

elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی
hamidTANTAN - اتریش - وین-برادر داماد آیت الله منتظری اعدام شده . آخه من نمی دونم تو بشر چرا اینقدر ادعای کمالات و سواد بالای سیاسیت میشه ولی خیلی خام تشریف داری پس! حمید از اتریش تو فقط مخالف رژیم آخوندی هستی ولی نمی دونی بعدش چی میخوایم. همون فاجعه ای که به سرمون اومد انقلاب 57 رو میگم به خاطر همین بود که ملت فقط شاه نمی خواستند .دیدیم که از شاه بدتر بر سر مردم اومد .در ضمن من خودم با اسطوره سازی و آیکن ساختن اون هم از یک مرده ،سخت مخالفم ولی بهت اجازه نمیدم به آیت الله منتظری که شان و مرتبه ی سیاسی بالایی داره و در ضمن محبوب مردم ایران هم بود و هست، فقط به خاطر اینکه این یک آخوند بود و تو از آخوند ها بیزاری توهین کنی.
جمعه 4 دی 1388

Andia - کانادا - ونکور
چرا حرفی که مخالف دیدگاه ذهنی مون هست را بر نمی تابیم؟باور کنید که شنیدن نظر مخالف بادیدگاه شما گریه اور نئست بلکه میتونه دریچه نویی به روئ شما باز کند.
شنبه 5 دی 1388

elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی
samansadeghi - ایران - تهران - حرف دهنت رو بفهم و بفهم که اگه اجازه دادیم که بیای اینجا به اصطلاح نظرتو بدی حق اهانت به آیت الله منتظری یا هر انسان آزاده ی دیگه ای که با جنبش سبز همراه هست رو نداری .فکر نکن که عقده هی دلت رو میتونی اینجا خالی کنی .تو که جنبه ی کامنت دادن نداری همون بهتر که بری تو سایت های برادران بسیجیت -همون هایی که در خیابان های تهران و اصفهان و ...آتش به روی مردم گشودند- بری این اراجیف رو بنویسی .در ضمن گربه هم خودتی و اون ...که مثل تو رو تحویل جامعه دادند. حد خودتو نگه دار و بفهم که همه ی ملت سبز ایران چه در داخل و چه در خارج از کشور عزادار آیت الله منتظری هستندو اجازه نمی دهند که هر چه که لیاقت خودت و ..ت هست به ایشون بگی. مرگ بر خامنه ای .مرگ بر استبداد دینی
شنبه 5 دی 1388

elina_genecloning_2020 - استرالیا - سیدنی
hamidTANTAN - اتریش - وین -عزیزم از هیچ حرکت سبزی توی ایران نا امید نباش بلکه بالعکس وجود آدم هایی مثل من باید تو رو مجاب کنه که این نسل دین ستیز آزاد اندیشی که بی مهابا داره برای ترویج آزادی و آزاد اندیشی حرکت می کنه از یک شخصیتی مثل آیت الله منتظری که حامی پرو پا قرص جنبش سبز هست قاطعانه حمایت میکنه ولی در عین حال قصد اسطوره سازی از هیچ شخصیت مذهبی یا غیر مذهبی رو نداره . ما هدفمون مشترکه و دقیقا میدونیم چی میخوایم ،ولی دیدگاه های بعضا مخالف با همدیگه باعث نمی شه که از اصل هدف دور بمانیم. در هر صورت این یه حرکت واحد از ایرانیان سرتاسر دنیاست و همه به یک اندازه در شکل گیری و پا دادن به اون موثریم.بنابر این ازت خواهش می کنم که به حرفات تفرقه ننداز .اظهار نظر تو به عنوان یک کامنت از یک دوست ایرانی برای ما واقعا محترمه ولی دلیل نمیشه که همه اون رو بی برو برگرد بپذیرند. باید تا حالا خودت هم متوجه شده باشی که اکثریت قریب به اتفاق طرفداران جنبش ایران برای آیت الله منتظری ارزش ویژه ای قائلند. پس به نظر اکثریت احترام بذار حمید جان.
یکشنبه 6 دی 1388

+54
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.