بهشت‌زهرا قربانیان آنفلوانزای خوکی را نمی‌پذیرد

بهشت‌زهرا قربانیان آنفلوانزای خوکی را نمی‌پذیرد

خبرآنلاین: اپیدمی آنفلوآنزای خوکی بر اساس آمارهای رسمی 58 نفر قربانی گرفته است و اخبار غیررسمی خبر از فوت چندصدنفر بر اثر آنفلوآنزای خوکی می‌دهند.

در اوج بی‌تفاوتی مردم ومسئولان کشتار ادامه دارد هرچند مسئولین تلاش دارند به جو روانی در این زمینه دامن زده نشود، قاتل خاموش قربانیان خود را می‌گیرد.

اپیدمی آنفلوآنزای خوکی بر اساس آمارهای رسمی 58 نفر قربانی گرفته است و اخبار غیررسمی خبر از فوت چندصدنفر بر اثر آنفلوآنزای خوکی می‌دهند که البته به دلیل آنکه علائم این بیماری کاملاً به سرماخوردگی معمولی شباهت دارد تشخیص تعداد تلفات آنفلوآنزای نوع «A» هنوز دقیق نیست و نه می‌توان به آمارهای رسمی امید داشت و نه شایعات قابل تکیه هستند.

در این شرایط در پایتخت تنها مرکزی که می‌تواند کشت مخاط گلوی بیماران را برای شناسایی نوع آنفلوآنزا انجام دهد انستیتو پاستور مستقر در شهر کرج است که آنهم به دلیل محدودیت تعداد کیت‌های تست وارد شده از خارج کشور تست تشخیص تنها با نامه بیمارستان انجام می‌گیرد که البته با توجه به این وضعیت حاکم در پایتخت می‌توان تصور کرد در شهرستانها هیچ امکاناتی در این زمینه وجود ندارد.

تصویر زمانی رعب‌آور خواهد بود که بدانیم به دلیل سطح نازل اطلاع‌رسانی در رسانه‌های ملی و از سوی مسئولین ذی ربط بسیاری از ادارات دولتی حتی پیش‌بینی‌های لازم درجهت دادن مرخصی استعلاجی به کارکنان بیمار خود را نکرده‌اند و در حالی که دوره بروز این بیماری هفت روزه است امکان گرفتن مرخصی استعلاجی برای کارکنان ادارات دولتی و غیردولتی متناسب دوره بیماری وجود ندارد.

در سوی دیگر قربانیان این بیماری قراردارند در حال حاضر غسالخانه بهشت زهرا از پذیرش جنازه قربانیان این بیماری بدون ارائه نامه ضدعفونی توسط بیمارستان محل فوت خودداری می‌کند، کارکنان غسالخانه از شستن جنازه‌های این افراد خودداری می‌کنند و این مشکلات زیادی برای خانواده این قربانیان ایجاد کرده است همچنین به نظر می‌رسد هنوز وزارت بهداشت برای استقرار یک واحد ویژه جهت ضدعفونی قربانیان احتمالی در بهشت زهرا اقدامی انجام نداده است.

از سوی دیگر در حالی آنفلوآنزای نوع «A» در حال قربانی گرفتن است که هنوز خبری از واردات واکسن بیماری نیست و تمامی مراکز درمانی خبر واصله از وزارت بهداشت را تکرار می‌کنند که باید تا اسفندماه صبر کرد تا واکسن وارد شود البته اگر بتوان به واکسن‌های وارداتی در آن زمان هم اطمینان کرد، پیش از این توزیع واکسنهای تقلبی از سوی وزارت بهداشت بعد از یک دوره چند هفته‌ای انجام شد و در مورد تبعات استفاده از واکسن‌های قلابی نیز هیچ خبر رسمی منعکس نشده است.

این ناهماهنگی‌ها تنها مورد قطعی ادامه کشتار آنفلوآنزای نوع «A» است که شاید بهترین توصیف برای نشان‌ دادن نگاه مردم و مسئولین به این اپیدمی خاموش نقل‌قولی است که از زبان یکی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش بیان شد: «خوشبختانه تاکنون تنها سه نفر در مدارس کشور در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند».
nader303 - ژاپن - ژاپن
خاک بر سر دولت بی لیاقت احمقی نژاد و اخوندهای کثیف.
دوشنبه 25 آبان 1388

baba kurosh - ایران - قم
خداییش حق دارن آخه کهریزک و اوین بهشت زهرارو کنترات کردن
دوشنبه 25 آبان 1388

Yase-banafsh - سوئد - گوتنبرگ
«خوشبختانه تاکنون تنها سه نفر در مدارس کشور در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند»...... بله!!!! دست شما درد نکنه! چه ناچیز!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 25 آبان 1388

shakhe shekaste - امارات - دبی
خیلی مسخرست........بهشت زهرا اینارو نپذیره پس کجا ببرنشون؟طرف که خدا رحمتش کنه مرده دیگه غسلش نمیدن یعنی چه؟ میترسن مریض شن؟ اگه خدا نوشته باشه برات که مریض بشی تو خونت بشینی و 7در رو برو خودت ببندی مریض میشی اگر هم که خدا نخواد 24ساعته با افراد بیمار بگردی هیچیت نمیشه....... دولت هم که اینقدر نگران مردم و ملتشه چرا خودش مثل بقیه کشورها زحمت نمیکشه و سعی نمیکه دارو یا واکسنی واسه این بیماری بسازه؟مسوولین فقط نشستن و میگن مراغب باشید... دستاتونو بشورید که اسفند ماه واکسن وارد میشه ....میخوام نشه این همه پول که ار این مردمان بدبخت میگیرین به جای اینکه به لبنان و فلسطین و عراق بدین یه ذرشم واسه ملت خودتون خرج کنین....مسخره
دوشنبه 25 آبان 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
"بد نیس یدونیم"یه سوال کوچولو:قبل از انقلاب این قبرستان بهشت زهرا بوده است؟ یز چه اساسی بهشت زهرا شد بهشت زهرا؟منظورم اسمشه.اگه کسی میدونه بگه. در ضمن در مورد این خبر باید بگم کار خوبی میکنن دیگه.نمیخوان مرده های سالم آنفلوآنزای خوکی بگیرن .هه هه هه.شایدم برای جلوگیری از انتقال آنفلوآنزای خوکی به برزخ.هه هه هه.
دوشنبه 25 آبان 1388

blueberry64 - ایران - تهران
واقعا می ترسم. چه خبره!!
دوشنبه 25 آبان 1388

بابک - ایران - سبزوار
اشتباه می کند
دوشنبه 25 آبان 1388

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
بی چاره مرده های انفلوانزای خوکی اون دنیا هم بدون حوری میمانند چون هیچ حوری حاضر نمیشه به این افراد که از لحاظ شرعی نجس هستند دست بزند
دوشنبه 25 آبان 1388

DADA-S - هلند - آمستردام
bavar88 - هلند - امستردام : رو چی‌ میپذیره ؟ این جا که قراره آتیشش بزنن.
دوشنبه 25 آبان 1388

black or white - ایران - اصفهان
پس فقط قربانیان کهریزک را می پذیرند !!
دوشنبه 25 آبان 1388

siamakk - ایران - تبریز
انشالله که به زودی پذیرای علی گداوا.ن. خواهد بود.
دوشنبه 25 آبان 1388

shahramareia - ایران - تهران
خوب معلومه اول غزه واجبه باید واکسیناسیون بشه بعد اگه چیزی موند به ایرانی ها هم میرسه
سه‌شنبه 26 آبان 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.