نبرد نورنبرگ برای کسب عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان - عکس

نبرد نورنبرگ برای کسب عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان

دیوید هی، قهرمان جوان بوکس سنگین وزن بریتانیا موفق شد در دیداری به ظاهر نابرابر نیکولای والوئف عظیم الجثه ترین قهرمان تاریخ بوکس سنگین وزن را شکست دهد تا به قهرمانی رده WBA دست یابد.

این ورزشکار که قهرمانی بی رقیب در کلیه رده های دسته وزنی پایینتر cruiserweight بود در اواخر سال 2008 کلیه مقام های قهرمانی خود را واگذار کرده بود تا به رویای کودکی خود، قهرمانی در سنگین وزن دست یابد.

در ابتدا اعلام شده بود دیوید هی در روز 20 ژوئن 2009 با ویتالی کلیچکو، قهرمان سنگین وزن جهان در رده WBC مبارزه می کند، اما ولادیمیر کلیچکو (برادر ویتالی) که قهرمانی رده های IBF و WBO را در اختیار دارد موافقت کرد تا در همان تاریخ در آلمان با دیوید هی رو در رو شود.

اما کمتر از سه هفته مانده به مسابقه دیوید هی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کمر از شرکت در مسابقه انصراف داد و پس از آن به طور ناگهانی خبر رویارویی نیکولای والوئف و دیوید هی اعلام شد.

اختلاف جثه این دو بوکسور سبب شد تا توجه رسانه های جهان به این مبارزه جلب شود و این مسابقه "نبردی دیگر میان داوود (اشاره به دیوید هی) و جالوت (نیکولای والوئف به خاطر جثه عظیمش)" لقب بگیرد.

خبر رویارویی دیوید هی (راست) و نیکولای والوئف در روز 19 سپتامبر 2009 منتشر شد اما در کنفرانس خبری سه روز پس از آن شیفتگان ورزش متوجه شدند که چه حادثه عجیبی در راه است.

مربی دیوید هی برای آماده کردن این بوکسور بریتانیایی در تمرینات از کفش های مخصوص استفاده می کرد ...

... تا با افزایش قد خود بتواند شرایطی شبیه به شرایط مسابقه را ایجاد کند.

دان کینگ (وسط) سرشناس ترین سازمان دهنده مسابقات بوکس در روز ششم نوامبر در مراسم وزن کشی حاضر بود.

شهر نورنبرگ در آلمان به عنوان محل برگزاری مسابقه اعلام شده بود. برخی کارشناسان بر این باور بودند که برگزاری مسابقه خارج از لاس وگاس نشان از پیش داوری برگزار کنندگان درباره نتیجه مسابقه (به سود والوئف) و در نتیجه کم اهمیت دانستن آن دارد.

والوئف رو به جلو آغاز کرد اما دیوید هی سریعتر از آن بود که به دام ضربات کند و سنگین او بیفتد

والوئف با وجود 36 سال سن، نشان داد که هنوز به راحتی مغلوب حریفان چابک تر نمی شود.

اختلاف اندازه جثه دو رقیب بارها در جریان مبارزه آشکار شد.

ضربات سنگین والوئف با کمک دست های کشیده او راه خود را بر صورت دیوید هی پیدا کردند.

این مسئله در راند چهارم باعث شد تا پزشک دیوید هی یک پارگی در پوست صورت او را ترمیم کند.

برای دیوید هی اهمیتی نداشت که مشت های او به راحتی به چانه رقیب نمی رسند.

بوکسور بریتانیایی بسیار حساب شده عمل کرد و با اجتناب از دریافت ضربات در اکثر موارد، در لحظاتی حساس مانند رعد، سریع ضربه می زد.

والوئف هرچند در طی مسابقه حالت تهاجمی تری داشت اما نمی توانست به راحتی ضرباتی موثر وارد کند.

با این حال دیوید هی می دانست که بدون رنج به پیروزی نخواهد رسید.

دیوید هی در لحظات پایانی ضربات حساسی را وارد کرد.

در انتهای مبارزه، وقتی داور دست دیوید هی را بالا برد از رفتار والوئف مشخص بود که نتیجه را لحظاتی پیش تر پیش بینی کرده بود.

حتی بسیاری از کارشناسان بریتانیایی هم این پیروزی را پیش بینی نمی کردند و عنوان کرده بودند که این مسابقه تنها "یک سیرک دیدنی" و هیاهویی بی مورد برای جلب توجه است.

دیوید هی پس از واگذار کردن عناوین قهرمانی خود در رده وزنی Cuiserweight در اواخر سال 2008 اعلام کرده بود که تنها سه سال در سنگین وزن مبارزه خواهد کرد. او در سومین مسابقه رسمی خود در این وزن اولین مقام قهرمانی را کسب کرد.

borj - ایران - بوشهر
یکی از مزخرف ترین ورزشهای دنیا! البته اگه بشه اسم ورزشو روش گذاشت!
دوشنبه 18 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
من مسابقه را بصورت مستقیم دیدم و کاملآ یکطرفه بنفع دیوید هر بود دو با تعادل والوئف را بهم زد و اگر یک ثانیه در هر بار زودتر متوجه گیج شدن والوئف میشد حتا احتمال ناک اوت داشت و میتونست این غول المانی را نقش رینگ بکنه. عالی بود درست مثل ملت ما که دست خالی این بسیج بدبخت رو گیج کردن.
دوشنبه 18 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
فقط می تونم به اون با هیکله و گندهه بگم خاک بر سر چلمنگت کنم..
دوشنبه 18 آبان 1388

darius mis - انکلستان - لندن
نبین فلفل چه ریزه بشکن ببین چه تیزه .
دوشنبه 18 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
با اجازهء مسپولان محترم سایت. این لینک دانلود مسابقه بازی بین David Haye vs Nikolai Valuev است که در تاریخ . 07 Nov 2009. فکر میکنم مسابقه هم در Nurnberg Arena, Germany بود امیدوارم از دیدن این مسابقهء دلچسب لذت ببرید . https://www.fulldls.com/torrent-others-1989165.html
دوشنبه 18 آبان 1388

روز روشن - انگلیس - لندن
برای دیدن مسابقه به یکی از پاپ های اینجا رفته بودم وقتی بوکسور انگلیسی برد خیلی خوشحال شدم صدای تشویق های من بلندتر از انگلیسی ها بود چون روســــــــــــــــــــیه باخت باخت باخت باخت .
دوشنبه 18 آبان 1388

روز روشن - انگلیس - لندن
حریف هر چقدر هم گنده باشه باز هم نمی تواند در مقابل زیرکی و دانایی دوام بیاورد هر چند برای چند سال پی در پی این کار رو کرده باشد. همه این ها درس های قشنگیه که می شود یاد گرفت و تو زندگی بکار بست.
دوشنبه 18 آبان 1388

kadafi - انگلیس - لندن
خاک تو سرت با اون هیکل، از اون خوردی، من تو روزنامه بیو گرافی‌ ۲ تأیشنو خندم. این هیکل از اون بیشتر تجربه داشت، و زیاد مسابقه رفته بود، و برده زیادی داشت، نمیدونم چی‌ بگم
دوشنبه 18 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
odin - بلژیک - انتورپن . دوست عزیز خیلی از مسابقه هایی که دان کینگ برنامه ریزی میکنه جنبه نمایشی داره! همین چند ماه پیش مگه مسابقه هالیفیلد رو با همین والوئف یادت نیست? هالیفیلد کاملا بهتر کار کرد و بالای 6,7 تا هوک و اوورهند زد و از اون طرف والوئف کوچیکترین پانچی هم نتونست وارد کنه ولی سراخر والوئف رو برنده اعلام کردن ! این وسط هالیفیلد چون به مرحله ورشکستگی رسیده بود 14 میلیون دلار گیرش اومد والوئف هم حدود 19 میلیون دلار و اون اقای دلقک هم دان کینگ هم بالای 30 میلیون دلار!
دوشنبه 18 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت //باز تو اضهار نضر کردی تو برو یقل دو قول بازی کن تورو بوکس چی لنگی در پیتی
دوشنبه 18 آبان 1388

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
با اون هیکلش حقش بود یه کف گرگی میخوابوند و دکورشو میاورد پائین ...
دوشنبه 18 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
immortal1977 - هلند - امرسفورت . دوست من بله اون رو هم دیدم و قبول دارم نمایشی بود اما با تمام این احوال هالی فیلد سعی داشت ضربه کاری بزنه والوئف در اون مسابقه دو راند اول چند ضزبه زد و در ادامه فقط راه هالی فیلد را بست،در واقع مراقب بود که نکشتش. خود هالی فیلد و همه گروهش هم میدونستن که با سن نزدیک به 50 حریف این غول بیشاخ و دم و تازه نفس نیست. اما پریشب والوئف همه سعی خودش را کرد که ضربه اخر را بزنه اما هر بار با جاخالیهای معرکه روبرو شد.بازی رو دوباره ببین.انتی اسلام ممنون.
دوشنبه 18 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
رشتهء ورزشی خود من تای بوکسه که از سال 75 کار کردم ( آرجان توحیدی) البته دههء 60 هم جودو کار کردم؛ زمانی که توی کل ایران 4 یا 5 نفر کمربند مشکی بود. اما عشق من فقط UFC و مسابقات پراید. 104 تا بازی انجام شده رو دارم همیشه نگاه میکنم و سیر نمیشم. درضمن بکس هم بکسهای تایسون :-)
سه‌شنبه 19 آبان 1388

wildpiony - هند - بمبیی
mohsen6730 - ایران - قزوین لووووول خیلی خندیدم.مرسی
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
هاهاهاها دنی جوجو زبون باز کردش دنی کوچولو گفتم فارسی حرف بزن کیسه پاره پوره بی خاصیت :)))) ...انتی اسلام بزن قدش رفیق منم یه 15,16 (سن همین پسر بچه دنی کوچولو) ساله muay thai تمرین میکنم و همونطور که میدونی بهترین kickboxer های دنیا هلندی هستن.امید دارم که یه روز شما و odin عزیز رو اینجا ببینم و با هم یه showtime توی ارنا امستردام بریم :)
سه‌شنبه 19 آبان 1388

shahriarkkk - ایران - تهران
اون گندهه واسه احمدی نژاد خوبه هاااا نه؟
سه‌شنبه 19 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
wildpiony - هند - بمبیی. به قربان قد رعنا و زلف گیرایتان.برگ سبزی بود
سه‌شنبه 19 آبان 1388

diyarim - اذربایجان - باکو
mohsen6730 -مرسی همشهری:))))
سه‌شنبه 19 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
diyarim - اذربایجان - باکو. زنده باشی بالام جان.چرا رفتی خارج از کشور ببم جان.حالا از شوخی گذشته ما مخلص شما هستیم
سه‌شنبه 19 آبان 1388

dannni - سوئد - استکهلم
immortal1977 - هلند - امرسفورت . /// ههههه ههههه / بی مزه خیلی دوست داری کنفت کنم/ میگن پنچری قطار بگیری ولی کنف نشی
سه‌شنبه 19 آبان 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
immortal1977 - هلند - امرسفورت به به!!! خیلی چاکرم. کتک خورده تم داداش. اتفاقاً استاد خودم آرجان توحیدی موی تای رو از هلند آورد ایران و بنیانگذار این ورزش بود. کیک بکسرهای هلند 100% بهترین های دنیا هستندقیقاً مثل فوتبالیستهای برزیل! تعدادی از بهترین کیک بکسرهای هلند رو نام می برم که بهترین های دنیا هم هستند؛ تا در آرشیو سایت هم بمونه البته بعضی هاشون هلندی اصل نیستند و دو ملیتی هستند: Ashwin Balrak-- Mourad Bouzidi--Remy Bonjasky--Ramon Dekkers--Brian Douwes--Brian Douwes--Rodney Glunder--Nieky Holzken--Rob Kaman--Albert Kraus--Joerie Mes--Alistair Overeem--Valentijn Overeem--Peter Smit-- و......
سه‌شنبه 19 آبان 1388

odin - بلژیک - انتورپن
immortal1977 - هلند - امرسفورت . فقط بشرط اینکه شما دوتا ورزشکار ها من رو نندازین وسط و راه برین، اینجوری من رو لاغرتر و ضعیفتر نشون میدین.بقول یک ادم گور بگور شده من ورزشکار نیستم لیکن ورزشکارها را دوست دارم مخصوصآ فوتبال هلند و بوکس و تنیس و کوهنوردی و سنگنوردی رو که یک زمانی دوران جوونی تو ایران چند باری افتخار برنامه با چند تا از پیشکسوتها رو داشتم.یه رکورد کوچولو هم یه زمانی بین بچه ها داشتم که البته با تغلب کوله سبک از شیرپلا تا قله رو در 3ساعت و 10 دقیقه زده بودیم.دونفر.یکنفس.البته الان مطمئنم بچه های این نسل خیلی رکوردهای بهتری زدن.شاید زیر 3ساعت.
سه‌شنبه 19 آبان 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
دنی جوجو هیس بزرگا دارن بحث جدی میکنن برو پستونکتو پیدا کن.ایول بابا انتی اسلام اسم کار درستارو اوردی ولی چند تا اصلی رو هم یادت رفت که من با اجازه اضافه میکنم:badr hari, sami schilt,saki که واقعا از استثناهای free fight بحساب میان///odin - بلژیک - انتورپن . شما بزرگ من هستین جناب.از قدیما میگن دود از کنده بلند میشه و برا من یکی این ثابت شده هستش
سه‌شنبه 19 آبان 1388

mohsen6730 - ایران - قزوین
بالام جان دعوا نکنید میگم کاظم قاقی بیاد خدمتتون دعواتونو فیصله بده.
چهار‌شنبه 20 آبان 1388

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.