کلینتون به ایران: حرف زدن کافی نیست

کلینتون به ایران: حرف زدن کافی نیست

کلینتون هشدار داد که تحریم ها علیه ایران عمیق تر و گسترده تر خواهد شد

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، گفته است که ایران باید تمام برنامه های اتمی اش را به روی بازرسان بین المللی باز کند. هم زمان، رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، گفته است که تشدید تحریم ها بر سیاست اتمی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

هیلاری کلینتون روز یکشنبه (27 سپتامبر) در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا خواهان این شد که ایران تمام برنامه های اتمی اش را به روی "بازرسی های گسترده" باز کند.

هیلاری کلینتون گفت: "حرف زدن کافی نیست. ایران باید بیاید و به وضوح به جامعه بین المللی نشان دهد که دارد چکار می کند."

آمریکا می گوید که خبر اعلام شدن وجود مرکز غنی سازی جدیدی در ایران بر فوریت مذاکرات گروه 1+5 افزوده است.

دور تازه مذاکرات این گروه متشکل از پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان با ایران، پنج شنبه (1 اکتبر) در ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت فکر نمی کند که ایران بتواند در گفتگوها با گروه 1+5 "دلایل قانع کننده ای" درمورد ماهیت برنامه اتمی اش ارائه کند.

ایران بارها با بر صلح آمیز بودن تمام جوانب برنامه های اتمی خود تاکید کرده و این اتهام که در پی دستیابی به ظرفیت تولید سلاح اتمیست را رد کرده است.

اثبات موضع

رابرت گیتس تشدید تحریم ها علیه ایران را موثرتر از گزینه نظامی دانست

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که ایران باید این موضعش را ثابت کند.

او هشدار داد که اگر آمریکا و سایر اعضای گروه 1+5 جواب های مورد نظرشان را از ایران نگیرند، تحریم ها علیه ایران را تشدید خواهند کرد.

هیلاری کلینتون در مورد سوال های مورد نظر آمریکا از ایران در مذاکرات اتمی اظهار نظر نکرد.

اما روزنامه نیویورک تایمز نوشته است که آمریکا در گفتگوهای هسته ای از ایران خواهد خواست تا سه ماه دیگر به بازرسان بین المللی اجازه دهد از مراکز اتمی این کشور، بخصوص از مرکز غنی سازی قم بازدید کنند و به سوال های مربوط به تلاش احتمالی برای دستیابی به سلاح های هسته ای پاسخ دهد.

نیویورک تایمز همچنین از درخواست آمریکا برای مصاحبه بازرسان بین المللی با دانشمندان اتمی ایران که در طرح های هسته ای "۱۱۰" و "۱۱۱" فعالیت کرده اند، خبر داده است.

به نوشته این روزنامه، این دو طرح از طرح های اتمی فوق سری ایران هستند که سازمان های اطلاعاتی آمریکا پس از نفوذ به شبکه کامپیوتری ایران در سال ۲۰۰۷ از وجود آنها خبردار شدند.

ایران وجود چنین طرح هایی را کذب محض می داند.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، اعلام کرده است که کشورش به بازرسان بین المللی اجازه خواهد داد که از مرکز غنی سازی جدید در حوالی قم بازدید کنند.

سخنان گیتس

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، روز یکشنبه بار دیگر اعلام کرد که آمریکا سال ها بود که ساخت این مرکز را از نزدیک زیر نظر داشته است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران راه اندازی این مرکز را مهم ندانسته و گفته است که سه سال طول کشیده تا این مرکز ساخته شود.

به گفته آقای لاریجانی، "این مرکز جدید برای ایمن سازی دانش هسته ای است و هیچ ویژگی خاصی ندارد که غربی ها بخواهند مدعی شوند که در ایران خلافی صورت گرفته است."

وزیر دفاع آمریکا کشف مرکز جدید را بخشی از روال به گفته او فریبکاری و دروغگویی دولت ایران در مورد برنامه اتمی این کشور دانست.

رابرت گیتس روز یکشنبه تاکید کرد که هرگونه اقدام نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران منجر به نابودی کامل برنامه های اتمی ایران نخواهد شد و فقط پیشرفت آن را چند سال به عقب خواهد انداخت.

او با اشاره به تحولات ایران پس از انتخابات 22 خرداد گفت که وضع تحریم های های مشخص و شدید علیه ایران بر سیاست اتمی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

هیلاری کلینتون بارها به ایران در مورد تحریم های "فلج کننده" بین المللی علیه این کشور هشدار داده است.

او در مصاحبه با شبکه سی بی اس جزئیاتی در اینباره اعلام نکرد اما گفت که تحریم های فعلی کشورش علیه ایران عمیق تر و گسترده تر خواهد شد.

کنگره آمریکا طرح تحریم فروش بنزین و دیگر فراورده های نفتی پالایش شده به ایران را تدوین کرده اما هنوز آن را تصویب نکرده است.

ایران بارها گفته است که فشارها و تحریم های بین المللی بر خط مشی خارجی و سیاست اتمی این کشور تاثیری ندارد.

bluestar - ایران - تهران
آمریکاییها فقط دنبال منافع خودشانند و کوچکترین اهمیتی به ملت ایران نمی دهند. یکبار در سال 1332 صابون آمریکاییها به تن ملت ایران خورده
دوشنبه 6 مهر 1388

shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی
دقیقا حق با شماست خانم کلینتون. حرف زدن کافی نیست.. ما ایرانیها هم بعد از 8 سال از حرفهای تکراری شما خسته شدیم.
دوشنبه 6 مهر 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام:. ما از کلینتن و شوهر کثیفش هیچی‌ نمی‌خوایم فقط به رژیم ملاها کمک نکنان زیر میزیی!!! گیتس هم اگر با ال مالکی ایرانیهارو در عراق نکشن خیلی‌ هنر کرده،اینها فقط نوکر پولن،ملت ایران فقط آزادی می‌خواد،به شما بگم اینها انقدر کثیفن که حتا بخاطر پول سالها با ملاه کثیف معامله میکردن تا گندش در میومد میگفتن ما نبودیم،نه فقط اینها،فرانسه،اتریش،و دیگران هم همین،ولی‌ واگتی‌ دستشون رو می‌شه میگن ما نبودیم،کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من،اینها اگر ماجرای بمب اتم رژیم نبود تمام کشتار این چند ماه توسط ملاها هم انکار میکردن،پیروز باشید
دوشنبه 6 مهر 1388

clevermajid - ایران - مشهد
bluestar - ایران - تهران. shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . حرفاتون درسته اما اینجا جاش نیست (!)
دوشنبه 6 مهر 1388

نسل سوخته - ایران - کرج
من با bluestar کاملا موافقم جریان فقط جریان اخاذی است . بوش با حماقت عراق را به ایران تحویل داد و اوباما در صورت مذاکره با ایران مشروعیت حکومت غیر مردمی را تائید خواهد کرد و این بر خلاف منافع مردم و امریکاست . معلوم نیست چه دستهائی پشت صحنه است درود بر راه سبز امید.
دوشنبه 6 مهر 1388

dadash88 - ایران - ایران
این سایت روش انگلستان رو در پیش داره تا مانع از حرکت ملتها برای پیشرفت باشه. وقتی آقای احمدی نژاد گردون براون و نیکلا سارکوزی رو آدم حساب نکرد و برای آقای اوباما نوشابه باز کرد این سایت خوب باید بزنه زیر میز و با این خبرهای گذشته و گوشه و کنار بخواد بازی رو خراب کنه. ولی امان از اون موقعی که ورق انگلستان بز بشه!!!! خنده دار میشه ها
دوشنبه 6 مهر 1388

ahmadi-nejad - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. عجب دوره و زمانه‌ای شده!؟ . این که همون حرف ما هست .نه تنها آمریکاییها فقط دنبال منافع خودشانند و کوچکترین اهمیتی به ملت ایران نمی دهند . بلکه نوچه های امریکا هم مثل المان و فرانسه و انگلیس و ...هم فکر منافع خودشون هستند . یعنی همیشه همنطور بوده وخواهد بود . بقول شما تاریخ اینها رو ثابت کرده است. ملتهای جهان سوم و مسلمانان، و خصوصاً ملت ایران، در چه زمانی نزد غربی ها و امریکا احترام و اعتبار داشته اند ؟ آنها ابرقدرت باشند و ما ضعیف . انها اقا باشند ما نوکر . قانون کاپیتولاسیون رو ملت ایران هیچوقت از یاد نخواهد برد . من برای آقای موسوی و خاتمی و کروبی تاسف میخورم که از بوش ، اوباما ، مرکل ، سارکوزی ، ربع پهلوی ، رجوی گرفته تا صدای آمریکا و صدای اسرائیل و رادیو منافقین و شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب از آنان ستایش میشود .. راستش ضربه ای که این حضرات به ملت ایران زدند و خواهند زد به مراتب بدتر است از اون است.
دوشنبه 6 مهر 1388

kaveh52 - ایران - تهران
باز چه خوابی دیده اید برای ملت ایران ؟ تو اوج انتخابات و کشتار ملت براتون فرقی نمی کرد کی ریس جمهور باشه . فراموش نکردیم هنوز
دوشنبه 6 مهر 1388

azadi - ایران - کرج
ahmadi-nejad - ایران - تهران . منطقا این سران باید به فکر منافع ملت خودشون باشند پس این که اینها به فکر منافع خودشون باشند تعجب اور و غیر طبیعی نیست نکته در اینجاست که دولتمردان ما چقدر به فکر منافع ملت و جامعه خودشون هستند؟ ظاهرا و باطنا هیچ، حالا شما چطوری از منفعت طلبی انها به خیانتکاری عده ای دیگر پی بردید جای تعجب فراوان دارد. مزید اطلاع هم عرض کنم که اگر سیاست اجازه بدهد و مباح بداند همین سران با اقایان کودتا چی بر سر میز مذاکره خواهند نشست و تسلیحات هم حتی خواهند داد مثال بارز ان در اواخر جنگ ایران و عراق که موشکهای استینگر امریکایی توسط گروه های افغان به ایران داده شد و کمک های موشکی فرانسه به ایران در همان زمان و.... ختم کلام برای رسیدن به ازادی مردم باید یاد بگیرند که روی پای خود بایستند و به هیچ قدرت خارجی دل خوش نکنند چون انها فقط منافع خودشان را می خواهند.
دوشنبه 6 مهر 1388

kaveh52 - ایران - تهران
ahmadi-nejad - ایران - تهران . این آقایان ضربه ای به ملت ایران نزدند . بلکه ملت را سربلند کردند . ضربه را یاران و همفکران و همکاران شما زدند . زمانی که حرف را با گلوله و باتوم و تجاوز جواب دادید . اگر کلینتون دنبال منافع مردم خودشه . شما به دنبال منافع مردم خودتون نیستید فقط و فقط و فقط دروغ و کلک و دهن کجی به مردم . میشه برای نمونه به من بگی توی این 30 سال چی بهتر شده ؟ مسلمونی ؟ وضع اقتصادی ؟ سلامت اقتصادی ؟ سلامت سیاسیون ؟ روابط مردم با هم ؟ عزت ایرانیها ؟ سلامت خانواده ها ؟ سلامت روایط دخترها و پسرها ؟خسته نکن خودت رو توی تمام این مسائل پسرفت داشته ایم به دلیل زحمات امثال شما و دوستانتون در ضمن این اسمی که روی خودت گذاشتی بین ما یک جور فحش حساب میشه بهتره عوضش کنی
دوشنبه 6 مهر 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
خوبه پس حرف نزن.عمل کن. bluestar - ایران - تهران . منظور شما بجز امریگا در سال1332 .اخوند ها هم هست.
دوشنبه 6 مهر 1388

vandidad.iran - ایران - کرمانشاه
invincible - آمریکا - مینستا . آفرین بر تو . درود به تو ایرانیه باغیرت. حرف دل منو زدی.خارجی ها فقط به فکر منافع خودشونن. به قول معروف سلام گرگ بی طمع نیست. به امید آزادی
دوشنبه 6 مهر 1388

شیدای تو - هندوستان - بنگلور
clevermajid - ایران - مشهد . bluestar - ایران - تهران. shabnam anti mammad! - استرالیا - سیدنی . حرفاتون درسته اما اینجا جاش نیست (!) . دقیقاْ جاش همینجاست .. من با دوستان bluestar و shabnam anti mammad!موافقم شدید!
دوشنبه 6 مهر 1388

invincible - آمریکا - مینستا
سلام:. درود بر تمامی آزادگان،کرد،لور،فارس،ترک،عرب،شمالی،و همگی‌، شعار ملی ما، مرگ بر خامنه‌ای،مرگ بر احمدی‌نژاد!!
دوشنبه 6 مهر 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
antari nejad-دهنت رو ببند مزدور بزودی سقوط دیکتاتور علی شیره ای رومی بینی و امثال تو دستمال بدست دیگر جایی درایران زمین نخواهی داشت
دوشنبه 6 مهر 1388

tohid - -
کسی که می خواد کار کنه حرف نمی زنه ( شعار نمی ده ). کسی که حرف می زنه ( شعار می ده ) نمی خواد کار کنه. اگه کسی ادعا کنه ( شعار بده ) که داره کار می کنه یا جادوگره یا داره سمبل می کنه. چگونه از کسی که کارش حرف زدن ( شعار دادن ) است توقع انجام دادن کاری داری. این روزا بعضی ها چه توقعاتی از آدم دارن
--------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را بنویسید , در غیر این صورت از درج نظرات شما در آینده معذور خواهیم بود.
با تشکر
سه‌شنبه 7 مهر 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.