قاتلان جوان ایرانی در ایتالیا دستگیر شدند

قاتلان جوان ایرانی در ایتالیا دستگیر شدند

کارآگاهان جنایی تهران همزمان با دستگیری این متهمان، توانستند عاملان دو قتل دیگر را نیز بازداشت کنند

بازپرس جنایی پایتخت در پی دستگیری دو متهم به قتل ایرانی در ایتالیا در نامه یی به پلیس بین الملل خواستار انتقال متهمان به تهران شد. این درخواست به این دلیل مطرح شده که متهمان در ایران مرتکب قتل شده اند و توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی تحت تعقیب قرار داشتند.

آتش سوزی

ساعت 19 روز 13 خردادماه ماموران کلانتری مصطفی خمینی و آتش نشانی به خیابانی رفتند که گزارش شده بود در آنجا یک خودروی پیکان طعمه حریق شده است. درهای باز اتومبیل سفیدرنگ گویای آن بود که این حریق عمدی است و آتش افروزان پس از پیاده شدن از پیکان آن را به آتش کشیده اند. دقایقی بعد شعله ها مهار شد و ماموران درصدد برآمدند از جزییات این حادثه اطلاعاتی کسب کنند اما پیش از آنکه به این هدف برسند خود را در برابر معمایی پیچیده تر دیدند. در فاصله کمی از پیکان یک جنازه قرار داشت که آثار ضربات متعدد چاقو روی آن مشهود بود. جای هیچ تردیدی وجود نداشت که جوانی ناشناس قربانی یک جنایت شده است. پس از گزارش موضوع به حسین اصغرزاده- بازپرس ویژه قتل- و حضور کارآگاهان جنایی در محل حادثه نخستین احتمالی که مطرح شد حول محور ارتباط جسد با پیکان سوخته می چرخید. این فرضیه درست از کار درآمد و کارآگاهان متوجه شدند قربانی صاحب 21 ساله خودرو به نام سعید است که والدینش یک روز قبل ناپدید شدن او را به پلیس گزارش داده بودند.

شناسایی قاتلان

وارد کردن ضربات پیاپی چاقو و قمه به سعید هیچ انگیزه یی غیر از انتقام جویی یا مسائل ناموسی نمی توانست داشته باشد. بنابراین تحقیق درباره زندگی خصوصی پسر 21 ساله در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان متوجه شدند او با دختری به نام محبوبه در ارتباط بود. بازجویی از این دختر راز جنایت را فاش کرد. محبوبه گفت من با سعید رابطه داشتم و دایی هایم وقتی این موضوع را فهمیدند خیلی عصبانی شدند و گفتند قصد دارند سعید را بکشند. حالا هم احتمال می دهم آن دو قتل را انجام داده باشند. بعد از اینکه هویت مظنونان اصلی پرونده به نام های حسین و صابر فاش شد دختر جوان به دستور پلیس با آنها قرار ملاقاتی ترتیب داد. دو متهم در حالی خود را به محل قرار رساندند که ماموران از پیش آنجا را تحت نظر گرفته و خود را برای دستگیری آنها آماده کرده بودند. اما حسین و صابر به محض اینکه از دامی که برایشان پهن شده بود باخبر شدند پا به فرار گذاشتند و در جریان تعقیب و گریز برنده بازی شدند.

دستگیری

کارآگاهان پس از فرار متهمان از حلقه محاصره پلیس تحقیقات مجددی را برای شناسایی محل اختفای آن دو انجام دادند ولی به نتیجه یی نرسیدند تا اینکه بعد از مدتی خبردار شدند دو برادر از ایران خارج شده اند اما معلوم نبود به کدام کشور پناه برده اند. به این ترتیب مکاتباتی با پلیس بین الملل صورت گرفت تا اینکه چند روز پیش پلیس ایتالیا اعلام کرد حسین و صابر را حین نزاع خیابانی دستگیر کرده است. پس از اعلام این خبر بازپرس اصغرزاده خواستار استرداد متهمان به ایران شد.

قتل های خانوادگی

افسران جنایی همزمان با دستگیری متهمان قتل جوان 21 ساله از دو جنایت خانوادگی رازگشایی کردند و توانستند متهمان را پشت میز بازجویی بنشانند. یکی از این قتل ها ساعت 2بامداد روز 13 شهریور در منطقه مهرآباد جنوبی به وقوع پیوست. ماموران زمانی که به محل حادثه رفتند تصور می کردند یک نزاع منجر به جرح رخ داده است اما لحظاتی پس از حضور آنها یکی از مجروحان به نام کاظم جان خود را از دست داد. مجروح دیگر برادر کاظم به نام کریم بود که او نیز مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته بود. کریم به ماموران گفت برادر همسرش این حادثه را رقم زده است. او توضیح داد؛ من و همسرم با هم اختلاف داشتیم. شب- شب حادثه- فرید برای اطلاع از دلیل اختلاف ما به منزل مان آمد. من و برادرزنم به پشت بام رفتیم تا با هم صحبت کنیم اما مشاجره یی بین ما درگرفت و او با چاقو مرا زد. در این هنگام برادرم که در طبقه پایین بود با شنیدن صدای من به پشت بام آمد و او نیز با چاقوی فرید زخمی و سپس فوت شد. از آنجا که متهم فرار کرده بود ماموران برای دستگیری او به تکاپو افتادند تا اینکه بالاخره این جوان خودش را تسلیم کرد اما مدعی شد زمان درگیری چاقو همراه نداشته است با این وجود کارآگاهان معتقد هستند ادعای این متهم با واقعیت مطابقت ندارد. سرهنگ لیراوی

- معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران- درباره این پرونده گفت؛ درصد بالایی از درگیری های منجر به قتل درگیری های خانوادگی است و بسیاری از متهمان بدون قصد قبلی و صرفاً بر اثر بروز عصبانیت آنی مرتکب قتل می شوند. از سوی دیگر آسانی دسترسی به انواع چاقو عاملی شده که به صورت مستقیم زمینه ساز بسیاری از جرائم منجر به قتل است. پرونده دیگری که کارآگاهان توانستند از آن رازگشایی کنند مربوط به درگیری خانوادگی سه زن است که در جریان آن یکی از زنان بر اثر اصابت سرش با زمین جان باخت.ساعت 4 بعدازظهر شنبه ماموران کلانتری جوادیه از طریق مرکز فوریت های پلیس 110تهران از وقوع یک درگیری باخبر شدند و با حضور در محل حادثه دریافتند یک زن میانسال به نام فاطمه حین مشاجره با یک مادر و دختر از ناحیه سر به زمین خورده و فوت شده است. متهمان قتل زن میانسال، صغرا و سمیه به ترتیب 54 و 23 ساله هستند و فرزند فاطمه داماد آنها است. ماموران سمیه و صغرا را دستگیر کردند و در بازجویی مشخص شد سمیه به همراه شوهرخواهرش یک مغازه میوه فروشی دایر کرده بود اما فرزند فاطمه سهم او را از سود پرداخت نمی کرد و همین امر باعث شد سمیه با مادر دامادش درگیر شود و از وی بخواهد فرزندش را راضی کند سهم او را بدهد. سمیه در بازجویی ها گفت؛ هنگام بحث بر سر این موضوع درگیری میان ما بالا گرفت و بدون آنکه متوجه شوم فاطمه را به عقب هل دادم که فاطمه به زمین خورد و فوت شد. بنا بر این گزارش اکنون سمیه به اتهام قتل عمد و صغرا به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل از سوی بازپرس جنایی تهران روانه بازداشتگاه شده اند.

dara - ایران - ایران
پلیس بین الملل که دشمن ماست مگه وزیر دفاع (سردار سرلشکر وحیدی) تحت تعقیب اونا نیست چرا با اونا همکاری میکنین من که گه گیجه گرفتم
دوشنبه 23 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
روز قدس روز تپیدن قلبهای سبز ، روز تجلی دوباره حضور پر امید همه هستیم تا آخرین نفس
دوشنبه 23 شهریور 1388

ایران سرافراز - ایران - اصفهان
سردار وحیدی که سرلشگر نیست؟
دوشنبه 23 شهریور 1388

Avayeh Edalat - ایران - تهران
dara - ایران - ایران......."" پلیس بین الملل که دشمن ماست"" حق داری و درست گفتی. پلیس بین المللی دشمن جانیان و خلافکاران است. جانی و خلافکاری کثیفتر و ذبونتری از سردار پای داره سرلشگر سیاهی لشگر توحیدی وطنفروش خوده خودتی. امیدوارم که نسل کثیفتون از روی خاک پاک ایران به زودی زود برای ابد محو بشه. ( ولی تا نفت داریم گریبانگیر حیوانهای حقیری مثل شماها هستیم.)
دوشنبه 23 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.