رئیس فراکسیون خط امام مجلس، خواهان تعقیب قضائی فرمانده سپاه شد

رئیس فراکسیون خط امام مجلس، خواهان تعقیب قضائی فرمانده سپاه شد

حسین هاشمیان، نماینده رفسنجان و رئیس فراکسیون خط امام در مجلس ایران

حسین هاشمیان، نماینده رفسنجان و رئیس فراکسیون خط امام مجلس ایران، اظهارات سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص نقش رهبران اصلاح طلبان در ناآرامی های اخیر در ایران را "در راستای امام (آیت الله خمینی) زدایی" قابل تعبیر دانست و خواهان تحت تعقیب قرار گرفتن او توسط دادستانی نیروهای مسلح شد.

او گفت: "او (محمد علی جعفری) بیش از اندازه به قبه نظامی‌اش مغرور شده و باید حدود فعالیت نظامی‌اش مشخص شود."

آقای هاشمیان در گفتگویی با پارلمان نیوز، پایگاه خبری این فراکسیون از تعدادی از رهبران اصلاح طلبان همچون علی اکبر موسوی خوئینی ها و بهزاد نبوی که آقای جعفری آنان را به نقش داشتن در "اغتشاشات" متهم کرده بود، دفاع کرد و گفت:"آقای موسوی خوئینی‌ها که آقای جعفری از او نام برده است در این کشور دادستان بوده است، بهزاد نبوی کسی است که در مقابل منافقین در زندان برای تثبیت رهبری امام ایستادگی کرد."

وی افزود: "در تسخیر لانه جاسوسی (سفارت آمریکا در تهران) که امام آن را انقلاب دوم نامیدند، آیت‌الله محمد موسوی خوئینی‌ها محور و مبنا بود و حالا برخی تخریب محورها و مبانی انقلاب را در دستور کار خود قرار داده‌اند.»

آقای هاشمیان همچنین خبر از استعفای برخی از سپاهیان به دلیل دخالت‌های اخیر سپاه در سیاست داد و با اشاره به اینکه سخنان آقای جعفری خلاف صریح نظرات آیت الله خمینی درعدم دخالت نظامیان در مسایل سیاسی است، گفت:"این اظهارات در راستای امام زدایی قابل تعبیر است و او حق نداشته به عنوان یک نظامی وارد مسایل سیاسی شود."

محمد علی جعفری، روز دهم شهریور در مسجد ولی عصر تهران با "استناد" به اعترافات سیاستمداران وابسته به جریان اصلاح طلب که پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شده اند، آنها را متهم کرده بود در پی "تضعیف ولی فقیه" بوده اند.

آقای هاشمیان در این گفت و گو در در پاسخ به سئوالی درمورد لغو مراسم شب‌های احیا در آرامگاه آیت الله خمینی گفت: "به خاطر فشارهایی که عده‌ای اوباش می‌آورند یاران امام از جمله ناطق نوری و خاتمی نمی‌توانند در حرم امام و در کنار او در شب‌های احیا سخنرانی کنند و این حرکتی در راستای امام زدایی است که متاسفانه شروع شده است."

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران

روز جمعه 13 شهریور، روابط عمومی آرامگاه آیت الله خمینی به علت "مشکلاتی عنوان کرده که حرم با آنها رو بروست "، خبر از عدم برگزاری مراسم شب‌های احیا در این آرامگاه داد.

در سال های گذشته، محمد خاتمی و علی اکبر ناطق نوری سخنرانان ثابت این مراسم محسوب می شدند.

آقای هاشمیان در این باره گفت: "ناطق نوری که عمر خود را برای استحکام پایه‌های نظام و تثبیت ولایت فقیه صرف کرد و از استقبال تا ارتحال، لحظه‌ای از کنار امام فاصله نگرفت، امروز در محدودیت قرار دارد و این از شگفتی‌های دوران است."

واکنش جبهه مشارکت

جبهه مشارکت ایران اسلامی نیز در بیانیه ای که وبسایت نوروز وابسته به این تشکل اصلاح طلب، به ادعای فرمانده سپاه ایران درباره تلاش سران اصلاح طلب برای تضعیف رهبر ایران، واکنش نشان داد.

جبهه مشارکت گفته است که سخنان محمد علی جعفری قبل از هرچیز تائیدی بر نقش سپاه در حوادث پس از انتخابات و اقدامی برای فرار از مسئولیتی است که به گفته این بیانیه به خاطر "تقلب در انتخابات و جنایات پس از آن" بر عهده سپاه پاسداران است.

جبهه مشارکت هشدار داده که این سخنان ممکن است مقدمه برخورد فیزیکی با رهبران اصلاحات باشد و خواهان برخورد قضایی با فرمانده سپاه شده است.

شماری از چهره های سیاسی نزدیک به دولت و تعدادی از افراد بلند پایه نظامی و در راس آنها محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران خواهان دستگیری "سران اغتشاشات اخیر ایران" شده اند که می تواند اشاره به رهبران اصلاح طلب و میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات باشد.

از جمله یدالله جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه در یادداشتی در شماره یازدهم شهریور هفته نامه "صبح صادق" ارگان مطبوعاتی سپاه، میرحسین موسوی را فردی دانسته که ۳۰ سال رفتار منافقانه داشته است.

به اعتقاد آقای جوانی، میرحسین موسوی "در حالی که اعتقاد به نظام دینی و قانون اساسی و ولایت فقیه نداشته، طوری رفتار کرد که حتی توانست در یک مقطعی نخست وزیر شود."

در پی سخنان آقای جعفری، محمدرضا تابش، دبیر فراکسیون خط امام نیز گفت که افرادی که مجوز ورود سپاه به انتخابات را دادند، افرادی که مجوز به سپاه برای دستگیری‌ها و اعتراف‌گیری‌ها را دادند، باید محاکمه شوند نه افرادی که سوابق و مسئولیت‌هایشان حکایت از این دارد که دلبسته به نظام و رهبری هستند.

ballotak - انگلستان - لندن
این امام زدایی رو خوب اومدی آقای نماینده!!! کچلمون کردن از بس گفتن امام. یکی اعتراض میکنه میگه راه امامه! اون یکی اعتراض رو سرکوب میکنه میگه اینم راه امامه! خلاصه اینکه خوب مغازه ای باز کرد این مرحوم امام برای حضرات !
دوشنبه 16 شهریور 1388

aghozdar - ایران - تهران
واقعا مسخره است شخصی که تا دیروز به سیب زمینی میگفت دیب دمینی حالا با کشتن چند نفر و خوش رقصی های بعد از ان صاحب نخل و شمشیر و قپه شده و نگاه نمیکند که مردم میفهمند که دارند امام خمینی را حذف میکنند. این مردک نظامی قاتل صحبت از کمرنگ شدن رهبری میکند .برو یه جای مطمن پیدا کن پول هاتو چال کنی تو رو چه به سیاست.
دوشنبه 16 شهریور 1388

keykhosro - ایران - شیراز
این پاسداره خیلی روش زیاد شده ولی بعید میدونم این حکومت کاری علیهش بکنه هر چی باشه بقای نظام در دستان با کفایت این باباست
دوشنبه 16 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
تو روح امامتون که هر چی میکشیم از اون گور به گور شدس
دوشنبه 16 شهریور 1388

paradisemail - ایران - کرمان
جعفری یک بسیجی بود که خامنه ای برای ادم کشی تربیت کرده هیچ سابقه ای در جنگ نداره امروز هم نمی تونه بین ولایت فقیه و خامنه ای تفکیک قاییل شود به همین دلیل بت برست شده و عبادت خامنه ای میکند
دوشنبه 16 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
با این سپاهی های مغرور زودتر از اینها بایستی برخورد اساسی میکردند.البته هنوز هم نشده ولی یه حرکتهای داره میشه. این سپاهی ها واقعا حال مردم رو گرفتند.خودشون رو به ظاهر هیچکاره نشون میدن ولی در عمل و باطن همه کاره هستند..سپاه رو تاسیس کردند که از بیت امام خمینی و شخص امام خمینی حفاظت کند و ارگان مهمی نبود ولی از روزی که کمیته و شهربانی رو برداشتند سپاه یکه تاز عرصه امنیت داخلی شد و متاسفانه کسی هم نبود که افسار این ارابه را بگیرد.در زمان ریاست جمهوری خاتمی کوششهای شد که از حدود سپاه کاسته بشه ولی کارساز نبود.و صد افسوس که این مافیای بزرگ امروز خیلی قوی تر شده و به همین زودیها محدود نخواهد شد.
دوشنبه 16 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران . . مرسی از سخن عاقلانه و شیرن تو.
دوشنبه 16 شهریور 1388

shekvegar - ایران - تهران
همون موقعیکه خمینی فرمان تشکیل تشکیلات 20 میلیونیو در بسیج صادر کرد فاتحه کشور خونده شد . تشکیل نهاد بسیج در سیستم ننگین سپاه قلدران ،حکومت ایران را بطور کل نظامی و جامعه ایرانی را پلیسی کرد . همون روش مطبوع در نظام های سلطه و اغواگر فاشیست .. ننگ بر بسیج و بسیجی .
دوشنبه 16 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.