یکی از شاهدان مهدی کروبی ناپدید شد

یکی از شاهدان مهدی کروبی ناپدید شد

رادیو زمانه : مهدی کروبی نامزد معترض به نتیجه انتخابات از ناپدید شدن یکی از «شاهدان تجاوز جنسی در بازداشتگاه‌ها» خبر داد.

این شاهد در زمان بازداشت بنابر گفته خود مورد تجاوز قرار گرفته بود، و به گفته آقای کروبی پس از دیداری که با نمایندگان قوه قضائیه داشته، ناپدید شده است.

آقای کروبی در نامه‌ای که امروز سه‌شنبه در وب‌سایت سحام‌نیوز منتشر کرده، مسئولیت هرگونه اتفاق «ناگواری» که برای این فرد یا خانواده‌اش روی دهد را بر عهده سعید مرتضوی دادستان سابق تهران اعلام کرده است.

در این نامه آمده است که رفتار نمایندگان قوه قضائیه با این فرد به حدی «زشت و زننده» بوده که اکنون مدتی است ناپدید شده و خبری از وی نیست.

جزئیات جلسه این فرد با نمایندگان قوه قضائیه چندی پیش از سوی او در وب‌سایت سحام‌نیوز منتشر شده بود.

کروبی در نامه خود نوشته که ماموران قضایی با حضور در محل زندگی این فرد موجب آزردگی خاطر خانواده‌اش شده و او را ترسانده‌اند.

در این نامه آمده که «برخی از مسئولان قضایی نه تنها به دنبال یاری رساندن و احقاق حقوق بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند نیستند، بلکه درصدند تا صورت مسئله را پاک کنند.»

در این نامه علت خودداری آقای کروبی از دیدار با مسئولان قضائی برخورد نامناسب ماموران قضائی با این فرد اعلام شده است.

این در حالی است که ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه گفته که کروبی قرار است در جلسه امروز سه‌شنبه هیات نظارت قوه قضائیه بر حوادث اخیر شرکت کند.

پیش‌تر اعلام شده بود که نامه کروبی به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در خصوص تجاوز به برخی بازداشت‌شدگان در دستور کار این هیات قرار گرفته است.

مهدی کروبی اعلام کرده که براساس اسناد و مدارکی که در اختیار دارد به برخی از دختران و پسران بازداشتی تجاوز شده است و در شرایطی که امنیت جانی این افراد تامین شود حاضر است آنها را به مراجع قانونی معرفی کند.

این گفته‌های آقای کروبی با خشم گروهی از محافظه‌کاران مواجه شده است تا جایی که تلویزیون دولتی ایران شب گذشته در برنامه‌ای به نقل از قاضی رسیدگی کننده به این پرونده اعلام کرد که کروبی برخلاف گفته‌های خود حاضر به ارائه اسناد و مدارک برای اثبات ادعاهای خود نیست.

آقای کروبی در واکنش به این برنامه صدا و سیما، در نامه‌ای از عزت‌الله ضرغامی رئیس این سازمان خواست که فرصتی برای پاسخگویی به اظهارات قاضی مقدمی، رئیس بازپرسی شعبه سیزدهم در اختیار وی بگذارد.

مهدی کروبی در نامه خود نوشته که «اینجانب و کسانی که در راستای احقاق حقوق مردم تلاش می‌کنیم به اندازه برخی افراد که می‌خواستند جنایاتی که شده است را پنهان کنند، از این حق برخورداریم تا از تریبون رسانه ملی با مردم سخن بگوییم.»


مسئولیت هراتفاق نا گواری برای خانواده بازداشت شدگان
با آقای مرتضوی است
سحام نیوز : پیرو سخنان قاضی مقدمی در بخش های مختلف خبری در صدا و سیما که ادعاهایی را نسبت به مهدی کروبی وارد کرده بود دفتر وی با صدور اطلاعیه ای برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی داد .
بسعه تعالی

دوشنبه شب قاضی مقدمی رییس شعبه سیزدهم دادسرای دولت از طریق رسانه ملی اظهاراتی را پیرامون ملاقات هایش با آقای کروبی و برخی از بازداشت شدگان حوادث اخیر مطرح کرد و مدعی شد که مستندات آقای کروبی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان قابل استناد نبوده است . در این راستا با تشریح آنچه روی داده است و ارائه توضیحاتی به تنویر افکار عمومی می پردازیم .

1- آقای قاضی مقدمی رییس شعبه سیزدهم تنها چند روز قبل از توقیف روزنامه اعتمادملی پرونده این روزنامه را در اختیار گرفت . پرونده روزنامه اعتمادملی در حالی به ایشان ارجاع داده شده که شکایات مربوط به این پرونده در شعبه دیگری ثبت شده بود و همه امور مربوط به روزنامه اعتمادملی در آن شعبه رسیدگی می شد ولی به نظر می رسد بنابر آنکه بازپرس آن شعبه قصد برخورد و تعطیلی روزنامه اعتمادملی را نداشت پرونده روزنامه اعتمادملی را به شعبه سیزدهم دادسرا که ریاست آن بر عهده قاضی مقدمی است ارسال شد تا بتوانند به راحتی و بدون دلایل قانونی روزنامه اعتمادملی را تعطیل کنند .

2- چنین بود که آقای قاضی مقدمی از طرف آقای مرتضوی به آقای کروبی معرفی شد و بنابر تقاضای آقای مرتضوی قرار شد به بررسی مستندات مهدی کروبی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان حوادث اخیر بپردازد . اما برای تنویر افکارعمومی علی رغم میل باطنی آقای کروبی لازم است تا شرح ماجرایی که گذشت بیان شود تا مردم خود در جریان ماجرا قرار گیرند .
همانطور که در خبرها نیز منتشر شد پس از نگارش نامه آقای کروبی به هاشمی رفسنجانی درباره آزار جنسی بازداشت شدگان حوادث اخیر و پس از آنکه نامه ایشان از سوی آقای هاشمی رفسنجانی به مدت ده روز بی پاسخ ماند ، این نامه از سوی آقای کروبی منتشر شد و به دنبال آن بود که آقای هاشمی رفسنجانی این نامه را به آقای هاشمی شاهرودی ارجاع داد تا مورد رسیدگی قرار گیرد . بنابراین آقای حجت السلام و المسلمین دری نجف آبادی از طرف آقای هاشمی شاهرودی رییس وقت قوه قضائیه مامور رسیدگی به این ماجرا و دریافت مستندات آقای کروبی شد . پس از آن آقای دری نجف آبادی نماینده ای را از طرف خودشان برای دریافت مستندات کروبی تعیین کرد که نماینده ایشان نه تنها با آقای کروبی بلکه با یکی از بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته بود ملاقات کرد ، البته ملاقات ایشان با این فرد بازداشت شده به خواست خودش خارج از دفتر کروبی صورت گرفت . نماینده دادستان وقت کل کشور در دیداری که با یکی از بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته بود داشت بسیار از رفتارهای صورت گرفته با این فرد متاثر شده و به او گفته بود که اجازه ندهد تا کسی از ماجرا خبردار شود و قول داده بود تا نسبت به احقاق حقوق او هر کاری که لازم باشد از طریق دستگاه قضایی انجام دهد .
در همین زمان روزنامه اعتمادملی به دلیل انتشار مطلبی که به افشاگری درباره پشت پرده ماجرای ترانه موسوی پرداخته بود از سوی رییس شعبه سیزدهم دادسرای دولت تعطیل شد و همزمان با این اقدام آقای مرتضوی طی تماسی با مهدی کروبی از وی خواست که با قاضی مقدمی ریاست شعبه سیزدهم برای بررسی مستندات ایشان همکاری شود . به دنبال این تقاضا با موافقت آقای کروبی قرار ملاقاتی هماهنگ شد تا آقای مقدمی به اتفاق یک فرد دیگر با این فردی که در بازداشت مورد آزار قرار گرفته بود دیدار کند . این دیدار بنابر خواست این مسئولان قضایی در دفتر آقای کروبی برگزار شد . اواسط این دیدار چند ساعته بود که این فرد شاکی به حالت اعتراض از جلسه بیرون آمده و نزد آقای کروبی رفت و نسبت به نحوه پرسش ها گلایه کرد . وی اظهار داشت که سوالاتی که از وی پرسیده می شود در راستای تلاش برای کمک به احقاق حقوق وی نبوده بلکه همه تلاش به این سمت است که او محاکمه شود و یا اینکه به این نتیجه برسد که بی اختیار آلت دست سیاست مدارانی شده است که او را تطمیع کرده اند ! در برابر چنین گلایه ای آقای کروبی او را به حضور در ادامه جلسه بازجویی فراخواند و حتی علی رغم آنکه آن فرد در برابر خواست مسئولان قضایی برای رفتن به پزشک قانونی اظهار کرد از حال مساعدی برای رفتن به پزشک قانونی برخودار نیست ولی با نظر مساعد آقای کروبی به پزشک قانونی می رود ، اما متاسفانه سوالات و مطالبی از سوی این مسئولان قضایی نسبت به وی مطرح می شود و برخوردی زشت صورت می گیرد که نه تنها در شان و جایگاه دستگاه قضایی نیست بلکه در هیچ محکمه و دادگاهی نیز چنین رفتاری صورت نمی گیرد. چرا که وقتی دستگاه قضایی می خواهد از یک شاکی بازجویی کند و سوالاتی را بپرسد باید ابتدا به او اطمینان دهد که از امنیت نسبت به گفتار خود برخوردار است ولیکن نه تنها اعتماد این فرد را جلب نکرده اند بلکه او را ترساندند ! فردای آن روز این فرد چنان از رفتاری که با او شده بود متاثر بود که اقدام به نگارش رفتار صورت گرفته با خود پرداخت که به خواست آقای کروبی نامه وی در سایت سحام نیوز منتشر شد و خوانندگان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این ماجرا این نامه را مطالعه کنند .

3-دفتر کروبی ضمن ابراز تاسف از چنین رفتارهایی از سوی برخی از مسئولان قضایی ، اعلام می کند که بنابر رفتاری که با یکی از بازداشت شدگان صورت گرفت مشخص شد که برخی از مسئولان قضایی نه تنها به دنبال یاری رساندن و احقاق حقوق بازداشت شدگانی که مورد آزار قرار گرفته اند نیستند بلکه در صدند تا صورت مسئله را پاک کنند . بنابراین پس از وقوع چنین برخوردی از سوی برخی از مسئولان قضایی آقای کروبی هیچ گونه ملاقاتی را با این آقایان برگزار نکرد و به دنبال آن با نگارش نامه ای به ریاست جدید محترم قوه قضاییه جناب آقای آیت الله صادق لاریجانی از ایشان درخواست کرد تا هیاتی بی طرف برای رسیدگی حوادث پس از انتخابات تشکیل شود.

4- دفتر مهدی کروبی اعلام می کند که هیچ گاه قصد بازگویی این ماجرا را نداشت ولیکن بازگویی ماجرا از سوی خود این مسئولان قضایی و البته رفتاری که در قبال این فرد و خانواده اش صورت گرفت چون مراجعه به منزل وی و شرح ماجرا برای پدر این فرد که موجب آزردگی خاطر پدر وی شد، تحقیقات محلی برای زیر سوال بردن شخصیت وی و محکوم ساختن فردی که مورد ظلم قرار گرفته است به جای احقاق حقوق او موجب شد تا این دفتر به شرح واقعیت ماجرا برای تنویر افکار عمومی بپردازد . لازم به ذکر است که رفتارهای صورت گرفته با این فرد بازداشت شده که در زندان مورد آزار قرار گرفته بود به حدی زشت و زننده بود که اکنون مدتی است این فرد ناپدید شده و خبری از وی نیست که بنابر این دفتر کروبی اعلام می کند مسئولیت هرگونه اتفاق ناگواری که برای این فرد و خانواده اش روی دهد با دادستان وقت تهران آقای مرتضوی و نمایندگان ایشان خواهد بود .


دفتر مهدی کروبی
10/ 6 /88

بابک - ایران - سبزوار
هر بلایی سر عمر سعد مرتضوی بیاوریم کم است
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

alkap0n1990 - ایران - کرج
اینا دیگه به هر چی دیکتاتورا و ظالما و ادمکشای تاریخ گفتن زکی....میگن هرکی اعتراض داره اعلام کنه.......چند روز دیگه میگن اصلا همچی کسی وجود خارجی نداشته که شکایت کنه.اصلا همچی کسی از مادر زاییده نشده.....جوری سر به نیستش میکنن که دیگه خودتون میدونید.به امید اتحاد بیشتر مردم با جنبش و احزاب مخالف
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
اقای کروبی شما هیچ حقی در این نظام ندارید همانگونه که میلیونها ایرانی وطن پرست ندارند.پس اینهمه امان نامه که برای جان این عزیزان درخواست شده بود این نتیجه ان است ؟ اینها برای از بین بردن هرگونه مدرکی از انجام هر جنایتی رویگردان نیستن.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

amin7777 - انگلستان - منچستر
خامنه ای فرعون عصر ما هست. فرعون با اون قدرتش ( که میگفت من خدا هستم) در دریا غرق شد چه برسه به این 4 تا تریاکیه مفنگی. این ها رو هیچ وقت بزرگ فرض نکنید. هر وقت خداوند بخواد و زمانش برسه این ها هم به عذاب خدا گرفتار میشن چون قدرت مطلق اونه. بابا شاه رو یادتون رفته ژاندارم خاورمیانه، با اون یال و کوپالش تو هیچ کشوری راهش نمیدادن ( البته من شخصا از شاه و پدرش رضاخان خوشم میاد چون ایران رو اونها نجات دادن) ما الان به یک نفر مثل اون نیاز داریم. البته رضاخان دهه 80 نه دهه 20.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

Neda02 - کانادا - تورونتو
امیدوارم بلایی سرش نیاورده باشند. گرچه پس از گذراندن اون لحظات نفرت‌انگیز و وحشت‌آور زیر شکنجه‌های برادران مهرورز از انسان تنها جسم تحقیر شده‌ای باقی می‌ماند. ولی ای عزیز سربلند بمان که شکنجه‌گران تو و ترانه موسوی و شهید سعیده پورآقایی روسیاهان تاریخ خواهند بود.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
فاتحه !!!
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

نازی -تهران - ایران - تهران
جالبه جمهوری اسلامی اقدام به بازگشایی شبکه ای به نام فارسی یک میکند برروی ماهواره واورا ساپورت میکند که هیچگونه سانسوری وجود ندارد وبعضی از صحنه ها نیز زشت است اما وسط برنام اذان مغرب به افق تهران میگذارد و ماه رمضان را تبریک میگوید اینها برای اینکه مردم را پای تلویزیون بنشتنند حاضرند اسلام را نیز بفروشندتتت
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
تیتر خبر خیلی ترس آور بود فکر کردم کروبی ناپدید شده است.به هر حال چه شاهد کروبی ناپدید شود چه خود کروبی.جنبش سبز راه خود را پیدا کرده است و این سیل خروشان مردم دیکتاتورها را به زباله دان تاریخ خواهد سپرد.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

mamalporru - ایران - شیراز
در تلویزیون مسندی در دست تهیه است که قربانی معرفی شده از سوی آقای کروبی را وادار به اعتراف مطالبی غیر واقعی می کنندو با فشار و تهدید خانواده او ( رضا ) َ ایشان را مجبور به اعترافات وحشتناکی کرده اند ... مرگ بر حکومت فاشیست و غیر اسلامی ایران
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
الهی هر چه زودتر نسل این ها ور بیفته جلاد های خونخوار دراکولاهای زمان مرتضوی جاکش
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

black chador - امریکا - ولدن
بنازم به این اسلام و رژیم اسلامی. درست دارن کارهای اسلامی انجام میدن.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

sardab - ایران - تهران
ترانه موسوی هم بعد از اینکه لو رفت چه جنایتی بهش شده دیگه وجود نداشت.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

hashamdar - ایران - تهران
https://www.youtube.com/watch?v=Nyap7PGhFBMeurl=http%3A%2F%2Fwww%2Efarahpahlavi%2Eorg%2Fcairo2009%2Ehtmlfeature=player_embedded#t=552. قاهره July 27 2009 بیست و نهمین سالگرد درگذشت اعلیحضرت همایون محمد رضا شاه پهلوی آریامهر شاهنشاه ایران(درد دل فرح در مورد حوادث اخیر)
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

neda85 - ایران - تهران
این رژیم 30 سال ظلم و غارت کرده و معترضین رو سربه نیست کرده ولی دیگه روزای آخرشه .منتظرم تا مرقد نجس خمینی رو با خاک یکسان کنیم.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
در اطلاعیه روابط عمومی سازمان ادوار تحکیم آمده است:. به نام خدا. قریب به هشتاد روز است که جمعی از فرزندان درستکار و اندیشمند میهن‌مان اسیر نابخردی و قدرت‌طلبی حاکمانی شده‌اند که با پشت کردن به اراده ملت گام در مسیر ظلم و اجحاف گذارده‌اند. اعضای سازمان دانش آموختگان ایران (ادوارتحکیم) در روزهایی که احمد زیدآبادی دبیرکل و عبدالله مومنی سخنگوی این سازمان و سایر این عزیزان در راه تلاش برای آزادی و حقوق انسان‌ها به دور از کانون‌ گرم و صمیمی خانواده‌های گرامی خود در سلول‌های انفرادی به سر می‌برند، با حضور در کنار دیوارهای زندان بدنام اوین که اینک به سکونت‌گاه آزادی‌خواهان و حق طلبان این مرزو بوم بدل شده است، شامگاه روز چهارشنبه یازدهم شهریورماه یکهزارو سیصدوهشتادوهشت، روزه خود را در کنار خانواده‌های مظلوم زندانیان سیاسی و عقیدتی افطار می‌کنند. روابط عمومی سازمان دانش آموختگان ایران
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

jigili - ایران - تهران
مرگ بر احمدی نژاد مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آی دمت گرم. زده تو شاپر سعید مرتضوی :-) کاش از اولش تو جای موسوی بودی :-)
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

آرسام - ایران - تهران
حتما به لطف انتری نژاد در خارج از کشور بسر میبرد
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

jamsil - کره - سئول
ناپدید شد /؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

i.am.the.world. - لو کزامبورک - اش
حتی خود کروبی و خاندانش هم اگر ناپدید شوند جای تعجب ندارد؛ دارد؟ بازی قدرت یعنی همین؛ اینطور نیست؟ در نظر بگیرید که حتی این شاهد و شاهدینی دیگر در حضور خامنه ایی و کل معصومین این رژیم و با پخش مستقیم تلویزیونی با صدای بلند بگویند که بله به ما تجاوز شده. با ما چنین و چنان کرده اند. خوب!!! بعد چی؟ منو ببخشید؛ فقط سئوال میکنم. بعد جمهوری اسلامی میگه اخ اخ خدا مرگم بده؛ راست میگفتن این طفل معصوما...بذار فرمونو بدیم دست شیخ مهدی و میر حسین که پاک و مطهرند!!! من فقط میپرسم: بعد چی میشه؟ شاد باشید.
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
دوستان عزیز با تمام فشارها و تهدیدها ما پای حرفمان می ایستیم تا ا.ن به غلط کردن بیفته یا لااقل کاری کنیم که بفهمند دور زدن ملت کار چندان کم هزینه ای نیست و درس عبرتی بشود برای دفعات بعدی به نظر من فعلاْ بهترین کار اینه که همین راه رو در کنار موسوی و کروبی ادامه بدیم و همینکه 4 روز حرف نزدند نگیم خب پس همه چیز تموم شد . یک عهد نانوشته بوده .تا اینجاش که با هم خوب اومدیم پشت هم رو خالی نکنیم .
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
نازی -تهران - ایران - تهران ا ن شبکه متعلق به یک یهودی که در استرالیا به دنیا امده هست ووقرار است 4 شکه دیگر هم راه اندازد ..که هم سیاسی وهم پورنو می باشد..برو یک خورده تحقیق کن مثل بی سوادها نباش
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

نازی -تهران - ایران - تهران
3000 pol- کانادا – تورنتو اگر برای یک یهودی است اذان مغرب وتبریک ماه مبارک رمضانش برای چیست تو برو تحقیق کن الان همه تو ایران میدانند توسط ایران ساپورت میشه
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

paria6588 - ایران - تهران
نازی از تهران فارسی1 ربطی به جمهوری اسلامی نداره خواهش میکنم شایعه درست نکن من واقعا نمیفهمم رو چه حسابی میگی این شبکه سانسور نداره جون خیلی سانسور میکنه والبته خیلی هم خوبه پخش اذان هم ربطی به وابستگی به جمهوری اسلامی نداره اکثریت مردم ایران مسلمان هستن خیلی طبیعیه که تبریک بگه مردم ایران با حکومت مشکل دارن نه با دین
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

mehditm - ایران - تهران
بردن به بار دیگه البته اینبار اقا(خامنه ای) یه تجاوزی بکنه بعد هم سرش رو بکنن زیر اب. خامنه ای عوضی هم به یاد نوجوانی و کودکیش بیفته که چقدر ملا های بزرگ بهش تجاوز میکردن
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

kaveh52 - ایران - تهران
همه ما مطمپن بودیم که اینها اراده ای برای این رفع کثافتکاریها ندارند . ولی واقعاْ من یکی فکر نمی کردم به این شدت بیرحم باشند . نمی دونم رفتارشون چه فرقی داره با استالین و چه تناسبی داره با انسانیت و شرف ؟
چهار‌شنبه 11 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.