تاکید اسرائیل و آلمان بر لزوم توقف برنامه هسته ای ایران

تاکید اسرائیل و آلمان بر لزوم توقف برنامه هسته ای ایران

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر با تاکید بر وجود گزینه تحریم های سخت گیرانه تر، بر لزوم توقف برنامه هسته ای ایران تاکید کردند.


خانم مرکل همچنین از اسرائیل خواست ساخت شهرک سازی را متوقف کند

خانم مرکل که در کشور خود با آقای نتانیاهو دیدار کرد پس از دیدار در یک کنفرانس خبری بر موضع هشت کشور صنعتی جهان تاکید کرد که معتقدند ماه سپتامبر "نقطه ای تعیین کننده" در رویارویی با ایران است و ایران باید به پیشنهاد موجود برای از سرگیری گفتگوها پاسخ دهد.

آنگلا مرکل گفت: "اگر ایران پاسخ ندهد، ما باید درباره موازین سخت گیرانه تر و تحریم در حوزه های انرژی، مالی و دیگر بخش های مهم گفتگو کنیم."

از سوی دیگر بنیامین نتاینیاهو نیز، در مراسمی که در آن نقشه ساخت اردوگاه آشویتس به او اهداء شد، عنوان کرد شباهت هایی میان گذشته و حال وجود دارد.

او گفت: "نمی توانیم اجازه دهیم با کسانی که می خواهند به کشتار جمعی اقدام کنند و خواستار نابودی یهودیان یا کشور یهودی هستند برخورد نشود."

آقای نتانیاهو هشدار داد: "مهم است رهبران دیگر کشورها درک کنند که کسانی که سرنوشت ما را مورد تهدید قرار می دهند، سرنوشت آنها را نیز به خطر خواهند انداخت."

هر چند ایران تاکید می کند که اهداف برنامه هسته ای این کشور صلح آمیز است تنها یک روز پیشتر نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه نیز درباره نیات واقعی ایران ابراز تردید کرد و نسبت به احتمال وضع تحریم های شدید تر هشدار داد.

حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در روز دوشنبه 24 اوت اعلام کرد که ایران به همکاری خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه خواهد داد، و صدور مجوز برای بازدید از نیروگاه آب سنگین اراک را شاهدی بر این مدعا دانست.

با این وجود برخی کارشناسان معتقدند این امر با توجه به نزدیکی زمان انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره وضعیت برنامه هسته ای ایران رخ داده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز پیشتر تاکید کرده بود که ایران تا پایان ماه سپتامبر فرصت دارد که به پیشنهاد مذاکره گروه پنج به علاوه یک-متشکل از پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان پاسخ دهد.

قرار است موضوع برنامه اتمی ایران در پایان ماه سپتامبر امسال در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بررسی شود.

مرکل: شهرک سازی متوقف شود

خانم مرکل همچنین از اسرائیل خواست تا برای ایجاد پیشرفت در گفتگوهای صلح خاورمیانه، شهرک سازی را متوقف کند.

صدر اعظم آلمان توقف روند ساخت و ساز در شهرک ها را "پیش نیازی برای احیاء روند صلح خاورمیانه" دانست.

خواسته خانم مرکل یک روز پس از آن مطرح شد که در لندن، آقای نتانیاهو پس از دیدار با گوردون براون نخست وزیر بریتانیا گفت اسرائیل به دستیابی به توافقی بر سر شهرک ها نزدیک شده است.

آمریکا نیز خواستار پیروی اسرائیل از خواسته فلسطینیان مبنی بر توقف روند ساخت و ساز شهرک ها در کرانه غربی رود اردن است تا امکان آغاز مجدد مذاکرات صلح فراهم شود.

فلسطینی ها تنها در صورت توقف ساخت شهرک ها حاضر به از سرگیری مذاکرات صلح هستند.

همچنین در جریان دیدار آقای نتانیاهو و خانم مرکل درباره مبادله زندانی با فلسطینیان جهت آزاد شدن گلعاد شالیط، سرباز اسرائیلی که از سال 2006 زندانی حماس بوده است بحث شد.

آلمان گزارش ها درباره دخالت این کشور در روند مذاکرات را تایید نکرده است اما آقای نتانیاهو با ابراز تشکر از آلمان، به عنوان کشوری که "با حسن نیت به اسرائیل در این مورد کمک کرده" تلویحا نقش داشتن آلمان در این بین را تایید کرد.

nationalist - ایران - تهران
عکس را ببینید.عجوزه مرکل داره با نتانیاهو حال میکنه!!!لووووول.
جمعه 6 شهریور 1388

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
. دفن مخفیانه جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر. . از تهران خبر می رسد جسد تعدادی دیگر از جانباختگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر به صورت مخفیانه در گورستان بهشت زهرای این شهر دفن شده است. خبر مذکور حاکی است روز جمعه 30 مرداد ماه جسد 15 تن دیگر از جانباختگان اخیر به صورت مخفیانه و در شرایط کاملا ویژه و امنیتی بدون ثبت مشخصات و هویت جانباختگان در قطعه 302 گورستان بهشت زهرا دفن شده است.
جمعه 6 شهریور 1388

kamia1 - المان - کلن
nationalist - ایران - تهران ! اره درست مثله مموتئ با فاطئ جون..
جمعه 6 شهریور 1388

manenarenji - المان - اسن
اینها هم فقط حرف میزنن هیچ غلطی هم نکردن تا حالا مثله اینکه هنوز باورشون نشده که این حروم زاده ها به مردمشون در ایران رحم نمیکنن چه برسه به یهودیها اگه لیف صابون این حروم لقمه ها به تنشون بخوره اونموقع باور میکنن وشاید یه اقدامی بکنن .شاید این وسط ما ایرانیها هم به این بهونه از دست این اراذل و اوباش خلاص بشم.الهی امین.
شنبه 7 شهریور 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
سگ زرد برادر شغال است . به همت مردم ایران سرزمینمان را می سازیم و به هیچ دشمن خارجی اجازه سگ اندازی نمی دهیم. مقامات اسراییلی بدبخت برای اینکه بتوانند جیبشان را پر کنند هر روز یک خواب تازه می بینند و سریع می روند به این کشورهای اروپایی بیچاره خوابشان را تعریف می کنند تا یه چیزی گیرشان بیاد.
شنبه 7 شهریور 1388

nationalist - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن . پس شما بیگانه پرست تشریف دارید که هروقت مطلبی راجع به نتانیاهو میاد میشینید و کاسه آنها را لیس می زنید.شما برید اسراییل و ببینید که چقدر شما بیگانه پرست را تحویل میگیرند.ولی کور خواندید که اینها پا به پای حکومت آخوند هر روزه مشغول دشمنی کردن با ملت ایران هستند.همین مطلب نیز بخوبی بیانگر تلاش بی وقفه اسراییل و غرب در جهت تحریم و ارعاب مردم ایران است.درسته که احمدی اخ داره ولی شما بیگانه پرستان از آن هم بدترید.زیرا وطن فروشی شما هیچ حد و مرزی ندارد!!!.
دوشنبه 9 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.