سفارت فرانسه در تهران: پاریس به آیت‌الله خمینی هم پناه داده بود

سفارت فرانسه در تهران: پاریس به آیت‌الله خمینی هم پناه داده بود

آیت‌الله خمینی در نوفل لوشاتو

سفارت فرانسه در ایران اعلام کرد که این کشور از سنت بسیار قدیمی استقبال از «تبعیدیان» برخوردار است و آیت‌الله روح‌الله خمینی نیز در زمان خود از این سنت بهره برده است.

سفارت فرانسه در واکنش به برخی اظهار‌نظر‌های مقام‌های ایران در نقد «حق پناه‌دهی» این کشور به گروهی از معترضان به نتیجه انتخابات، با انتشار بیانیه‌ای، این اظهارات مقام‌های تهران را «تقبیح» کرد.

این بیانیه در وب‌سایت سفارت فرانسه در تهران منتشر شده است.

آیت‌الله خمینی ۱۳ مهرماه ۱۳۵۷ در پی فشار دولت وقت ایران به دولت عراق، به کویت رفت و از آنجا با مساعدت دولت فرانسه، در نوفل لوشاتو در حاشیه پاریس، به فعالیت خود علیه شاه ادامه داد.

سفارت فرانسه و ایتالیا در جریان ناآرامی‌های انتخاباتی در ایران اعلام کرده بودند که به معترضانی که زخمی شده یا تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، پناه خواهند داد.

این اقدام با واکنش مقام‌های جمهوری اسلامی مواجه شد و تهران آن را دخالت در امور داخلی خود و نشانه‌ حمایت «بیگانگان» از معترضان به نتیجه انتخابات دانست.

در جریان ناآرامی‌های انتخاباتی، نازک افشار کارمند سفارت فرانسه و کلوتید ریس شهروند فرانسوی نیز دستگیر و پس از برگزاری یک جلسه دادگاه، به قید وثیقه آزاد شدند.

محاکمه این دو نفر باعث تیره‌تر شدن روابط پاریس- تهران شده است.

سفیر ایران در فرانسه روز گذشته در گفتگو با روزنامه «پاریزین»، کلوتید ریس را متهم به جاسوسی هسته‌ای به نفع پاریس کرد؛ اتهامی که از سوی برنارد کوشنر وزیر خارجه فرانسه رد شده است.

shahla_mehr62 - ایران - شهرکرد
تارخ بازهم داره تکرار میشه .........به امید پیروزی
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
مردک گوسفند از میان خیابان افقی حرکت می کند. ظاهرا در فرانسه هم دست از عادات خونی هندی خود برنداشته بود!
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
اروپا هنوز نمی فهمه که چقدر اخوند خطرناک هست. و هنوز که هنوز هست به اونها امتیاز مده. خیلی خیلی مار هستند این اروپایها.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
اما اگر میهن خود را دوست دارید،. این پیغام را به گردش بیاندازید تا شاید تعداد بیشتری از هموطنانمان مانند شما آن را بفهمند، تغییر کرده و عمل کنند.سبز سبز باشید
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
شاید که عمل کنیم :. تفاوت کشورهای ثروتمند و فقیر، تفاوت قدمت آنها نیست. برای مثال کشور مصر بیش از 3000 سال تاریخ مکتوب دارد و فقیر است. اما کشورهای جدیدی مانند کانادا، نیوزیلند، استرالیا که 150 سال پیش وضعیت قابل توجهی نداشتند، اکنون کشورهایی توسعه‌یافته و ثروتمند هستند. تفاوت کشورهای فقیر و ثروتمند در میزان منابع طبیعی قابل استحصال آنها هم نیست.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
ژاپن کشوری است که سرزمین بسیار محدودی دارد که 80 درصد آن کوه‌هایی است که مناسب و کشاورزی . دامداری نیست اما دومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از آمریکا را دارد. این کشور مانند یک کارخانه پهناور و شناوری می‌باشد که مواد خام را از همه جهان وارد کرده و به صورت محصولات پیشرفته صادر می‌کند. مثال بعدی سویس است. کشوری که اصلاً کاکائو در آن به عمل نمی‌آید اما بهترین شکلات‌های جهان را تولید و صادر می‌کند. در سرزمین کوچک و سرد سویس که تنها در چهار ماه سال می‌توان کشاورزی و دامداری انجام داد، بهترین لبنیات (پنیر) دنیا تولید می‌شود. سویس کشوری است که به امنیت، نظم و سختکوشی مشهور است و به همین خاطر به گاوصندوق دنیا مشهور شده‌است (بانک‌های سویس.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
افراد تحصیل‌کرده‌ای که از کشورهای ثروتمند با همتایان خود در کشورهای فقیر برخورد دارند برای ما مشخص می‌کنند که سطح هوش و فهم نیز تفاوت قابل توجهی در این میان ندارد. نژاد و رنگ پوست نیز مهم نیستند. زیرا مهاجرانی که در کشور خود برچسب تنبلی می‌گیرند، در کشورهای اروپایی به نیروهای مولد تبدیل می‌شوند. پس تفاوت در چیست.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
تفاوت در رفتارهای است که در طول سال‌ها فرهنگ و دانش نام گرفته است. وقتی که رفتارهای مردم کشورهای پیشرفته و ثروتمند را تحلیل می‌کنیم، متوجه می‌شویم که اکثریت غالب آنها از اصول زیر در زندگی خود پیروی می‌کنند:
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
اخلاق به عنوان اصل پایه. مسئولیت پذیری. احترام به قانون و مقررات. احترام به حقوق شهروندان دیگر. عشق به کار. تحمل سختی‌ها به منظور سرمایه‌گذاری روی آینده. میل به ارائه کارهای برتر و فوق‌العاده. نظم‌پذیری. و.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

khodemanitar - اسکاتلند - ابدین
وحدت. اما در کشورهای فقیر تنها عده قلیلی از مردم از این اصول پیروی می‌کنند. ما ایرانیان فقیر هستیم نه به این خاطر که منابع طبیعی نداریم یا اینکه طبیعت نسبت به ما بیرحم بوده‌است. ما فقیر هستیم برای اینکه رفتارمان چنین سبب شده‌است. . ما برای آموختن و رعایت اصول فوق که (توسط کشورهای پیشرفته شناسایی شده است) فاقد اهتمام لازم هستیم.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

fredoparto - انگلستان - آکسفورد
چطور این فرانسویها این جانوران نمک نشناس را نمی شناسد؟ این رژیم دژخیم حتی به نزدیکترین افراد دور و بر خودشان هم رحم نکردند. حاج آقا دستمالچی کسی بود که در زمان شورش 57 بازاریان را حمایت مالی کرد اما چه بلائی سر او آوردند؟ صادق قطب زاده و ابراهیم یزدی در نوفل لوشاتو دست راست و چپ آقا بودند. اما سزای صادق قطب زاده بینوا را دادند. خدا به ابراهیم یزدی رحم کند. حتی نوه رهبر مستضعفین جهان (!) سرنوشت مشخصی ندارد. در همان کشوری که این حضرات بدون هیچگونه خطری آزادانه تبلیغات اسلامی راه انداختند و انقلاب نواری کردند، بختیار بدبخت بوسیله اوباشهایشان تک تکه شد. تاریخ نشان خواهد داد که اینها با چه دوز و کلکی با حمایت دول آمریکا و انگلیس و خود همین فرانسه (بعد از کنفرانس گواتلوپ) با سلام و صلوات پا به عرصه پاک ایران گذاشتند و هزاران هزار مردم بیگناه را به کشتن دادند و نسلی از جوانان این آب و خاک را که سرمایه های آینده ایران زمین بودند نابود کردند. از این گذشته فرانسه خود یکی از عاملان به قدرت رسیدن ملاهای جنایتکار بود. بنابراین نباید اعتراضی داشته باشد. بشکند آن دستهای بی نمک.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
غلط فرمودید به این جانی پست پناه دادید...اری پناه دادید تا قدم نحسش را به ایران بگذارد و باعث مرگ بیش از یک میلیون ایرانی در جنگ و اعدام شودو این همه ---مرگ بر ملا دینش خدایش.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

abiabi - انگلستان - لندن
خدا وکیلی این فرانسه اگر به احمدی نژاد و خامنه ای پناه بدهد کمال بی وجدانیشان هست . اینا وقتی که فرار میکنند باید برن همان غزه نجائی دیگر
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین . شما همه را بر شمردید جز فقر فرهنگی ناشی از این دین ننگین کاش در ایران نفت و منابع طبیعی نبود به جایش فرهنگ علم دانش و دوری از خرافات مذهبی بود .
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

ARIYA_TEHRAN - ایران - تهران
ای کاش همون موقع یه ماشین زیرش میکرد
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

iran-azad - ایران - تهران
آقای فرانسه چرا نمی گویید تیم ترور بختیار با رهبری انیس نقاش با وجود سیزده محافظ موفق به ترور او می شود و بعد از ترور بختیار انیس نقاش دستگیر ولی به درخواست کشور دوست و برادر ایران آزاد می شود آقای فرانسه خدمات شما خیلی بیشتر از ایناست
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
خیلی دوست دارم ببینم چه کسی و یا چه کشوری به رفسنجانی و خامنه ای و دیگر مزدوران جمهوری اسهالی پناهندگی خواهد داد!
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

bij - المان - المان
در روزهای قبل از شورش 57 بختیار نخست وزیر بود این دوره نسبتن دموکراتترین دوره 100 سال اخیر در ایران می باشد بطوریکه بعنوان نمونه مطبوعات یکی از بهترین دوره ها را در تاریخ برای خود بثبت رساندند. اگر او می توانست ادامه حکومت دهد من این احتمال قوی را می دهم که امروز با یک ایران دموکراتیک با اقتصادی چون کره جنوبی و چه بسا بهتر مواجه بودیم و من کافر جمهوری خواه می توانستم بر ضد او انتقاد کنم و دولت و سیاستی مبنی بر احترام متقابل، عقل گرا، رفاه طلب متصور باشم .. این فرض دقیقن برمیگردد به شکست فردی مقدس ماب چون خمینی که با دروغ، اسلام ناب محمدی را در سیاستگذاری ایران وارد کرد. ننگ بر اسلام و فرزند ضد انسان و بی خردش خمینی!
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
این کاملا درست که دولت وقت فرانسه اجازه داد که امام خمینی در انجا به فعالیت انقلابی خود ادامه دهد..یک سئوال:چرا دولت وقت فرانسه چنین اجازه ایی را به امام خمینی داد؟فقط به این خاطر که پایبند به سنت قدیمی . بود؟یا نه. مسائلی دیگری هم دخیل بود؟......................................... دولت کنونی فرانسه با این سیاست این مسئله ی سکونت امام در فرانسه . رو پیش کشیده که سر پوشی باشد بر دخالتهای انان در ایران.فرانسویان سیاست شکست خورده را دارند دوباره ادامه میدند.
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
جنابعالی نوشتید.. فعالیت انقلابی امام!!!!!نمی دانستیم اعدام شکنجه تجاوز قبل از اعدام انقلابی است...اوه فراموش کردم که مسلمان واقعی هستید و این نوع عملیات در دینتان مجاز...ولی گور بابای امام خمینی کثیف و حکومتش...
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

elyas0121 - ایران - ایران
ای مردم دلیل حمایت اروپاییها از خمینی حس دوستیشان به مردم ایران نبود انها ادم با سواد نمی خواستن که قدرت تو دستش باشه تا مملکت ما هیچوقت پیشرفت نکنه وهمیشه مصرف کننده باشه و محصولات کشورشونو به ما بدن ونفت مارو غارت کنن در اینصورت چه گزینه ای بهتر از خمینی111
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
حکومت مذهبی همینه چه موسوی و چه احمقی نژاد روانی! فقط سلطنت.. زنده باد Persian Kingdom
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
انتی اسلام-اهواز-مولداوی یا گینه با ارایه حقوق شهروندی مثل (اجازه کاروپاسپورت.......غیره)شایدهم جزایرادم خوارا
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

farhad_uk - انگلستان - - لندن
فقط سلطنت. زنده باد Persian Kingdom
چهار‌شنبه 4 شهریور 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
khodemanitar - اسکاتلند - ابدین . دوست عزیز من به این موضوع خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که کشورهای پیشرفته بزرگترین شانسی که آوردند این بود که حاکمانشان انسانهای باسواد و فهمیده ای بودند و پیشرفت کشور خود را به هر چیزی ترجیح میدادند مثلا آمریکا کسی مثل جرج واشنگتن را داشت که بجای حکومت دیکتاتوری حکومت جمهوری بوجود آورد وخودش هم به آن متعهد بود یا آفریقای جنوبی نلسون ماندلا رو داشت و همین طور اکثر کشورها که پیشرفت کردند حاکمانشان واقعا به پیشرفت کشور خود علاقه داشتند و آنها با یک سیاست درست توانستند سطح فرهنگ مردم خود را بالا ببرند و حالا مردم خودشان بر کشورشان حکومت میکنند ولی در ایران اگر از رضا خان بگذریم که واقعا تا حدودی به ایران علاقه داشت تمام شاهان قاجار در وطن فروشی در دنیا بی نظیر هستند و همین خمینی که وقتی به قدرت رسید به تنها چیزی که فکر نمیکرد ایران بود و میخواست فقط عقده های چند ساله خودش رو خالی کند ....ولی حالا مردم ایران به خاطر ارتباطات و نه به خاطر این حکومت سطح فرهنگشان بالا رفته و میخواهند مثل کشورهای پیشرفته خودشان بر کشورشان حکومت کنند ....
پنج‌شنبه 5 شهریور 1388

rasolhasani - ایران - تهران
علیرضا سی اچ . بار آخرت باشه در مورد امام خمینی زر میزنه وگرنه.....
شنبه 7 شهریور 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.