لیگ قهرمانان به درآمد بی سابقه دست یافت

لیگ قهرمانان به درآمد بی سابقه دست یافت

یوفا، اتحادیه فدراسیون های فوتبال اروپا از دستیابی به درآمدی بی سابقه در لیگ قهرمانان اروپا خبر داد.

قهرمانی فصل قبل بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا حدود 44 میلیون دلار برای این تیم سود داشت

این لیگ که پرسودترین لیگ فوتبال جهان محسوب می شود، موفق شد مبلغ 1.55 میلیارد دلار از طریق قراردادهای حق پخش تلویزیونی و همچنین بازاریابی کسب کند که این مبلغ به باشگاه های حاضر و سازماندهندگان لیگ تعلق خواهد گرفت.

در شرایطی که جهان کماکان با تبعات بحران مالی و رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، رقم ارائه شده توسط یوفا رشدی 33 درصدی را به نسبت فصل گذشته نشان می دهد.

بر اساس قراردادی که یوفا با شبکه های تلویزیونی و حامیان مالی بین المللی، از جمله شرکت های فورد، آبجوسازی هاینکن، مسترکارد، پلس استیشن، سونی و یونی کردیت بسته، در دو فصل پس از آن هم رقم مشابهی نصیب این لیگ خواهد شد.

بیش از دو سوم مبلغ کل درآمد به 32 تیم حاضر در مرحله گروهی تعلق می گیرد که گروه بندی آن در هفته پیش رو مشخص خواهد شد.

این مبلغ درآمد ناشی از بلیط فروشی و فروش اقلام مختلف منتسب به تیم ها را دربر نمی گیرد.

بر اساس مقررات جدیدی که جهت تقسیم درآمد میان تیم ها تنظیم شده، هر یک از این 32 تیم در آغاز رقابت های مرحله گروهی 10.1 میلیون دلار دریافت می کنند.

هر پیروزی در مرحله گروهی 1.14 میلیون دلار دیگر برای تیم برنده به ارمغان خواهد آورد، و تنها به خاطر مسابقه فینال به تیم های قهرمان و نایب قهرمان به ترتیب 12.8 میلیون دلار و 7.4 میلیون دلار تعلق خواهد گرفت.

در مجموع تیمی که بتواند هر شش مسابقه مرحله گروهی را با پیروزی پشت سر بگذارد و پس از عبور از مرحله حذفی به قهرمانی دست یابد 44.4 میلیون دلار از قبل درآمد بازاریابی دریافت می کند.

سهم هر تیم از حق پخش تلویزیونی نیز به طور جداگانه محاسبه می شود؛ در فصل جاری فرمول دقیق تری برای محاسبه سهم هر تیم از حق پخش تلویزیونی (در مجموع 481 میلیون دلار، 90 میلیون دلار افزایش به نسبت فصل قبل) در نظر گرفته شده است.

در فصل گذشته بارسلونا، قهرمان لیگ قهرمانان با احتساب درآمد فروش حق پخش تلویزیونی، حدود 44 میلیون دلار از بابت حضور در لیگ قهرمانان درآمد کسب کرد. منچستریونایتد، نایب قهرمان این تورنمنت به 53.8 میلیون دلار رسید که یکی از عوامل دریافت سود بیشتر، این است که بازار تلویزیون در انگلستان ارزشمندتر از اسپانیاست.

از کل مبلغ درآمد، 285 میلیون دلار به یوفا تعلق خواهد گرفت تا از طریق آن هزینه های خود را جبران کند و به 53 فدراسیون، لیگ های ملی و باشگاه های عضو پرداخت هایی را نیز جهت همبستگی انجام دهد.

chelsea fan - انگلستان - منجستر
امسال این53 میلیون به کارلتو و بازئکناش مئرسه.
شنبه 31 مرداد 1388

mamat - ایران - ایلام - دره شهر
امسال میلان قهرمان میشه
شنبه 31 مرداد 1388

Alireza88 - ایران - تهران
دوستان گرامی با شروع ماه مبارک رمضان و مسابقات لیگ فوتبال با راه اندازی برنامه های مختلف تلویزیونی مردم را دعوت به ارسال پیامک میکنند. هر پیامک میتوانند بعنوان برگ تاییدی برای صدا و سیما باشد که این بسیار بسیار خطرناک است. لطفاْ اطلاع رسانی کنید.
شنبه 31 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.