گفتنی های یک دانشجو در هند

گفتنی های یک دانشجو در هند

 بیش از ٢ ساله که در حال تحصیل توی هندم. چیزهایی که در زیر می خوانید واقعیتهای خنده دار و بعضی هاش هم تاسف آوره که در زندگی روزمره مردم هند وجود داره و اکثر اوقات هم گریبان ما رو اینجا می گیره. مثلا سیستم حمل و نقل مسافر اینجا وسیله ای سه چرخ به نام ریکشا است که همون موتور وسپای خودمونه که یه چرخ بهش اضافه کردن و یه صندلی سه نفره (و یا یک نفر چاق) ویه چادر روش کشیدن. خوب به عنوان یه توریست خیلی هم کیف داره چون یه وسیله جدیده و قیافش هم خداییش بامزس . ولی اگه بخوای برای مدت طولانی استفاده کنی جدا از اینکه هر لحظه انتظار پرت شدن و تصادف رو داری، عوارضی چون کمر درد و گه گداری سر درد (سقفش کوتاهه و توی دست انداز…) رو هم باید تحمل کنید. می تونی از اتوبوس هم استفاده کنی ولی توصیه می کنم یک ماسک همراه خودت ببری و بعدش هم حتما یه دوش بگیری. البته اگه توانایی سوارو پیاده شدن در حال حرکت رو داری چو فقط توی هر ایستگاه سرعتشونو کم می کنن و توقفی در کار نیست. نکته جالب اینه که هر راننده اتوبوس ظرفیت کشتن ٨ نفر رو داره. یعنی اگر باعث مرگ شخصی بشه نیازی به پرداخت دیه نداره.

می تونم از زیبایی شهر هم براتون بگم: یک/ نیازی نیست پولی بابت رفتن به باغ وحش بپردازید، چون همه جور حیوان و انواع و اقسام حشرات اعم از موذی و غیر موذی توی شهر هاش هست. گاو و سگ و خوک و گوراز و بوفالو و سنجابو … . جالب اینجاست که با وجود سگهای ولگرد توی خیابون که تعدادشون هم خیلیه، بازم یکی دوتا سگ هم تو خونه نگه می دارند.

اینجا هرچی که می خری روش یه علامت مربع که وسطش یه دایره هست داره، اگر رنگش سبز باشه یعنی VEG (سبزیجات) اگر قرمز یعنی Non-VEG. حتی خمیر دندون هم این علامتو داره. جالب اینجاست که اگر طرف سبزیخوار باشه حیوون خونگیش هم مجبور سبزیجات بخوره بدبخت.

popi900 - ایران - تهران
بزارید چند چیز هم من اضافه کنم. اصلا بهتره برین فیلمهای یک دانشجویی که تو هند درس می خونه رو در یوتویوب ببینید.

1- اگر کسی تو هند تو خیابون بمیره حدود یک سالی طول میکشه بیان ببرنش. من یه بار رفته بودم هند با دوستم بیرون رفته بودیم یه مرده رو دیدیم که کنار جاده بود و حتی چند بار تکونش دادیم. فردا هم اومدیم دیدیم درست به همون شکل همون جا هست و بوی تعفن شدیدی هم می داد مگس هم دورش جمع شده بودن ولی کسی نمی اومد جمعش کنه.

2 - اگه بازار روزش رو ببینن روی آسفالت میوه و سبزی و چیزهای دیگه رو می ریزن که حتی سگ ها میان و سبزی ها رو بررسی میکنن بو میکشن و هزار تا کار دیگه هیچ کس هم توجه نمی کنه انگار نه انگار

3- مرغ فروشی هاشون رو که برین که یک جای فوق العاده کثیف که یه چاقو دستشون هست روی کف مغازه سر مرغ رو می برن خون و کثافت های مرغ رو صاحب مغازه با دستای کثیفش می گیره پرت میکنه اون طرف مغازه و اگه کسی بخواد مرغ بخره بره این مغازه مرغ فروشی ها رو تو پونا ببینه خیلی ببخشید بالا میاره

3- تو رانندگی شون قانون جنگل حکمفرماست. 1000 برابر بدتر از رانندگی تو ایران. تو ایران وقتی چراغ برای ماشین ها سبز هست آدمها هم از چهار راه رد میشن ولی تو هند علاوه بر این گاو و سگ و انسان و ماشین و سه چرخه و دوچرخه با هم دیگه رد میشن. (زندگی مصالحت آمیز)

4- تو هند تو خیابون هاش مواد مخدر میفروشن عین نقل و نبات

5- توصیه میکنم که ادراه پست شهر پونا رو هم ببینید اگه یه وقت گذرتون به هند و مخصوصا شهر پونا افتاد. چون از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن.

خلاصه میکروب ترین و کثیف ترین نقطه دنیا هند است.
یکشنبه 24 آذر 1387

agrin - استرالیا - سیدنی
اینجا یکی از همکلاسیهای هندیم من رو به خونش دعوت کرد،تا سه روز بعدش نتونستم لب به هیچی بزنم .الان هم هر وقت یادش می افتم چندشم می شه.حقیقتاً انسانهای بسیا‌‌‌‌ر بسیار کثیفی هستند.خدا نصیب گرگ بیابون نکنه.
یکشنبه 24 آذر 1387

simine - ایران - اهواز
یک نکته هم من اضافه کنم: مردم توی خیابان هرجایی نیاز به دستشویی پیدا کردن...بی تعارف همون جا کارشون رو انجام میدن!!
یکشنبه 24 آذر 1387

mahtab999 - کانادا - تورنتو
popi900 - ایران - تهران
یادت رفت که از تف کردنشون بگی کی یه سرش به دهنشون وصله و سر دیگرش روی زمینه..حالا ایکاش که تف معمولئ بود..وقرمز نبود. درست مثل خون...
یکشنبه 24 آذر 1387

baba bikhiyal - فرانسه - پاریس
من از بچگی عاشق هند بودم قبلا از روی فیلمهای بالیوود تمایل داشتم برم اونجا رو ببینم اخه تو فیلمهاشون زیبایی هست طراوت هست عشق هست ولی حالا با تعاریف شما سر در گم شدم حالم داره به هم میخوره
یکشنبه 24 آذر 1387

salem - هند - پونا
popi900 - ایران - تهران
4- تو هند تو خیابون هاش مواد مخدر میفروشن عین نقل و نبات
من مدتهاست تو هندم بابقیه حرفات موافقم اما این یه مورد به چشم نخورده . کلا مواد مخدر تو هند کمیابه و جرمشم سنگینه.
هند با همه بدیهایی که داره یه سری خوبیهایی هم داره که تو نظیرش نیست.
یکشنبه 24 آذر 1387

bahar1978 - ایتالیا - ونیز
وای خدا حالم بد شد اینا چیه می گین؟؟؟؟؟؟؟. popi900 - ایران - تهران یعنی اینا رو واقعیت میگی عزیزم؟ اگه اینطوره که صد سال سیاه دلم نمی خواد پامو بزارم اونجا و از نزدیک این چیزا رو ببینم..........

یکشنبه 24 آذر 1387

f.setareh - ایران - خوزستان
popi900 - ایران - تهران
خیلی خندیدم دمت گرم خواهرم کارشناسی ارشد میخونه . خیلی برای ارشد خوند تا برای گرفتن دکتراش بره هند !! الان اگه این نوشته ها رو نشونش بدم ترک تحصیل میکنه . به شدت پاستوریزه است . میزارم وقتی ارشدشو گرفت این پست رو نشونش میدم !
یکشنبه 24 آذر 1387

persia_64 - ایران - طهران
popi900 - ایران - تهران
دوست عزیز مناطق فقیر نشین و اعیان نشین داره
ولی مواردی که شما فرمودی بیش از نکات مثبتش هست
من هم قبول دارم
راستی یادش رفته بگه موقع سبقت گرفتن از یک وسیله نقلیه در امتداد باید بوق رو به صدا در آورد !
یعنی نوک ماشینت که رسید به عقب ماشین کناری تا انتهای وسیله ات که رسید به جلوی وسیله ای که سبقت گرفتی باید بوق بزنی

(یعنی بوق میزنن موقع اینکار ! )
یکشنبه 24 آذر 1387

rezanl - هلند - امستردام
و جالب اینکه با تمام این تفاصیل هر روز تعداد ایرانیهائی که به هند میرن بیشتر میشه!!!!!
بنده قبل از اومدن به هلند مدتی بمبئی یا مومبائی بودم و بخاطر جمعیت زیاد فقر و بی نظمی هست. یادش بخیر یه شب که کنار دریا روبرو هتل تاج محل نشسته بودیم نصف شب چندتا مینیبوس ایستاد و یه دفعه حدود 100 تا ختر پا برهنه پیاده شدن و شروع به رقصیدن کردن !!! بعد فهمیدیم دارن فیلم میسازن!
یکشنبه 24 آذر 1387

majidindia - هندوستان - حیدرآباد
سلام
حالا اجازه بدید چند چیز هم من اضافه کنم
1-سالانه حدودا 300 الی 400 تا از کسایی که علاقه به درس خوندن و هدفشون پیشرفت علمیه (البته غیر از اونهایی که برای فرار از مشکلات و ترس از سربازی میان اینجا ) برای تحصیل میان اینجا و این کشور بزرگ و آزاد و بقول دوستمون کثیف شرایط تحصیل را براشون فراهم میکنه کاری که کشور خودمون نمیتونه برای جووناش بکنه یا اگه هم میکنه با هزار منت و هزینه و با کمترین بار علمی.
2- البته این که میگم با کمترین بار علمی منظورم دانشگاههای تهران و اصفهان و شیراز و چند تای دیگه نیستن دارم بطور کلی میگم . ولی همه که نمیتونن توی این دانشگاهها قبول بشن و رشته مورد علاقشون را بخونن.
3- اینجا با همون هزینه ای که باهاش تو ایران مجبوری برای یک رشته الکی بپردازی و فردا بخوای بیکار بگردی میتونی رشته مورد علاقت را بخونی ولذت ببری ( البته با یک کم هزینه بیشتر ولی هرچی باشه دیگه مورد تایید همه دنیا هست - بغیر از ایران)
4- درسته اینجا خیلی کثیف و شلوغه ولی خداییش چیزهایی داره که ما نیاییم اینجا هسش نمییکنیم .
اینجا از هر دانشجوی ایرانی بپرسی شاید ظاهرا ناراضی باشه ولی بجرعت میتونم بگم ته دلشون راضی راضین حتی اونهایی که خیلی تیتیش مامانی هستن.
5- اینجا شاید بعضی گوشت فروشیها و بعضی مغازه ها بهداشت را رعایت نکنن ولی در عوض گوشت را به قیمت واقعیش بهت میدن و سرت کلاه نمیزارن ومثل ایران نیست که گوشت گاو را بجای گوسفند یا بز را بجای مرغ بهت بندارن . (:
6- اینجا شاید شلوغ باشه و کثیف ولی همه سرشون بکار خودشونه و همه مردم در امنیت اجتمایی کامل بسر میبرن . منظورم اینه که اصلا نمیتونی ببینی کسی نگاه بدی به کسی بکنه یا دنبال زن و دختر مردم باشه و یا اصلا نمیتونی اینجا دعوا ببینی.
7- درسته اینجا اتوبوسهاش پر از آدمه که روی کول هم سوار شدن ولی همشون اینرا میدونن که باید فشار همدیگر رو تا پایان مسیر درک کنن و برای چرخوندن یک اقتصاد یک ملیارد نفری به دولتشون کمک کنن چونکه به دولتشون اعتقاد دارن.
8 - آره اینجا جک وجونور زیاده و ولی وقتی میبینی یک سگ با چنان آرامشی در وسط یک پیاده رو خوابیده و هر دقیقه هزار نفر از بالای سرش رد میشن و حتی چشمهاشم باز نمیکنه که ببینه کی اومد و کی رفت . چونکه مطمءنه که دولتی که توش زندگی میکنه حقوقش را رعایت میکنه حالا چه خواب باشه یا بیدار اعتقاد داره
9- ...
10 - ...
.
.
.
N-
مرسی
یکشنبه 24 آذر 1387

ravis - هند - هند
با سلام
تمام این چیزایی که دوستان در مورد هند گفتن درسته چند نکته هم من اضافه میکنم
هند مردم خیلی ساده ای داره که اصلا علاقه ای به پیشرفت ندارن ولی همشون عشق انگلیس و امریکا رو دارن!!!( این اوج تضاد هستش)
وقتی وارد یه جایی واسه تفریح میشی مثلا پارک با تمام وجود پشیمون میشی(همون مساله ی بهداشت)
البته نا گفته نماندد کشور فوق العاده قشنگی هستش ولی همین بهداشت ضعیفش باعث میشه دیده نشه.
بعد مورد دیگه این هستش که مردم در لحظه زندگی میکنن و واقعا شاد هستن به معنای واقعی...
البته هند تضاد زیاد هستش ولی با تمام این اوصاف جای بدی نیست و میشه راحت زندگی کرد.
همه چیز به خود ادمی بستگی داره.....
یکشنبه 24 آذر 1387

loolhang - هند - بمبئی
با تمام این تعاریف و زشتیها جای خوبی برای زندگی کردن هست , چیزهائی که درکش نیاز به دید درونی هست , دموکراسی شرق اینجاست .
یکشنبه 24 آذر 1387

ravis - هند - هند
سالم پونا
فکر کنم منظور ایشون از مواد مخدر پان بودش چون خداییش منم تا به حال مخدری به جز پان وسیگار ندیدم اینجا.
مهتاب تورنتو
اون چیزی که شما میگید پان هستش رایجترین مخدر هند که جویدنی هستش.
یکشنبه 24 آذر 1387

**somayeh** - ایران - تهران
خوب زورت کردن بری هند برای چی رفتی
هند برای درس خودن خوبه از لحاظ علمی مدارکش توایرانو امریکا و اروپا و معتبر است اما باید سخت درس خوند به خاطر ارزونی
اقشار بی بضاعت در ایران به هند برای تحصیل میرن
خوب کسی براتون فرش قرمز که پهن نکرده می خواستی نری به جای دیدن این مسایل اشان برو درس بخون لااقل سر فراز به ایران بیایی
دلم می سوزه برای خیلی ها که باخیال رفتن به بهشت برین ایران با هر کشوری معاوضه میکنند حتی اونها که تو اروپا و حتی امریکا و کانادا هستند خیلی با سختی و بدبختی عمرشان را سپری میکنند
یکشنبه 24 آذر 1387

asill - انگلستان - بیرمینگهام
دوستان شما با این بدگوئیاتون از هند. روح امام خمینی(قدس هندی الشریف عاسی پاسی درا کو تا به تا)را ازرده میکنید ...نه اقا هند کشور بسیار متمدنیست .خود (قدس هندی الشریف عاسی پاسی درا کو تا به تا) توی رساله اش گفته که از تمیزترین مردمان دنیا هستند. و این حسن خوب را به تمام دنیا انتقال دادن البته همراه خوشان.مثلا در انگلیس وقتی از محله های هندی پاکئ میگذری بوی کثافت از در و دیوار میاد بالا ولئ بعد از مدتی که رفتو امد میکنی برات طبیعی میشه
یکشنبه 24 آذر 1387

jojo666 - ایران - تبریز
baba bikhiyal - فرانسه - پاریس
عزیزم آنهایی که تو دیدی هندوستان نبود (سویس/انگلستان و کشورهای اروپایی بودند.
در ضمن من هم یه چیزی رو بگم هندوستان با تمام بدیهاش یه چیز خوب داره اونهم ارزونی بیش از حده ساندویچ دونه ایی 25 تومان خودمان هتل شبی 1500تومان خودمان و الی آخر
یکشنبه 24 آذر 1387

saeideh75 - رومانی - بخارست
**somayeh** - ایران - تهران تو که تو تهران نشستی از کجا میدونی ایرانیها تو اروپا و امریکا با سختی دارن زندگی میکنند یه چیزی بگو که مرغ پخته خندش نگیره اگه با سختی زندگی میکنند چرا برنمیگردن ایران این رو مطمئن باش که ایرانیهای توی اروپا و امریکا دارن بهترین زندگی رو میکنند و به خاطر همینه که بر نمیگردن ایران
یکشنبه 24 آذر 1387

GSG - هند - پونا
اگر ما میتونستیم تو ایران درس بخونیم آیا هند میرفتم؟ تو هند هر که تو درس شکست میخوره از هند بد میگه - یادمون باشه این هند بود که زمان جنگ ما با عراق به ایران پزشک فرستاد- یاد مون باشه این هنده که توش با ایرانیها خوبند- این هنده که سکوی پرتاب خیلی از ما هاست................ من از تو هند دارم میرم آمریکا سر کار.............
یکشنبه 24 آذر 1387

persian__gulf - هندوستان - هندوستان
منم سالهای سال هست که هند زندگی میکنم و لازم به ذکر است که بگم این دوست ما مثل اینکه خاطره خوشی از هند نداره و واسه همین تمام بدی های هند رو ده برابر کرده .
قبل از اینکه به ادامه مطلب بپردازم در یک جمله هند رو توصیف میکنم .
بیشتر ایرانی هایی که در هند بودند و بعد به ایران بازگشتند از همان لحظه اول در ایران به بازگشت خود به ایران اظهار پشیمانی کردند و حاظر به تحمل هند با همه خوبی و بدی هایش شدند . این دوست ما هند رو با این مثالی که میزنم تشریح کرد :
مثل این میمونه که جاهای بده ایران رو به کل ایران نصبت بدید و چیزایه بدی که تو یه قسمت خاصی از ایران هست رو به کل ایران نصبت بدید.
من سعی میکنم الان براتون هند واقعی رو توصیف میکنم که چه جور جایی هست .
در هند همونطور که دوستمون گفت حیوانات مثل گاو و سگ آزاد هستند ( مخصوصا سگ ولگرد ) ولی گاو همه جا نیست و اگر هم باشه تو قسمت های حومه شهر است .
مردم هند مردمی بسیار بسیار کم توقعی هستند بر عکس مردم ایران .
کسانی رو من میشناسم که از نظر مالی سوپر ملیاردر هستند ولی وقتی داخل خانه آنها میشوید میبینید که زندگی بسیار بسیار ساده دارند به طوری که کل لوازم خانه آنها به جرات بگویم که کمتر از یک میلون تومن میباشد .
آنها علاقه شدیدی به راننده شخصی دارند و تقریبا هر روز یک نفر به عنوان کلفت به خانه آنها میرود تا خانه را تمیز کند .بیشتر از هفتاد درصد کل مردم هند در روستا زندگی میکنند ولی اصولا فرقی که روستاهای هند با ایران داره اینه که شما وقتی وارد روستاهای هند میشید اصلا احساس نمیکنید که وارد روستا شدید . ساختمون های بزرگ و جور و واجور . ساختمان هایی زیبا و بزرگ با طراحیهای جالب و خاص که گاهی این ساختمان ها مجهز به خیلی امکانات نظیر استخر و باشگاه و ... نیز میباشند . نمیگویم صد در صد ولی تقریبا بیشتر از نود درصد دانشجویان ایرانی در این خانه ها زندگی میکنند چون هم اجاره آنها به نسبت خانه های درون شهر ارزانتر میباشد و هم اینکه چون ایرانی ها خارجی محسوب میشنود معمولا اجازه ندارند که در داخل شهر خانه اجاره کنند .
در هند کارگر بسیار ارزان تر از چیزی هست که شما فکر میکنید اصولا هر کاری که به نیروی بازو ربط داشته باشد در هند ارزان است برای همین سرمایه داران خیلی راحت در این روستاها زمین های ارزان میخرند و خیلی راحت ساخت و ساز میکنند که چهره روستاهای هند رو به یک شهر کوچک تبدیل کرده . لازه به ذکر است که ساختمان هایی که در اینجا ساخته میشود به مراتب بهتر از ساختمانهایی است که در ایران می باشد .
مردم هند علاقه زیادی با باز و بسته کردن درب آسانسور با دست دارند لذا بیشتر جاها آسانسور با دست باز و بسته میشوند .از نظر تکنولوژی هند با کشورهای اروپایی تفاوتی ندارد به عنوان مثال مردم هند اینترنت دایلاپ که در ایران استفاده میشود را نمیدانند که چه هست اینجا شما به راحتی میتوانید مشترک اینترنت پر سرعت ای دی اس ال و یا بدون سیم تا چندین مگابایت در ثانیه بشوید به صورتی که یک وسیله به شکل دیش پشت پنجره شما نصب می شود و شما به اینترنت وصل میشوید. در ضمن شرکت های ارایه دهنده اینترنت بابت این وسایل نظیر دیش و غیره هیچ پولی از شما دریافت نمیکنند و هزینه اینترنت تنها چیزی حدود بیست هزار تومن در ماه میباشد. سیستم موبایل هم همینگونه هست به طوری که بیشتر از ده شرکت مخلتف موبایل در اینجا وجود دارد که همه از آنتن دهی بسیار بالا و هزینه های بسیار پایین برخوردار میباشند و لازم به ذکر است که قیمت تمامی سیم کارت ها از ششصد تومن تا دو هزار تومن متغییر است و هزینه های ارتباط نیز بسته به ساعت مکالمه از سه تومن تا بیست تومن متغیر میباشد .
از سالها پیش تمامی موبایل ها به سیستم اینترنت جی پی آر اس مجهز بودند . مطلب قابل توجه که تقریبا همه ایرانیها آن را تایید میکنند امنیت بسیار بسیار بالای اینجا میباشد البته این حرف دلیل بر این نمیشود که اصلا اینجا خلافکار یا دزد وجود نداشته باشد ولی اگر به امنیت ایران از عدد 10 از 100 را بدهید به امنیت اینجا به راحتی عدد 70 از 100 را خواهید داد . ایرانی هایی که تازه به اینجا می آیند این مطلب در همان لحظه اول برایشان نا مفهموم است که چگونه چنین چیزی ممکن است ولی پس از مدتی متوجه میشوند که مردم اینجا ماشین هایشان را قفل و زنجیر نمیکند و به دزدگیر نیز مجهز نیستند . کمتر مردم اینجا به بسته بودن درب خانشان اطمینان حاصل میکنند . مردم هند اصولا آدمهایی هستند با اعصاب بسیار بسیار بسیار بالا و آرام به طوری که این اعصاب بالا و آرام بودنشان ایرانی ها رو دیوانه میکنه . اصلا اهل دعوا نیستند و کمتر کسی دیده که هندی ها بر عکس ایرانی ها دعوا کنند . بیشتر مردم به خاطر مساعل اعتقادی گوشت مصرف نمیکنند و برای همین نظارت بر روی محصولات گوشتی مثل مرغ و گوشت پایین است ولی مکان هایی هست برای کسانی که گوشت و مرغ مصرف میکنند . در هند مراکز خرید و شاپینگ مال های بسیار زیادی وجود دارد همانند مراکز خرید در شهر کیش یا دبی . به طوری که در یک شهر کوچک هند با کمتر از ده ملیون جمیعت بیشتز از 30 مرکز خرید بسیار بسیار بزرگ وجود دارد . مشکل برق نیز یکی از مشکلاتی هست که معمولا ایرانی ها را ناراحت میکند البته هندی ها اصلا براشون مهم نیست چون اعصاب فیل دارند . در هند معمولا در روز یک ساعت به صورت میانگین برق میرود . ولی بیشتر ساختمان های مسکونی به سیستم برق اظطراری برای آسانسور و روسنایی مجهز هستند . هندی ها در رانندگی اصلا عجله ندارند و فقط از روی عادت الکی بوق میزنند و این بوق زدن هیچ کسی رو ناراحت نمیکند . برای همین تصادف در کل هند یک ملیارد نفری شاید یک پنجاهم ایران هم نباشد . در مورد مواد مخدر من هنوز حتی یک بار فروش آن نه دیدم و نه شنیدم و فقط میدانم آنچنان جرم سنگینی دارد که کسی جرات این کار رو ندارد .بر عکس مردم ایران مردم هند علاقه کمی به سیگار دارند و به ندرت کسی سیگاری است و یادآور بشوم که در بعضی از شهرهای هند سیگار کشیدن در معابر عمومی جرم محسوب میشود .در حال حاظر هند با وجود نداشتن منابع نفتی و جمعیت حدود یک ملیارد و دویست ملیون نفری از نظر اقتصادی چهارمین کشور دنیا می باشد و در حال حاظر پس از آمریکا دومین کشوری میباشد که تعداد نوزده ماهواره در فضا دارد که همه آنها توسط خودش پرتاب شده است . در ضمن کشور هند از جمله کشورهایی هست که به انرژی هسته ای دست یابی دارد .امیدوارم از این مطالب من لذت برده باشید .
یکشنبه 24 آذر 1387

arash88 - آمریکا - اورنج
البته به گدا پول ندهید که صد تا صد تا میریزند روئ سرتان و تا لختتان نکنند نمیروند.
یکشنبه 24 آذر 1387

Mr.Persian - هندوستان - بنگلور
چند نکته متفاوت هم من بگم...
اول اینکه اون دوستان بهتره یه سفر هم به سایر شهرهای هند داشته باشند مثل : بنگلور - پاندیچری - گوا و... اون موقع تفاوتهایی رو احساس میکنند مثلا مراکز خریدی که تو ایران هم نیست و جاذبه های دیدنی دیگه یکی از دوستان من از پونا اومده بود اینجا و کلی جا خورده بود و میگفت خوش به حالتون (پونا یه شهر کوچیک نزدیک مومبای هست و مرکز مدیتیشن ) مراکز ایالات خیلی بهتر هستن اما بازم اینجا هنده و شرایط خودشو داره

نکته دیگه اینه که این کشور با این جمعیتش دارای مدیریت عالی هست و از نظر تکنولوزی و فناوری و اقتصائ جلوتر از ما هستن (که البته کاش ما جلوتر بودیم حتی با این وضع مملکت و حکومت) هر 1 روپیه 21 تومان هست از صدقه سر شرکتهای بین المللی و البته نظام آخوندی !!

مردم هند از هر طبقه ای باشن فرقی نمیکنه چون خیلی قانع هستن و همینطور سنتی حتی یک خیابون خواب هندی هم به یه لنگ دوره تنش و یه تله خاک و یه تیکه دوسا (نونی که از آرد برنج درست میشه و خیلی خوش مزه هست) راضیه و به خاطرش به دیگران تعرض نمیکنه
نهایت دعوا تو یه تصادف شدید رانندگی یه 1 ساعت بحث هست و بعدشم خداحافظی (نه چاقو کشی و احتمالا مرگ و میر) که نشون میده آدمهای آرومی هستن البته اگر اذیت بشن خیلی بد کینه ای هستن... فیلی !!!

اینجا به معدی دقیق کلمه هر چی پول بدی آش میخوری تو محل سکونت - خوراک - پوشاک - تفریح - تحصیل و... و تقریبا همه سلیقه ها رو رهضی میکنه به نحوی و همین باعث میشه که آدمهای عصبی نباسن و حتی گاهی این خونسردی زیادشون ما رو عصبی میکنه...

تو فیلمهاشون هم اگه توی هند فیلم برداری شده باشه (بعضیهاش در کشورهای دیگه هم گرفته میشه) همه چیو نشون میدن هم تمیزی رو و هم کثیفی رو که هر دوش هست همه جا و باید نسبت به جمعیت یک جا سنجیده بشه و توصیه میکنم اون دوستان یه سری هم به بعضی نقاط تهران یا سایر شهرهای خودمون هم بزنن

واقع گرا باشیم و تا میتونیم خودمون تجربه کنیم...
حرف زیاد و وقت و جا کم...
از ماست که بر ماست...
یکشنبه 24 آذر 1387

mahtam - هندوستان - بنگلور
با تمام زشتی ها (که البته به نظر من که اینجا زندگی میکنم زیادی غلو بود) مردم هند خوشبختن و راضی. چیزی که ما ایرانیها در کشورمون با این دو واژه سی ساله غریبیم.
یکشنبه 24 آذر 1387

ali_sweden - سوئد - گوتنبرگ
**somayeh** - ایران - تهران
چقدر سخیف و سطحی نظر می دهید! باید زیر 18 سال داشته باشید!

بنظرم هندوستان مثل سایر کشورهای آسیایی مثل پاکستان-افغانستان-چین و...از فقر فرهنگی طولانی مدتی رنج میبره که نمونه منحصر بفردش در ایران خودمون هم وجود داره.سیستم دولتی کاملا انگلیسی تبار داره و وضعیت بهداشت عمومی اصلا جالب نیست.با این همه معنیش این نیست که بد باشه و اصلا جای زندگی نباشه.چه خوبه که مزایا و معایب با هم گفته بشه که این همه نظرات پرت و پلا و سوءتفاهم ها کمتر پیش بیاد...
یکشنبه 24 آذر 1387

oldboy - انگلستان - لیدز
من هم این موارد رو از دوستانی که اونجا بودن شنیدم.اما از نظر ارزش مدارک تحصیلی و کیفیت و سطح دانشگاهی بسیار در سطح معتبری در دنیا هست و خیلی خیلی بالاتر از ایران.بعلاوه خیلی ارزون هست و مردم بی آزار و مهربانی هم داره.برای همین برای دانشجو مناسب هست.البته موردی که شخصی در مورد ول کردن جسد تو خیابون گفته حقیقت نداره و ایشون دروغ میگه.
یکشنبه 24 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
oldboy از انگلستان

من خودم با چشمهای خودم دیدم که دو روز جسد تو خیابون ول شده بود حتی مگس و بوی تعفنش از همه جا بلند میشد. شما که هند نرفتین لطفا اظهار نظر نکنید
یکشنبه 24 آذر 1387

ravis - هند - هند
jojo666 - ایران - تبریز
عزیز کی گفته هند اینقده ارزونه؟ اینجا ارزونترین ساندویچ(البته از این فروشنده های دوره گرد نه) برا مک دونالد هستش که تقریبا 2500 میشه رستوران هم والا اونجاهایی که من رفتم هیچوقت کمتر از 8000 نبوده هتل هم یه هتل که واسه ماها قابل قبول باشه حداقل شبی 30000 هستش تازه این ساده ترینشه. یک هتل کنار خونه ی من هستش بسته به امکانات اتاق از شبی 800دلار شروع میشه تا 1700 دلار. والا من که به شخصه اینجا ارزونی ندیدم!!!! البته خیلی هم گرون نیستش ولی اونقدا هم که میگن ارزون نیست.
به هر حال من که راضی هستم چون ارامش رو احساس میکنم.
یکشنبه 24 آذر 1387

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
من هم از اشنایی که برای تعطیلات!!! به هند رفته بود شنیدم که اجساد در کنار خیابان رها شده بود. به قدری از کثیف بودن بمبئی گفت که عمرا پامو بزارم اونجا. خودشون توی گند و اشغال قدم میزنند و احساس ناراحتی هم نمیکنند. ولی همچین که پاشون برسه اینور چنان مغرورانه و از خود راضی رفتار میکنن که حد نداره.
یکشنبه 24 آذر 1387

atheist - هند - هند
درود به همهٔ دوستان
من بنگلر زندگی‌ می‌کنم.پونا رو هم دیدم اونجا اصلا خوب نیست و خیلی‌ کثیف اما خدایش بنگلر این طوری نیست.من فقط به چند نکته اشاره می‌کنم.مهمترین ش اینکه به عنوانه یه ایرانی‌ اینجا بهت احترام میذار کجای دنیا این هست ؟؟
۲ اینجا آزادی کامل ه دینی وجود داره خدایش کجا این دنیای بزرگ آزادی دینی ۱۰۰% وجود داره اینجا اگه حتا یه مسلمون با ۲ متر ریش هم باشی‌ کسی‌ چپ چپ بهت نگا نمی‌کنه و اخرییش که من عاشقشم طبی‌ عته بینظیر اینجاست گوا کورگ پندیچری اوطی وو بینظیرن.دوستان چرا ما عادت داریم که اینجوری به این سادگی‌ قضاوت کنییم بابا یه سرچ کنید ببینین چی‌ به چیه !!! البته یچیزو هم اضافه کنم که جای زندگی‌ برای بیشتر از ۱۰ سال نیست اومدی و مدرکتو بگیر و برو .... و اما یه نکتهٔ خیلی‌ جالب قابل توجه جوونای ایرونی‌ عزیز.اینجا اگه مست مست باشی مدارک وسیلهٔ نقیلیتم کامل نباشه و خیلی‌ هم ناجور رانندگی‌ کنی‌ به فرض اینکه پلیس شما رو بگیره ماکسیموم با ۳۰$ همچی‌ حل می‌شه ،،اصلا باورتون می‌شه؟!!؟ قوانین خیلی‌ شیر تو شیر هست اما وقت خارجی‌ باشه اوضاع خیلی‌ فرق می‌کنه منظورم دادگاه هستش.این واسهٔ خودم پیش اومد.همه چی‌ کاملا مطابق با میلم پیش رفت ...اینجا اگر بر فرض از طرف یه هندی تهدید هم بشی بازم حق با تو چون خارجی‌ هستید !!!
یکشنبه 24 آذر 1387

**somayeh** - ایران - تهران
فعلا که همین نظرات که از نظر شما البته سطحی است شما را وادار میکنه که پاسخ بدین خوب یک چیزت میشه نظرات منو می خونی نخون
می میری نخونی
یکشنبه 24 آذر 1387

ali_sweden - سوئد - گوتنبرگ
**somayeh** - ایران - تهران
اینجا محیطیه که جا برای درج همه جور نظر حتی اگه مخالف نود و نه درصد مابقی دوستانی که میان اینجا نظرشون رو میدن باشه، هست.بنابراین هر نظری هویت خاص خودش رو داره.اگه اکثر دوستان نظرهاشون مخالف نظر شماست معنیش اینه که نظر شما ایراد داره.از پاسختون معلومه که دنبال چه چیزی هستید.اگرفقط عقده مطرح شدن در این سایت و جلب توجه نظرات بقیه دوستان را دارید بازهم خوش آمدید.عقده گشایی کنید...
دوشنبه 25 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
**somayeh**-ایران- تهران
خانم سمیه از ایران که احتمالا همون زینب از قم هستی
1- به قول دوستمون سعیده از رومانی شما حرف هایی میزنی که مرغ پخته رو هم به خنده وا میداری. اولا من محبور نشدم برم هند بلکه به خاطر شرکت در کنفرانس علمی و ارائه مقاله به هند رفتم. ضمنا من مدارج عالی دانشگاهی رو طی میکنم و برای کشورم افتخار آفرینی میکنم نیاز به تذکرات شما نیست
2- در جواب دوستانی که از هند تعریف بیخودی و احساسی کردن باید بگویم
اکثر شماهایی که هند رفتین در کنکور فوق لیسانس نتونستین رتبه بیارین و دانشگاه قبول بشین برای همین هم پا به فرار گذاشتین رفتین هند و با تمام شرایط سخت زندگی میگن هند فلان و بهمانه که حداقل ارزش علمی اش رو بالاتر از دانشگاههای امیرکبیر و شریف و تهران و شیراز و .... جلوه بدین.
3- لازم به ذکر هست ما در مورد شرایط بهداشتی و زندگی تو هند صحبت کردیم نه سطح تحصیلی در هند. و اون افرادی هم که گفتن آدم هندی ها ازی ایرانی ها بهترن من باید بگم تمام آدم ها از ایرانی ها بهترن. تو ایرانی ها دزد و کلاهبردار و ..... از حد خطر هم گذشته.
4- اگر قرار باشه کشوری در همه زمینه ها با ایران مقایسه بشه و به به و چح چح کنیم اون کشور مالزی یا سنگاپور هست.
وقتی وارد مالزی و سنگاپور میشی مثل اینکه وارد بهشت شدی. ارزونی بهداشت امنیت دانشگاههای عالی مردمان خونگرم غذاهای خوشمزه و تفریحات مناسب. اما هند هنوز مونده تا با ایران مقایسه بشه.
5- راستی خانم سمیه یا همون زینب شما از کجا میدونی مردم ایران تو غرب سختی میکشن اما تو هند تو رفاه کامل هستن؟؟ نکنه رفتی از قصابی سر خونه دکی عنتری نژاد پرسیدی؟
دوشنبه 25 آذر 1387

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
**somayeh** - ایران - تهران
تو از اون دختر ای بیتربیت و کم سوادی، احتمالا بقول دوستمون یا زیر ۱۸ سالی‌ یا خیلی‌ زشتی، بگذریم چون حیف این صفحه هستش که بخوایم راجبه تو نظر بدیمو بحث کنیم.

ولی‌ برای من خیلی‌ جالب بود چیزائی که دوستان راجع به هند گفتند، و همینطور از اخلاق مردم هند. متاسفانه ما ایرانیها از نظر اخلاق خیلی‌ مشکل داریم، کاش حداقل از این هندیا یکم درس بگیریم،حالا اروپایی و امریکایی پیشکشمون، توی خارج که ۴ تا ایرونیو نمیتونی‌ دور هم جم کنی‌، آخرش کتک کاریه، بچهایی که اینورا کنسرت رفتن میدونن، همه هم خدای علم و سیاست هستند. یکمشت هم دختر لوسو ننرو از خود راضی‌. همش هم دنبال پولو پز دادن برای هم انگاری آدم قراره ۲۰۰ سال عمر کنه ما ایرانیها هیچ کس رو هم آدم حساب نمیکنیمو فکر می‌کنیم از همه بهتریم. خلاصه بازم به این هندیا. با تمام بدیهایی که همه گفتند حتما می‌خوام یه سفر برم ببینم چجوریه بلکه از هندیا یچیزی یاد گرفتیم شاید یاد گرفتیم یکم خاکی و افتاده باشیم. شاید یاد گرفتیم که همه چیز پول و دماغ عملی‌ نیست!

دوشنبه 25 آذر 1387

nark - سوید - هالمستاد
من واقعا برا اون آقای 900 popi متاسفم که اینقدر راحت به خودش اجازه میده اینهمه خزعبلات سرهم کنه...100٪ مطمئنم که ایشون یا دلال اخذ پذیرش برا مالزی یا کشورهای دیگه هست و یا از اوناییه که رفته هند و نتونسته حتی یک درس پاس کنه. برا همین دست از پا درازتر با هزارتا عقده برگشته ایران و گفته به این دلایل نتونستم ادامه بدم....
تو ایران حتی تو خواب شبم نمیشه بعضی چیزها رو داشت که آدم میتونه تو هند داشته باشه...من 3 سال پونا بودم و بنگلور، مدرس، گوا، بمبئی، اورنگ آباد رو گشتم و یه مدت زندگی کردم. الان هم سوئد زندگی میکنم و همون آرامشی و امکاناتی رو دارم که در هند داشتم. حتی هز وقت که نیاز به خرید پوشاک دارم قبطه میخورم به روزهایی که در هند بودم...بهترین لباسها با بهترین برندها با بهترین قیمت..حالا اینجا به عنوان مثال برند tommy درجهn رو باید 1000 کرون پول بدی که میشه 150000 تومن و اصلا هم پسندت نمیشه...کجای ایران pyramid, shopers stop, west wild و ... پیدا میشه؟
مگه تو همین تهران و مشهد اتفاق نمیفته که کارتون خواب میمیره و بعد از 2 3 روز میا جمعش میکنن....تو ایران مثل پشکل شیشه و کراک کنار خیابون میفروشن، اما من هرگز مواد مخدر در هند ندیدم. پان مخدر نیست و مثل همون اینجا در سوئد هست که بهش میگن سنوز...در مورد رانندگی هم به هیچ عنوان تصادف هندی با هندی ندیدم اما خیلی از ایرانیها با هندیها تصادف میکردن که اونم به دلیل عدم رعایت مقررات و ندونستن فرق چراغ سبز و قرمز با دونستن و رعایت نکردن بوده و بدترین تصادفی هم که در هند دیدم بین دوتا موتورسوار ایرانی بود.....در مورد گاو و خر و سگ هم اون بخشی از آیین هندو هست کع بر این باورند که موجودات همگی از نبات و جانور "آتما" هستند که زندگیشون رو از "برهمان" گرفتند و هیچ اتمایی حق آزار آتمای دیگر را ندارد و حتی در مکتب جینیسم کشاورزی هم حرام هست چراکه بخاطر بقای یک نوع آتما مثلا انسان دیگر آتماها مثل جانوران زیرخاکی زندگی خودشون رو ازدست میدهند...
بله عزیز برادر، سعی نکن نقاط ضعف خودت رو با تخریب دیگران پوشش بدی....ماه پشت ابر نمیمونه، بالاخره هستن افرادی از همین اعضا که پس فردا گذارشون به اون کشور میافته و به اراجیف جنابعالی میخندن....
دوشنبه 25 آذر 1387

mahtab999 - کانادا - تورنتو
loolhang - هند - بمبئی
با تو کاملا موافقم..هیج جای دنیا دوکراسی هند رو نداره...در هند دموکراسی به معنی واقعئ حکومت میکنه...من بعضی وقتها دلم واسه هند تنگ میشه...
دوشنبه 25 آذر 1387

atheist - هند - هند
حالا شد... پس اینطور قضیه، قضیه تبلیغ واسه مالزی بود....
دوشنبه 25 آذر 1387

رایحه-ایران-محلات - محلات - ایران
چه جالب
دوشنبه 25 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
nark - سوید - هالمستاد
برات واقعا متاسف هستم آقای بی سواد نارک از سوئد و نشون دادی که چقدر عقده ای هستی.
..بیچاره من اصلا تو مالزی درس نخوندم که بخوام به مالزی افتخار کنم فقط داشتم مالزی رو از نظر فرهنگ و بهداشت و امنیت سرمایه گذاری با هند مقایسه می کردم. جهت استحضار شما باید بگم که من فوق لیسانسم رو در دانشگاه امیرکبیر تموم کردم والان هم دانشجوی دکترای همین دانشگاه هستم و من برای ارائه مقاله و شرکت در کنفرانس هم به هند رفتم و هم به مالزی. خیلی از دوستان من هم تو این دو تا شهر دارن تحصیل می کنن و همشون اذعان دارن که مالزی خیلی از هند بهتره.
2 - در مورد تهمتی که میزنی و میگی اگه کسی بره از هند دیدین کنه و خیلی خوشش میاد من دو سه تا لینک براتون میزارن اینجا برید ببینید تا متوجه بشید یه آدم دروغگو و بی سوادی مثل نارک که مطمئنم سوئد رو هم از 300 کیلومتری تا به حال ندیده راست میگه یا من.
3- ضمنا اگر کسی هند بره دروغگویی هاو یاوه گویی های شما مشخص میشه.
4- یه چیز رو هم بزار بهت بگم که نمی دونی ولی بهتره بری روزنامه نیویورک تایمز رو بخونی که بمبئی رو جزو ناامن ترین شهرهای دنیا گذاشتن کنار چند تا شهر از سومالی و لبنان و پاکستان و.... برات متاسفم که فرو کردن پوزه سگ تو میوو و سبزی تو بازار روز رو جزو اعتقاد هندی ها برای احترام گذاشتن به حیوانات میدونی. پس شاشیدن هندی ها تو وسط خیابون هم طبق نظریه شما آزادی عمل به حساب میاد. یا به قول دوستمون مهتاب از کانادا تف کردن وسط خیابون که یک سر تفشون هم از دهنشون آویزون هست.
5- تعجب از شما نادان ها دارم فقط کافی تو یوتویوب سرچ کنید
سر بریدن مرغ در هند
اینم لینکش( براتون مدرک آوردم تا باورتون بشه)
https://www.youtube.com/watch?v=YxS8FK5rDtofeature=related
اینم لینک گدا در قطار (البته به قول دوستمون که سوئدی هم هست این گداها خیلی با کلاس و مودب گدایی میکنن)
https://www.youtube.com/watch?v=NYDsLQgV6ksfeature=related
اینم لینک قصابی های بسیار بهداشتی در پونا
https://www.youtube.com/watch?v=YjCi-JJZhGIfeature=related
اینا رو هم براتون گذاشتم تا شاید چشم اون بیچاره هایی که کور شده باز بشه هر چند بعید می دونم این طور بشه
دوشنبه 25 آذر 1387

mahtam - هندوستان - بنگلور
. popi900 - ایران - تهران
در ضمن من سایت هایی که شما داده بودید رفتم هیچ خبری نبود
دوشنبه 25 آذر 1387

atheist - هند - هند
اره ..شما راست میگی پوپی جان ...دانشجوی دانشگاه امیرکبیر هستی و هنوز اینو نفهمیدی که چطوری از یوتیپ لینک بدی هاها...و اما هندوستان و یوتیپ ....تقریبا بالای 70% ویدیوهای یوتیپ که به هند مربوط میشه در مورد زیبایی های این کشور هست...
دوشنبه 25 آذر 1387

mahtam - هندوستان - بنگلور
popi900 - ایران - تهران . واقعا برای ایران متاسفم که شما دکتر اینده ی اون مملکت هستین. اگه یه خورده منصفانه به مسئله نگاه کنی اینقدر با کینه در مورد هند نظر نمیدی. درسته اینجا زشتی های زیادی داره ولی اینا مردمی زحمت کش هستن و با داشتن یک میلیاردو سیصد هزار جمعیت برنج و گندم رو صادر میکنن .
دوشنبه 25 آذر 1387

persian__gulf - هندوستان - هندوستان
دوست عزیز popi900 - ایران - تهران
ببنید هیچ کس منکر این نیست که هند از نظر بهداشت خیلی خیلی ضعیفه و هر کسی منکر این بشه جای تعجب داره .
بله در هند گدا بسیار زیاد است . بهداشت عمومی خیلی پایین است .
این هم صد در صد برای خودش دلیل هایی داره .
شما یک لحظه تصور کنید چطوری میشود یک ملیارد و دویست ملیون نفر رو کنترل کرد ؟ بی شک این کار نیاز به زمان و سیاست های خیلی بالایی داره .
در حال حاضر هندوستان شدیدا رو به پیشرفت است .
من خودم شاهده همه این تغییرات هستم و بودم و دوستانی هم که چند سال پیش در هند بودند و دوباره بعد از چند سال به هند بازگشتند به راحتی حرف من را تایید میکنند که هندی که چند سال پیش دیده بودند قابل مقایسه نیست با هندی که الان روبرویشان است .
من به همه شما قول میدهم روزی را همه ما شاهد هستیم که همین هندوستان نیز به ایرانی ها به راحتی ویزا نخواهد داد .
به امید اون روزی که همه به کشور عزیزمون ایران باز گردیم .
منم سالهاست در هند زندگی میکنم و اتفاقا مالزی هم رفتم . خوب بله همونطور که همه میدونن مالزی خیلی تمیز هست ولی مطلب قابل توجه اینه که اصلا نمیشه هند و موقعیت هند رو با مالزی از هیچ نظر مقایسه کرد . مالزی یه کشور کوچیکیه با جمعیت خیلی کم و اگه مالزی غیر از چیزی که الان بود می بود جای تعجب داشت .
مشکل هند جمعیت بسیار زیاد اونه و وقتی جمعیت زیاد باشه خود به خود بی کاری و فقر و خیلی چیزای دیگه پشت اونه . نه تنها در هند بلکه در همه کشور های جهان سوم همینطور است .
ولی با این حال هند با همین مشکلاتی که داره تونسته خودش رو توی دنیا تا حد بسیار زیادی مطرح کنه و تونسته خودش رو با قدرت به مقام چهارم قدرت اقتصاد جهان برسونه .
تونسته بگه بدون داشتن منابع نفتی روزانه ارایه دهنده بنزین صد در صد وارداتی به یک ملیارد مردمم به زیر قیمت جهانی هستم .
تونسته بگه کشور هند دمکراسی ترین کشور دنیاست .
و خیلی چیزهای دیگر که هر روز به تعداد آن اضافه میشود .
بیش از هشتاد درصد مردم هند با سواد هستند و تقریبا صد در صد کسانی که به دانشگاه راه یافته اند تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند .
اکنون پیشرفت‌های اقتصادی و علمی این کشور توجه همگان را به خود جلب کرده‌است . مدت‌هاست که سرمایه گذاریهای عظیم خارجی در این کشور امری عادی به شمار می‌آید و فروش کالاهای هندی در بازارهای جهان به شدت افزایش یافته‌ است .
دوستانی که به این حرف من شک دارن خواهشمند هستم در اینترنت سرچ کنند و یا به لینکی که از سایت معروف ویکیپدیا قرار دادم استفاده کنند . مطالب زیر همه به زبان فارسی میباشد .
من از دوستان خواهش میکنم تاریخ هند رو پس از استعمار انگلیس مطالعه کنند . بسیار پند آموز و جالب هستش .
ولی از حقیقت که بگزیرم تمام کشورهای آسیایی به جز ژاپن و سنگاپور همه اول و آخر یکی هستند .
بی کاری - فقر - نبود بهداشت - اعتیاد - زیاده خواهی - فاصله طبقاتی - فساد در حکومت همه و همه وجه مشترک تمام کشور های آسیایی میباشد .
دوشنبه 25 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
برای همه شما متاسفم که مسائل رو با هم قاطی می کنید. من بارها گفتم نه تنها هند بلکه اکثر کشورهای دیگه آسیایی و همه کشورهای اروپایی از ایرانی ها بهترن. ... ها در ..... و خیلی چیزهای دیگه در دنیا بی نظیر هستن. من منکر صنعت پیشرفته هند در زمینه آی تی و مهندسی نرم افزار نیستم و نخواهم بود. حتی هند در زمینه ساخت و تولید و تولید کامپوزیت های صنعتی خیلی پیشرفته و در کل در رشته مهندسی مکانیک هم حرف برای گفتن داره. اما ما در مورد وضع زندگی و بهداشت هند داریم صحبت میکنیم لطفا مسائل رو قاطی نفرمایید. ( همه جا خوب و بد داره حتی آمریکا هم که قدرت اول جهان هست توش کارتون خواب پیدا میشه تو انگلیس هم همین طور و مخصوصا اروپای شرق. اما تو هند وضع فرق داره.)
2- برای دوستی که گفتن من امیرکبیر درس نمی خونم باید بگم که به حرف گربه سیاه بارون نمی یاد. شما فکر کنید من تا3 ابتدایی سواد دارم تا ارضا بشی مشکلی نیست.
3- در یوتوب سرچ کنید:
سر بریدن مرغ در کشور هندوستان.گوشت گاو در کشور هندوستان.بچه گداهای لخت در کشور هندوستان.زندگی حیوانات در کنار مردم در کشور هندوستان.دو جنسه های گدا در قطار کشور هندوستان.کاملترین اداره پست در کشور هندوستان.خیابانهای بسیار دیدنی کشور هندوستان .موفق و موید باشید ها هاهاااااااا
دوشنبه 25 آذر 1387

ss.sorakh - ایران - بندرعباس
majidindia - هندوستان - حیدرآباد
اینو قبول ندارم تو ایران مثل دانشگاههای هند زیاد داریم همه مدل از غیر انتفاعی و آزاد و دولتی و شبانه و روزانه و کاربردی و پیام نورو مجازی وغیر مجازی با کنکور و بی کنکور تازه با هزینه کمتر اینا هم که میان هند شاید اهداف والاتری دارن که ما نمیدونیم
سه‌شنبه 26 آذر 1387

ravis - هند - هند
دوستان اگر کسی سایتی رو بلده که بشه عکس اپلود کرد و بقیه هم بتونن ببینن لطفا بگه تا من چند تا عکس بذارم تا دیگران بهتر متوجه موضوع بشن.

شاد باشید.
سه‌شنبه 26 آذر 1387

elora - نروژ - اسلو
نظریات از خودمطلب کاملتر و جالبتر بود.مرسی از کسایی که تجربه هاشونو با ما قسمت کردن.من خودم هند نرفتم ولی یکی از پروفسور هامون که نروزیه و روی مذاهب به طور خاص هندوئیسم تحقیق میکرده برای درک هند میره یک سال اونجا زندگی میکنه و با چنان اشتیاقی تعریف میکرد که من فهمیدم مهم اینه که ادم تو هر جایی دنبال چی میگرده.هند کشور بهداشتی نیست چون نمیخوان باشه.میکرب و باکتری و حشره و حیوون و خاک براشون جزئی از طبیعته و خوبه. هندیها بالاترین سیستم ایمون بدن رو دارن و مثل اروپاییها زود مریض نمیشن.اعصاب اروم دارن چون معتقدن به اینکه دوباره به دنیا میان و هزاران سال وقت واسه هر کاری دارن.از ثروتمنداشون بیزار نیستن چون معتقدن اونها تو زندگیهای قبلیشون کارمای خوبی داشتن که الان ثروتمندند.باورهای هند تمام دنیا رو تحت تاثیر خودش قرار داده. من برای هندی ها احترام خیلی زیادی قائلم ولی ممکنه هرگز نتونم اونجا زندگی کنم. عزیزای که به اجبار و هدف تحصیل اونجایید به قول قدیمیها خدا قوت.براتون ارزوی موفقیت دارم.
سه‌شنبه 26 آذر 1387

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
popi900 - ایران - تهران
5- تعجب از شما نادان ها دارم فقط کافی تو یوتویوب سرچ کنید
شما که دیگران را نادان میدانید لطفا جواب کامنتهای من را بدهید؟!!
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
persian__gulf - هندوستان - هندوستان
منم سالهای سال هست که هند زندگی میکنم و لازم به ذکر است که بگم این دوست ما مثل اینکه خاطره خوشی از هند نداره و واسه همین تمام بدی های هند رو ده برابر
==========
با درود عزیزان یک مقایسه بکنید بین هند و پاکستان که سرود کشورشم میگه(سرزمین حسین) بهر روی فراموش نفرمایید که غول افزایش جمعیت همه امکانات را میبلعد ..لطفا اینقدر دگم نباشید و متعصب .فراموش نکنید که هند قرنها صحنه ترک تازی خارجیها از جمله ایرانیها بوده ...مکتبهای مختلف ...رافت ومهربانی..ساده زیستی ..ارامش روحی وروانی وصدها نکته مثبت هند (این بزرگترین دموکراسی جهان)را گذاشتید و به چه نکاتی توجه میفرمائید ..لطفا همین سلامت روان مردم هند را توجه فرمائید:
(هیچ چیز مطلق نیست)و مقایسه کنید با جامعه بیمار ما؟!!که این بیماری در این30 ساله شدت گرفته...در اینجا نکته ایی بخاطرم امد که نقل میکنم:
در زمان مشروطیت یکی از مجاهدین تبریز در خیابان نشسته بود و با خوشحالی یونجه میخورد از او پرسیدند:؟!! یونج میخوری و شادی؟!!پاسخ داد:
بله یونجه میخورم وشادم چرا که ازادم...به به ...بنازم به این هوش ودرایت..
تمنا دارم دقت فرمائید ..اندیشمندانی چون راسل.روسو.. و 10ها نویسنده دیگر کتابها نوشته اند در مواهب ازادی!!!اما یک مجاهد (شاید بیسواد)تمام
ان گفتارها را در یک جمله گفته است!!!پس شما همین ا زادی هندوستان را ملاحظه بفرمائید؟مابقی پیشکش عزیزان.
با سپاس.
بدرود عزیزان.
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

atheist - هند - هند
ravis - هند - هند
دوستان اگر کسی سایتی رو بلده که بشه عکس اپلود کرد و بقیه هم بتونن ببینن لطفا بگه تا من چند تا عکس بذارم تا دیگران بهتر متوجه موضوع بشن.؛؛
https://www.tinypic.com
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
با درود مجداد این دوستان یک نگاه به دکه های روزنامه فروشی و کارخانجات صنعتی نینداختند هیچ یک نگفتند که مردم چقدر کتاب و روزنامه میخوانند..وببینید چند مجسمه در هند است (بجز از گاندی) چرا اینقدر سطحی نگاه میکنید عزیزان؟؟!!! امام خمینی در کتاب تحریر الوسیله مسئله12 مینویسد: لذت جویی از طفل شیر خواره هم مجاز است!!!ما این رذالت و دنائت و بدبختی خود را رها کردیم و چسبیدیم به اینکه هند چی است و چنان است(وجدانا چند نفر از شما کتابهای خمینی را مطالعه فرمودید؟!!)
یا در مورد ظهور امام زمان چه میدانید؟!ایا میدانید مجلسی میگوید امام زمان 17 سال بعد از ظهور بدست زنی ریش دار کشته میشود؟!!و اگر میدانید ایا تاکنون سوال کرده اید که چرا دهها قرن امام غایب است و بعد از ظهور فقط17سال سلطنت میکند؟؟!!بقیه قضایا را در بحارالانوار جلد13 باب ظهور مطالعه بفرمائید.
بدرود عزیزان.
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

salem - هند - پونا
ravis - هند - هند
ببخشین شما مطمئن هستین که تو هند زندگی میکنین؟ یه موقع پاریسو با هند اشتباه نگیری!
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
در جواب دوست عزیزمان از بلژیک
دسیت عزیز در اکثر کشورهای جهان دموکراسی و آزدای عمل هست. اکثر کشورهای بلوک شرق که میشه گفت حتی خیلی هم پیشرفته نیستند و حتی بعضی هاشون حتی چیزی برای تولید و صادرات ندارن و فقط درآمدشون از توریست یا خدمات هست ولی آزادی توش حتی بهتر از هند انجام میشه. کشورهایی مثل جمهوری چک بلغارستان مجارستان لیتوانی و .....
هر سال چندین هزار نفر به سواحل وارنای بلغارستان از اسرائیل و آلمان و اتریش و انگلیس و سایر کشورهای اروپایی میرن هم آرامش کامل دارن هم آزدای کامل. تو وارنایی که تو تابستون از ساعت 7 شب تا 5 صبح تو گلدن سنز دیسکو و بار و نایت کلاب و ... باز و حتی یک نفر به حق و حقوق کسی دیگه تجاوز نمی کنه و آرامش و امنیت کامل حکفرماهست در حالی که پلیس به ندرت در شهر دیده میشه. پس انقدر به هند نناز. خیلی از همین کشورهای اروپایی هستن که آزدای که تو ازش حرف میزنی توش خیلی بیشتر از هند هست. چطور سال پیش 16000 کارگر پنبه کار هندی به خاطر پایین آمدن قیمت تمام شده پنبه و فروش نرفتن کالایشون به خاطر فقر خودکش کردن و آمار ایدز بعد از چند کشور آفریقایی تو شبه جزیره هند از همه جا بیشتر. چرا مثل کشور ایران نتونستن رشد جمعیت خودشون رو کنترل کنن که الان این جمعیت باد آورده که از روی عدم کنترل اصول جمعتی و تنظیم خانواده هست امروز باعث فخرفروشی شما نشه. هند برای کسانی که بتونن تو کثیفی زندگی کنن جای بدی نیست.
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
دوست عزیز از بلژیک
مثل اینکه شما متوجه زبان فارسی نمی شوید!!!!!!! آخوندها مملکت ما رو با تاراج بردن عنتری نژآد یه احمق تمام عیار و بیمار روانی هست که نوچه رئیسش خمینی سادیسمی هست. من حتی بیشتر از تو از دین آخوندی و آخوند و عنتری نژاد متنفرم. حتی باور دارم که نگاه کردن به قیافه عنتری نژاد جرام هست چه برسد شنیدن صدایش. من هم قبول دارم مردمان هند خیلی بهتر و فهمیده تر و خیلی خیلی بی آزارتر از ایرانی ها هستن. اما من فقط در مورد بهداشت و وضعیت زندگی تو هند حرف میزنم. به خدا همه گاندی رو میشناسن چه رهبر بزگی بود. درست نقطه مقابل خمینی دروغگو ایران. چرا سریع همه چیز رو ربط میدید به آخوند و ایران و رساله امام. اگر بخوای استناد کنی به رساله این دیوانه چیزهای چرت و پرت تر هم توش نوشته که میگه لواط با چمیدون فلان حیوان بارداری که به جنین صدمه وارد نشود اشکالی ندارد. بابا خمینی رو ول کن اون بیماری روحی روانی داشت ..... تمام عیار بود. ما بحثمون وضعیت بهداشت هند. هند مناظر دیدنی زیبایی داره ولی بهداشت و وضعیت فرهنگی خوبی اصلا نداره. این معنی اش این نیست که ایران وضعیت فرهنگی خوبی داره نه به خدا فرهنگ تو ایران از بین رفته . بهرحال ما تو ایران هستیم و شما تو بلژیک پس بهتر از شما درک میکنیم این چیزا رو.
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

nark - سوئد - هالمستاد
اقا یا خانم پوپی900
بیچاره کسیه که وقتی منطق سرش نمیشه و جوابی برا گفتن نداره شروع به فحاشی و هتاکی میکنه...من با موفقیت و شاگرد اولی تونستم یه فوق لیسانس از پونا بگیرم و جایگاه خودم رو تو اروپا پیدا کنم. شما هم بر فرض محال یا غیر محال تو همون دانشگاه امیرکبیر مثل 99% بقیه دکتراهای فارغ التحصیل ایران بگرد ببین از کجا میتونی دو صفحه کپی بزنی و به انتهای تزدوره دکتری اضافه کنی و بعد اونقدر زور بزن و پاچه خواری کن تا یه جا تو دانشگاه یالقوزآباد یه میز بهت بدن با حقوق ماهی 1300 دلار و تا آخر عمرت قسط خونه و ماشین بدی و اندر کف یک زندگی آدمیزادی بمونی.... بزرگان گفتند: از آن نترس که زندگیت به پایان رسد، از آن بترس که زندگیت هرگز آغاز نگردد...
در مورد هند هم دوستان نظرات متینی داشتند که جایی برا نظر من نمیمونه...حرف آخر اینکه اگه خیلی اصرار داری که زنگیشون کثیفه باید بگم زندگی خودشونه، به من و تو چه مربوطه آخه؟...
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
آقای نارم از سوئد
پاچه خواری معمولا اونهایی می کنند که تو هند درس می خونن. من به اندازه موهای سرت مقاله ارائه کردم تو اکثر کشورها یکی اش هم تو هند بود. بابا حرف ما حجت نیست خودت خبر داری که انقدر ایرانی رفتن تو هند و به زور پول مدرک گرفتن که حد نداره. یکی از کشورهایی که خود وزارت علوم گفت نرید همین هند هست. آنقدر که با پول نمره خریدن و مدرک گرفتن فقط 2 تا دانشگاهش خوب هستن بقیه پول بده نمره عالی بگیر. خود دانشگاه ما امیرکبیر با دانشگاه بیرمینگام دوره مشترک برگزار می کنه که تو رنکینگ رتبه اش حدود 280 هست تو دانشگاههای جهان ولی درسهایی که تو انگلیس می دن با درسهایی که تو ایران میدن زمین تا آسمون تفاوت داره. همه می دونن دانشگاههای هند گلابی و هر خنگی هم راحت بدون درس خوندن و پول دادن نمره می گیره به استثنا یکی دو تا دانشگاه. من اینو از خود بچه هایی که تو هند درس می خونن شنیدم. ایم مساله در مورد کشور اوکراین هم کاملا صدق می کنه. ولی تو همون کشوری که تو توش هستی دانشگاهی داره مثل رویال اینستیتو که تو همه رشته ها حرف نداره. 1 میلیارد هم بدی به هر استادش بهت نمره نمی ده. یعنی سیستم اروپا پولی نیست حتی اگر شدیدا احتیاج داشته باشن به همچین پولی. موفق باشی
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
آقای نارم از سوئد
اینم بگم تا یادم نرفته. این همه به مدرک هند و مخصوصا اون پونا نناز. برو مطلی که تو تایمز و واشنگتن پست چاپ شد رو بخون. با این عنوان که دانشگاه هاروارد را فراموش کنید دانشگاه بهتری در ایران وجود دارد به نام شریف. خیلی ها از همین شریف دانشگاه تهران و امیرکبیر مستقیما رفتن آمریکا. خیلی از دوستهای من از آزاد دارغوز آباد ایران مدرک لیسانس داشتن و از دانشگاههای سوئد انگلیس و آلمان پذیرش گرفتن. همه دنیا میدونن بچه های ایرانی سخت کوش و زحمت کش هستن برای همین بهشون اعتماد میکنن و پذیرش گرفتن راحت تره در مقابل ملیت های دیگه که اکثراعلاقه خیلی زیادی به ادامه تحصیل در مقاطع عالی ندارن. یکی از دوستان من از دانشگاه آزاد اراک فارغ ااتحصیل شده بود از دانشگاه منچستر پذیرش گرفت دانشگاهی که تو رنگینگ وبومتریک رتبه عالی و ممتازی هم داره. بابا جان آوازه هند تو تمام دنیا پیچیده. حالا راست و دروغ تو درس خوندی و شاگر ممتاز شدی اما خیلی ها که درس نمی خونن پول می دن و هم نمره می گیرن هم مدرک اونم با درجه ممتازی. ممکن این کار هم تو ایران بشه اما تو دانشگاه آزاد و پیام نور. موفق باشی دوست عزیز
چهار‌شنبه 27 آذر 1387

nark - سوئد - هالمستاد
خیلی بده که دانشگاههای ایران رو قابل نمیدونن که بخوان دانشجو مبادله کنن و مفهوم exchange student برا دانشجویان ایران ناآشناست. وگرنه کاملا بطور مستند میتونستن نظر بدن که کدوم کشور گلابیه و کجا باید مایه بگذاری...آمریکا اول،اروپا دوم و بقیه دنیا سوم به لحاظ گلابی بودن هستند. اینو از کسی باید پرسید که حداقل 3تا سیستم آموزشی رو تجربه کرده باشه.یعنی ایران،اروپاو هندوستان. تکلیف دانشگاههای انگلیسی در مقطع دکتری هم برا همه روشنه، اگه شما خبر نداری برو تحقیق کن. به لطف همین دانشگاههاست که 90% مدرسین دانشگاههای ایران تونستن دکتری بگیرن.

آقا امتحانش مجانیه...
یه نفر از صنعتی شریف و یه نفر از امیرکبیر داوطلب بشه و برن کالج فرگوسن دانشگاه پونا در مقطع کارشناسی ارشد کامپیوتر ثبت نام کنن...اگر تونستن فقط 20% درسها رو با همون نمراتی که در شریف یا امیرکبیر کسب میکنن پاس کنن حرف شما رو میپذیرم..ای کاش شرایط طوری بودکه میتونستم بگم خرج تحصیل و اقامتشون رو در صورت موفقیت من تضمین میکنم.

یه نفر از شریف برا دکتری فیزیک و یه نفر از فردوسی مشهد برا دکتری بیوتکنولوژی اومده بودن پونا وبه پست من خوردن ،معمولا اینطوری بود که بندگان خدا آویزونه بچه های لیسانس میشدن که مترجمشون باشه که با استاد راهنما دو کلوم حرف بزنن. نمیخوام بگم همشون اینطورین ولی شما خدای علم باش،وقتی نتونی ارائه ش بدی چه فایده....

شانس آوردی من کچل نیستم مگرنه تعداد مقالاتت به من یکی ثابت میشد.

KTH هم به لحاظ درس پاس کردن به مراتب از کالجهای پونا راحتتره،هرچی باشه استاد خودت مسئول امتحان هست. اما در پونا سیستم امتحانات به صورت مرکزی و مثل امتحان نهایی هست که حوزه تصحیح اوراق امتحانی وهویت مصحح برا هیچکس مشحص نیست، حالا من نمیدونم این افراد پاچه خوار در هند پاچه خواری چه کسی را میکنند و حتما آدمهای با نفوذی بودند که تونستند همچین اطلاعاتی رو کسب کنن....

من فکر میکنم سن و سال شما حدودا 23 سال باشه. به دانشجوی دکترای امیرکبیر نمیاد اینطور سطحی نگر و بی منطق و ناآگاهانه صحبت کنه.....با آرزوی درک عمیقتر مسائل برای همه ایرانیان

پنج‌شنبه 28 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
شما که پیشگو هم شدید!!!
1- سن من 25 سال هست عزیزم.
2- چطور سیل عزیمی از دانشجوهای دانشگاه شریف و امیر کبیر و تهران مخصوصا شریف که به استنفورد و ام آی تی و برکلی میرن و خود رئیس دپارتمان مهندسی برق دانشگاه استنفورد گفت که هر سال بالاترین نمرات آزمون سال اول دکترا رو ایرانی ها که 90 درصد آنها شریفی هستن می آورن. بالای 70 درصد شریفی ها برای فوق لیسانس میرن دانشگاهای کانادایی و آمریکایی. حالا یه خنگی که با سهمیه جانبازی و بسیجی و سهمیه شاهد آمده شریف مخش نکشیده رفت هند و به قول تو دست به دامن دوستات شده. این از اون حرف های خنده دار که مرغ پخته رو به خنده میاره. من خیلی از دوستام تو دانشکده های مختلف شریف دارن فوق می خونن و همشون هم زبانشون عالی هست و هم ژورنال های آی اس آی مقاله دادن. اونی که شما دیدی اومد پیش دوستات می خواست استادای ببو گلابی هندی رو ببینه یا برات خالی بسته که شریف درس می خونه یا فامیلیش آقای شریف بود شما بد متوجه شدی فکر کردی دانشگاه شریف درس می خونه. به هر حال طبق آمار و ارقام باید حرف زد نه حدس و گمان شما. شما به سلیقه خودت داری حرف میزنی و میگی رویال اینستیتو از دانشگاه پونا پایین تره ولی تو رنگینگ مخصوصا رنگینگ تایمز و وبومتریک که معتبرترین ها هستند اختلاف بین دانشگاههای هندی و سوئدی خیلی زیاد هست. همون دانشگاههای انگلیس رو که شما مسخره می کنی بیشترین امکانات رو داره و تو رنکینگ هم تو 100 دانشگاه اول دانشگاههای آکسفورد کمبریج کالج یو سی ال امپریال کالج یکی از غول ترین کالج های جهان تو رشته های مهندسی که تو تولید علم و نرم افزارهای مهندسی بی رقیب هست همچنین دانشگاه ادینبورگ گلاسکو و ...

3- اولین دانشگاه هندی که تو رنکینگ دیده میشه رتبه بهتری از 605 نداره که دانگشاه بنگلور هست. در حالی که همون رویالی که شما می فرمایدد تو رتبه 75 قرار داره. بارها گفتم بازم میگیم انقدر از روی تعصب برخورد نکن چون خودت از هند مدرک گرفتی بیای این حرف ها رو بزنی بگی مثلا فلان دانشگاه که تو رتبه هزار و خورده ای هست از فلان دانشگاه که تو رتبه 60 هست بالاتره. همیشه به آمار و اسناد مراجعه و استناد کن و مثل آخوندها از روی باد شکم حرف نزن. به قول خودت من اشتباه میکنم. این همه رنکینگ اینا رو که من درست نکردم که دارم ازشون دفاع میکنم. انقدر تو هند نمره فروختن که تمام ایران و جهان میدونن و حرف تو درست عین حرف احمدی نژاد هست که میگه تو ایران گرونی نیست چرا؟؟ چون من از قصابی محلمون پرسیدم اونم گفت همه چیز ارزونه دستت درد نکنه رئیس جمهور محبوب.
4- همون انگیسی که شما داری میگی ایرانی ها رفتن مدرک گرفتن آدمهای با سوادی از دانشگاههای بزگ انگلیس مدرک گرفتن که باعث افتخار ایران هست.
*** دکتر محمد فاطمی قمی عضو هئیت علمی مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر فوق و دکتراش رو از دانشگاه برادفورد انگلیس گرفت فقط بزار چند تا از دستاوردهای علمی این آدم رو بگم.
1- تسلط کامل به دو زبان انگلیسی و آلمانی
2- تالیف 6 کتاب در زمینه های کنترل موجودی و برنامه ریزی تولید و زمان سنجی و کنترل پروژه.
3- reviewer سه مجله ISI از سال 2005 تا الان در زمینه های برنامه ریزی و مدیریت تولید و پروژه های صنعتی.
4- ارائه بیش از 80 کقاله در کنفرانس های بین المللی و ..... تو همین دانشگاه ما کسانی هم هستند که اومدن فقط درس پاس کنن و برن اما تعداشون کمه و نمیشه به کل دانشجوها تعمیم داد این قضیه رو.
درست عین فردی که یک کاسه ماست دستش گرفته بود و لب دریا نشسته بود و قاشق به قاشق ماست می ریخت تو دریا که یکدفع دوستش ازش پرسید چی کار داری می کنی اون هم گفت دارم دوغ درست میکنم.دوسته گفت : مگه میشه.اون هم گفت: اگه بشه چی میشه خلاصه بگم برات از این آدمها حداقل تو دانشگاه ما خیلی هست. انگلیس سیستم آموزشی اس انعطاف پذیر هست. مثل ایران پدرت رو در نمی یاره خودت باید زرنگ باشه بری از بهترین کتابخونه هاش و امکانات و آزمایشگاههاش استفاده کنی. حالا یکی رفته استفاده نکرده معنی اش این نیست که هر کی بره بی سواد باید برگرده.
فقط اینو بدون که دکتر فاطمی قمی از بنیانگذارهای رشته مهندسی صنایع تو ایران هست. همون کسی که فوق و دکتراش رو از دانشگاه برادفورد انگلیس گرفته و نه تنها تو تدریس و سطح علمی تک و بی نظیر بلکه تو منش و اخلاق هم بی همتاست. برات متاسفم که به خودت اجازه می دی به همین راحتی راجع دانشگاههای انگلیس قضاوت کنی ولی چون خودت از دانشگاههای عقب افتاده هندی مدرک گرفتی ستایششون کنی و اونا رو به اوج ببری در حالی که واقعیت رو نمی ری تو اینترنت سرچ کنی حداقل برای یک بار هم شده. به هر حال به حرف گربه سیاه بارون نمی یاد. موفق و موید باشی
پنج‌شنبه 28 آذر 1387

nark - سوئد - هالمستاد
ما گفتیم:
"KTH هم به لحاظ درس پاس کردن به مراتب از کالجهای پونا راحتتره،هرچی باشه استاد خودت مسئول امتحان هست. اما در پونا سیستم امتحانات به صورت مرکزی و مثل امتحان نهایی هست که حوزه تصحیح اوراق امتحانی وهویت مصحح برا هیچکس مشحص نیست، حالا من نمیدونم این افراد پاچه خوار در هند پاچه خواری چه کسی را میکنند و حتما آدمهای با نفوذی بودند که تونستند همچین اطلاعاتی رو کسب کنن...."
من نمیدونم کجای حرف من به این معناست که پونا بالاتر از کی تی اچ هست؟...بنده عرض کردم درس پاس کردن سختتره و قویا براین مسئله تاکید دارم....میتونم رفرنسهای غیرقابل انکاری بدم ولی دوست ندارم تابلوبازی در بیارم و بی خیال میشم....
نمره خریدن در هند هم از اون حکایتهاییست که ما فقط شنیدیم و هرگز ندیدیم. آخه از کی باید آدم بخره؟ نه طراح سوال استادت هست و نه مصحح. تکلیف استعلام سفارت و وزارت علوم چی میشه که 5 ماه طول میکشه تا تایید بشه؟....اونقدرام کشکی که میگن نیست....
خوشبختانه درهیچ موردی من مطلق صحبت نکردم...عرض کردم به لطف همین دانشگاههاست که 90% مدرسین دانشگاههای ایران تونستن دکتری بگیرن. نه همشون ...دوستای شریفیمون هم که هماکنون اونجا مشغولند انگلیسی رو دیگه بلد شدن و برا خودشون خدایی میکنن...یکیشون هم که خانم هست فوق دکتری پذیرش گرفتن و تشریف میبرن آمریکا....دانشگاه پونا در فیزیک نجوم یکی از برترینهای دنیاست....دومین سوپرکامپیوتر قدرتمند دنیا در واحد سی دک پوناست و....
اقاجون، ایرانی جماعت جز...چیز دیگه بلد نیست...اونهایی ام که اینور آب موفق شدن،اول این مرام مسخره رو فراموش کردن.... شما فعلا به همون امیرکبیربناز تا ببینیم بالاخره به کجا میرسیم.....پیروز باشید.
پنج‌شنبه 28 آذر 1387

popi900 - ایران - تهران
شما گفتید ما هم میگیم:
1- سیستم تصحیح اوراقی قاعدتا باید تو دانشگاه شما باشه چون دانشگاهی مثل بنگلور همچین سیستمی نداره. جهت استحضار شما باید عرض کنم تو وزارت علوم واقع در شهرک غرب خیابان هرمزان واحدی هست تحت عنوان مشاوره خارجی برای دانشجویانی که می خوان برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند. اگه یه سر بری می فهمی که بهت دانشگاههای هند رو توصیه نمی کنند.
2- من به امیرکبیر می نازم و خواهم نازید در برابر دانشگاههای هند ولی نه در برابر دانشگاههای آمریکا.
3- ضمنا اینجوری نگو ایرانی جماعت چون اگه کسی تو رو نشناسه فکر می کنه تو سوئدی هستی یه وقت. راستی تو که انقدر به هند می نازی به کجا رسیدی؟
4- من هم اکیدا بهت توصیه میکنم که مرام مسخره کردن رو از خودت دور کنی و با واقع بینی به همه چیز نگاه کنی نه اون طور که تو دوست داری و به نقعت هست.
5- ضمنا به این نکته خیلی توجه کن.
امسال بوش تو مراسم افطاری تو کاخ سفید از برترین مخترع تو آمریکا که به قول خودش تحول بزرگ و عظیمی در زندگی معلولین با ناتوانی های جسمی بالا به وجود آورد یه دکترای برق ایرانی بود که لیسانس و فوق لیسانسش رو امیرکبیر بود و برای دکترا رفته بود آمریکا. فیلمش رو هم چندین بار تو سایت ها گذاشتن و همه از دیدنش لذت بردن. ای کاش بعضی ها میدیدن و یاد می گرفتن. به هر حال موفق و موید باشی.موفق باشی.
جمعه 29 آذر 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.