بریتانیا شرایط اخذ روادید را مشکل تر می کند

بریتانیا شرایط اخذ روادید را مشکل تر می کند

از متقاضیان اخذ روادید بریتانیا، انگشت نگاری دیجیتال می شود
دولت بریتانیا این خبر را تایید کرده است که مشکل کردن شرایط اخذ روادید بریتانیا برای اتباع 11 کشور را مد نظر قرار داده است.

بیشتر این محدودیت ها متوجه کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی است.

مقامات بریتانیایی می گویند پس از ارزیابی میزان خطری که از جانب شهروندان این کشورها متوجه بریتانیاست، این تصمیم اتخاذ شده است.

به موجب این تصمیم از سال 2009، شهروندان کشورهای مورد بحث باید قبل از سفر به بریتانیا یک ویزای 6 ماهه درخواست کنند.

ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس جمهور برزیل، این پیشنهاد را مانعی در راه تحکیم روابط بریتانیا و برزیل خواند.

نام برزیل در فهرست 11 کشور مورد بحث قرار دارد.

روند مشکل تر کردن اخذ روادید بریتانیا مدتی است که آغاز شده است.

از جمله از تاریخ 14 ژانویه 2008، برای کسانی که جهت ورود به بریتانیا نیاز به اخذ روادید دارند، ضمیمه کردن عکس دیجیتال و اسکن انگشت نگاری به درخواست روادید اجباری شده است.

اتباع 133 کشور یعنی سه چهارم جمعیت جهان مشمول این مقررات شده اند.

مسئول اداره مهاجرت بریتانیا درتوجیه این تصمیم گفته بود که برای بازداشتن مردم از استفاده از هویت های جعلی هنگام درخواست ورود به بریتانیا، اخذ این تصمیم ضروری بوده است.

Mehrdadpars - آلمان - دوسلدورف
خدا عقلی بده به اداره مهاجرت بریتانیا . . . دوستان مقیم انگلیس میدانند که منظور من چیست . به عنوان مثال در لندن و منچستر مثل مور و ملخ مسلمانهای افراطی اهل پاکستان و کشورهای مسلمان نشین دیگر را میبینی که حتی بعد از سالها زندگی در انگلیس نه زبان انگلیسی را درست یاد گرفته اند و نه طرز فکر و رفتار و لباس پوشیدن درست را و اینها اکثراً شهروند انگلیس هم هستند و بسیاری از همین افراد آماده هر گونه عملیات تروریستی که البته مسبوق به سابقه هم هست میباشند . حالا دیگه این سختگیریها چه معنی دارد واقعاً برای اینجانب جای سئوال است .
شنبه 26 مرداد 1387

oldboy - انگلستان - لیدز
بهتر.کاش عقلشون زودتر قد میداد و جلوی مهاجرت این همه مسلمون افراطی و بی فرهنگ پاکستانی و ..میگرفتن.متاسفانه تو انگلیس مردم همه آسیایی ها رو به چشم پاکستانیهای بیفرهنگ و مذهبی میبینن و جامعه شدیدا تقسیم بندی شده.بنظر من باید تمام مذهبی ها رو دیپورت کنن.
شنبه 26 مرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
s - آلمان - دوسلدورفMehrdadpars

نظرت کاملا به جا بود اینها اینقدر افراطی احمق هستند شکل این کشور رو عوض کردن انگلیس یعنی پاکستان و بنگلادش صبحها ازخونه میزنم بیرون انگار فکر میکنم تو پاکستان دارم زندگی میکنم ......جالب اینجاست با گذشت سالها زندگی تو این جزیره هنوزم مثل یک حیوان زندگی می کنند دین کثیف مندرابی اسلام اینجا رو هم شکلشو عوض کرده .........البته ناگفته نمونه همین حیوانهای افراطی به درد انگلیس میخوره اینجا از ادم درست حسابی خو ششون نمیاد ...................
شنبه 26 مرداد 1387

evin_209 - ایران - تهران
این مسلمونا چی میخوان توی انگلستان که سرزمین کفر است؟ با خواهش و التماس میرن اونجا.. گریه زاری راه میندازن که ما بد بختیم ما رو از کشورمنو بیرون کردن تورو خدا به ما رحم کنین... بعدش اینجوری شاخ میشن.... خوب شما که اینقدر عشق ولایت هستین بیاین ایران تا یه حالی بهتون بدیم که دفعه دیگه نگین اسلام یا برین کربلا سر قبر همون عربها که پرتشون کردن توی بیابون... رفتین توی گل جا نشستین راجع به اسلام زر میزنین؟
شنبه 26 مرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
اینها یه مشت انسان جاهل و جهان سومی هستند که میخوان سر خدا روهم کلاه بزارن که مثلا نرن جهنم این دنیاشونو جهنم میکنن هم برای خودشون هم برای اطرافیانشون .......... متاسفانه ما از این انسانهای نادان توی ایران هم زیاد داریم!! به خاطر همینه که این حکومت آخوندی به اسم دین اینجوری مردمو اسیر کرده.
شنبه 26 مرداد 1387

sarab22 - المان - دوسلدورف
اقایان این طرفها نزنید اسلام بخطر میافته. البته انگلیس خودش از قدیم گثیف بودش .. شرمنده دوستانی که در یو کی هستن.
یکشنبه 27 مرداد 1387

manis - انگلیس - شفیلد
ای کاش از روز اول این مسلمانهای افراطی رو اینجا راه نداده بودند.
من بارها دیدم که هزاران کثافت کاری میکنند ولی به گوشت خوک که میرسن میشن مسلمون حلال خور.توی این شهر که من زندگی میکنم٫ پاکستانی سراغ ندارم که مثل آدم پول آب و برق و گاز بده. همشون از پشت کنتور برق سیم کشیدن٫ تمام کنتورهای گاز رو وارونه میکنن که رقم نندازه٫ تمام قبضهای مالیاتی (بیل)رو به اسم اشخاص غیرحقیقی پر میکنن که موقع پرداخت از زیرش در میرن٫ مشروب خوریشون همیشه به راهه٫ خانم بازیشون همیشه سر جاشه٫ وحشی گریاشون که اصلا تو خونشونه و ........
آره راست میگن فقط گوشت خوک براشون حرامه !!!!! و جالب اینه که میگن ما بریتیش هستیم
تنها چیزی که میشه به این دولت بریتانیا گفت اینه که خلایق هر چه لایق.
یکشنبه 27 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
سامان در بدر منچستر تو که آدم حسابی هستی چرا انگلیس نگهت داشته!
نیویورک قلب اول دنیا ولندن قلب دوم است . لندن مانند تهران خودمان هم الهییه دارد هم یافت آباد ! ایرانیان در بهترین محله ها که انگلیسی نشین است ساکنند . آنها پایبند آداب ورسوم خود هستند به طوری که در ایام چهارشنبه سوری و نوروز علاوه بر برگذاری جشنهای خود در مکانهای سربسته از جمله تالارها و.... سوپرهای ایرانی با چراغان کردن فضایی بیرونی خود و بخش موسیقی های شاد حتی انگلیسی ها ودیگر خارجی ها را به وجد و شادمانی می آورند .آنها با درست کردن حاجی فیروز و رقص و پایکوبی به همراه او بهار را به سرمای لندن می آورند . هم چنین بازار فروش سیر تازه ٬ هفت سین ٬ سنبل ٬ سمنو ٬ماهی تنگ ٬ آجیل٬ و شیرینی هم حسابی داغه ! و ایرانیان در حال خرید.
هم چنین دولت اینجا به خاطر احترام مردم انگلیس حرمت آن برای مسلمانان
اجازه برگذاری عاشورا را به آنها که از تمام ملیتها از جمله ایرانیان است داده به همین خاطر بزرگترین مراسم عاشورا ی اروبا در لندن برگزار میشود . مبدا آن از هاید بارک است و بلیس از زن ومرد آن قدم به قدم عزاداران حسینی را جهت امنیتشان همراهی می کند . آنها یکی از طویلترین و پر تردد ترین خیابانها را به این منظور یک طرفه می کنند هیئت عزادار با طول کیلومتری با مراسم خاص عاشورا مسیر را می پیماید و تمام مردم از مغازه های خود یا از ماشینها واتوبوسهای طرف باز خیابان شاهد این مراسم هستند هم چنین صدها خبرنگار بین المللی و عکاس از این مراسم در طی مسیر عکس وفیلم میگیرند . اکثریت ساکنان لندن عاشورا وقیام امام حسین را می شناسند و به آن برای بعد انسانی حسین و یاران وخاندانش احترام می گذارند .
یکشنبه 27 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
در انگلیس ایرانیانی که می خواهند خودنمایی های بیهوده ای که متاسفانه در فرهنگ غلط ما بسیار است را انجام دهند سر خورده شده واحساس بی هویتی می کنند . اینجا کسی نمی تواند با موتور ویراژهای آنچنانی جلوی دختران بدهد موتور سوار چنان در لباس وکلاه پوشیده است که دیده نمی شود البته تنها موتور سواران اجازه سرعت بالا را دارند اینجا بقدری امتحان و گرفتن گواهینامه موتور سواری با لاست که یک فرد تا آن را بگیرد حرفه ای می شود . و یا پز دادن ماشین نو جلوی در وهمسایه و یا پز فرش و طلاهای سرو گردن و هفت قلم آرایش ! اینجا هر کس برای خودش وخواسته هایش زندگی می کند نه برای مردم وحرفشان به همین خاطر برای اکثر ایرانیان که خود نما هستند خسته کننده است . اینجا مانند آلمان اگر از دین واعتقاد خود حرف بزنی جرم نیست . اینجا تشویق به خشونت و اعمال تروریستی جرم است . اینها بر این عقیده اند که بهتر است دشمن را نزد خود نگه داری تا از او غافل نشوی ! اینجا همانقدر که یک مسیحی ٬ مسلمان ٬ یهودی حق دارد یک شیطان برست هم حق دارد ! اینجا همانقدر که یک زوج حق دارد یک همجنسگرا هم حق دارد ! اینجا به شعور انسانها احترام می گذارند و او را در انتخاب آزاد می گذارند . اینجا بقدری دولتشان قوی ست که این رنگین کمان انسانها را با هر نژاد وملیت و مذهب زیر چتر قانونی قوی ومنصفانه جمع کرده وهیچ کس حق ندارد به دیگری فخر بفروشد .
اینجا تنها چیزی که یک انسان حق ندارد انجام دهد وغیر قانونی وغیر انسانیست این است که به انسانهای دیگر بر سر نژاد ورنگ ومذهب وعقیده شان بی احترامی کند وبا این روش جامعه ای متمدن درست کرده اند که همه گونه انسان در آن به صلح وصفا در کنار یکدیگر زندگی می کنند .
اینجا حتی کبوتران به خاطر احساس امنیت در بین مردم و با آنها آزادانه در خیابان زندگی می کنند. در هر جامعه ای عده ای هستند که برخلاف مسیر قانونی حرکت می کنند که اجتناب ناپذیر است اما جامعه یک جامعه انسانی تعریف می شود . واین همه در کشوری ست که کل آن از استان خراسان ما کوچکتر است با جمعیتی معادل ایران و هیچ گونه تولیدی به غیر از سیب زمینی به خاطر شرایط خاص آب وهوایی خود ندارد اما تا جایی که دلتان بخواهد انسان متفکر و اهل مطالعه و تحقیق و جدی .
یکشنبه 27 مرداد 1387

Mehrdadpars - آلمان - دوسلدورف
raha_99 - انگلیس - لندن
تمام مطالبی که نوشتی صحیح و درست اما اما . . . این جامعه مترقی که به قول خود شما خیلی از مسائل و مشکلات اجتماعی مطرح در جوامع دیگر را حل کرده و به صورت بسیار خوبی ملیتهای مختلف با آیین مختلف و ادیان مختلف کنار هم زندگی میکنند چه وظایفی را برای همین مردم که در این جامعه از این مزایا استفاده میکنند ایجاد میکند ؟ یعنی من به عنوان یک شهروند کشور بریتانیا باید حداقل با قوانین اساسی این مملکت اشنا باشم و به آنها احترام بگذارم مگر نه ؟ یعنی من باید به عنوان یک مسلمان مهاجر از کشور پاکستان به یک فرد انگلیسی که پیرو مسیحیت است و در این آب و خاک زاده شده به دیده تحقیر و کافر نگاه نکنم مگر نه ؟ و اگر در این مملکت من در خانه خودم و جمع مسلمانان تندروی دیگر قوانین شرع را اعمال کنم یعنی اینکه من برای قوانین این مملکت تره هم خورد نمیکنم چنانکه بارها طی مصاحبه های تلویزیونی این ادعا را صریحاً خود این افراد یا بگوییم شهروندان تاًئید کرده اند . یعنی دخترهایشان را به زور شوهر دادن یعنی زنها را تحت شکنجه روحی و جسمی قرار دادن و حتی همینطور که حتماً اطلاع دارید از همین شهروندانی که من حرف میزنم یکی از طرفداران القاعده که اتفاقاً تعداد کمی هم نیستند زنش را وادار کرده بود که به خودش بمب ببندد و انگلیسیهای کثیف را از بین ببرد ( به گفته خود او ) . دوست عزیز من چه در انگلیس چه در آلمان شهروندان (مهاجران مسلمان) بسیار زیادی را میبینم که وظیفه خودشان را در مقابل یک جامعه مترقی و دمکراتیک نه اینکه نمیدانند بلکه با مفاهیم آن و قوانین آن مبارزه هم میکنند . در این مورد من اصلاً با این نظر که دشمنانت را باید به خانه خودت بیاوری تا بر آنها مسلط باشی موافق نیستم و اگر اینطور بود که هر روز شرایط دریافت ویزا مشکلتر نمیشد . در ضمن من از یک چند نفر استثنا صحبت نمیکنم بلکه از یک تعداد بسیار زیادی که پیدا کردن آنها در این جوامع کار مشکلی نیست .
یکشنبه 27 مرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
raha_99 - انگلیس - لندن
فقط به احترام سایت و دوستان عزیز چیزی نمی تونم بهت بگم بیشتر از اینها هم دهان ...باز نکن میدونم که از حرفهای که زدی معلوم ازااینهای بودیکه از گشنگی داشتی میمرددی حالا اومدی اینجا حسین داری میکنی عرب پرست ... لعنت به دین کثیف اسلام وامثال توکه ایرانی ننگبار هستی بعدشم چرا دروغ میگی اینجا کدام انگلیسی به امامت حسین احترام گذاشت که ما تو این 19 سال ندیدیم اینجا همه به خاندان حسینت لقب تروریست میدن همون امام حسیتت چند بار به ایران تجاوز کردش وخون خیلی از ایرانیان بی گناه رو ریخت .......... نرو کتاب چاپ احمدی نژاد بخون. و لعنت به دین کثیف اسلام وخاندان کثیف عرب ملخ خور یعنی اجداد تو معلوم عنصر پنجم سفارت که هم هستی .............بعدشم انگلیس منو نگه نداشته من انگلیس نگه داشتم . همه مثل توگدا گشنه نیستن برم بنفید بگیرم سنگ انگلیس رو به سینم بزنم ......برو واقعیت رو ببین نیا تو این سایت چرند بگو همه میدونند یه چرتی گفتی بعدشم تو که سنگ امام دروغکیتو رو به سینت مزنی عرب کثیف چهار شنبه سوری واسه امام حسینت نیست واسه اربابت کوروش کبیر نه واسه امامت توایرانی نیستی تواز نسل عرب ملخ خوری وطن فروش.............
دوشنبه 28 مرداد 1387

lordofthepersia - انگلستان - بریستول
raha_99 - انگلیس - لندن
واقعا ممنون بعضی از این دوستان ایرانی بوئی از انسانیت احترام به دیگران و برابری نوع بشر نبرده اند وصحبتها ومطالبی عنوان مکنند که هیتلر بیان می کرد
لطفا توجه کنید که فقط در مقاله بالا از برزیل نامبرده شده ولی چند ادم بی فرهنگ شروع به عقده گشائی در باره ی نژاد ها و اقوام و دینهای ددیگر میکنند متاسفم برای شما ادمهای نژاد پرست دنباله روی هیتلر
دوشنبه 28 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
مهرداد بارس عزیز از آلمان
آیا دمکراسی را به این معنی میدانی که هر خارجی موظف است قوانین کشور متبوع خود را ببذیرد و مانند آنها شود . این که میشود مدل رژیم خودمان ! اینجا به مردم میدان میدهند که هر کس قوانین نژادی ملیتی مذهبی خود را انجام دهد واحساس کند که در کشور خود زندگی میکند .
اما زیر یک قانون متحد که برای هر شهروند اعم از بومی ویا خارجی یکسان ست و همه موظف به رعایت واحترام به آن هستند . از طرفی همیشه قانون
بشت سر هر که مورد ستم قرار گرفته است ! حال اگر هر فرد با هر عقیده
و ملیتی درون اجتماع خانواده خود ویا اجتماعات بزرگتر ظلم را تحمل می کند
مشکل خودش است و دولت به خود حق دخالت نمی دهد مگر اینکه متقاضی و یا شاکی داشته باشد و جنایت یا جرمی اتفاق افتاده باشد. از طرفی اینها مانند ما که لی لی به لا لای هر چیز می گذاریم نیستند اینها سرمشق را می دهند جامعه خود باید تکالیف خود را انجام دهد و چون سرمشقشان از نظر قانونی نود و بنج درصددرست است جامعه حداقل هشتاد درصد مشقش را درست می نویسد .
آن بیست درصد یا سوادشان کم است ویا بازیگوش و بزهکارند .
درمورد اینکه دشمن را کنار خود نگه می دارند منظورم این است که می خواهند افکار و اهداف آنها را بشناسند تا در مواقع لزوم عکس العملی
صحیح نشان دهند . امریکا سی سال از شناخت رژیم وفرهنگ جدید ایرانیان غافل شد و این غفلت زمینه ساز نا امنی کنونی در دنیا ست اما انگلیس در این مدت هم رژیم تندرو را بهتر از خودشان شناخت وهم فرهنگ جدید ایران را . حداقل گروهی از تندروها را که کنار خود ودر کشورش نگه می دارد جامعه و فرهنگ حاکم بر آن خواهی نخواهی آنها را به تعدیل رفتار مجبور می کند که هیچ یک از کشورهای دیگر اروبایی چنین روندی را ندارند . به نظر من علاوه بر کانادا و استرالیا که زیر نظر بادشاهی بریتانیا اداره می شوند اداره جامعه بزرگی از انسانها هم به عهده آنهاست .
دوشنبه 28 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
لرد برشیای عزیز از انگلستان بریستول !
متاسفانه اینگونه افکار باعث سیاه روزی ایرانیان در سی سال بیش شد !
اگر در آنزمان هنگامیکه شاه به اشتباهات خود اعتراف و از مردم طلب بخشش کرد وگفت من از مردم غیر از جاوید شاه و محبت به پادشاهشان چیزی نشنیده و ندیده بودم غیر از گروهی معدود که در هر حکومتی وجوددارد و گمانم بر این بود که ملتم راضی اند اکنون که من صدای ملت را شنیدم تلاش میکنم که خواسته های آنها را محقق کنم . اما همین ملت قدر شناس !! که متاسفانه بسیاری از آنها که عادت به نمک خوردن ونمکدان شکستن دارند گفتند نه مرغ ما یک با دارد و باید بروی ! کسی نگفت پس
گذشت در مسلمانی کجا رفته ! فرصت دادن چه می شود . مگر خداوند نمی گوید بهترین راه بازگشت توبه است ! این پسر و پدر که در عرض بنجاه سال ایران را که مخروبه ای بود به جایی رساندند که حتی کندی وژاکلین
نزد آنها احساس برتری و یک سرو گردن بالاتر نمی کردند .ارزش اینرا نداشت
که یک فرصت به او داد تا کارهای نیمه تمامش را به سر برساند واشتباهتش را جبران کند ! شاه که با اوریانا فالاچی خبرنگار معروف ایتالیایی در اوج قدرت حکومت خود در مصاحبه ای که او از بزرگان جهان داشت به نام مصاحبه با تاریخ بدون هیچ شرم و آزرمی از مورد مضحکه قرار گرفتن در دنیا گفت من را امام زمان هنگامیکه بنج ساله بودم واز کوه پرت شدم وکسی از من خبردار نبود نجات داد و در برابر طعنه او به چند همسری در اسلام بدون کوچکترین ملاحظه ای گفت اگر بعضی از مردهای مسلمان چند همسر می گیرند بعضی از مردان غربی هم چندین معشوقه دارند که همسرا نشان از آنها بیخبراند. ودر مورد ایراد ودست وباگیری حجاب در اسلام گفت خواهران مقدس شما و راهبه هایتان هم لچک سر می کنند.
بس از آن اوریانا فالاچی چنین نتیجه گیری کرد که ما غربیها بسیار ساده انگارانه در برابر شرقی ها رفتار می کنیم و چندی نگذشت که ایران به ایرانستان بدل گشت.
به قول رفسنجانی که گفت تعارف نداریم که مشکلات بسیار است .حال تعارف نداریم که مردم ایران به خاک سیاه نشستند . حال اگر عده ای مدام شعار دهند که ما این شده ایم و آن شده ایم !
تا این اتفاق نمی افتاد پوسته شرع شکسته نمیشد و همه شاهد نبودند که از شریعت تنها کاری برنمی آید . دیگر اینکه سیاست را که به معنی پلتیک ویا حقه است را نمی توان چاشنی دین کرد ! که این می شود که اکنون شاهد آنیم.
دوشنبه 28 مرداد 1387

jamkaran_chah - ایران - ته چاه جمکران
raha_99 - انگلیس - لندن
این عزیز عزیز گفتنهات منو یاد خامنه ای میندازه... از نواده هاش هستی عزیز؟
سه‌شنبه 29 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
ته چاه جمکران از ایران!
اول از همه از ته چاه بیا بیرون ! یک کم بذار چشات به روشنایی عادت کنه بعدحسابی شروع کن نفس عیق کشیدن یک مدت روی زمین مثل همه آدمها
زندگی کن . وقتی حالت کمی جا اومد میشه یه خورده رو تشخیصت حساب
کرد اونوقت احتیاج به سوال کردن نداری خودت جوابت رو میگیری نا امید نباش
همه چیز درست میشه و بر می گرده سر جای اولش!
سه‌شنبه 29 مرداد 1387

jamkaran_chah - ایران -
raha_99 - انگلیس - لندن
حاج خانم رها یا کل رها خانم ( مخفف کربلایی)
این ته چاه جمکران رو برای آدمهای املی مثل تو درست کردم که توی انگلیس ( دهات های اطراف قم) با حقوق پناهندگی سفره ابولفضل میندازن که زود تر شوهر کنن و بار غم از روی دوششون بر داشته بشه. برات آرزوی موفقیت میکنم کربلایی ( هم کری هم بلایی ها ها ها ها....)
چهار‌شنبه 30 مرداد 1387

raha_99 - انگلیس - لندن
جمکران چاه ایرن!
من امل به کسی میگم که به افکار خودش چسبیده و اجازه رشد به انها رو نمیده !
من تنها به خدا بناهنده میشم و زور بازو و اندیشه ام . اما برای بناهندگان احترام بسیاری قاءلمم چون به قول خلیل جبران خلیل : من تبعید شدم و زندگی ام را کوچک کردم تا خودم را کوچک نکنم . همین که وطن خانواده و علاءق خود را کنار گذاشتند و مشکلات را به جان خریدند نشان از بزرگی شان دارد . البته حتما اینقدر متوجه می شوی که منظورم خلافکاران فراری و یا اهل بیت رژیم نیست.
من در خانواده ای رشد کردم که دخترانشان را به کس کسون وهمه کسون نمیدادند و نمی دهند ومن اگر دختر بودم جز همون خانواده ٬ چه رسد به
نذر ونیاز در این رابطه . کافر همه را به کیش خود بندارد.
حاج و کربلایی و مشتی زمانی اجر داشت که زوار بای بیاده و یا شتر والاغ
می رفتند الان هم که هر کی مال مردم خورتر است حاجی شو بهش غلیظتر می گن .
من زیارتگاهی در قلب خود درست کرده ام که هر لحظه که بخواهم بدون
بوق وکرنا و سر وصدا اونجا میرم ویه دل سیر زیارت می کنم . هروقت هم بخوام خونه خدا برم به زیارت یه دل درمونده میرم که مطمءنم خدا اونجا بست نشسته و هم فال است وهم تماشا.

جمعه 1 شهریور 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.