ایتالیا و هلند صعود کردند، فرانسه حذف شد

ایتالیا و هلند صعود کردند، فرانسه حذف شد

ایتالیایی ها باز هم بعد از یک شروع نا امیدکننده به مرحله بعد صعود کردند
تاریخ: سه شنبه 17 ژوئن، 28 خرداد
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: زوریخ، سوئیس

ایتالیا 2 - فرانسه صفر

بعد از شکست سنگین 3 بر صفر ایتالیا در مقابل هلند در اولین بازی و تساوی آنها در برابر رومانی در بازی دوم، ین احتمال وجود داشت که قهرمان جام جهانی در مرحله گروهی از جام ملت های اروپا خداحافظی کند.

اگر رومانی هلند را شکست می داد، ایتالیا و رفانسه و در هر صورت حذف می شدند و اگر رومانی موفق به شکست دادن هلند نمی شد، هر کدام از دو تیم ایتالیا و فرانسه که دیگری را شکست می داد به دور بعد صعود می کرد.

اما حوادث در بازی های سه شنبه شب به ویژه بازی ایتالیا - فرانسه به نحوی پیش رفت که ایتالیا یک بار دیگر علی رغم شروع نا امید کننده در جام باقی بماند و مثل همیشه یکی از بخت های قهرمانی مسابقات باشد.

اولین حادثه بازی در دقیقه 7 رخ داد که فرانک ریبری، که به عقیده بسیاری از کارشناسان بهترین بازیکن فرانسه است، مصدوم شد و دومنک مربی فرانسه مجبور شد او را تعویض کند و نسری جوان را به جای او به بازی بیاورد.

بعد از آن در دقیقه 24 بازی لوکا تونی، مهاجم ایتالیا که در دقایق اول بازی دو موقعیت خوب گل را از دست داده بود، با دروازه بان فرانسه تک به تک شد اما ابیدال مدافع فرانسه از پشت او را به زمین زد.

لوبوس میشل، داور اسلواک بازی، هم اعلام خطای پنالتی کرد و هم ابیدال را از بازی اخراج کرد تا فرانسه هر چه بدشانسی داشت در 25 دقیقه اول بازی آورده باشد.

آندره پیرلو پشت توپ قرار گرفت و پنالتی را به گل تبدیل کرد.

ایتالیایی ها باز هم بعد از یک شروع نا امیدکننده به مرحله بعد صعود کردند

بعد از این گل دومنک، نسری جوان را در حالی که تنها 17 دقیقه بازی کرده بود از زمین بیرون کشید و بومسانگ را به جای او به زمین آورد.

اما بعد از این گل و اخراج ابیدال، شیرازه تیم فرانسه تا حدودی از هم پاشید و این تیم تا پایان نیمه اول تنها یکی دو موقعیت بدست آورد که آنها هم به گل تبدیل نشدند. ضمن این که ایتالیا هم در همین فاصله، به ویژه در آخرین دقیقه نیمه اول، موقعیت هایی برای گلزنی داشت که واکنش های خوب دروازه بان فرانسه مانع از گلزنی بازیکنان ایتالیایی شد.

فرانسه در ابتدای نیمه دوم کمی منسجم تر به نظر می رسید و تا حدودی بازی را در اختیار داشت.

اما شوت دانیل ده روسی از روی شروع مجددی از فاصله سی متری با برخورد به پای تیری آنری کاملا تغییر جهت داد و داخل دروازه جای گرفت تا امید فرانسه ده نفره برای جبران گل خورده نا امید شود.

سی دقیقه پایانی بازی نیز با حمله های پراکنده دو تیم گذشت تا سرانجام با توجه به پیروزی هلند بر رومانی ایتالیا به عنوان تیم دوم گروه به دور بعد صعود کند و خود را برای بازی یک چهارم نهایی روز یکشنبه در برابر اسپانیا آماده کند.

البته آندره پیرلو و گنارو گاتوزو، دو هافبک اصلی تیم ایتالیا، با دریافت کارت زرد در این بازی دو کارته شدند و از بازی برابر اسپانیا محروم هستند. نکته ای که می تواند نگرانی روبرتو دونادونی مربی ایتالیا را در پی داشته باشد.

فرانسه، نایب قهرمان جام جهانی 2006 نیز اولین قربانی بزرگ جام ملت های اروپا بود.

هلند با نه بازیکن ذخیره هم برای رومانی دست نیافتنی بود

قدرت نمایی هلند ادامه دارد
هلند 2 - رومانی صفر

تاریخ: سه شنبه 17 ژوئن، 28 خرداد
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: سوئیس، برن

بازی هلند و رومانی در حالی آغاز شد که هلندی ها با دو پیروزی 3 بر صفر و 4 بر یک در برابر ایتالیا و فرانسه، قهرمان و نایب قهرمان جهان، هم صعود خود را به عنوان تیم اول به دور بعد مسجل کرده بودند و هم خود را به عنوان بخت اصلی قهرمانی این مسابقات مطرح کرده بودند.

در مقابل رومانی با دو تساوی در برابر فرانسه و ایتالیا برای صعود از گروه به پیروزی در برابر هلند نیاز داشت.

مارکو فان باستن، مربی هلند، با توجه به قطعی بودن سرگروهی هلند تیم خود را با 9 تغییر نسبت به بازی های قبلی به زمین فرستاد تا تماما بازیکنان ذخیره این تیم فرصت بازی کردن در جام ملت ها را پیدا کرده باشند.

اما رومانی حتی حریف تیم دوم هلند هم نشد. با این که در نیمه اول این تیم دو سه موقعیت گل داشت اما در کل برتر از تیم هلند نبود و هلندی ها هم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند.

اگر در نیمه اول رومانی فرصت هایی داشت نیمه دوم بازی تقریبا در اختیار هلند بود. مزد این برتری نیز دو گلی بود که هانتلار و فان پرسی در دقایق 54 و 87 به ثمر رساندند.

به این ترتیب هلند موفق شد در گروهی که با توجه به حضور قهرمان و نایب قهرمان جهان گروه مرگ نام گرفته بود، با سه پیروزی 9 امتیازی شود و با تفاضل گل 8+ به دور بعد صعود کند.

حریف هلند در مرحله یک چهارم نهایی فردا شب و از میان تیم های روسیه و سوئد مشخص خواهد شد.

به این ترتیب جدول رده بندی گروه C در پایان مرحله گروهی و در حالی که هر یک از تیم ها سه بازی خود را انجام داده اند، به این شرح است:

1. هلند، تفاضل گل +8، 9 امتیاز
2. ایتالیا، تفاضل گل 1-، 4 امتیاز
3. رومانی، تفاضل گل 2-، 2 امتیاز
4. فرانسه، تفاضل گل 5-، 1 امتیاز

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.