برخورد با مدل‌های غربی و فشن موی پسران

برخورد با مدل‌های غربی و فشن موی پسران

پلمپ آرایشگاه‌های متخلف، بر اساس ضوابط انتظامی

پلیس تهران پس از اجرای طرح برخورد با بدپوششی روز شنبه در میدان ونک که آن را دارای فاز جدید «شناسایی فوری فروشندگان و عرضه‌کنندگان البسه غیرمجاز و مصداق خلاف قانون، از طریق نشانی اعلام شده از سوی خریداران» توصیفش کرده بود، عصر یکشنبه نیز با ماموران گشت ارشاد و امنیت اخلاقی، در میدان تجریش حاضر شد تا طی عملیاتی 4 ساعته که از 17 تا 21 دیشب به طول انجامید، ضمن ادامه برخورد با دختران و زنان دارای پوشش نامناسب، پسران و مردانی که دارای مدل موی منحرف غربی و فشن و نیز آرایش نامتعارف صورت همچون اصلاح ابرو بوده و مصادیق ناهمخوانی با هنجارهای جامعه، بر چهره آنها نقش بسته بود، آرایشگران آنها را نیز از طریق اطلاعاتی که تذکرگیرندگان در اختیار پلیس قرار می‌دادند، شناسایی و با آنها برخورد کنند.

گزارش خبرنگار ایسنا از محل اجرای طرح حاکیست بر این اساس پلیس به برخی افرادی که به تشخیص آنها دارای پوشش نامناسب بودند، تذکر داده و ضمن آن افراد دیگری که مشمول برخورد انتظامی شده بودند را به مراکز پلیس هدایت کرد تا اقدام به اخذ تعهد از آنها، اطلاع به خانواده‌هایشان و تعویض لباس تذکرگیرندگان کند.

در ادامه، پلیس همچنین اقدام به ارشاد برخی پسران دارای پوشش نامناسب و با آرایش موی مدل غربی کرد و پس از آن با گرفتن نشانی آرایشگران از این افراد، وارد آرایشگاهی در مجتمع «تندیس» واقع در میدان تجریش شد و این مکان‌ را به خاطر اصلاح مو و آرایش مشتریان خود با مدل‌های تیفوسی، فشن، خروسی، میکروبی و ...، پلمپ کرد.

در این میان پلیس سه خودرو که دارای سرنشین بدپوشش بودند را نیز در سه نقطه میدان تجریش، میدان ولی‌عصر (عج) و خیابان ولی‌عصر (عج)، متوقف کرد و ضمن توقیف خودروها برای انتقال به پارکینگ، سرنشینان آنها را نیز به خودروهای گشت ارشاد و مراکز انتظامی هدایت کرد.

به گزارش ایسنا بر اساس ضوابط موجود، آرایشگاه‌ها نباید از مدل‌های موی غربی برای آرایش موی مشتریان خود استفاده کنند.

مدل‌های غربی مو، ناهمخوان با هنجارهای جامعه

به گفته سردار رادان، رییس پلیس تهران، مدلهای مویی که مشمول تذکر پلیس می‌شود، برگرفته از مدلهای منحرف غربی است که با هنجارهای جامعه ما همخوانی ندارد.

او این مطلب را سال گذشته در راستای اجرای طرح مبارزه با بدپوششی و برخورد با مدل‌های موی غربی در جمع خبرنگاران عنوان و تصریح کرده بود: طبق قانون، برخورد با مدل مو در حوزه برقراری انضباط اجتماعی و تحت عنوان پاسداری از هنجارها بر عهده پلیس گذاشته شده است.

سردار رادان در توجیه آن چه تحت عنوان ناهنجاری در مدل مو خوانده بود به خبرنگاران گفت: اگر حالا وارد عمل نشویم، این ناهنجاری‌ها برای جامعه تبدیل به هنجار می‌شود و وظیفه ماست که در راستای برقراری و افزایش امنیت و انضباط اجتماعی جلوی این پدیده را بگیریم.

وی همان زمان نیز تاکید کرده بود: افرادی که در این زمینه تذکر می‌گیرند، باید آدرس فرد و مکانی که موی سرشان را آرایش کرده را در اختیار پلیس قرار دهند تا نیروی انتظامی بتواند با واحد صنفی آرایشگران مدلهای موهای منحرف برخورد و مغازه‌ آنها را پلمپ کند.

توسعه مظاهر علنی غربی جرم است

سردار نجفی، رییس پلیس اماکن عمومی ناجا نیز روز دوشنبه در همین باره به خبرنگار ایسنا گفت: پلیس با مظاهر علنی فساد برخورد می‌کند و طرح ارتقای امنیت اجتماعی به دنبال حقوق مردم است.

به گفته وی، درصورتی که افراد، مظاهر علنی غربی را توسعه دهند، جرم مرتکب شده‌اند و مشمول برخورد قانونی می‌شوند.

وی با بیان این که هیچ بخشنامه‌ای در سال گذشته از سوی پلیس به اتحادیه‌ها داده نشده است، افزود: تنها ضوابط انتظامی که آن هم فقط در حوزه مفاسد اخلاقی نیست،‌ به اماکن عمومی سراسر کشور ابلاغ شد که بر اساس این ضوابط، باید با مظاهر علنی فساد در اماکن عمومی برخورد شود.

سردار نجفی افزود: اگر در بازدیدهایی که از اماکنی مثل آرایشگاه‌ها انجام می‌شود، ضوابط رعایت نشده و جرمی صورت گرفته باشد، پلیس به عنوان ضابط دستگاه قضایی، مجرمان را دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی می‌کند.

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
خدای من اخه پسرفت تا کجاااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟
سردار خیلی احمقی.....متاسفم واسه اون کله پوچت بخدا......
خاک بر سرت....ماشین ملت بی گناه توقیف شه بخاطر موی سر نه؟؟؟خیلی باحاله خیلی......بیچاره ایران....بیچاره ایرانی....
شاهنشاه بیدار شو و ببین که بی تو ویران شده این ایران زمین بخدا.....
دوشنبه 27 خرداد 1387

sogol.m - امارات - دبی
فقط و فقط تاسف و ناراحتی برای جوانهای ایرانی که دارند سرکوبشان می کنند.چند روز پیش فیلم kite runner را می دیدم بعد از آن ساعتها گریه می کردم چون احساس کردم ایران الان هیچ فرقی با افغانستان زمان طالبان ندارد.به امید روزیکه کشورمان آزاد شود
دوشنبه 27 خرداد 1387

newsms - امریکا - کالمبوس
امیدوارم نسل اعراب از رو زمین منقرض بشه الهی امین
دوشنبه 27 خرداد 1387

joshua - انگلیس - نیوکاسل
بگو طالبان و کلکو بکن .
دوشنبه 27 خرداد 1387

brad pitt - ایران - کرج
پس اونایی که داخل کلشون مثل سردار پوکه چکارشون باید کرد؟
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
چرا اسم کشور رو هم نمیذارند افغانستان دوم. !!!!!!
سه‌شنبه 28 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.