طرز تهیه فلافل عربی - ویدئو

طرز تهیه فلافل عربی

مواد لازم

نخود250 گرم
سیر3 پره
جعفریمقداری خرد شده
گشنیزمقداری خرد شده
فلفل دلمه ایی1 عدد خرد شده
آرد2 قاشق غذاخوری
جوش شیرین3/4  قاشق مرباخوری
پودر زیره1 قاشق مرباخوری
تخم گشنیز1 قاشق مرباخوری خرد شده
روغن مایع1 لیتر
نمکبه مقدار لازم
فلفل به مقدار لازم

وسایل لازم :

 یک بلندر , 2 کاسه , قاشق , سینی ,کفگیر ,  یک ماهی تابه

طرز تهیه :

 نخود ها را در یک کاسه بزرگ ریخته و به مقدار کافی آب روی آن میریزیم به نحوی که تا 2 سانتی متر بالاتر از سطح نخود ها را بپوشاند و برای یک شب می گذاریم نخودها خیس بخورد.

روز بعد آب نخودها را خالی کرده و با آب سرد میشوئیم و میگذاریم کاملا آب آن برود و نخود ها را در داخل بلندر ریخته و خرد می کنیم به طوریکه کاملا خرد و مانند پوره شود ( می توانیم از ماشین غذاساز نیز استفاده کنیم ) . سپس آنها را در یک کاسه میریزیم .

در این مرحله داخل بلندر گشنیز خرد شده , جعفری خردشده , فلفل دلمه ایی خرد شده , سیر خرد شده و همچنین دو قاشق غذاخوری از نخود له شده ایی را که آماده کردیم ریخته و بلندر را روشن می کنیم به طوری که همه مواد به خوبی با هم مخلوط شوند .

سپس این مواد له شده را داخل نخود له شده داخل کاسه می ریزیم و به این مواد آرد , جوش شیرین , پودر زیره , تخم گشنیز خرد شده و همچنین نمک و فلفل را اضافه می کنیم و آن را به وسیله قاشق خیلی خوب مخلوط می کنیم . اگر دیدیم که مخلوط خیلی خشک شده است می توانیم چند قطره ایی آب  اضافه نمائیم.

اکنون , قابلمه را روی شعله  گذاشته و روغن مایع را داخل آن می ریزیم و می گذاریم روغن داغ شود . حالا از خمیر فلافلی که آماده کرده ایم به اندازه خیلی کم برداشته و از آن گلوله های کوچکی به اندازه گردو درست می کنیم . و در یک سینی قرار می دهیم . با این مواد می توانیم حدود 30-25  گلوله کوچک فلافل درست کنیم .بهتر است روی گلوله ها را پوشانده و بمدت یک روز در یخچال نگه داریم .

سرخ کردن فلافل : زمانی که روغن داخل قابلمه به اندازه کافی داغ شد . نیمی از گلوله های فلافل  را داخل روغن می ریزیم و بمدت دو دقیقه سرخ می کنیم تا به رنگ قهوه ایی طلایی در بیائید سپس بوسیله کفگیر روغن آن را گرفته و روی دستمال آشپزخانه  قرار می دهیم تا روغن اضافی آن گرفته شود و سپس بقیه فلافل ها را نیز به همین ترتیب سرخ می کنیم . در انتها فلافل ها را  برای سرو داخل بشقاب قرار می دهیم . این غذا یکی از غذاهای مورد علاقه افراد گیاهخوار می باشد و همین طور می توانید این غذا را با نان , حموس , یا سالاد میل نمائید.

ocean bird - ایران - ایران
بسیار بسیار سپاسگزارم
یکشنبه 19 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.