مک کین خواستار اعمال فشار بیشتر بر ایران شد

مک کین خواستار اعمال فشار بیشتر بر ایران شد

سناتور مک کین در جلسه "کمیته روابط عمومی اسرائیل در آمریکا" سخنرانی می کرد
سناتور جان مک کین، کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برنامه هسته ای ایران را خطری غیرقابل قبول برای موجودیت اسرائیل و تهدیدی برای آمریکا دانسته و خواستار تشدید تحریم های بین المللی علیه ایران شده است.

به گفته سناتور مک کین، آمریکا باید به جای مذاکره مستقیم و بی قید و شرط با ایران، مجازات هایی مانند ممانعت از فروش بنزین به ایران و تحریم بانک مرکزی ایران را در نظر بگیرد.

سناتور مک کین این اظهارات را در جلسه "کمیته روابط عمومی اسرائیل در آمریکا" بیان کرده است.

این گروه که یکی از بزرگ ترین و قدرتمندترین گروه های سیاسی طرفدار اسرائیل در آمریکاست، همه ساله کنفرانسی در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، برگزار می کند.

سناتور مک کین به هزاران نفر که در این کنفرانس سه روزه شرکت کرده اند گفت، آمریکا باید ابتدا از طریق شورای امنیت در سازمان ملل متحد، برای تشدید تحریم ها علیه ایران تلاش کند.

وی در سخنرانی خود، ضمن تشریح دیدگاهش نسبت به ایران از تشدید تحریم های بین المللی علیه دولت ایران حمایت کرد.

او گفت: " به جای این که بیائیم با ریئس جمهور ایران یا رهبر این کشور بدون پیش شرط پای میز مذاکره بنشینیم تا آن ها را متقاعد کنیم - باید فشار فرساینده جهانی بر آن ها وارد کنیم تا از این طریق به طور صلح آمیز اما قاطعانه مسیری که ایران در آن قرار دارد را تغییر دهند."

سناتور مک کین که 72 سال دارد، هشدار داد اگر شورای امنیت نتواند درباره تحریم های شدیدتر به توافق برسد،آمریکا و متحدانش باید به طور مستقل، تحریم های جدی و گسترده ای علیه ایران در نظر بگیرند.

تحریم بانک مرکزی

یکی از موارد مورد نظر سناتور مک کین تحریم بانک مرکزی ایران بود.

هرچند شایعاتی در هفته های گذشته در این باره در آمریکا مطرح شده، کاخ سفید تا به حال آن ها را تایید نکرده است.

کاندیدای جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری همچنین به طور صریح از تحریم شرکت های صادر کننده مواد نفتی پالایش شده به ایران حمایت کرد.

 محدود کردن شدید دسترسی ایران به واردات بنزین بر خامنه ای و احمدی نژاد فشار فوری وارد خواهد کرد تا سیاستشان را تغییر و از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای دست بردارند
 
جان مک کین

او گفت: "محدود کردن شدید دسترسی ایران به واردات بنزین بر خامنه ای و احمدی نژاد فشار فوری وارد خواهد کرد تا سیاستشان را تغییر و از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای دست بردارند."

دولت ایران بارها برنامه های اتمی این کشور را صلح آمیز دانسته و تاکید کرده که فشارهای خارجی بر سیاست هسته ای ایران تاثیری نخواهد داشت.

با این همه، سناتور مک کین در نطق خود خواهان مسدود شدن دارایی های بین المللی ایران، عدم اعطای ویزا به مقام های ایرانی و ممانعت از سرمایه گذاری های خارجی در ایران شد.

او به ویژه به بر گسترش تحریم ها علیه سپاه پاسداران ایران و شرکت های وابسته به آن تاکید کرد و از این که سناتور باراک اوباما، یکی از دو کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از اعلام شدن سپاه پاسداران به عنوان یک گروه تروریستی حمایت نکرده است، انتقاد کرد.

قرار است سناتور اوباما و رقیب دموکراتش سناتور هیلاری کلینتون روز چهارشنبه این هفته در کنفرانس کمیته روابط عمومی اسرائیل در آمریکا سخنرانی کنند.

این دو سیاستمدار دموکرات بارها جان مک کین را به پیروی از سیاست خارجی جورج بوش متهم کرده، سیاست هایی که به گفته آن ها ایران را در خاورمیانه بیش از همیشه قدرتمندتر کرده است.

شهیار - ایران - تهران
اقای مک کین با توجه به سن و سال بالای شما واینکه شما باید تا به حال دو بار لااقل به ملکوت علا می پیوستید به نظر من بهتر ان است که شما راه قبرستان را چند باری مرور کنید و از این چند صباح عمرتان که باقی مانده نهایت بهره را ببرید تا اینکه از روی بیحوصلگی و عصبانیت که حکایت از سن و سال بالای شما دارد امروز حرفهای را بزنید که نسل های اینده شما با مشکل روبرو شوند . هر چند توصیه ای که به شما دارم اینست که چند روزی به همراه اخوی عزیزتان جرج به مسافرت رفته واندکی ارامش را از خدای متعال در خواست کنید و در مورد اعصاب خرابتان باید بگویم که مقداری عرق کاسنی مسکن خوبست .
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
سناتور مک کین 72 سال نفهمید بقیه عمرش را هم نفهم میگذراند .
خوش بحالش...
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
اقای مک کین الکی هارتو پورت نکن خودتم خوب میدونی این اخوندا خیلی خوب هوای ارباباشون دارن تا زمانیکه ثروت ملت میریزن تو گلوی ارباباشون خدا هم نمیتونه تکونشون بده فقط این وسط ملت ایران سرشون کلاه رفته شماها اخوندا و این انگلیس حرومی خوب داریدمیخورید مخصوصا این انگلیس که سرشو از اخور این اخوندا بیرون نمیاره اخه خودشم میدونه هیج جای دونیا همچین خرایی پیدا نمیشه
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
پس کی ما را از دست این کثافتها نجات میدهید.فقط حرف مزنید کی عمل.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.