گروکشی در مجلس ایران

گروکشی در مجلس ایران

مهدی کوچک زاده اقدام رضا عبداللهی را خباثت، گروکشی و هرزگی سیاسی توصیف کرد
در آغاز هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران، یکی از نمایندگان منتخب طی اقدامی بی سابقه به اعتبارنامه نوزده نفر از نمایندگان منتخب تهران اعتراض کرد که در میان آنان، چهره های شاخصی همچون غلامعلی حدادعادل رئیس پیشین مجلس به چشم می خورد.

اعتراض به اعتبارنامه این افراد فعالیت رسمی آنان به عنوان نماینده مجلس را با تأخیر مواجه می سازد و حتی می تواند به محروم شدن آنان از کرسی نمایندگی شان بینجامد.

اعتبارنامه هایی که مورد اعتراض قرار می گیرند به کمیسیون تحقیق ارجاع می شوند تا مواردی که موجب اعتراض شده بررسی گردد، سپس کمیسیون تحقیق گزارش خود را در صحن مجلس قرائت می کند و اعتبارنامه نماینده به رأی گیری گذاشته می شود، عدم رأی اعتماد نمایندگان می تواند باعث محرومیت نماینده مورد نظر از کرسی خود و خروج او از صف نمایندگان گردد.

نمایندگان هنگام اعتراض به اعتبارنامه ها لازم نیست دلیل مشخصی مطرح کنند.

اعتراض به اعتبارنامه نوزده نماینده تهران پس از آن صورت گرفت که فاطمه آلیا، یکی از نمایندگان منتخب تهران به اعتبارنامه رضا عبداللهی نماینده ماه نشان اعتراض کرد.

آقای عبداللهی هم در مقابل، طی اقدامی بی سابقه در تاریخ مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه نوزده نماینده تهران را مورد اعتراض قرار داد که شماری از آنان چهره های شاخص مجلسند.

غیر از غلامعلی حدادعادل، اعتبارنامه چهره های شاخص دیگری نیز مورد اعتراض قرار گرفته که عبارتند از: احمد توکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس، حسن غفوری فرد رئیس سازمان تربیت بدنی در دوره ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی، محمدرضا باهنر نایب رئیس پیشین و نایب رئیس موقت کنونی مجلس، شهاب الدین صدر رئیس پیشین سازمان پزشکی قانونی، غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی پیشین و سیدرضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، حمید رسائی رئیس پیشین ارشاد اسلامی استان قم و دیگر نمایندگان تهران: حمید رضا کاتوزیان، فاطمه آلیا ، فاطمه رهبر، حسین نجابت، الیاس نادران، لاله افتخاری، مهدی کوچک زاده، علیرضا زاکانی، علی اصغر زارعی، طیبه صفائی، پرویز سروری، حسین فدایی آشتیانی و علیرضا محجوب.

 
 به رهبر معظم انقلاب از همین تریبون نسبت به اقدام آن نماینده شکایت می ‌کنم
 
مهدی کوچک زاده

علیرضا محجوب که اعتبارنامه او نیز با اعتراض مواجه شده تنها نماینده منتخب اصلاح طلب تهران در مجلس هشتم است.

پس از اعتراض رضا عبداللهی به اعتبانامه نوزده نماینده تهران، مهدی کوچک‌ زاده، نماینده منتخب تهران که او نیز اعتبارنامه اش مورد اعتراض آقای عبداللهی قرار گرفته بود، در صحن مجلس به اعتراض برخاست.

آقای کوچک زاده با استناد به آیین نامه داخلی مجلس در لزوم حفظ شأن و منزلت مجلس، اقدام رضا عبداللهی را خباثت، گروکشی و هرزگی سیاسی توصیف کرد.

مهدی کوچک زاده خطاب به علی لاریجانی که ریاست مجلس را به عهده داشت گفت: "به رهبر معظم انقلاب از همین تریبون نسبت به اقدام آن نماینده شکایت می ‌کنم و از شما رئیس ‌مجلس می‌خواهم، آبرو و اقتدار مجلس را حفظ کنید تا دیگر کسی جرأت نکند اعتبارنامه دیگران را این گونه مورد اعتراض قرار دهد".

آقای لاریجانی نیز در پاسخ، اقدام رضا عبداللهی را حقی دانست که آیین نامه مجلس به وی داده و گفت: "این اشکال آیین ‌نامه است که چنین اجازه ‌ای را به نمایندگان می ‌دهد، ما نباید به رهبر انقلاب شکایت کنیم، بلکه باید به خودمان شکایت کنیم و این آیین ‌نامه را درست کنیم".

علی لاریجانی پس از پایان نشست مجلس به خبرنگاران گفت که اعتراض به اعتبارنامه نمایندگان تهران ناشی از سوء تفاهم بوده و اگر نمایندگان کمی تأمل می کردند، مسئله تمام می شد.

وی وعده داد که مشکل اعتراض به اعتبارنامه نمایندگان تهران حل خواهد شد.

در صورتی که رضا عبداللهی اعتراض خود به اعتبارنامه این نوزده نماینده تهران را پس نگیرد، مشکلی جدی در ترکیب سیاسی مجلس ایجاد خواهد شد.

اعتراض به اعتبارنامه محمدرضا باهنر باعث خواهد شد که او نتواند در انتخابات هیئت رئیسه مجلس شرکت کند، چراکه بررسی اعتبارنامه او و گزارش کمیسیون تحقیق در مورد آنان پس از انتخاب هیئت رئیسه دائم مجلس صورت خواهد گرفت و وی تا زمانی که اعتبارنامه اش به تصویب اکثریت نمایندگان نرسد نمی تواند فعالیتهای نمایندگی خود، از جمله شرکت در انتخابات هیئت رئیسه را آغاز کند.

بنابر گزارشها، به اعتبارنامه محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس موقت دیگر مجلس نیز اعتراض شده بود اما از آنجا که این اعتراض پس از زمان مقرر دریافت شد، در صحن مجلس مطرح نگردید و در نتیجه وی به سرنوشتی مشابه محمدرضا باهنر دچار نگردید.

xpersia.com - ایران - ایرانی
چه خر تو خری
یکشنبه 12 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
این فیلم ها چیه ؟/ سر مردم و خودشان را گرم میکنند / در راس مملکتی که رهبر وجود داره بقیه تقریبا هیچ کاره تشریف دارند
مضحکترین واژه ای که در طول عمرم شنیدم : جمهوری اسلامی
اگر جمهوری است پس اسلامش چیست ؟ اگر اسلامی است پس جمهوری یعنی چی ؟
یکشنبه 12 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
وقتی هر لات و لوت بی آبرو و بی ناموس و بیسوادی رو با مدرک کیلوپی میارن تو دولت ومجلس .همین میشه که هست . رپیس دولتشون کیه که این نوچه های کاسه لیسش باشن؟ . این مجلس از آغاز شیر تو شیر 58 اکثرآ آخور مفتخورای بی سرو پاپی بوده که با پول ملت علیه ملت کارکردن.اولین دوره هم نیست که یاد گردن کلفتیهاشون هنگام باجگیریهای قبل از انتخابشون میکنن .کدوم اینها حتی الفبای سیاست رو خوندن؟دورازجون چندتا دونه شون بقیه شون بدرد آفتابه پرکنی رهبرشون میخورن . گلوشونو بگیره لقمه ای که از پول ملت اسیر سرسفرهء زن و بچه شون میبرن.ملتی که از آقاپی به گداپی افتاد و قربانی توهمات وافکار مالیخولیاپی و متحجرمشتی ابله بیسواد تخم عرب شد .وباید بدانند که روزی ملت ایران تمام این مفتخوریها رااز حلقوم تک تکشان در هر سوراخ سمبه ای که باشن بیرون خواهند کشید . و اونروز دیر نیست .
یکشنبه 12 خرداد 1387

nadernejad ali - بلژیک - گنت
فکر میکنید چه خواهد شد؟؟مطمئنااین نماینده اعتبار نامه اش رد خواهد شد چون طرفهاش از قبیل باهنر خائن هستند..
یکشنبه 12 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
جیب بری اسهالی در این دوره بازی زیاد داره و سناریو های جدید!!!!!!!!!!!!!!!!!! فقط یادتون نره که همش سناریو است و ملا اگر اجازه نمیداد اینها حتی آفتابه دار مجلس هم نبودن چه رسد نماینده مجلس!!! یک مشت مفتخور و وطن فروش که در پاچه خواری و خود فروشی به مقام محترم جیب بری اسهالی بععع بععع کرده و هر دستوری که ملا بدهد اطاعت میکنند. این دوره نیز شاهد دزدیهای جدید و ریس جمهوری جدید و رای اعتماد به کابینه دزدانی که تو صف هستندخواهیم بود. این نمایندگان همان ملاهای بدون عمامه هستند با مدرک پاچه خوارای و تائیدیه از ملاهای بزرگ!!!!!!!بقول دوستان خران همان خرانند با پالانهای رنگی دیگر!!!!!
یکشنبه 12 خرداد 1387

بابک - ایران - سبزوار
مجلس بی شعورها
دوشنبه 13 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.