قوه قضائیه: دانشجوی سنندجی خود را حلق آویز کرد

قوه قضائیه: دانشجوی سنندجی خود را حلق آویز کرد

ابراهیم لطف اللهی
سخنگوی قوه قضائیه ایران علت مرگ یک دانشجوی سنندجی در بازداشتگاه اداره اطلاعات استان کردستان را خودکشی اعلام کرده و گفته که وی خود را در سلول حلق آویز کرده است.

ابراهیم لطف اللهی، دانشجوی سال چهارم رشته حقوق دانشگاه پیام نور سنندج روز یکشنبه ششم ژانویه (شانزدهم دی) به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای انقلاب سنندج پس ازخروج از جلسه امتحان به دست مأموران اطلاعاتی بازداشت و نه روز بعد، مرگ وی در بازداشتگاه به خانواده اش اطلاع داده شد.

خانواده آقای لطف اللهی در آن زمان گفتند که مسئولان اطلاعاتی سنندج، علت مرگ او را خودکشی اعلام کرده اند و اکنون سخنگوی قوه قضائیه رسماً این موضوع را به رسانه ها اعلام کرده است.

اما خانواده لطف اللهی خودکشی فرزندشان را در بازداشتگاه قبول ندارند و با تسلیم دادخواستی به دادسرای سنندج، خواهان نبش قبر ابراهیم لطف اللهی و بررسی دلیل مرگ او و مجازات مقصران احتمالی شده اند.

به گفته خانواده لطف اللهی، به آنان اجازه دسترسی به فرزندشان داده نشده و ابراهیم لطف اللهی را مأموران اطلاعاتی شبانه و بدون اطلاع آنان به خاک سپرده و سپس مسئولان گورستان محل دفن وی را به آنان نشان داده اند.

محمدصالح نیکبخت، وکیل خانواده لطف اللهی نیز می گوید در سنندج سابقه ندارد جسد فردی که در زندان درگذشته به خانواده اش تحویل داده نشود و اگر ابراهیم لطف اللهی واقعاً خودکشی کرده بود مسئولان می توانستند با نشان دادن آثار خودکشی در جسد وی و تحویل دادن جسد به پزشک قانونی برای بررسی موضوع، خانواده اش را متقاعد کنند.

سخنگوی قوه قضائیه گفته که علت مرگ ابراهیم لطف اللهی در دست بررسی است و صدور اجازه نبش قبر وی بستگی به دستور قاضی دارد.

علت بازداشت ابراهیم لطف اللهی اعلام نشده و محمدصالح نیکبخت، وکیل خانواده لطف اللهی می گوید وی عضو هیچ گروه سیاسی نبوده است.

وزارت خارجه آمریکا و نهادهای مدافع حقوق بشر در داخل و خارج ایران از مرگ ابراهیم لطف اللهی در بازداشتگاه ابراز نگرانی عمیق کرده و از حکومت ایران خواسته اند تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهد.

مرگ ابراهیم لطف اللهی، سومین مرگ پرسش برانگیزی است که در چند سال اخیر در بازداشتگاههای ایران رخ می دهد.

چند ماه پیش از وی، مرگ زهرا بنی یعقوب، پزشک جوانی که در بازداشتگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان جان باخت، خودکشی اعلام شد اما برانگیخته شدن اعتراضات و پیگیری خانواده او باعث شد که پرونده ای برای بررسی قضیه در مراجع قضائی تشکیل شود.

پرونده مشابه دیگری نیز در مورد مرگ زهرا کاظمی، خبرنگار عکاس که هنگام بازداشت در زندان اوین به طرز مشکوکی درگذشت، همچنان در محاکم تهران جریان دارد.

بابک - ایران - سبزوار
قوه بی رحم و مروت قضاییه خیلی ادم بی گناه را سر به نیست کرد خداوند از سر تقصیر انها نگذرد
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

farideh2007 - سوییس - سنتگالن
یکی نیست جلو این بدقلبها رو بگیره! همینطور جوونای مردم میکشند.
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
شما گفتید و ملت هم باور کرد.از اول انقلاب ملت را در زندان بدون هیچ دادگاهی تیر باران میکردید و مردم فراموش نمیکنند.حالا هم چون ملل جهان با ملت ایران تمام جنایات شما را زیر نطر دارند میگویید خود کشی میکنند. بدبختای دیکتاتور بدانید هیچ حکومتی دیکتاتور و فاسد نتوانسته در مقابل ملت دوام داشته باشد و همیشه سرنگون شده است.پس به امیدپیروزی ملت آزادیخواه ایران و سرنگونی رژیم پوسیده و فاسد دیکتاتور جیب بری اسلامی.زنده باد ایرانیان خود جوش سراسر جهان و پینده باد ایران عزیز
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
انتظاری جز این از حکومت جلادان نمی رود.
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

Web_Garde_Aashegh - ایران عزیز - کرج
حالا مثلا پیگیری قتل زهرا کاظمی که دولت کانادا پیگیر اون بود نتیجه داد که الان خانواده این خدابیامرز بتونن به جایی برسن؟
ایرن تنها جاییه که مردم و جون اونها تا این حد بی ارزشن.
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

shant - امریکا - لس انجلس
یاد مون نره که اکبر محمدی رو هم در زندان کشتن مرگ بر فاشیست اسلامی
سه‌شنبه 9 بهمن 1386

I was born to be free - کانادا - تورنتو
حالا اون جیره خورها و دستمال بدست ها چرا نظر نمیدند که حکومت ملا های عرب چرا ایرانی ها رو سلاخی می کنند.؟ چقدر ادم میتونه ترسو باشه که حقیقت رو انکار کنه.
چهار‌شنبه 10 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
30 سال منتظر خدا نشستیم فکر نمیکنید وقطشه بجای حرف زدن عمل کنیم تا کی باید خبر اعدام بشنویم.دیگه قلبامون شده سنگ شنیدن خبر اعدام خیلی برامون عادی شده....
جمعه 12 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.