دفاع از همسر به قتل منجر شد

دفاع از همسر به قتل منجر شد

زن و شوهری که متهم هستند به خاطر پیشنهاد غیراخلاقی مردی او را به قتل رسانده اند روز گذشته در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

به گزارش خبرنگار ما، در ابتدای جلسه محاکمه، محمدرضا حیدری نماینده دادستان تهران در جایگاه قرار گرفت و در توضیح کیفرخواست گفت؛ پنجم خردادماه سال جاری پلیس 110 با تماس تلفنی مردی باخبر شد در پی درگیری که در شهرک راه آهن اتفاق افتاده مردی به نام صمد به قتل رسیده است.پلیس بلافاصله در محل حاضر شد و تحقیقات خود را آغاز کرد و مشخص شد متهم به قتل مردی به نام حسین است که در محل جنایت حضور دارد.با دستگیری حسین وی به اداره آگاهی انتقال یافت و به دستور بازپرس جسد صمد نیز برای بررسی دقیق به پزشکی قانونی منتقل شد.حیدری افزود؛ حسین بدون هیچ مقاومتی لب به اعتراف گشود و گفت صمد قصد تعرض به همسرم را داشت و من برای اینکه از این کار جلوگیری کنم او را به قتل رساندم. صمد دوست من بود، اما به من خیانت کرد.

حیدری در ادامه گفت؛ به عنوان نماینده دادستان تهران اعلام می کنم حسین به عنوان مباشر و زهرا همسرش به عنوان معاون در قتل از سوی دادسرا مجرم شناخته شده اند و تقاضای صدور حکم قانونی را دارم.سپس وکیل اولیای دم در جایگاه قرار گرفت و برای قاتل صمد تقاضای صدور حکم قصاص کرد.در ادامه، حسین متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ اتهام قتل را قبول دارم، اما برای دفاع از ناموسم مرتکب قتل شدم. صمد دوست من بود اما به من خیانت کرد، از وقتی با او دوست شدم مرا معتاد کرد و زندگی ام داشت از بین می رفت. تا اینکه تصمیم گرفتم مواد را ترک کنم و به زندگی عادی برگردم. حتی شغلم را تغییر دادم.وی ادامه داد؛ من با یک جرثقیل کار می کردم، شب حادثه همسرم از یک تلفن عمومی تماس گرفت و به من گفت صمد او را در خیابان دیده و برایش مزاحمت ایجاد کرده است. من به زهرا گفتم به خانه برود، بعد هم خودم محل کارم را ترک کردم. 40 دقیقه بعد به خانه رسیدم هنوز وارد منزل نشده بودم که از خیابان دیدم پشت پنجره خانه کسی ایستاده است، اول فکر کردم یکی از دوستان همسرم است و با آرامش وارد خانه شدم، با کلید در را باز کردم و دیدم همسرم به پشت پرده اشاره می کند، متوجه شدم صمد آنجا است. خونم به جوش آمده بود، با چاقو به جانش افتادم و دیگر متوجه نشدم چند ضربه زدم.پس از اظهارات این مرد زهرا متهم ردیف دوم در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ از مدت ها قبل صمد دوست شوهرم به من ابراز علاقه می کرد و با مزاحمت هایش مرا عذاب می داد تا اینکه روز حادثه همسرم حدود ساعت 6 بعدازظهر مرا به خانه مادرم برد و خودش به سرکار رفت. ساعت 8 شب وقتی داشتم به منزل خودم برمی گشتم صمد برایم مزاحمت ایجاد کرد و من هم به شوهرم خبر دادم. از دست صمد خسته شده بودم ،او بارها به من گفته بود حسین را خواهد کشت تا با من ازدواج کند. شب حادثه بعد از اینکه به شوهرم خبر دادم، به خواست او به خانه رفتم، دقایقی بعد صمد زنگ در را به صدا درآورد، وقتی در را باز کردم جلوی دهانم را گرفت و وارد خانه شد، او قصد آزار مرا داشت، از ترس آبرویم داد و فریاد نکردم و در همین لحظه شوهرم سر رسید و با صمد درگیر شد و او را به قتل رساند. پس از پایان دفاعیات این زن و شوهر و وکیل مدافع آنها، 5 قاضی شعبه 71 دادگاه کیفری برای صدور رای وارد شور شدند.

bahram1 - ایران - تبریز
خب ببینیم حالا که یه مرد این ککار رو کرده چه حکمی میدن؟ اگه زنه میزد می کشت که میدونم حکمش مرگ یا سنگسار بود.خب زنه دیگه حق نداره از خودش دفاع کنه
یکشنبه 7 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.