کشف اسلحه ایرانی در فراه

کشف اسلحه ایرانی در فراه

نیروهای امنیتی ولایت فراه می گویند یک انبار بزرگ اسلحه و مهمات طالبان را در ولسوالی "انار دره" به دست آورده اند.
تحقیقات در مورد تشخیص محل ساخت مینها ادامه دارد

حبیب نور، یکی از مسئولان پلیس ولایت فراه، به بی بی سی گفت بیشتر این مهمات مینهای ضد نفر و مینهای کنترل شونده از راه دور هستند.

آقای نور می گوید این مهمات هنگام بازرسی خانه ملا عبدالغنی، یکی از فرماندهان طالبان، به دست آمده است. به گفته او خود این فرمانده طالبان از منطقه فرار کرده است.

این مقام پلیس فراه گفت مقداری از این مهمات، که قابل انتقال نبوده، در همان منطقه ای که این مهمات انبار شده بود از سوی مسئولین منفجر شده است.

پلیس فراه برخی از این مین ها را ساخت ایران و روسیه خوانده است؛ اما اداره امنیت ملی این ولایت می گوید به دلیل این که نشان و علایم روی مهمات و سلاحهای کشف شده از بین رفته، محل ساخت آنها قابل تشخیص نیست.

به گفته رییس اداره امنیت ملی فراه تا هنوز مشخص نشده است که این مین ها ساخت کدام کشور است. او می گوید تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

تا هنوز کسی در این ارتباط بازداشت نشده است.

این در حالی است که دان مک نیل، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان، پیشتر گفته بود نیروهای بین المللی یاری امنیت (آیساف) یک کاروان تجهیزات نظامی را در غرب افغانستان به دست آوردند که به گفته او اسلحه موجود در آن در ایران ساخته شده بود.

مقامات محلی ولایت بلخ در شمال افغانستان هم شماری را به اتهام انتقال مین های ساخت ایران بازداشت کرده بودند.

یک مقام ولایت بلخ گفت این مینها برای انفجار ذخایر نفت و گاز شهرک حیرتان وارد بلخ شده بود.

به گفته او این مین ها ساخت سال ۱۹۹۸ در ایران بوده اند.

اما مقامات ایرانی همواره رد کرده اند که اسلحه و تجهیزات ایرانی وارد افغانستان می شود.

babaktoronto - کانادا - تورنتو
به هزار دلیل کار اخونداست
شنبه 6 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
مگه کار خیر هم بلدند بجز راه اندازی جنگ و اتش بازی.
شنبه 6 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
ایران دو دشمن بزرگ داره - امریکا و طالبان . هیچ کدوم هم از اون یکی بهتر نیست . هر دو اگه زورشون برسه ایران رو ویران میکنن . طالبان میگه خون شیعه حلاله و ریختن خون شیعه ثواب داره . سربازان طالبان برای کشتن یک اسیر شیعه چون میخواستن ثواب ببرن با هم دعوا داشتن ( فیلم مستند این ماجرا رو شخصا دیدم ) چه کشتنی هم . مثل گوسفند . کشته شدن دیپلمات های ایرانی مگه یادتون رفته ؟ اونوقت ایران میاد اسلحه بده به طالبان ؟؟؟ / نکته دیگه اینکه روابط دولت ایران با کرزای بسیار صمیمانه است . کرزای بارها اعلام کرده ایران حامی دولت افغانستانه و نه حامی طالبان . اینم نظر دولت افغانستان . علاوه بر اون قاچاق همه چیز از همه جا محتمله . رابعا ! طالبان دست پرورده مستقیم خود امریکاست با اموزش های نظامی امریکا و اسلحه امریکا در زمان اشغال افغانستان توسط شوروی سابق ٬ برای اینکه برن با روسا بجنگن ٬ ولی بعد موی دماغ خودشون شدن . پیدا کنید پرتقال فروش را .
شنبه 6 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
ویرا جان پرتقال فروش رفته خونش لالا کنه اخه وزیر اربابت به مردم گفته پرتقال نخورند امسال. ضمنا تو که با دین و این جور حرفا کاری نداشتی حالا چی شده که یک شبه ایت الله شدی و کارشناس شیعه ابجی؟ ضمنا امروز صرف اتحاد با طالبان خیلی بیشتره چون اینها به هر قیمتی که شده باید امریکارو در منطقه ناکارا جلوه دهند حتی به قیمت همین اتحاد نامیمون. سیاست پدر و مادر نداره ابجی .
یکشنبه 7 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آبجی ویرا بازم زدی به بیرا...آخه نا سلامتی تو که حامی اینها هستی پس لااقل یک بلانسبتی چیزی بگو دیپلماتهای ایرانی کردی گوسفند ..!!ما اگه بگیم خوب تکلیفمون معلومه شما چرا ؟
یکشنبه 7 بهمن 1386

mehdy_pooya - ترکیه - ایزمیز
تنها راه از بین بردن خشخاش بر خورد نظامیه
یکشنبه 7 بهمن 1386

masih - ایران سرفراز - تهران
میدونید همیشه آمریکا راست میگه.هیشه آمریکا بهترین .همیشه آمریکا دشمن تروریست.اما تمام کشورهایی که میخوان مستقل باشند .هم دروغ میگن. هم تروریستن . هم بدترینن. طالبان ساخته وپرداخته امریکاست برای جلوگیری از حمله شوروی به افغانستان وهمینطور از شرکای نفتی پدر بوش. برای شما این مسئله
عجیب نیست که بن لادن چرا تا بحال دستگیر نشده.کسانی که صدام گیر میارن
بن لادن نمی تونن گیر بیارن .یادتون نیست خودشون گفتن بن لادن از بلندی پرت شده مرده. به نظر شما گیر آوردن تسلیحات نظامی برای آمریکا سخته.سخنگوی نظامی های آمریکا در عراق دو سه تیکه حلبی آورده میگه این واسه ایران . ووقتی میپرسن آیا علامتی یانشونه خاصی داره میگه نه اما اینا برای ایران .آمریکا
برای توجیح شکست سیاسی در عراق وافغانستان چاره ایی جز این فرا فکنی ها نداره.
یکشنبه 7 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.