کاپیتان تیم ملی سه شیفت کار می کند

کاپیتان تیم ملی سه شیفت کار می کند
پس از اینکه در المپیک آسیایی 2006 دوحه علی مظاهری کاپیتان تیم ملی بوکس به مدال طلای مسابقات رسید، در بازگشت به تهران اتفاق عجیبی افتاد. قهرمان آسیا در یک گفت وگوی افشاگرانه از تمام مدیران ایران خواهش کرده بود که شغلی را برایش فراهم کنند.

او با استدلال اینکه برای گذراندن زندگی به یک حقوق ماهیانه مناسب احتیاج دارد و حقوق فدراسیون بوکس که از دویست هزار تومان هم تجاوز نمی کند تنها در زمان اردوی تیم پرداخت می شود خواهش کرده بود کسی برای او شغلی پیدا کند تا چرخ زندگی اش بچرخد. الان پس از گذشت یک سال از آن روز باز هم وضع معیشت یک بوکسور دیگر پیش کشیده شده است.

مرتضی سپهوند بوکسوری که یک ماه پیش سهمیه حضور در المپیک 2008 پکن را در مسابقات جهانی نیویورک کسب کرده بود، در روزهای گذشته اردوی تیم ملی بوکس ایران را ترک کرد. سپهوند در توضیح این ماجرا می گوید؛«به دلیل اینکه مدیران فدراسیون بوکس به قول خودشان عمل نکردند من هم اردوی تیم ملی را ترک کردم. به هر حال از آنجایی که من کارمند رسمی شرکت نفت نیستم و با توجه به نداشتن امنیت شغلی، حضورم در اردوی تیم ملی باعث به خطر افتادن شغلم شده و اردو را ترک کردم. تصور نمی کنم رسمی کردن ورزشکاری که هشت سال برای ورزش ایران زحمت کشیده چندان سخت باشد. به هر حال به خاطر اینکه ضریب آسیب دیدگی در بوکس بالا است اگر من خیالم از بابت آینده شغلی ام راحت بود با ذهن آزادتری تمرین می کردم. اما الان به خاطر اینکه در شرکت نفت حق مرخصی ندارم دیگر نمی توانم در اردوی تیم ملی شرکت کنم.» سپهوند در بین هشت بوکسور برتر وزن خودش در دنیا است و اولین مشت زن ایرانی است که در این راه قرار گرفته.

با وجود این او هر روز دو نوبت صبح و عصر تمرین می کند و پس از پایان تمرینات شب ها هم باید در محل کارش حاضر باشد که این مساله فشار زیادی روی او آورده. با این حساب اصلاً نباید از او انتظار داشت که در المپیک 2008 پکن به موفقیتی برسد.

البته یک نکته دیگر را هم نباید فراموش کرد که مدیران فدراسیون بوکس به او قول داده بودند برای تماشای مسابقات حریفان، سپهوند را به تورنمنت تایلند بفرستند تا آن تورنمنت را تماشا کند اما مدیران فدراسیون به راحتی زیر قولشان زدند.
ufo - دانمارk - وایله
سپهوندعزیز.اشگال کار تو اینست که ساده ای اگر مثل بعضیها میگفتی فلان کشور من رو میخواهد الان بجای کار کارخانه دار بودی.امیدوارم دوزاریت افتاده باشه.
پنج‌شنبه 27 دی 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.