انتقاد از اخراج یک بیمار سرطانی از بریتانیا

انتقاد از اخراج یک بیمار سرطانی از بریتانیا

نمایندگان پارلمان بریتانیا از تصمیم دولت مبنی بر اخراج یک زن غنایی که به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان تحت مداوا قرار داشته انتقاد کرده اند.
آما سومانی می گوید قادر به پرداخت هزینه گزاف معالجه اش در غنا نیست

آما سومانی، که 39 ساله و دارای دو فرزند است، به دلیل انقضای روادید اقامتش در بریتانیا، روز چهارشنبه 9 ژانویه از این کشور اخراج و به غنا بازگردانده شد.

بیمارستان اصلی آکرا، پایتخت غنا، از مداوای این زن بیمار به دلیل این که پول کافی برای مداوای درازمدت را ندارد، امتناع ورزیده است.

مقامات بیمارستان آکرا هزینه سه ماه دیالیز کلیه آما سومانی رامعادل 6 هزار دلار برآورد کرده اند.

مقامات بریتانیا می گویند آنها قبلا تحقیقات لازم را کرده و مطمئن شده بودند که معالجه بیمار در غنا امکان پذیر است.

یک نماینده پارلمان بریتانیا از حزب مخالف لیبرال دموکرات، دولت را به سنگدلی متهم کرده و گفت دولت می بایستی مداوای بیمار مورد بحث را تا هنگامی که اطمینان حاصل نکرده بود معالجه بیمار در کشورش دنبال خواهد شد، ادامه می داد.

مقامات اداره مهاجرت بریتانیا می گویند آنان با کسانی که بدون اجازه قانونی در بریتانیا باقی می مانند با شدت برخورد می کنند.

ولی ماجرای آما سومانی حتی بسیاری از نمایندگان حزب حاکم کارگر بریتانیا را خشمگین کرده است.

جولین بیلد، وکیلی که برای سازمان خیریه ای که به مهاجرین توصیه های قانونی می دهد کار می کند، گفت این که یک کشور ثروتمند افراد را اخراج کرده و در حقیقت آنان را به سوی مرگ می فرستد تبلیغ بدی برای کشوراست و نشان می دهد مقامات تا چه حد می توانند سختگیر باشند.

آقای بیلد افزود که تصور او این است که هزینه یک چنین مواردی برای خدمات بهداشتی بریتانیا نمی تواند خیلی زیاد باشد و بیشتر بریتانیایی ها یک چنین شدت عملی را غیراخلاقی می دانند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.