سیاست پذیرش مهاجران به اروپا بازنگری شود

سیاست پذیرش مهاجران به اروپا بازنگری شود

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، برای مقابله با کمبود نیروی کار در این منطقه، روز پنجشنبه (13 سپتامبر)، طرح هایی را اعلام کرده است که توسط آنها می تواند سیاست های مهاجرت در این اتحادیه را دگرگون کند.
فرانکو فراتینی
فراتینی پیشتر از عدم همکاری دولتها اروپایی برای مشارکت در امور پناهجویان انتقاد کرده بود

کارشناسان می گویند کمبود نیروی کار به خاطر پیر شدن جمعیت منطقه است و این معضل در دو دهه آینده کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خطر جدی روبرو خواهد کرد مگر این که آنها بتوانند نیروی کار متخصص بیشتری را وارد بازار کار خود کنند.

فرانکو فراتینی، کمیسر قضائی اتحادیه اروپا، در جریان جلسه ای در لیسبون پرتغال گفت اروپا به نگرشی تازه نیاز دارد، نگرشی که به موضوع مهاجرت نه به عنوان یک خطر بلکه، اگر به درستی اداره شده باشد، به عنوان منبعی برای غنای اجتماعی نگاه کند.

آقای فراتینی گفت اتحادیه اروپا باید روند مهاجرت فعلی به این منطقه را معکوس کند. در حال حاضر بنا به آمار و ارقام، اتحادیه اروپا برخلاف آمریکا شمار کمتری نیروی کار متخصص و شمار بیشتری مهاجر غیرماهر را از کشورهای در حال توسعه به این منطقه جذب می کند.

بنا به آمار رسمی پنجاه و پنج درصد از نیروی کار متخصص کشورهای در حال توسعه به آمریکا و فقط پنج درصد به اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اند.

گزارشگران می گویند کمیسر قضائی اتحادیه اروپا با سخنان امروز خود دست روی یکی از حساس ترین مسائل سیاسی اروپا گذاشته و برای عملی شدن اظهاراتش به حمایت همه دولت های این اتحادیه نیاز دارد.

هر ساله دهها هزار نفر به عنوان مهاجر یا پناهجو سرازیر اتحادیه اروپا می شوند که اغلب آنها از کشورهای آفریقایی و آسیایی هستند.

همچنین بسیاری از پناهجویان پیش از رسیدن به قاره اروپا به خاطر دشواری هایی که با آن مواجه می شوند جان خود را از دست می دهند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.