شرط دانستن زبان انگلیسی برای کارگران مهاجر به انگلستان

شرط دانستن زبان انگلیسی برای کارگران مهاجر به انگلستان

کارگران ماهری که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به بریتانیا مهاجرت می کنند، باید قبل از ورود به بریتانیا، زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
گوردون براون
گوردون براون، تصمیمات جدید درباره کارگران مهاجر را، در طول هفته جاری اعلام خواهد کرد

انتظار می رود گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، فردا دوشنبه 10سپتامبر، این تصمیم را اعلام دارد.

دولت بریتانیا تخمین می زند که از 95 هزار کارگر ماهر مهاجر که سال گذشته وارد بریتانیا شده اند، 35 هزار نفر آنان قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستند.

اطاق بازرگانی بریتانیا، ابراز نگرانی کرده که این تدابیر ممکن است مانع از آمدن کارگران خارجی به بریتانیا شود.

دیوید فراست، مدیر کل اطاق بازرگانی بریتانیا می گوید: "البته دانستن زبان مهم است ولی من از این نگرانم که این موضوع به این معنی باشد که کسانی که می خواهند کار کنند و به رشد اقتصادی ما کمک کنند، از کشور ما دور نگاه داشته شوند و مهارت ها و استعدادهای خود را به جای دیگری ببرند".

ولی جکی اسمیت، وزیر کشور بریتانیا، می گوید کارگرهای خارجی باید احساس کنند که بخشی از فرهنگ ملی بریتانیا هستند و به همین دلیل باید زبان انگلیسی را یاد بگیرند و آن را به کار ببرند تا بتوانند در جامعه بریتانیا ادغام شوند.

اقامت دائم

مقررات مورد بحث، دارای مستثنیاتی نیز خواهد بود و از جمله دانستن زبان انگلیسی، برای فوتبالیست های بین المللی که با باشگاه های لیگ برتر، قرارداد می بندند، الزام آور نخواهد بود.

در حال حاضر، شرط دانستن زبان انگلیسی، برای دریافت جوازکار در بریتانیا، فقط برای کارگرانی اجباری است که در رده کارگران "بسیار ماهر" قرار می گیرند.

ولی طبق تصمیمات جدید، اکنون کارگران "ماهر" نیز مشمول این مقررات خواهند شد.

مقامات مسئول بریتانیا، می خواهند در آینده، شرط دانستن زبان انگلیسی را به کارگرانی که سطح مهارتشان در رده پایین قرار دارد و حق درخواست اقامت دائم در بریتانیا را ندارند، نیز تعمیم دهند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.