مصرف کراک در رشت بالای ۶۰ درصد است

مصرف کراک در رشت بالای 60 درصد است

معاون فرهنگی و پیشگیری بهزیستی گیلان گفت: در حال حاضر بالغ بر 6 هزار نفر در گیلان تحت درمان اعتیاد هستند و مصرف مواد مخدر از نوع کراک در رشت بالای 60 درصد است. Go to fullsize image
   
به گزارش فارس از رشت، سعید سادات منصوری امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران از افزایش تعداد معتادین به مصرف انواع مواد مخدر خصوصاً کراک در مرکز استان خبر داد و افزود: در سالهای گذشته بیشترین گرایش به سمت تریاک بود که در این زمینه 70 درصد مراجعه کننده داشتیم اما امروزه تنوع مواد مخدر وارد بازار شده که مهم‌ترین آنها کراک است و متأسفانه آمار مصرف کنندگان این مواد مخدر در استان بویژه در رشت روبه افزایش است.

وی با بیان این‌که تریاک و هروئین بیشترین مصرف را در شهرستانها دارد اظهار داشت: در حال حاضر بالای 60 درصد از مراجعه کنندگان به مراکز این سازمان، معتادان کراک هستند که درمان بسیار سختی را دارد و برای درمان این گونه معتادان از متادین استفاده می‌کنیم.

منصوری گفت: بر اثر وجود معتادان پرخطر آمار بیماری ایدز و هپاتیت در کشور روبه افزایش است.

سادات منصوری سم زدایی و درمان نگهدارنده را از برنامه‌های اساسی این معاونت عنوان کرد و افزود: بیش از 80 درصد معتادین استان سم زدایی شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سه ماهه امسال حدود 200 معتاد از خدمات مراکز بستری بهزیستی گیلان بهره مند شدند.

وی خاطر نشان کرد: گیلان بیش از 50 هزار معتاد دارد که اگر کل بودجه تمام دستگاه‌های استان برای ساماندهی و درمان آنها در نظر گرفته شود باز هم پاسخگو نیست.

سادات منصوری با اشاره به تخصیص میزان اعتبار گفت: امسال بیش از 350 میلیون تومان برای درمان معتادان از سوی اعتبارات جاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیز اعتبار سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.