ادامه قاچاق زنان ایرانی به کشورهای همسایه برای فحشا

ادامه قاچاق زنان ایرانی به کشورهای همسایه برای فحشا

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در زمینه قاچاق انسان نام هفت کشور را به فهرست سیاه کشورهای متهم به اهمال در برابر سوء استفاده از کودکان، زنان و کارگران اضافه کرده و بار دیگر به قاچاق زنان از ایران به کشورهای همسایه اشاره کرده است.
نشان وزارت امورخارجه آمریکا
ایران همچنان در فهرست سیاه قاچاق افراد انسانی آمریکا قرار دارد

نام بعضی از متحدان نزدیک آمریکا در خاورمیانه مانند بحرین، عربستان سعودی، کویت، عمان و قطر در بین از این هفت کشور به چشم می خورد.

در این حال، بر اساس گزارش سال 2007 وزارت خارجه آمریکا، وضع کشورهایی مانند ایران، سودان، سوریه، ازبکستان، ونزوئلا و کوبا هم که از سال های گذشته در این فهرست قرار دارند، تغییر نداشته است.

بر اساس این گزارش 236 صفحه ای، کشورهای فهرست شده فاقد قوانین کارآمد برای مقابله با قاچاق انسان، برخورد با قاچاقچیان زنان و کودکان و مقابله با سوء استفاده از کارگران خارجی هستند.

گزارش سالانه مبارزه با قاچاق وزارت خارجه آمریکا به سفارش کنگره این کشور تهیه می شود و کنگره می تواند با استناد به آن مانع از ارسال کمک های مالی و نظامی آمریکا به این کشورها شود.

گزارش امسال وزارت خارجه آمریکا از ایران به طور مشخص به عنوان مبدا، مقصد و محل ترانزیت قاچاق زنان و کودکان نام برده شده است.

بر این اساس، زنان و دختران ایرانی به پاکستان، ترکیه، قطر، کویت، امارات متحده عربی، فرانسه، آلمان و بریتانیا برای بهره برداری جنسی قاچاق می شوند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین دولت ایران را متهم کرده که حداقل استانداردهای جهانی را برای مقابله با تجارت زنان و کودکان اعمال نمی کند و در بسیاری از موارد به جای حمایت از قربانیان سوء استفاده های جنسی، آنها را به جرم اعمال غیرمشروع مجازات و حتی اعدام می کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.