آخرین نتایج ریزه‌خواری۱طلبه سابق ازدربار ملکه انگلیس

آخرین نتایج ریزه‌خواری یک طلبه سابق از دربار ملکه انگلیس!

وی که همواره تلاش کرده به واسطه حدود 5 سال حضور جسته‌و گریخته در دروس طلبگی، خود را کارشناس مسایل حوزوی جا زده و با کسب عنوان طلبه‌ چپ‌کرده خود را در خارج از کشور منحصر به فرد جلوه دهد، این درخواست را در کمپین تبلیغاتی یک موسسه‌ دست‌راستی نزدیک به اسراییل مطرح کرده است.

یک طلبه سابق که با حمایت‌های معاون اسبق دفتر تبلیغات قم تلاش کرد به یک چهره مطبوعاتی تبدیل شود، در تازه‌ترین اقدام خود خواستار حمله آمریکا به ایران شده است!

به گزارش خبرنگار بازتاب، خلجی که چندی پیش برادرش خودکشی کرد و همواره تلاش کرده به واسطه حدود 5 سال حضور جسته‌و گریخته در دروس طلبگی، خود را کارشناس مسایل حوزوی جا زده و با کسب عنوان طلبه‌ چپ‌کرده خود را در خارج از کشور منحصر به فرد جلوه دهد، این درخواست را در کمپین تبلیغاتی یک موسسه‌ دست‌راستی نزدیک به اسراییل مطرح کرده است.

بنا بر این گزارش، فرد مذکور که زندگی پر فرازونشیبی! را طی کرده و از قم به تهران و سپس لندن و پاریس و واشنگتن منتقل شده، ابتدا با یکی از دانشجویان جامعةالزهرا(س) ازدواج کرد، اما پس از چندی با حضور در روزنامه انتخابِ م.ف از همسرش جدا شده و با دختری دیگر ازدواج کرد، اما پس از آن که به همراه این خانم به بهانه تحصیل به فرانسه رفت، او را هم طلاق داد و گفته می‌شود اکنون با شخص سومی ازدواج کرده است.

فرد مذکور که مدتی را صرف سرویس دادن به دستگاه حکومتی انگلیس کرده است، اکنون کار را به جایی رسانده که حتی حسین درخشان، روزنامه‌نگار خارج‌نشین و حلقه وصل شماری از روزنامه‌نگاران فراری اپوزیسیون هم او را به باد انتقاد گرفته و ضمن نسبت دادن روزنامه انتخاب به دفتر رهبری می‌نویسد: «مهدی خلجی تنها ایرانی‌است که هم برای دفتر [آیت‌الله]خامنه‌ای (در روزنامه‌انتخاب) کار کرده است و هم برای دفتر دیک چینی (در موسسه‌های پژوهشی واشنگتن) که تصمیم دارد محل کار چند سال پیش خلجی را، به اضافه‌ هزاران مرد و زن و بچه‌ای که در اطراف آن زندگی می‌کنند، بمباران کند.

چند وقت پیش یک موسسه‌ دست‌راستی نزدیک به اسراییل به اسم «شواری سیاست خارجی آمریکا» یا AFPC چندی پس از یک نشست یک روزه درباره‌ «خطر ایران»، کمپین تبلیغاتی را شروع کرد که به مدت یک هفته مردم آمریکا را علیه خطر روزافزون ایران می‌ترساند. این تبلیغ‌های سی‌ثانیه‌ای یک هفته‌ تمام در شبکه‌های سی.ان.ان، اس.ان.بی.سی، هدلاین نیوز، و فاکس نیوز پخش شدند.
در آن کنفرانس (که در قالب برنامه‌ تازه‌ موسسه به نام «آزادی ایران» برگزار شد) ‌مهدی خلجی به همراه ایلان برمان، پاتریک کلاسن، و جیمز وولسی و چند نفر دیگر درباره‌ خطر روزافزون جمهوری اسلامی و ریشه‌های آن برای حضار و خبرنگاران سخن گفتند.

مهدی خلجی، در حالی که برای خواندن روان از روی متن ترجمه‌شده‌ انگلیسی مقاله‌اش عرق می‌ریخت، سعی کرد نشان دهد که چرا تغییر سیاسی از درون ایران غیر ممکن است و در نتیجه آمریکا برای از بین بردن «تهدید روزافزون ایران بر ضد صلح جهانی» باید از طریق حمله‌ نظامی یا تحریم اقتصادی و نه مذاکره راسا وارد عمل شود.

من نمی‌دانم شما چه اسمی می‌خواهید روی کمک آگاهانه‌ فکری آقای خلجی به بی‌رحم‌ترین و کثیف‌ترین دشمنان ایران و بشریت بگذارید. ‌ولی می‌‌دانم که اگر خودم روزی با او روبرو شوم، بجای سلام فقط یک تف بزرگ روی صورتش خواهم انداخت.»

واکنش حسین درخشان

سردبیر محترم «بازتاب»،

وب‌سایت بازتاب اقدام به انتشار مجدد مطلبی از وبلاگ من، «سردبیر:خودم»، درباره‌ی مهدی خلجی کرده است. خود این کار به خودی خود اشکالی ندارد و هرکسی می‌تواند به شرط ذکر منبع، استفاده‌ی غیر انتفاعی و حذف و اضافه‌ نکردن به متن آن را دوباره منتشر کند.

ولی متاسفانه دبیران بازتاب که وب‌سایتی انتفاعی است مطلب من را برداشته و با افزودن اطلاعاتی درباره‌ی زندگی شخصی آقای خلجی که به هیچ کسی ربطی ندارد آن را منتشر کرده‌اند، بدون اینکه به منبع آن لینک بدهند. این خلاف قاعده‌ای است که من برای استفاده از محتوای وب‌سایتم، بر اساس پروانه‌ی کریتیو کامنز، طراحی کرده‌ام و از این نظر بازتاب مرتکب خلافی اخلاقی و قانونی شده است.

همچنین، دبیران بازتاب بدون هیچ مدرک و سندی به من اتهام زده‌اند که من «حقله‌ی وصل شماری از روزنامه‌نگاران فراری اپوزیسیون» هستم. ولی به گمانم یادشان رفته که همین مهدی خلجی که من با چنین صراحتی نکوهیده‌ام خودش دقیقا نمونه‌ی بزرگی از همین «روزنامه‌نگاران فراری اپوزیسیون» است.
 من مدت‌هاست که از طرف همین روزنامه‌نگاران فراری بخاطر انتقاداتم به روش و دیدگاه آنها بایکوت شده‌ام.

طبیعتا مسوولیت اتهامات دیگری که بازتاب به مهدی خلجی و روزنامه‌ی انتخاب زده است من نیستم و آوردن این اتهامات در کنار مطلب مستند من (که باز هم بیشتر لینک‌های آن حذف شده‌ است) کاری به‌اخلاق و به‌قانون خطا است.

امیدوارم دبیران بازتاب، حالا که با تلاشی تحسین‌برانگیز از چنگال سانسور دولت آقای احمدی‌نژاد درآمده است، سعی کنند ارزش‌های کلیدی روزنامه‌نگاری، یعنی دقت، بی‌طرفی و عدالت را بیشتر رعایت کنند.

در شرایطی که تقریبا تمام رسانه‌های غربی به ابزار پروپاگاندای آمریکا تبدیل شده‌اند، وجود و رشد رسانه‌های قابل اعتماد ایرانی به نفع همه‌ی ماست.


با احترام،
حسین درخشان

بازتاب:

بازتاب در گزارش فوق ضمن ارائه اطلاعاتی درباره یک طلبه سابق، از مطلب آقای درخشان هم استفاده کرده و آن را به رسم امانت به طور کامل در گیومه آورده است. به نظر می‌رسد ایشان بیش از همه از انتصاب عنوان حقله‌ وصل شماری از روزنامه‌نگاران فراری اپوزیسیون دلگیر شده‌اند. ضمن آن که در این مطلب اتهامی متوجه روزنامه انتخاب نشده است

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.