دوره های تخصصی: علوم و پزشکی

کالج سلطنتی لندن (Imperial College London) ، دانشکده داروسازی (The School of Pharmacy) ، دانشگاه گرینویچ (University of Greenwich) و مدرسه عالی بهداشت و بیماریهای مناطق حاره (School of Hygiene and Tropical Medicine) ، تنها برخی از مراکز متعدد تخصصی علمی و پزشکی در لندنند.

کالج سلطنتی لندن (Imperial College London)


از به هم پیوستن کالج سلطنتی علوم (Royal College of Science) ، مدرسه عالی معدن شناسی (The Royal School of Mines) و کالجهای سیتی و گیلدز (The City and Guilds Colleges) در سال ۱۹۰۷ کالج سلطنتی لندن شکل گرفت. این کالج یکی از پیشگامان آموزش و تحقیقات علمی، پزشکی و فنی است و دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در علوم مهندسی، ریاضیات، پزشکی، محیط زیست و مدیریت عرضه می کند. در حال حاضر بیش از یازده هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیلند و از میان فارغ التحصیلان مشهور آن می توان آلکساندر فلمینگ و ارنست چین، برندگان جایزه نوبل برای کشف پنی سیلین را نام برد.


Address: South Kensington campus
London SW7 2AZ
Tel: +44 (0)20 7589 5111دانشکده بهداشت و امراض مناطق حاره دانشگاه لندن (London School of Hygiene & Tropical Medicine)


تحقیقات انجام شده در بخش تحصیلات تکمیلی این دانشکده متخصصان آن را قادر می سازد تا در امر بهداشت بین المللی و امراض مناطق حاره، خدمات مشاوره و آموزش عرضه کنند. مهمترین گروههای علمی این دانشکده عبارتند از: شناخت بیماریهای همه گیر و بهداشت عمومی، امراض عفونی و بیماریهای حاره و سیاستگذاری بهداشت عمومی. مرکز تحقیقات مالاریا در این دانشکده همچنین از شهرت جهانی برخوردار است.


Address: Keppel Street,
London WC1E 7HT.
Tel: +44 (0) 20 7636 8636دانشکده داروسازی دانشگاه لندن (The School of Pharmacy)


در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این دانشکده، تدریس و تحقیق در زمینه داروشناسی و صنایع دارویی انجام می شود.


بیش از یکصدوشصت سال سابقه باعث شده است که گروههای سه گانه داروسازی، صنایع دارویی و شیمی دارویی و زیستی این دانشکده از شهرت بین المللی برخوردار باشد.


Address: 19/39 Brunswick Square,
London WC1N 1AX.
Tel: +44 (0) 20 7753 5800دانشگاه گرینویچ (The University of Greenwich)


این دانشگاه دارای سه شعبه در بریتانیاست. یکی از آنها دانشکده دریانوردی گرینویچ (Maritime Greenwich) در شرق لندن و در محل کالج قدیمی نیروی دریایی سلطنتی در ساحل رودخانه تیمز است که ساختمانهای سه گانه آن را سر کریستوفر رن معمار کلیسای سنت پل به سبک باروک بنا کرده است، این ساختمانها در شمار میراث فرهنگی قرار دارند.


بیش از هشت هزار دانشجو در این دانشگاه و در رشته های بازرگانی، کامپیوتر، محیط زیست، حقوق، تعلیم و تربیت و چندین رشته دیگر مشغول به تحصیلند.


انستیتو دریانوردی گرینویچ (Greenwich Maritime Institute) که اختصاص به بررسی مسائل دریانوری همچون سیاست و تاریخ دریانوردی دارد، در کنارانستیتو منابع طبیعی (Natural Resources Institute) ، مرکز تحقیق مشاوره و آموزش مدیریت منابع طبیعی و انسانی در دانشگاه گرینویچ قرار دارند.


Address: Maritime Greenwich Campus, Old Royal Naval College
Park Row, Greenwich, London SE10 9LS
Tel: +44 (0)20 8331 8000سایتهای مرتبط
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.