شرایط تحصیل در لندن

اگر قصد تحصیل در لندن دارید حتماً باید از قوانین و مقررات مهاجرت به بریتانیا اطلاع کامل داشته باشید.

 

باید بدانید که ورود به بریتانیا برای همه مستلزم داشتن روادید یا اخذ مجوز ورود نیست. اما اگر شما نیاز به چنین مدارکی دارید می توانید به سایتهای اینترنتی مراجعه کنید که اطلاعات مربوط به شرایط حقوقی و مراحل کار را در اختیار شما قرار می دهند.


وزارت کشور بریتانیا (The UK Home Office) و وزارت امورخارجه و کشورهای مشترک المنافع (The Foreign and Commonwelth Office) هر یک سایت مربوط به خود را دارند. به علاوه شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) نیز راهنمای اینترنتی ساده و قابل فهمی برای این منظور تهیه کرده است.


اتباع کشورهای غیر عضو در جامعه اقتصادی اروپا


مهمترین شرط این است که تمام اتباع کشورهایی که عضو جامعه اروپایی نیستند و قصد تحصیل در بریتانیا دارند باید قبل از تقاضای روادید دانشجویی مدرک پذیرش برای تحصیل در دوره های عرضه شده در مؤسسه آموزش عالی مورد حمایت مالی دولت، مدارس خصوصی مستقل یا مؤسسات خصوصی واجد شرایط را داشته باشند.


در سایت شورای فرهنگی بریتانیا (www.britishcouncil.org.uk) بخشی وجود دارد که تعریف دقیق مؤسسات واجد شرایط در آن ذکر شده است. برای تقاضای روادید دانشجویی باید علاوه بر مدارک مربوط به پذیرش از سوی مؤسسه آموزشی مربوطه، مدارک دال بر داشتن توانایی مالی برای پرداخت مخارج تحصیل و اقامت در بریتانیا، بدون نیاز به کار در این کشور را ارائه کنید.


منظور از اتباع کشورهای عضو جامعه اقتصادی اروپا کسانی است که تبعه کشورهای ذیلند: اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایتالیا، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ ، هلند، نروژ، پرتغال، سوئیس، اسپانیا، سوئد، بریتانیا و ایرلند.


ورود با روادید


اگر برای ورود به بریتانیا نیاز به روادید دارد، باید آن را از سفارتخانه یا کنسولگری بریتانیا دریافت کنید. با مراجعه به هر کدام از محلهای فوق الذکر یا شورای فرهنگی بریتانیا خواهید دانست که آیا برای ورود به بریتانیا نیاز به روادید دارید یا خیر.


کار در حین تحصیل


اگر مدت تحصیل شما در بریتانیا بیش از شش ماه باشد، مجاز خواهید بود که در طول نیمسال تحصیلی هفته ای بیست ساعت و در زمان تعطیلات، به طور تمام وقت کار کنید. اگرچه به تشخیص وزارت کشور، اجازه بیش از بیست ساعت کار در هفته، تنها در صورتی که بخشی از فعالیت تحصیلی تان را تشکیل دهد به شما داده خواهد شد.

سایتهای مرتبط
 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.