تحصیل در لندن

لندن با بیش از هفت میلیون نفر جمعیت، شهری است زنده ، فعال و پرطراوت. تئاترها ، سینماها، گالریهای هنری، موزه ها، مغازه ها، بازارهای خیابانی، کتابخانه ها، باشگاه ها، میکده ها و رستورانهای این شهر آن را به یکی از جالبترین شهرهای جهان برای زندگی و تحصیل بدل کرده است.

تعجبی ندارد که هر سال هزاران نفر برای تحصیل به پایتخت بریتانیا می آیند. براساس داده های مؤسسه آمار تحصیلات عالی، در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ قریب به 334 هزار و 675 نفر مشغول به تحصیل در دانشگاههای لندن بوده اند.


بسیاری از این دانشجویان از کشورهای دیگر به لندن می آیند. بیشترین تعداد دانشجویان خارجی مربوط به یونان است و کشورهای آمریکا، آلمان، چین، ژاپن و هند به ترتیب بعد از این کشور قرار دارند. افرادی که با هدف تحصیل به لندن می آیند انواع انتخابها را پیش روی خود دارند: دوره های بلند و کوتاه مدت، دوره های رایگان، کلاسهای پرهزینه، دوره های عملی و نظری، تحصیل در دانشگاههای خصوصی، دولتی، کالجهای محلی و دانشگاههای مختلف امکان انتخاب انواع تحصیلات را فراهم آورده اند.


در لندن تقریباً هر چیزی می توان یاد گرفت. از حسابداری و بازیگری گرفته تا جانورشناسی و زبانهای آفریقایی.


اما اطلاعات مربوط به دانشگاهها و دورههای آموزشی را از کجا باید دریافت کرد؟


بسیاری از اهالی لندن این گونه اطلاعات را از نشریه ای به نام فلاد لایت (Floodlight) به دست می آورند که در اکثر دکه های روزنامه فروشی موجود است و اطلاعات مربوط به بیش از چهل هزار دوره دانشگاهی و غیردانشگاهی در آن ذکر شده است.


کتابچه های راهنمایی از این قبیل مراکز آموزشی را بر حسب رشته و نیز موقعیت جغرافیایی فهرست بندی می کنند تا دانشجویان و دانش آموزان مجبور به سفرهای داخل شهری طولانی نباشند.


بخش تحصیل در لندن به شما کمک خواهد کرد که بهترین محل را برای تحصیل در این شهر انتخاب کنید.


سایتهای مرتبط

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.