وزیر کشور جمهور اسلامی: دفتر ترکیش ایرلاین با نیروی انتظامی درگیر شده بود؛ امروز رفع پلمپ شد

صدای آمریکا: وزیر کشور جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۲۰ تیر گفت: دفتر ترکیش ایرلاین در تهران به دلیل آنچه «درگیری با نیروی انتظامی» نامید، «پلمب شده بود و امروز نیز رفع پلمب شد.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد وحیدی افزود که «در جریان نبودم، بعداً در رسانه ها دیدم و گزارش دادند که یک تخلف آنها داشتند و با پرسنل نیروی انتظامی درگیر شده بودند.»

به نوشته ایلنا، پیشتر ابراهیم سوزنچی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی، در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشته بود که دفتر هواپیمایی ترکیش ایرلاین، روز سه شنبه ۱۹ تیر به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری، توسط «اداره نظارت بر اماکن عمومی» پلمب شد.

او همچنین نوشت که «اردوغان زنگ زده و یک ساعت با رئیس جمهور منتخب صحبت کرده که انشاءلله روابط رو حسنه کنیم. همین امروز اماکن رفته دفتر ترکیش ایرلاین رو به دلیل حجاب پلمپ کرده؛ حتما تصادفی بوده.»

اما مرکز رسانه قوه قضائیه روز سه‌شنبه به نقل از دادستان تهران در این مورد که آیا حکم قضایی برای پلمب این دفتر صادر شده است، نوشته بود: هیچ حکم قضایی در این مورد صادر نشده است.

پیش‌تر گزارش‌ها از شهرهای مختلف حاکی از شدت گرفتن پلمب اماکن و رستوران‌های پرطرفدار به بهانه رعایت نشدن حجاب اجباری مورد نظر جمهوری اسلامی توسط کارکنان و مشتریان و اعلام این پلمب‌ها توسط حساب‌های رسمی این اماکن به عموم مردم بوده است. در پی آغاز اعتراضات به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد در شهریور سال ۱۴۰۱ شمار بسیار زیادی از دختران و زنان ایرانی از پوشش اختیاری استفاده می‌کنند.

در این ارتباط، جمهوری اسلامی به رغم به کار گرفتن تمام امکانات حکومتی برای تحمیل حجاب اجباری به شهروندان همچنان با نافرمانی مدنی زنان خواهان پوشش اختیاری مواجه است و تلاش‌های حکومت تاکنون بی‌نتیجه باقی مانده است
+2
رأی دهید
-19

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.