پلیس بریتانیا در تعقیب مظنون به قتل سه عضو خانواده یک گزارشگر

 مأموران پلیس در برابر محل کشته شدن سه زن که اعضای خانواده یک گزارشگر و مفسر شبکه بی‌بی‌سی معرفی شده‌اندرادیو فردا: پلیس بریتانیا برای دستگیری فرد مظنون به قتل سه نفر از اعضای یک خانواده به وسیله یک کمان فولادی (صلیبی) جست‌وجویی گسترده را آغاز کرده است.

پلیس روز چهارشنبه ۲۰ تیر مظنون را مرد ۲۶ ساله‌ای به نام کایل کلیفورد معرفی کرد و به مردم هشدار داد که به او نزدیک نشوند چون تصور می‌شود که هنوز به این اسلحه سرد خطرناک مسلح است.
پلیس در جدیدترین اطلاعیه خود گفت فرد تحت تعقیب مدت کوتاهی در سال ۲۰۲۲ در ارتش بریتانیا خدمت کرده است.

یک مقام ارشد در واحد جنایی پلیس مناطق مرکزی انگلیس در نشستی خبری گفت: «با توجه به جنایت جدی‌ای که روی داده، از هر فردی که ممکن است در مورد مظنون اطلاعاتی داشته باشد درخواست می‌کنیم با پلیس تماس بگیرد. در صورت مشاهده مظنون به او نزدیک نشوید و فقط با شماره تلفن امداد تماس بگیرد. او ممکن است هنوز مسلح باشد.»

شبکه خبری بی‌بی‌سی تأیید کرده که مقتولان همسر و دو دختر یکی از مفسران این شبکه به نام جان هانت هستند.

آقای هانت از مفسران و گزارشگران سرشناس مسابقات اسب‌سواری در رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی است.

همسر آقای هانت به نام کارول ۶۱ ساله و دو دخترش ۲۸ و ۲۵ ساله بودند.
پلیس محلی افزود که به محض دریافت خبر مأموران به محل سکونت قربانیان رسیدند.

به گزارش پلیس هر سه قربانی به شدت مجروح شده و خونریزی می‌کردند. تلاش‌های مأموران امداد نتیجه نداد و آن‌ها در محل وقوع جنایت جان باختند.

به گفته پلیس، قتل این سه نفر حوالی ساعت هفت بعد از ظهر سه‌شنبه در شهر کوچک و خلوتی در ناحیه هرتفورد شیر واقع در حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال غرب لندن روی داد.

پلیس معتقد است که این قتل‌ها یک حمله هدفمند بوده و به احتمال فراوان فرد مهاجم علاوه بر کمان فولادی (صلیبی) از سلاح‌های دیگر نیز استفاده کرده است.

پلیس معتقد است که مهاجم به نام کایل کلیفورد ممکن است در همین نواحی که بسیار سرسبز و جنگلی هستند پنهان شده باشد و از مردم خواسته به او نزدیک نشوند.

این نوع قتل‌های هدفمند به خصوص در مناطق آرام و روستایی در بریتانیا تقریباً بی‌سابقه است و این کشور را در شوک فرو برده است.

نرخ قتل در بریتانیا بسیار پائین و یکی از دلایل مهم آن قوانین بسیار سختگیرانه در مورد خرید و مالکیت اسلحه گرم است.

البته آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در حدود یک دهه اخیر موارد حمله با چاقو و سلاح‌های سرد افزایش یافته و اکنون به نوع نگران کننده‌ای از جرایم بدل شده است.

موارد قتل بوسیله کمان صلیبی که می‌تواند تیرهای چوبی یا فلزی را با دقت، سرعت و قدرت فراوان شلیک کند، در بریتانیا بسیار نادر است و آمارهای رسمی نشان می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ کمتر از ۱۰ مورد بوده است.

هیچ قانون مشخصی در مورد خرید و مالکیت آن‌ها وجود ندارد و در نتیجه هر فرد بالای سن قانونی ۱۸ سال می‌تواند آن را بخرد. ولی حمل این سلاح‌های سرد بدون توجیه قانع کننده در اماکن عمومی خلاف تلقی می‌شود و مجازات آن تا چهار سال زندان است.

در سال ۲۰۲۱ یک مرد ۱۹ ساله مسلح به این نوع کمان وارد محوطه قلعه وینزر، یکی از املاک مهم خانواده سلطنتی، شد و قصد داشت الیزابت دوم، ملکه متوفی بریتانیا را به قتل برساند.

پس از این حادثه دولت اعلام کرد که قوانین مربوط به مالکیت و حمل کمان‌های فولادی را سخت‌تر خواهد کرد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.