دادستان خبر پلمب دفتر «ترکیش ایرلاین» در تهران به دلیل حجاب را تکذیب کرد اما سند آن افشا شد

کیهان لندن نوشت:
-دفتر هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاین) در تهران به خاطر حجاب پلمب شد.
- دادستان تهران در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مدعی شد که در این مورد حکم قضایی صادر نشده است.
- سوزنچی کاشانی عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی سند اداره اماکن برای پلمپ دفتر این شرکت هواپیمایی را منتشر کرد اما همزمان عنوان کرد که این دستور لغو شده است.
- وی ضمن انتشار رونوشت حکم پلمب دفتر «ترکیش ایرلاین» نوشت: «نگرانی من کسانی هستند که مدت‌هاست نمیخان رابطه ایران و ترکیه درست شود و الکی به حجاب و عفاف ربطش ندید».

یکی از اعضای شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ادعا کرد دفتر هواپیمایی «ترکیش ایرلاین» در تهران به دلیل حجاب پلمب شده است.

ابراهیم سوزنچی در پیامی در «ایکس» با کنایه به عبارت «هنر حکمرانی» اشاره کرد و نوشت، «اردوغان زنگ زده و یکساعت با رئیس جمهور منتخب [پزشکیان] صحبت کرده که انشاءلله روابط رو حسنه کنیم. همین امروز اماکن رفته دفتر ترکیش ایرلاین رو به دلیل حجاب پلمپ کرده؛ حتما تصادفی بوده!»

شماری از هواداران مسعود پزشکیان معتقدند وی به واسطه‌ی اینکه آذری‌زبان است می‌تواند روابط حسنه‌ای با رهبران کشورهایی مثل جمهوری آذربایجان و ترکیه برقرار کند اما به نظر نمی‌رسد پزشکیان یا هر رئیس دولتی در جمهوری اسلامی حتا اگر هم بخواهد، توان مهار نهادهای امنیتی- انتظامی را داشته باشد که از قوه قضائیه و نهادهای موازی دیگر دستور می‌گیرند. البته خود پزشکیان که مورد حمایت اصلاح‌طلبان رژیم قرار گرفته یک اصولگرا و مدافع سرسخت حجاب اجباری است.

با اینهمه ساعاتی پس از اعلام  خبر پلمب دفتر «ترکیش ایرلاین»، علی صالحی دادستان تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در همین ارتباط ادعا کرد: «هیچ حکم قضایی در این مورد صادر نشده است.» همین ادعا سبب حملات لفظی شماری از حامیان نظام به سوزنچی شد ولی این عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی سند پلمب دفتر این شرکت هواپیمایی را منتشر کرد، و  البته همزمان عنوان کرد که این دستور لغو شده است.

وی ضمن انتشار رونوشت حکم پلمب دفتر «ترکیش ایرلاین» نوشت: «نگرانی من کسانی هستند که مدت‌هاست نمیخان رابطه ایران و ترکیه درست شود و الکی به حجاب و عفاف ربطش ندید.»

خبر پلمب دفتر ترکیش ایرلاین در تهران به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری توسط پرسنل این شرکت در حالی رسانه‌ای شد که پیش از آن ماهسون کرمزی‌گل، خواننده و کارگردان سرشناس اهل ترکیه با انتشار متنی به زبان فارسی در اینستاگرام خود از پزشکیان خواست که زندگی زنان ایرانی را بهبود ببخشد!

ماهسون در این پیام نوشت: «من به آقای رئیس جمهور مسعود پزشکیان تبریک می‌گویم. بزرگترین درخواست من از شما انجام اصلاحاتی است که زندگی زنان ایرانی را بهبود بخشید و از آنها در برابر خشونت محافظت کنید. من صمیمانه از شما درخواست می‌کنم که اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که زنان ما زندگی آرام‌تر و شادتر و عاری از ظلم و خشونت دارند.»

این هنرمند ساده‌اندیشانه افزود: «اگر این اصلاحات را اجرا کنید به شما قول می‌دهم. در بزرگترین ورزشگاه ایران کنسرت رایگان خواهم داد!»

هنوز فعالیت مسعود پزشکیان بطور رسمی به عنوان رئیس دولت چهاردهم شروع نشده است اما از اظهارات افراد حامی وی روشن است که او اگر بخواهد به ادعاهای خود عمل کند با موانع اساسی در دولت خود روبرو خواهد بود، اگرچه خودش و مشاورانش از جمله محمدجواد ظریف با تبلیغ برای رأی جمع کردن چنین ادعا می‌کردند که «تغییر فقط با رای به پزشکیان امکانپذیر است.»
+34
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  رک و راست ، با سند و بی سند دروغ پشت دروغ ، باز امثال مصدق روحت شاد یا روحت لجن ، فاطی و غیره توی همین سایت کتمان می کنند و خود را مترقی میدانند. آخوندا وکارکنان وغیره با تکذیب کردن کار دشمنان میدادنن . همه دشمن جمهوری اسلامی پس دوست کیست و کجاست ؟ تو غزه یا تو جیوتی که فیلمهاش موجود است ؟
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  وقتی رهبری یه مملکت (البته رهبری این فرقه اسلامی) پشت سر اراذلش وامیسته همون بهتر آبروش رو هم ببرن و به ریشش بخندن و ببینن ایرانی ها دست چه قومی افتادن
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  امیدوارم بعد از این دفتر هواپیمائی نوبت سفارت خانها برسد
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  #شمشیر عدالت - نیمیخن، هلند
  دوباره سپاه شروع کرد با هر کشوری اینا میخوان رابطه رو حسنه کنن ارزشیها و سپاه یه اونقوری میان مثل بعد برجام که رو موشک نوشتن به عبری که اسراییل و نابود میکنیم و خامنه ای هم از دعوای سپاه و دولت لذت میبره تفرقه بیانداز و حکومت کن
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.