عواقب حمایت از دختر هوادار؛ حسینی پشت درهای بسته استقلال

رادیو فردا: با وجود انتخاب حسین حسینی، کاپیتان استقلال، به عنوان بهترین دروازه‌بان فصل بیست و سوم لیگ برتر، این باشگاه، دروازه‌بانی از بوسنی را به خدمت گرفته است.

باشگاه استقلال تاکنون موفق نشده مجوز امنیتی برای ادامه فعالیت کاپیتانش را دریافت کند.

روزنامه آرمان ملی با یادآوری دفاع حسینی از هوادار دختری که در اراک به زمین دوید، نوشته: «اگر حسینی بپذیرد مشابه اتفاقی که برای نکونام رخ داد برای او نیز تکرار شود، منعی برای همراهی‌اش وجود نخواهد داشت.»

در بازی استقلال با آلومینیوم اراک، یکی از دختران هوادار استقلال وارد زمین شد و برای رهایی از مامورین، کاپیتان استقلال را در آغوش گرفت که منجر به مشاجره نیرو‌های یگان ویژه با حسینی شد.

کمیته انضباطی، حسینی را به یک جلسه محرومیت تعلیقی و ۳۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم کرد. کاپیتان استقلال هم با طعنه به رای کمیته انضباطی گفت: «جریمه را می‌پردازم، فدای سر آن خانم.»

حسینی هیچ یک از قوانین را نقض نکرده بود و این حکم برخلاف مقررات فیفا صادر شد.

کنایه آرمان ملی به حل مشکل نکونام، تعهدی است که ورزشکاران معترض به حوادث ۱۴۰۱، برای ادامه فعالیت‌شان، به میز ورزش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داده‌اند.

حسینی‌ اما نه پس از وقایع اراک و نه حالا، حاضر به عذرخواهی و امضای تعهدنامه در سازمانی غیر ورزشی نشده است.

کمیته انضباطی، همان یک جلسه تعلیقی را بلافاصله به اجرا درآورد تا او بازی با تراکتور را از دست بدهد. ۶۰ میلیون تومان هم به جریمه‌اش افزود.

این کمیته در بیانیه‌اش نوشت: «حسینی هرچند در ظاهر حکایت از تمکین از رای دارد، ولی نحوه بیانش، موید قصد مشارالیه در خفیف و سبک جلوه دادن تصمیمات رکن قضایی می‌باشد و از مصادیق رفتار توهین‌آمیز است.»

کاپیتان استقلال از کلیدی‌ترین بازیکنان این تیم در نایب ‌قهرمانی لیگ و کسب سهمیه لیگ نخبگان آسیا بود.

او در ۱۸ بازی دروازه‌اش را بسته‌ نگه‌ داشت و با آمار کمترین گل خورده، بهترین دروازه‌بان فصل لقب گرفت.

با این حال، باشگاه استقلال با دروازه‌بان خارجی به توافق رسید. پیش از آن، حسینی از فهرست تیم ملی هم خط خورد.

روزنامه شرق نوشته: «نکته شگفت‌انگیز ماجرا، ابهامی است که مسئولان استقلال در قبال حسینی به کار برده‌اند و نمی‌گویند چرا قرارداد بهترین دروازه‌بان فصل را تمدید نمی‌کنند؟»

وردن کیوسفسکی ۲۹ ساله طی دو فصل اخیر، با تیم استروگا در لیگ مقدونیه شمالی به قهرمانی رسیده.

روزنامه اعتماد نوشته: «حسینی عملکردی فوق‌العاده را به ثبت رسانده و از نظر آماری بهترین دروازه‌بان بوده، اما در کمال ناباوری مسئولان باشگاه استقلال با دروازه‌بان خارجی به توافق رسیده‌اند.»

کیوسفسکی سال ۲۰۱۸ به اردوی تیم ملی کشورش دعوت شد اما فرصت بازی به دست نیاورد. با توجه به اینکه در مقدونیه متولد شده، امکان اخذ تابعیت و بازی برای تیم ملی این کشور را دارد.

بنا بر اعلام خبرگزاری‌ها، اگر مجوز ادامه فعالیت حسین حسینی در استقلال صادر شود، این باشگاه دروازه‌بان خارجی و ۱۸۰ هزار یورویی خود را به تیم دیگری قرض خواهد داد.

پیش از حسینی، مربیان و بازیکنان دیگری مانند وریا غفوری، کریم باقری، یحیی گل‌محمدی و عارف غلامی به دلیل مشابه، از عضویت در تیم‌های پرسپولیس و استقلال منع شدند.

فصل نقل و انتقالات در جریان است اما وضعیت حسینی کماکان نامعلوم مانده.
او که از عدم حمایت صریح باشگاه استقلال، همچنین از بلاتکلیفی‌اش ناخشنود است، در استوری اینستاگرامش نوشته: «سخت است عشق یک طرفه.»
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.