نوشته فرج سرکوهی تحت عنوان«پیش بینی درستِ من در باره‌ی طرحِ نظام برای پیروزی پزشکیان»

فرج سرکوهی در تلگرام نوشت: پیش بینی درستِ من در باره‌ی طرحِ نظام برای پیروزی پزشکیان آسان بود اما «گمان مبر که ....»

چند روز پس از اعلامِ فهرستِ شورای نگهبان در فضای مجازی؛ از جمله همین x؛ نوشتم که پزشکیان نامزدِ مطلوبِ خامنه‌ای و نهادهای بالادستی نظام است و «رای‌گیری در جمهوری اسلامی، چه با واسطه‌ی فهرستِ شورای نگهبان و چه بر هدایتِ مستقیم و غیرمستقیمِ تبلیغات و.. مهندسی شده‌است هرچند گاهی خطای محاسبه نیز در کار بوده‌است...این بار پزشکیان نامزدِ مطلوب خامنه‌ای و نهادهای قدرتِ نظام و برنده رای‌گیری است.. فهرستِ شورای نگهبان... چنان است که انگار برای برنده شدن او چیده شده‌است...آدمی وفادار به خامنه‌ای و ولایت فقیه، کسی که در عرصه‌های اصلی چون سیاستِ خارجی، امنیتی، دفاعی، نظامی و.. دخالتِ موثری نکرده و تابعِ رهبر و نظام است، چهره‌ی مقبولی برای دورانِ مذاکره با غرب است هرچند کار در انحصارِ عواملِ اصلی خامنه‌ای و نهادهای قدرت باقی می‌ماند، خود را نه ارائه دهنده‌ی برنامه که مجری برنامه‌های مصوب می‌داند، وعده‌ی کارآمد کردن نظامِ ناکارآمد را می‌دهد، خطری برای خامنه‌ای و نهادهای قدرت ندارد، به شکاف‌های درونی نظام دامن نزده و خواهد کوشید تا این شکاف‌ها را ترمیم کند، شعارهای اصلاح‌طلبان و بخشی از مردم و معترضان را مصادره می‌کند، اصلاح‌طلبان را به شرکت در رای‌گیری و پس از آن، با دادنِ سهمی متناسب، به حمایت از قوه مجریه و نظام می‌کشاند، شمار آرا و میزانِ مشارکت را بالا می‌برد و اگر انتخابات به دورِ دوم کشید، که به احتمال برنامه همین است، اصلاح‌طلبانِ حکومتی، در رقابت بین او و جلیلی، می‌توانند موج راه بیاندازند» و ..
اصلاح طلبانِ حکومتی نتوانستند موج قوی را بیندازند و ..

طرحِ خامنه‌ای و نهادهای بالای دستی نظام با هم‌دستی اصلاح‌طلبانِ حکومتی؛ با اشتباه محاسبه در باره‌ی توان بسیجِ اصلاح‌طلبانِ حکومتی؛ اجرا شد اما...
اما بحران‌های ساختاری مزمنِ نظام نه با مرهمِ مهندسی شده‌ی پزشکیان و نه حتا با توافقِ محدود در باره غنی‌سازی؛ درمان نخواهد شد. شکافِ همه‌جانبه بین اکثریتِ مردم و نظام نیز.
به گفته‌ی اقبال لاهوری
گمان مبر که به پایان رسید کارِ مغان
هزار باده‌ی ناخورده در رگِ تاک است
به خود خزیده و محکم چو کوهساران زی
چو خش مزی که هوا تیز و شعله بی‌باک است.

گمان مبر که ...
طرحِ پیش بینی‌شده‌ی خامنه‌ای و نهادهای بالای دستی نظام برای رییس جمهور کردنِ پزشکیان با هم‌دستی اصلاح‌طلبانِ حکومتی؛با اشتباه محاسبه در باره‌ی توانِ بسیجِ اصلاح‌طلبانِ حکومتی؛ اجرا شد اما...
اما بحران‌های ساختاری مزمنِ نظام با مرهمِ مهندسی شده‌ی پزشکیان و حتا با توافقِ محدود در باره غنی‌سازی؛ درمان نخواهد شد. شکافِ همه‌جانبه بین اکثریتِ مردم و نظام نیز.

اگرعددهای اعلام‌شده درست باشند:
پزشکیان؛ نامزدِ مطلوبِ خامنه‌ای و نهادهای بالادستی نظام؛ با رای حدودِ ۲۷ درصدِ واحدین شرایطِ رای دادن؛ حتا کم‌تر از ۳۰ درصدِ رییسی؛ رییسِ جمهور؟! شد و در سنجش با شمارِ رای‌های دیگر روسای جمهور کم‌ترین رای را دارد.
حتا در دورِ دوم و به‌رغمِ سیاست ترساندن بیش از نیمی از واجدینِ شرایطِ رای دادن رای ندادند
خامنه‌ای با جمع زدنِ شرکت‌کنندگان دور اول و دوم شمارِ رای‌دهندگان را ۵۵ میلیون نفر اعلام کرد
+37
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  امثال همین فرج سر کوه هستند که در سال ۵۷ کثافت زدن تو مملکت ول کنم نیستن مثل جنتی هم سن خدا شدن شر شون هم کنده نمیشه که ملت از دستشون راحت شن، جدیدن فال گیر و رممال هم شده خوشحال هم هست که غیب گوییش درست از آب در آمده انگار همه گاو تشریف داشتن فقط این تونسته بفهمه که برنام جمهوری کثیف اسلامی برای بعد از سغط شدن رئیسی چیه.
  12
  51
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  انسان‌ها تغییر میکنند ، ۹۰ درصد بازماندگان انقلاب ۵۷ که اکنون سالمند هستند از نظام جمهوری اسلامی متنفر هستند ، معلمان بازنشسته ، کارگرانی که روزگاری با افتخار اعتصاب می‌کردند تا شاه فقید را از سلطنت بردارند ، در هر صورت فرج سرکوهی با زندان و شکنجه و از دست دادن عزیزانش مجازات آرمان های دوران جوانیش را خورده ، البته من شخصا با نظرات ضد پادشاهی او زاویه دارم
  2
  20
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.