شکایت دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن از صدای آمریکا

 تجمع تعدادی از ایرانیان مقیم واشنگتن دی سی در مقابل دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی در واشنگتنصدای آمریکا: رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن در تماس تلفنی با ستاد «انتخابات» خارج از کشور ادعا کرد که خبرنگار صدای آمریکا تلاش کرده این رأی‌گیری حکومتی در آمریکا لغو شود و این دفتر از همین‌رو از صدای آمریکا در این رابطه شکایت کرده است.

ابوالفضل مهرآبادی سرپرست دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن گفت: «خبرنگار صدای آمریکا با هتل متاسفانه تماس گرفته و تهدید کرده این کشوری که در حال تحریم هست، شما به چه دلیلی اجازه انتخابات دادید؟»

او در ادامه گفت: «ما وکیل گرفته‌ایم و علیه آن‌ها [صدای آمریکا] شکایت کردیم.»

مهرآبادی در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شده که «شوق و اشتیاق زیادی» در میان «هموطنان مقیم» برای شرکت در «انتخابات» وجود دارد اما مخالفانی که او آن‌ها را «عوامل معاند» خوانده با «تحرکاتشان» قصد داشتند رأی‌گیری را تحت تاثیر قرار دهند.

این درحالی‌ است که یکی از گردانندگان اصلی دفاتر رای‌گیری در لس‌آنجلس که سابقه درگیری با مخالفان در دور اول را هم داشته است ضمن عکس گرفتن از خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در لس‌آنجلس او را تهدید کرده و گفته بود «ما با این‌ها کار داریم».

مهرآبادی در حالی رأی‌گیری را پرشور توصیف کرده که گزارش‌های میدانی خبرنگاران صدای آمریکا نشان داده است رای‌گیری حکومتی هشتم و پانزدهم تیرماه ۱۴۰۳ با حضور کم‌شمار ایرانیان مقیم آمریکا همراه بوده و تعداد مراجعه‌کنندگان به محل‌های تعیین شده برای رای‌گیری انگشت‌شمار بوده است.

رأی‌گیری حکومتی برای تعیین جانشین ابراهیم رئیسی که مسعود پزشکیان را بر کرسی ریاست جمهوری اسلامی نشاند، با تحریم گسترده و عدم استقبال بخش عمده‌ای از جامعه همراه بود.

آمار اعلام شده از سوی حکومت از نتایج این رأی‌گیری با تردید منتقدان و مخالفان مواجه است.
+1
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  فردا بجای بی اساس شمردن این هجویات در صدای آمریکا رو تخته می‌کنن، فعلا هر چند وقت یکبار میلیارد ها دلار ایران رو غرب هاپولی می‌کنه خوب، گاو شیرده رو بده تا یک ایرانی میهن پرست بیاد و همه کسب و کار غرب و شرق رو خراب کنه؟ اما این چند نسل گذشته دیگه اسلام مسلام تو پاشون نمیره و در چند نسل آینده راحتیم.
  1
  20
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.