یورو ۲۰۲۴؛ انگلستان در ضربات پنالتی موفق شد سوئیس را شکست بدهد

 یورونیوز: تیم ملی فوتبال انگلستان با پیروزی در ضربات پنالتی موفق شد برای دومین دوره متوالی خود را به جمع چهار تیم برتر یورو ۲۰۲۴ برساند.

در سومین بازی مرحله یک چهارم نهایی دو تیم انگلستان و سوئیس به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی کم موقعیت که بیشتر در میانه‌های میدان دنبال می‌شد در نیمه نخست بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم اما سوئیسی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌های خود در دقیقه ۷۵ توسط امبولو به گل نخست بازی رسیدند. برتری سوئیسی‌ها البته چندان طول نکشید و ساکا، ستاره جوان آرسنال در دقیقه ۸۰ موفق شد با یک ضربه زیبا دروازه حریف را باز کند.

این مسابقه در نهایت در ۹۰ دقیقه با همان تساوی یک یک به پایان رسید و مسابقه به وقت اضافه کشیده شد. در وقت اضافه هم دو تیم موقعیت‌های چندانی نداشتند و به نظر می‌رسد هر دو ترجیح می‌دادند مسابقه به ضربات پنالتی برسد.

در نهایت در ضربات پنالتی هم تنها یک ضربه از دست رفت و آن را آکانجی مدافع قدرتمند این تیم به بدترین شکل ممکن در اولین ضربه از دست داد. پس از آن تمام پنالتی‌های هر دو تیم تبدیل به گل شد تا انگلستان برای دومین دوره متوالی به مرحله نیمه نهایی برسد. انگلستان در این دوره از رقابت‌ها تقریبا در هیچ کدام از بازی‌ها نمایش دلچسبی ارائه نداده اما از بخت خوب آنها هنوز مقابل هیچ یک از مدعیان قهرمانی قرار نگرفته و با همان نمایش های متوسط به جمع چهار تیم برتر رسیده‌اند.

شاگردان گرت ساوت گیت سه سال قبل در خانه با دانمارک مسابقه دادند و پس از آن به فینال رسیدند. آنها حالا باید منتظر پیروز مسابقه ترکیه و هلند بمانند تا حریف خود در مرحله نیمه نهایی را بشناسند.

تاکنون به جز انگلستان، دو تیم فرانسه و اسپانیا نیز به این مرحله صعود کرده‌اند.
+3
رأی دهید
-14

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.