بایدن: فقط خدا می‌تواند مرا از رقابت انتخاباتی منصرف کند

دویچه وله: جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی در واکنش به تهدید برخی‌ از حامیان مالی انتخاباتی‌اش گفت که "فقط خدای توانا می‌تواند مرا از رقابت‌ انتخاباتی منصرف کند."

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، دیروز در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی در واکنش به تهدید برخی‌ از حامیان مالی انتخاباتی‌اش گفت که "فقط خدای توانا می‌تواند مرا از رقابت‌ انتخاباتی منصرف کند."

رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با مجری شبکه ABC News در اولین مصاحبه تلویزیونی خود پس از حضور در مناظره انتخاباتی شرکت کرد و به سوالات خبرنگار پاسخ داد.

او در این مصاحبه گفت که "کسی واجد شرایط تر از او برای "رئیس جمهور شدن یا پیروز شدن" در انتخابات آمریکا نیست.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین درخواست‌ها برای انجام آزمایش توانایی‌های شناختی را پس از "عملکرد ضعیف " او در مناظره ریاست‌جمهوری که نگرانی‌هایی در مورد آمادگی ذهنی او ایجاد کرده بود را رد کرد.

بایدن گفت که به نظرسنجی‌هایی که اکنون او را پشت سر دونالد ترامپ نشان می‌دهد باور ندارد.
دفاع بایدن از عملکرد خود در مناظره
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در طول مصاحبه تلویزیونی از عملکرد ضعیف خود در مناظره هفته گذشته با دونالد ترامپ دفاع کرد.

بایدن با بیان اینکه به دلیل سفرهای طولانی مدت خسته شده است گفت که بیمار بوده و حال خوشی نداشته است.

جورج استفانوپولوس، روزنامه‌نگاری که این مصاحبه را انجام داد، از بایدن پرسید که اگر دموکرات‌ها احساس کنند نامزدی او به شانس انتخاب مجدد آنها آسیب می‌زند و به همین دلیل از بایدن درخواست کنند تا کناره‌گیری کند، واکنش رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چه خواهد بود، پاسخ داد: «فقط خدای توانا می‌تواند مرا از رقابت‌ انتخاباتی منصرف کند.»

دموکرات‌ها این مصاحبه ۲۲ دقیقه‌ای را که به گفته استفانوپولوس ادیت نشده است را از نزدیک تماشا کردند.

دموکرات‌ها نگران توانایی رئیس‌جمهور برای رهبری چهار سال دیگر در کاخ سفید، پس از عملکرد او در مناظره انتخاباتی علیه رقیب ۷۸ ساله‌اش، دونالد ترامپ هستند.

منتقدان اظهار می‌کنند که در طول مناظره ۹۰ دقیقه‌ای پنجشنبه گذشته، بایدن در بیان واضح جملات دچار مشکل و لکنت‌زبان شد و رشته افکارش را از دست داده است.

اگرچه بایدن در جلسه اضطراری روز چهارشنبه از حمایت فرمانداران ایالتی دموکرات برخوردار شد، اما حداقل سه عضو کنگره متعلق به حزب او و همچنین هیئت تحریریه تعدادی از روزنامه های مهم و تعدادی از مفسران سیاسی از او خواستند که از سمت خود کناره گیری کند.
تصویری از کامالا هریس در کنار جو بایدنگمانه‌زنی‌ها در مورد تغییر احتمالی کاندیداتوری بایدن با هریس
با ادامه گمانه‌زنی‌ها در مورد تغییر احتمالی نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری، توجه‌ها به کامالا هریس ۵۹ ساله، معاون اول رئیس جمهوری و دادستان کل سابق کالیفرنیا  متمرکز شده است.

هریس در ژانویه ۲۰۱۷ در سنا  به عنوان اولین زن آسیای جنوبی تبار و دومین سناتور سیاه پوست در تاریخ ایالات متحده سوگند یاد کرد.او همچنین اولین زن رنگین‌پوستی است که سمت معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را بر عهده گرفت.

اگرچه هریس به طور علنی از بایدن حمایت کرده، اما در صورت کناره‌گیری آماده است که به جای او نامزد شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است پنجم نوامبر سال جاری برگزار شود.
+4
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  فقط تو بپا تو پمپرزت ....کافیه....اسکل و احمق، یکی از یکی بیشعورتر
  0
  5
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.