واکنش مولوی عبدالحمید به سخنان خامنه‌ای: «مردم جایی مشغول نبودند، ناراضی بودند»

ایران وایر: «مولوی عبدالحمید»، امام جمعه اهل سنت زاهدان در سخنانی در واکنش به سخنان رهبر جمهوری اسلامی که گفته بود میزان مشارکت به معنی مخالف اکثریت با نظام نیست و مردم مشغول بوده‌اند، گفت:«مردم جایی مشغول نبودند و کار نداشته‌اند، بلکه این نارضایتی آنها از وضعیت موجود است.»

همزمان با برگزاری دور دوم انتخابات غیر منتظره در روز جمعه پانزدهم تیر، این روحانی بلند پایه اهل سنت گفته: «انتخابات هفته گذشته پیام بزرگی برای مسئولان کشور ما داشت و نشان داد که مسئولان نظام از واقعیت‌های موجود در جامعه و نارضایتی بزرگ جامعه ایران اطلاع نداشته‌اند.»

او با اشاره به سخنان علی خامنه‌ای که گفته بود در جمعه گذشته مردم حتما کار داشتند که در انتخابات شرکت نکرده‌اند و رای ندادن به معنای مخالفت با جمهوری اسلامی نیست، افزود: «مردم جایی مشغول نبوده و کار نداشته‌اند بلکه این نارضایتی آنها از وضعیت موجود است. از سخنان علی خامنه ای چنین برمی‌آید که از اوضاع اطلاع نداشته‌اند و به همین دلیل باید بسیاری از کسانی که باید مسائل را به ایشان منتقل می‌کردند زیرسوال بروند که چرا واقعیت‌ها را منعکس نکرده‌اند.»

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی گفت که انتخابات دور اول ریاست دولت چهاردهم «نشان داد که مسئولان نظام از واقعیت‌های موجود در جامعه و نارضایتی بزرگ جامعه ایران، آوارگی تعداد زیادی از ایرانیان در کشورهای دیگر و تنگدستی و فقر و کم‌ارزش‌ شدن پول ملی اطلاع نداشته‌اند و اطرافیان و نزدیکان آن‌ها واقعیت‌ها را گزارش نداده‌اند و مانع آن شده‌اند که دلسوزان و خیرخواهان و دردمندان منتقد، مسائل را با مسئولان درمیان بگذارند.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه گفت: «این هفته خدا می‌داند انتخابات چگونه خواهد شد، اما انتخابات هفته گذشته نشان داد که فقط ۴٠ درصد واجدین شرایط طبق گزارشی که وزارت کشور اعلام کرده است در انتخابات شرکت کرده‌اند و ناظران دیگر میزان مشارکت‌کنندگان را کمتر اعلام کرده‌اند.» به گفته او، وقتی ۶۰ درصد جامعه در انتخابات شرکت نمی‌کنند این به معنای نارضایتی آنان است نه اینکه کار داشتند و وقت نداشتند. این عدم حضور نشانه نارضایتی است.

پیشتر همزمان با فرصت تبلیغات ریاست جمهوری، شایعات زیادی مبنی بر حمایت مولوی عبدالحمید از یکی از کاندیداها منتشر شده بود که همگی تکذیب شد.
+29
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  خامنه ای خیلی احمقانه عدم شرکت مردم در انتخابات را با عنوان کار داشتن مردم توجیح کرد . البته موضوع ۴۰ در صد شرکت کننده هم مهندسی شده میباشد و بحث ۸ در صد هم با دخالت نظام اقراق آمیز است . در اصل مردم نفرت خودشان را از ج.ا با یک تف بزرگ بصورت خامنه ای نشان داده اند .
  0
  16
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  آخوند خوب = آخوند مرده
  0
  2
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.