سه ایرانی به اتهام آتش زدن یک کنیسه و یک هتل متعلق به اسرائیلی ها در یونان دستگیر شدند

از زمان حمله اسرائیل به غزه در پاسخ به حمله مرگبار حماس، کنیسه‌ها در گوشه و کنار دنیا از جمله در آلمان و داغستان به یکی از اهداف مخالفان دولت اسرائیل و یهودستیزان تبدیل شده‌اندرادیو فردا: سه شهروند ایران در یونان به اتهام آتش‌ زدن یک کنیسه یهودیان و یک هتل با مالکیت اسرائیلی بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس مبارزه با تروریسم یونان در روز پنج‌شنبه، ۱۴ تیر، گفت دو مرد ۳۶ و ۴۳ ساله ایرانی به ظن عاملیت حمله به هتل متعلق به اسرائیلی‌های یونان و یک مرد ۳۰ ساله ایرانی دیگر در ارتباط با حمله به ساختمان کنیسه یهودیان آتن شناسایی و بازداشت شده‌اند.

به گزارش پلیس مبارزه با تروریسم، چهار تن دیگر شامل دو مرد ۲۶ و ۴۴ ساله افغانستانی و دو شهروند یونان از جمله یک زن ۲۵ ساله و یک مرد ۴۴ ساله محلی به اتهام همدستی در این دو مورد حمله بازداشت شدند.

اتهام این افراد پرتاب بمب آتش‌زا به سوی یک هتل متعلق به اسرائیلی‌ها در آتن، پایتخت، و سپس یک کنیسه در مرکز این شهر است.

پلیس مبارزه با تروریسم اعلام کرد این حملات «انگیزه نژادی» داشته و می‌توانست جان انسان‌ها را به خطر بیندازد و به اموال شهروندان خارجی مقیم یونان آسیب وارد کند.

حمله به هتلی که در مالکیت اسرائیلی است، روز ۲۶ اردیبهشت امسال رخ داد. هتل دارای رستورانی نیز هست که آن هم در اصابت بمب آتش‌زا آسیب دید.

کنیسه مرکز آتن روز ۲۹ خرداد با بمب آتش‌زا هدف قرار گرفت که به ساختمان این مکان مذهبی خسارت وارد کرد. مظنونان که سوار بر موتورسیکلت بودند، هنگام حرکت، بمب آتش‌زا را به سوی کنیسه پرتاب کرده و گریختند.

یونان که تا چند دهه پیش دارای جمعیت پرشمار یهودی بود، کنیسه‌های متعددی دارد.

پلیس اعلام کرد از مهاجمان سلاح نیز به دست آمده است. سرقت نیز در میان سایر اتهامات این گروه است.

پلیس اسامی بازداشت‌شدگان را رسانه‌ای نکرد. از هفت فرد بازداشتی، دو تن با محدودیت‌هایی تا زمان محاکمه موقتا آزاد شدند.

پلیس یونان اوایل بهار امسال نیز دو تن را به ظن عضویت در یک گروه برای انفجار یک رستوران متعلق به اسرائیلی‌ها در یونان یا آتش زدن همان کنیسه‌ای که روز ۲۹ خرداد هدف قرار گرفت، بازداشت کرده بود.

موساد، سازمان اطلاعات و عملیات خارجی اسرائیل، از یونان به خاطر خنثی کردن حملات به اموال اسرائیلی‌ها و یهودیان تقدیر کرد. این سازمان جمهوری اسلامی ایران را به سازماندهی این عملیات متهم کرد.

اسرائیل از آغاز جنگ غزه به شهروندان خود توصیه اکید کرده از سفر به ترکیه و کشورهای متعدد دیگر به دلیل گسترش اقدامات یهودستیزانه و احتمال هدف قرار گرفتن خودداری کنند اما در این دوره، سفر اسرائیلی‌ها به یونان افزایش یافته است.

تحرکات یهودستیزانه در سراسر اروپا از آغاز جنگ غزه به میزان چشمگیری افزایش یافته است. تجمع‌های گسترده حمایت از فلسطینیان در یونان در ماه‌های جنگ غزه برگزار شده بود.

اسرائیل اما نیروی قدس سپاه پاسداران را مظنون می‌داند که برای ضربه زدن به یهودیان و منافع اسرائیلی‌ها در هر جایی تلاش می‌کند.
+60
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  ایرانی جماعت داخلو به گند کشیده حالا نوبت خارجه بعدش انتظار داریم دنیا بهمون احترام بذاره. از ایرانی است که بر ایرانیست.
  93
  47
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  ایرانی با یهودیان و اسرائیل هیچ مشکلی ندارد و احتمالا این تروریست ها از اعضای سپاه جانوران اسلامی هستند و بایستی بعنوان آدم کش و تروریست محاکمه شوند. لعنت بر امام علی و امام حسین
  42
  103
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  سه عضو سپاه پاسداران چون سپاه تروریستی ربطی به ایران و ایرانی ندارد.
  5
  84
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  این هم شد نظر؟ فقط یک عقده ای ضد ایران (از کشورهای همسایه) ممکنه چنین حرف چرندی بزنه.یک بچه دبستانی هم میدونه اینها اراذل اوباشی هستند که سپاه استخدام میکنه برای اینکارها.همونطور که یک خلافکار اسبقه دار در آلمان را برای اینکار استخدام کردند و بعد هم در ایران ترتیبش را دادند یا مواردی که از کارتل مکزیک برای اینقبیل اقدامان در امریکا استفاده کردند.
  6
  34
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  هیچ ربطی به ایران و مسلمانان نداره بلکه همان‌طوری که ذکر شده ۲ یونانی دست به این کار زدن چون تمام‌ مردم‌ ازاده جهان(البته بجز پناهنده گان ۲ زاری ایرانی)از اسرائیل و جنایات هولناکش متنفرند و اروپایی ها خواهان آنها در کشورهای خود نیستند و مسلمانان را ترجیح می‌دهند چون صلح‌طلب و وفاداران
  33
  5
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  اگه اینکاره بودی و خود فریب نبودی می فهمیدی مقصر همه اینا ایرانی جماعت قیمه دوسته اما خوب ظاهرا تمدن آریایی چشماتو بسته اخوی!
  1
  1
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  هدف و نتیجه ای که دنبالشی چیه؟ (با فرض اینکه ایرانی باشی.). ایرانی جماعتی که قیمه دوسته، دلیلش ابتلا به ویروس ذهنی اسلام شیعه هست.در دوره ای این شیعه گری سپر دفاعی شد برای اسلامیزه نشدن واقعی و کامل ایران .الان تاریخ مصرفش گذشته و بالاخره روزی اینهم از ایران ریشه کن میشه.چیزی که در جوامع اسلامی دیگر هرگز پیش نخواهد آمد.چون آن پیشینه فرهنگ و تمدنی که بهش متلک میاندازی را ندارند.فقط اسلام دارند. فرهنگ غیرآریایی چه کرد؟ جز تسلیم و ابتلا به ویروسی مخرب تر و مرگبارتر به نام اسلام سنی و تبدیل شدن به فاضلابی متعفن تر و دائمی؟ مصر چه به سرش آمد؟ لبنان؟ اینها نه عرب بودند نه مسلمان با کلی تمدن .حتی زبان اصلیشان از بین رفت و نصف بیشترشان فکر میکنند از ابتدا مسلمان بوده اند و برای اسلام جان فشانی میکنند.چشمها را تو بستی نه من.
  0
  3
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  افتخار ایرانی بودن بمونه براشما و همفکرات. اگه تونستی ۱ ملیون ایرانی بی ریا و وطن پرست پیدا کنی اونوقت میشه گفت حرفات درسته. امتی که ژنش با زیاکاریو آخوند بازیو زیرآب زنی گره خورده آینده ای نداره. شماهم اگه خیلی به فرهنگ پاکمون ایمان داری دفعه بعد خواستی جایی بری پاس ایرانیتو نشون بده حرفای بالارم براشون ترجمه کن ببینیم کارت به کجا می رسه!
  0
  2
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  پاس ایرانی فعلی مال جمهوری اسلامی ننگین هست،و مایه خفت و ننگ بخاطر: ۱-اسلامی بودن ۲-عقاید رژیمی که صادرش کرده. دوم اینکه من به تاریخ و فرهنگ و پیشینه ایران قبل از اسلام افتخار میکنم (که در تمام جهان هم هر کس سواد و مطالعه داشته باشد به اهمیت و بزرگیش واقف است) و همچنین به موارد خاصی بعد اسلام که افرادی بزرگ پیدا شدند و برای مقاومت برابر تحجر و مدرن کردن کشور تلاش کردند،نه به ایران فعلی. همین ایران فعلی ۱۰۰. برابر برتر است از بسیاری کشورهای گداگشنه و متحجر آسیا و افریقا.شاید فکر میکنی همه دنیا متمدنند و مثل غرب و اروپا زندگی میکنند؟ . ایراداتی که به مردم ایران میگیری ،ریا زیرآب زنی،منفعت طلبی و غیره در تمام دنیا وجود داره،درصد و تعدادش بسته به شرایط و اقتضای هر جامعه و حکومتی که مردم درش زندگی میکنند بشدت متغیره.در سوئیس و آلمان هم اگر چنین حکومت استبدادی سرکار بود،وضع کار و زندگی آنطور بود، گارانتی میکنم اکثر مردم همینطور میشدند. اگر هم اینقدر از زادگاهت کتنفر و ناامیدی،چرا وقتت را اینجا تلف میکنی؟ یک زبان غیر متداول یاد بگیر،موها را بلیچ کن ،تغییر نام و و بگو اهل فلان جا هستی.
  1
  3
  شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  نه داداش نشد ماستمالی کنی. اینا همون مردنی هستن که عکس خمینی رو تو ماه دیدن. هنوزم موقع تقسیم ارث زنارو آدم نمی دونن. حالا دوس داری خودتو فریب بدی خود دانی. مشکل ایرانی جماعت افتخار به گذشته چون چیزی نداره الان تو دنیا بهش افتخار کنه. اتفاقا اگه ماها ظرفیت داشتیم با وجود این تاریخ فلانو بهمان اصلا یدونه مسلمون نباس میداشتیم. چه خوشت بیاد چه نیاد مشکل ایرانی جماعت ژن خود بزرگ بی‌ریشه. اتفاقا یونانیها هم همینجوری فک می کنن و جالبه هیچ .... هم نشدن. اینکه میام اینجا هم شخصیه فک نکنم لازم باشه برات توضیح بدم. حرفی داری بزن وگرنه که هیچ.
  0
  2
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  حالا پرخشاگر نشو،نصف حرفهات رو قبول دارم و درسته.خود من هم در ایران که بودم بشدت به فرهنگ روز ایران و مردم انتقاد داشتم.شاید از انتقاد هم فراتر.اما تجربیات اینجا،دیدن ملتهای مهاجر دیگه،عقب ماندگیهای باورنکردنی فکری فرهنگی خیلی از اقوام و ملل دیگه و بسیاری چیزها که در ایران از نزدیک نمیشد دید،باعث شد تا حدی ملایم تر به نقاط منفی فرهنگ ایران معاصر انتقاد کنم.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  باید با چیزی که داریم کار کنیم نه چیزی که نداریم.انتقادات به ایرانیان زیاده از جمله اینکه حکومت رو به جلو و مملکت ساز شاه را عرعر کنان سرنگون کردند،اینکه ۴۵ ساله یک مشت بیسواد از کوره دهاتها سرشان سوارند و غیره.اینها غیر قابل انکاره.هیچکدام اینها بدون حداقل ۵۰ درصد همراهی یا انفعال مردم ممکن نبوده.اما با همه اینها،شاید ۳۰ درصد افراد نخبه ،فهمیده و بسیار هوشمند،که با بهترینهای اروپا در یک سطح و چه بسا بهتر هستند داریم،با اینها و با توجه به مذهب گریزی مردم عامی حتی روستائیان،امکان فرهنگ سازی و ایجاد نسلهای با شعور وجود داره.چیزی که در خیلی کشورهای توسعه نیافته خصوصا اسلامی، کاملا و تا ابد غیر ممکنه.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  مخلصم داداش درسته نظراتمون یکی نیست اما بازم همین که به آخوندا انتقاد داریم خوبه‌. اینا فقط بحثه هدف دلخوری امثال شما نیست. موفق باشید.
  0
  1
  جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  به همچنین. موفق باشی.
  0
  0
  شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.