احضار شدن الناز شاکردوست به دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام «جریحه‌ دار کردن عفت عمومی»

الناز شاکردوستصدای آمریکا: الناز شاکردوست، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون، با دریافت احضاریه‌ای به شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران احضار شد.

او روز چهارشنبه ۱۳ تیر تصویری از این احضاریه را در استوری حساب کاربری خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

در این احضاریه از الناز شاکردوست خواسته شده است تا روز یکشنبه ۱۷ تیر به دلیل آن‌چه «جریحه‌دار نمودن عفت عمومی» عنوان شده، به شعبه ۹ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران مراجعه کند.

این احضاریه به‌ دنبال گزارش پلیس امنیت عمومی «فاتب» و با هدف رسیدگی به اتهامات الناز شاکردوست در رابطه با آنچه «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» نامیده شده، صادر شده است.
استوری الناز شاکردوستاین بازیگر در استوری خود نوشته است: «هر چی فکر می‌کنم، نمی‌دونم چطوری تونستم عفت عمومی رو جریحه‌دار کنم؟ خسته‌ام کردین...»

الناز شاکردوست، پیش از این نیز در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ به دلیل برخی اظهارات خود سابقه برخوردهای قضایی را داشته است.

این اعتراضات پس از کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد جمهوری اسلامی آغاز شد و به سراسر ایران گسترش یافت.

به دنبال حمایت مستقیم و غیرمستقیم برخی از هنرمندان، به ویژه بازیگران زن از این اعتراضات و مخالفت با حجاب اجباری، جمهوری اسلامی با روش‌های مختلفی با آنها برخورد کرد.

در این دوران، برخی از بازیگران زن با اتهاماتی مانند« عدم رعایت حجاب»، «پوشش نامناسب»، یا «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» به دادسرا احضار، و‌ با مجازات‌هایی مواجه شدند.
+8
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  siavashbrmd - بلفاست، ایرلند

  هیچ چیز‌خنده دار تر از اسم جرایم‌نیست. جریحه دار کردن عفت عمومی 😁😁 مملکت همه چیزش کمدیه
  3
  56
  ‌پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  أین جوجو هم بزودی در ترکیه در آغوش مرد ترک متاهل مشروب خور سیگاری غلطک خواهد خورد و بعد از مدتی خودحقارتی و توهین آخرش در کانادا با شورتک و کورست برای عموم نمایان خواهد شد. این کلا داستان اغلب.. که مسیر ترکیه را بسوی کعبه آمال خود که همان غرب است را انتخاب می‌کنند.
  26
  7
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  بهتر از اینکه مثله زینب هر روز صیغه ای ی عرب بشه بعد اینجا ادای زنان مومنه رو بازی کنه. اونها هرکی که هستند خودشونند نقش بازی نمی کنند امثال زینب و بقیه تظاهر به حجاب نمیکنند بعد تو خفا هزارغلط اضافه بکنند
  3
  6
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.