روند تروریستی خواندن سپاه در اتحادیه اروپا به جریان افتاد

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاهدویچه وله: آلمان در اتحادیه اروپا رسما پرونده‌ای را گشوده که بر مبنای آن قرار است سپاه پاسداران به‌دلیل فعالیت‌های تروریستی در لیست تحریم‌ها قرار گیرد. وزارت خارجه آلمان و چند کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا در این موضوع دخیل هستند.

وزارت امور خارجه آلمان با حمایت چند کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا، درخواست رسمی در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، ارائه کرده که هدف از آن قرار دادن سپاه پاسداران بدلیل فعالیت‌های ترویستی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا است.

فهرست تروریستی اتحادیه اروپا در عکس‌العمل به ترورهای یازده سپتامبر ۲۰۰۱ ایجاد شده است.
سخنگوی اتحادیه اروپا: بحث در شورا "درونی و محرمانه" است
آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان در نشست شورای روابط بین‌المللی اتحادیه اروپا که در روز ۲۴ ژوئن در لوکزامبورگ برگزار شد، همتایان خود را در جریان راه افتادن این پرونده و درخواست قرار داد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا در پاسخ به سئوالی در این زمینه اعلام کرد که "بحث در شورا درونی و محرمانه  بوده و به همین دلیل امکان اطلاع رسانی وجود ندارد.»

به گزارش روزنامه زود‌دویچه تسایتونگ، مشاوران قضایی شورای روابط بین‌المللی اتحادیه اروپا، در درخواست آلمان موارد و مستداتی را مشاهده کرده‌اند که شروط حقوقی و قانونی بسیار بالای این اتحادیه  را برآورد می‌کند.

۲۶ کشور عضو اتحادیه اروپا باید به اتفاق آرا با اقدامات تنبیهی احتمالی موافقت کنند. هنوز معلوم نیست که در بروکسل به چنین توافقی می‌توان دست یافت یا خیر.

دولت آلمان این ابتکار عمل جدید را بر أساس حکم دادگاه عالی منطقه‌ای در دوسلدورف تنظیم کرده است. بر اساس این حکم دادگاه یک ایرانی – آلمان به نام بابک ج. در دسامبر سال ۲۰۲۳ به اتهام اقدام به آتش‌سوزی به دو سال و ۹ ماه زندان محکوم شد. او در نوامبر سال ۲۰۲۲ سعی کرده بود که یک کوکتل مولوتف را به سوی یک کنیسه در بوخوم پرتاب کند، اما از ترس شناسایی و کشف شدن آن را به مدرسه‌ای در همسایگی کنیسه پرتاب کرده بود.

دادگاه بدون ذکر جزئیات بیشتر اعلام کرد که مقامات دولتی جمهوری اسلامی در پشت این حمله بوده‌اند. گفته می‌شود او دستور حمله را از رامین یکتاپرست آلمانی-ایرانی دریافت کرده است که در ماه آوریل در تهران در شرایطی که هنوز مشخص نیست کشته شد.

یکتاپرست قبلاً به باندهای راک "هلز آنجلز" و "باندیدوس" در آلمان تعلق داشت و در سال ۲۰۲۱ در حالی که در آلمان با حکم بازداشت به اتهام قتل تحت تعقیب بود به ایران گریخت.

در حکم سومین شعبه جنایی دیوان دادگستری فدرال به تاریخ ۱۳ ژوئن سال ۲۰۲۳، رامین یکتاپرست به عنوان عضوی از یک گروه توصیف شده که برای انجام حملات به کنیسه‌ها و دیگر موسسه‌های یهودی در آلمان "در یک تیم عملیاتی با همکاری نیروی سپاه قدس" وظیفه هماهنگی را برعهده داشته است.

در حکم این شعبه قضایی به "اطلاعات منابع دولتی" اشاره شده که معمولا در مورد اطلاعاتی گفته می‌شود که از سوی سازمان امنیتی "حفاظت از قانون اساسی" داده می‌شوند. در حکم همچنین اعلام شده که "اطلاعات واصله با تحقیقات بیشتر و از جمله اظهارات بابک ج. بعنوان شاهد تایید شده‌اند".

طبق قوانین اروپا، فهرست‌بندی تروریستی یک فرد یا نهاد مستلزم تحقیقات در مورد فعالیت‌های تروریستی یا حکم قضایی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. به گفته وکلای اتحادیه اروپا، تا پیش از این چنین رسیدگی یا قضاوتی در مورد سپاه پاسداران ایران انجام نشده بود.

به گزارش زود دویچه تسایتونگ تحقیقات و حکم قضایی صادر شده در آلمان اکنون زمینه را برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تحریم‌ها به دلیل انجام عملیات تروریستی فراهم کرده است.
+190
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  احسنت به آلمان که راه انداز این جریان شد.و شرم بر دولت محافظه کار انگلیس که رسما از تروریست اعلام کردن سپاه خودداری کرد(که البته ظاهرا فردا شکست میخوره و بعد از ۱۴ سال از قدرت پایین کشیده میشند). خوشبختانه دوره جوزپ بورل رئیس دوره ای سیاستهای اتحادیه اروپا یک چپگرای افراطی بیشرف که طرفدار درجه یک اسلامگرایان و مماشات با رژیم آخوندی هست هم تمام شده و دیگر بهانه و مانعی برای تروریستی اعلام کردن بازوی سرکوب و ترور خامنه ای باقی نمیماند.
  8
  78
  ‌پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  اروپا با بازی کردن چنین نقشی داره راه رو برای ....باز میکنه که راحن بتوننن ایران رو ویران بکنن همان چیزی که اسراییل به دنبال اونه در غیر اینصورت سپاه سالهاست در تحریم غیر مستفیم اروپا و امریکاست . ملت ایران باید بیدار باشیم
  60
  7
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گربه راه رضای خدا موش نمیگیره. باید دست این اروپایی های گدا رو خوند که باز تو آستین چه حقه ای برای خالی کردن جیب ملت ایران دارن
  21
  13
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Geelongcats - سیدنی، استرالیا

  وقتی ظاهرشان مثل تروریست ها است٫ گفتارشان تروریستی است و رفتارشان تروریستی است - پس شک نکنید - انها تروریست هستند.
  1
  23
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گربه برای شکم خودش موش میگیره،اما وقتی آن موش بلای جان خانه ما شده،بهرصورت نفعش به ما میرسه.نگران جیب ملت ایران نباش،چون روس . چین و سپاه در حال تخلیه اش هستند.سپاه را عقیم کنند،جز نفع جیزی برای ایران نخواهد داشت.
  1
  13
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  از مغز پوک و خائن یک ارزشی حزب اللهی تراوشات بهتری بیرون نمیاد. سپاه جنایتکار تمام ایران را دوشیده برای اهداف توسعه طلبانه و مخرب خودش،تمام کشور را با قراردادهای خقت بار استعماری مفت داده به چین و روس که کثیف ترین ،نابودگر ترین و نامرد ترین دول تاریخ هستند،بعد این بچه سایبری مشنگ میگه اروپا میخواهد ایران را تخحریب کنه! چون سپاه جنایتکار در خطره.یا اسرائیل که جز امنیت و بقای کشور بسیار کوچک خودش هدف نداشته و هیچ تصاد منفعتی با ایران نباید داشته باشه را متهم میکنه. واقعا ننگ و لعنت ابدی بر مغز پوسیده و خائن شما دشمنان متحجر ایران.
  1
  13
  جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  من که ارزومه اینطور بشه ولی یک حرکت ناگهانی از طرف همه یه خورده شک برانگیزه
  0
  1
  یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.