رویترز: کامالا هریس در صورت کناره‌گیری بایدن جایگزین وی می‌شود

العربیه: مقامات ارشد کاخ سفید، کمیته ملی دموکرات‌ها، و کارزار انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به «رویترز» گفته‌اند در صورتی که بایدن از رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری کناره بگیرد، کامالا هریس، معاون وی، گزینه اصلی برای جایگزینی وی خواهد بود.

به گزارش رویترز، گیجی و عدم انسجام سخنان بایدن در جریان مناظره با رقیب جمهوری‌خواه وی دونالد ترامپ، دغدغه دموکرات‌ها را به شدت افزایش داده است، و بسیاری از اعضا و هواداران حزب نگران این هستند که بایدن در انتخابات حریف ترامپ نشود.

منابع آگاه به رویترز گفتند که اگر هریس 59 ساله نامزد حزب شود، پول جمع‌آوری‌شده برای کارزار بایدن را به خود اختصاص می‌دهد و زیرساخت‌های مبارزات انتخاباتی او را به ارث می‌برد. این منابع تاکید کردند که هریس قبلا یک بار از سد جمهوری‌خواهان کنگره برای رسیدن به کاخ سفید عبور کرده است.

به گفته این منابع، هریس مهمترین نام در میان تمام گزینه‌های جایگزین بایدن است، و در نظرسنجی درباره دموکرات‌هایی که می‌توانند جایگزین رئیس‌جمهوری شوند، بالاترین مقام را دارد. بر اساس نظرسنجی «رویترز/ایپسوس» که روز سه‌شنبه منتشر شد، هریس با 42 تا 43 درصد، تنها یک درصد از ترامپ عقب‌تر بود.

با این حال، نزدیکان هریس تاکنون از هرگونه اظهار نظری در این باره خودداری کرده‌اند، و دفتر وی طی بیانیه‌ای اعلام کرده وی کماکان مشتاق است در مقام معاون ریاست جمهوری برای دور دوم به پرزیدنت بایدن خدمت کند.

چندین استراتژیست دموکرات به رویترز گفته‌اند که نادیده گرفتن اولین معاون زن و سیاهپوست رئیس‌جمهوری آمریکا به نفع یک فرد دیگر می‌تواند منجر به واکنش منفی رای‌دهندگان زن و سیاهپوست شود که «کلید هر پیروزی» هستند.

از سوی دیگر، چهار منبع دیگر به رویترز گفته‌اند که هریس از زمان مناظره بایدن از بسیاری از طرح‌های احتمالی جایگزینی او کنار گذاشته شده است، زیرا برخی از دموکرات‌های بانفوذ باور ندارند او بتواند ترامپ را شکست دهد.
+1
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  شکست بایدن و کامالا هریس هر دو محرز است . اینجا است که آمریکا از میان بد و بدتر مجبور به پذیرش بدتر است
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  نه بابا!! 😀 از کرامات شیخ ما چه عجب! پنج انگشت رو باز کرد گفت میشه یه وجب. مشکل جانشینی کامدیداتوریه. که تا أجلاس دموکراتها توی اگوست تایید نکنه نمیتونه برای کاندید شدن بره. ضمنا اینهم موقعی است که بایدن خودش کنار بره وگرنه حزب نمیتونه رییس جمهور رو از کاندیداتوری حذف کنه
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این خانم سیاستمدار بسیار ضعیف است
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.