اورشلیم‌پست به نقل از نیویورک‌تایمز: بایدن نتانیاهو را از «پاسخ گسترده» به حملات جمهوری اسلامی بر حذر داشت

صدای آمریکا: اورشلیم پست به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی شد پس از حملات جمهوری اسلامی به اسرائیل در فروردین‌ماه امسال، جو بایدن به بنیامین نتانیاهو گفته اگر بخواهد پاسخ وسیعی به این حملات بدهد از حمایت آمریکا برخوردار نخواهد بود.

براساس این گزارش جو بایدن پس از حمله ناموفق جمهوری اسلامی به اسرائیل و دفع همه پهپادها و موشکهای شلیک شده در تماس با نخست وزیر اسرائیل به او گفته: «شما برنده شدید و همین جا از پاسخ گسترده خودداری کنید.»

به نوشته نیویورک‌تایمز این درخواست ابتدا با مخالفت نتانیاهو روبرو شد اما پس از تهدید بایدن به «عدم حمایت» از حمله اسرائیل به ایران، نخست وزیر اسرائیل نیز با پاسخی مختصر به جمهوری اسلامی موافقت کرده است.

این در حالی است که لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، روز پنجشنبه ۲۳ فروردین در تماس با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل بر حمایت قاطع آمریکا از اسرائیل در مواجهه با تهدیدات فزاینده حکومت ایران و حامیان منطقه‌ای آن تاکید کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۲ فروردین در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن در کاخ سفید، با اشاره به تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل گفت: «آنها تهدید می کنند که یک حمله قابل توجهی علیه اسرائیل انجام می دهند. همانطور که به بنیامین نتانیاهو گفتم، تعهد ما به امنیت اسرائیل در برابر این تهدیدات از سوی ایران و نیروهای نیابتی‌اش، آهنین است.»

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روز پنجشنبه ۲۳ فروردین گفت آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده در تماس‌های تلفنی با وزیران امور خارجه چین، عربستان سعودی و ترکیه طی ۲۴ ساعت گذشته، به تهران پیام داده که از افزایش تنش خودداری کند.

جمهوری اسلامی ۲۵ فروردین امسال در تلافی حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق و کشته شدن شماری از فرماندهان سپاه قدس با مقادیر زیادی موشک و پهپاد به اسرائیل حمله کرد که بیشتر این تسلیحات قبل از رسیدن به آسمان اسرائیل توسط متحدان این کشور منهدم شدند و تنها انگشت‌شماری از آنها با عبور از پدافند اسرائیل در مناطق بیابانی فرود آمد.
+1
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.