ادامه مخالفتها با مشارکت در «رای‌گیری حکومتی»؛ مخالفان، جلیلی و پزشکیان را «خود جمهوری اسلامی» می‌دانند

 جلیلی/ پزشکیانصدای آمریکا: همزمان با برگزاری دومین «مناظره» تلویزیونی جلیلی و پزشکیان برای انتخاب جانشین ابراهیم رئیسی در روز جمعه ۱۵ تیرماه، مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند این دو «خود جمهوری اسلامی» و « در خدمت رژیم کودک‌کش» هستند.

حسین رونقی فعال سیاسی روز سه‌شنبه ۱۲ تیرماه سعید جلیلی و مسعود پزشکیان را «دو روی سکه‌ جمهوری اسلامی» خواند و در پستی در ایکس نوشت:روی سخنم با بیش از ۸۵ درصد جامعه ایران که در انتخابات نمایشی مشارکت نکردند و نخواهند کرد نیست. اکنون روی سخنم با اندک افرادی است که هنوز امید به اصلاح دارند. تلاش ما این است که شما هم در کنار مردم ایران، با تحریم انتخابات به حکومت «نه» بگویید و همه کنار هم این نمایش بی‌معنی و قدرت حاکم را به چالش بکشیم.

این زندان پیشین سیاسی تصریح کرد:«باید به یاد داشت که اصولگرا و اصلاح‌طلب هر دو باورمند به حکومت هستند و از آن بهره می‌برند. سعید جلیلی و مسعود پزشکیان هر دو خود «جمهوری اسلامی» هستند و هر رای به هر کدام از این افراد و اساسا مشارکت در انتخابات، مصداق تایید نظام، مشارکت در تداوم وضعیت موجود و نادیده گرفتن جنایات و ظلم‌ها است.»

او همچنین افزود:اگر از خاتمی، پزشکیان، ظریف و روحانی بیشتر می‌نویسیم، برای آن است که این جماعت اهل فریب و دروغ، برای مُشتی ارزن، تن به همه چیز می‌دهند. کسانی که عاملان اصلی «خاک پاشیدن روی حقیقت» در چند دهه گذشته و علت فجایع و جنایت‌هایی چون تسخیر سفارت آمریکا، جنایت ۱۸ تیر، آغازگر فیلترینگ و محدودیت اینترنت، قتل‌های زنجیره‌ای، کشتار آبان ۹۸، قطعی اینترنت، شلیک به هواپیمایی اوکراین و... هستند و باید در مقابلشان ایستاد. وقت آن رسیده که با اتحاد و ایستادگی، نقاب از چهره این فریبکاران برداریم و به سوی فردا گام برداریم. نازنین بنیادی بازیگر و کنشگر مدنی نیز روز سه‌شنبه با انتشار پستی در ایکس با اشاره به تلاش گروههای موسوم به اصلاح‌طلب و اصول‌گرا برای کسب کرسی ریاست دولت چهاردهم نوشت: «تفاوتی بین این و آن نیست. همگی‌شان در خدمت رژیم کودک‌کش جمهوری اسلامی‌اند. هر اسمی از صندوق‌های نمایشی خارج کنند و هر عدد و آماری اعلام شود، مبارزه و مقاومت برای پایان این رژیم ادامه دارد.»

او همچنین تاکید کرد بعد از پایان این نمایش «اینترنت آزاد نخواهد شد، و حجاب اجباری برداشته نمی‌شود. وضعیت فلاکت‌بار معیشتی و اقتصادی با رژیم فاسد و رانتی بهبودی نخواهد یافت. رنج زنان، جوانان، بازنشستگان، کارگران، معلمان، کارمندان، فرهنگیان، دانشجویان، دانشگاهیان، هنرمندان، زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، آسیب‌دیدگان چشمی، و همه ایرانی‌ها، با وجود جمهوری اسلامی التیام و تغییری نخواهد یافت. مناظره‌ها، شعارها، تبلیغات و دیگر موارد، بخشی از این نمایش انتخاباتی‌ و جمهوری اسلامی همچنان علیه ایران، و زن، زندگی و آزادی‌ است. براساس «آمار ادعایی» وزارت کشور جمهوری اسلامی که همواره از سوی ناظران و منابع مستقل مورد تردید و مناقشه جدی بوده است بیش از ۶۰ درصد مردم ایران انتخابات حکومتی ۸ تیرماه برای جانشینی ابراهیم رئیسی را تحریم کردند و مسعود پزشکیان و سعید جلیلی با مشارکت حداقلی مردم به دور دوم رقابتها راه یافتند.

این دو قرار است روز جمعه ۱۵ تیرماه برای تصاحب صندلی ابراهیم رئیسی با هم رقابت کنند
+44
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.