عامل تهدید با چاقو علیه گردشگران و بازرگانان سعودی در ترکیه بازداشت شد

العربیه: طی ساعات گذشته کلیپی از یک مرد شهروند ترکیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با حمل چاقو و تکان دادن آن گردشگران و بازرگانان سعودی نشسته در یک رستوران در استانبول را تهدید می‌کرد.

در این ویدیو دیده می‌شود در حالی که گردشگران و بازرگانان سعودی در این رستوران در شهر استانبول نشسته بودند، یک شهروند ترکیه‌ای بالای سر آنها ظاهر شده که چاقویی به همراه داشته و با تکان ‌دادن آن در هوا آنها را تهدید می‌کرد.

آن‌طور که در این صحنه‌های ویدیویی به نظر می‌رسد او علیه عرب‌ها دشنام‌گویی می‌کند.

یکی از این گردشگران که مورد هدف این مرد ترکیه‌ای قرار گرفته بود با تصویربرداری از لحظه وقوع این حادثه آن را ثبت کرد. آن‌گونه که در ویدیو مشاهده می‌شود این فرد عامل تهدید علیه گردشگران سعودی در حین تکان دادن چاقو با تهدید و فحش و ناسزا گفتن به این گردشگران مشتری رستوران، فریاد می‌زد: «اینجا ترکیه است عربی حرف نزنید!»

ساعاتی پس از انتشار ویدیوی این حادثه در شبکه‌های اجتماعی و گزارش آن به مقامات محلی در ترکیه، این فرد مظنون در حالی که مست بود توسط نیروهای پلیس ترکیه در منزلش دستگیر شده و برای بررسی موضوع به دادسرا معرفی شد. این حادثه در استانبول همزمان با آن رخ داد که برخی شهرهای ترکیه به‌ویژه شهر «قیصریه» شاهد موجی از خشونت‌ها، بیگانه‌هراسی و نفرت‌افکنی علیه پناهجویان سوری مقیم ترکیه و آتش‌زدن دارایی‌ها و اقامتگاه‌های آنها بود که در نتیجه آن تعدادی از پناهجویان مجروح شدند.
کشته شدن 7 نفر در شمال سوریه
در پاسخ به آن مناطق تحت نفوذ ترکیه در شمال سوریه نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مقرهای نیروهای ترکیه به آتش کشیده شد و پرچم ترکیه نیز از بالای برخی مقرها در شمال سوریه پایین کشیده شد که در ادامه این درگیری‌ها بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه دست‌کم 7 نفر جان خود را در شمال سوریه از دست دادند.

پلیس ترکیه در چارچوب تدابیر و اقدامات خود برای کنترل اوضاع و جلوگیری از ادامه خشونت‌ها، 474 فرد تندرو مهاجم به پناهجویان سوری و تخریب‌کننده دارایی‌های اتباع سوری مقیم در این کشور را بازداشت کرد.
+22
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  هم ترک و هم عرب هیچوقت آدم بشو نیستند
  29
  62
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حالا اگر به همه ترک ... تو المان بگی ترکی حرف نزن، رگ گردنش عین شکمبه گوسفند باد میکنه.
  4
  41
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  sheyvar - ارسباران، ایران

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  یک ترک می ارزد به میلیاردها مثل تو
  37
  14
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  اتفاقا همه ما میدونیم تو این سایت دو نفر هرگز آدم بشو و کلا قاطی آدم ها حساب نمیشن . اولی ( فاطی کپک کپنهاگ ) ، دومی هم خود تو . (فاطی کپک) که افغانیه . تو هم که معلوم نیست زیر کدوم بته عمل اومدی
  6
  1
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  جنگ ها و تعصبات نژادی و مذهبی دلیل بارز بلاهت است
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  sheyvar - ارسباران، ایران
  هروقت تشریف آوردی باکو یا آنکارا آنموقع خواهی دید شاه خدابیامرز حقش باد ۳ تا را با یک الاغ قبرسی معاوضه می‌کرد.
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  طبق مستندات جوامع جهانی ترکیه همانند دیگر کشورهای همسایه فعلی ایران جزیی از قلمرو ایران بزرگ بوده و تا ابد خواهد بود، هر کشوری یا منطقه ای مثل ترکیه تابحال قصد استقلال از ایران کرده با دادن کشته های فراوان تاوان آنرا حتی قرن‌ها بعد پس داده. و اما هر کشوری که یک دین را سرمنشا نگرش خود به اجتماعش کرده، محکوم به زوال هرج و مرج و بی ثباتی است. در ده سال اخیر اعراب ثروتمند کویتی عربستانی عراقی باعث گرانی املاک در ترکیه مخصوصا استانبول شدند و با دادن پول به جان و مال و ناموس ترکها مسلط شدند. و اما مردم مسلمان اکثریت حنفی مذهب ترکیه بجای رفتن به سراغ خردوغان و پرسش از او ترجیح می‌دهند خودسرانه عربها را بترساند تا از ترکیه فرار کنند. در ترکیه بدلیل وجود سیاستهای به ظاهر دینی و در باطن کمک به روسیه سالهاست فاجعه اقتصادی حکمفرما ست اما کمتر کسی جرات ابراز عقیده و مبارزه مدنی را حایز است. ترکیه امروز ایران چهل و دوسال پیش است بدون نفت و درآمد مکفی ارزی..
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خب اگر یک آدم اینکار را کرده بود نیشد انتقاد کرد
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.