محل اجرای کنسرت «داملا» خواننده زن جمهوری آذربایجان، با دستور دادستانی اردبیل پلمب شد

صدای آمریکا: محل کنسرت «ماسوماممداووا داملا» خواننده زن جمهوری آذربایجان که از چند روز گذشته در تبریز و اردبیل کنسرت داشت، با حکم دادستانی اردبیل و به اتهام «مراسم هنجارشکنانه و غیرقانونی» سه شنبه ۱۲ تیر، پلمب شد.

پخش ویدیوهایی از کنسرت این خواننده شناخته شده در فضای مجازی در تبریز و اردبیل که بدون حجاب اجباری بود، در چند روز گذشته از سوی گرایش‌های مختلف سیاسی واکنش‌برانگیز شد.

هرچند پیش از و در ابتدای ورود این خواننده جمهوری آذربایجان به تبریز و انتشار چند استوری در کنار عکس کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق و «تمجید» از آنها، رسانه‌های حکومتی از جمله باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، از حضور او استقبال کردند.

به گزارش رسانه‌های حکومتی، مرکز رسانه قوه قضائیه جمهوری اسلامی، اعلام کرد که این خواننده معروف اهل جمهوری آذربایجان، در چند روز اخیر با سفر به ایران و اجرای برنامه «بدون در نظر گرفتن قوانین جمهوری اسلامی ایران و هنجارشکنی به ویژه با پوشش نیمه‌عریان و ظاهر شدن در ملاء‌عام، موجبات جریحه‌دار شدن عفت عمومی و گلایه‌مندی شهروندان و هموطنان و اقشار مختلف را فراهم کرده است.»

جلال آفاقی، دادستان مرکز استان اردبیل که دستور پلمب و توقیف برنامه‌های خانم داملا را صادر کرده است، اعلام کرد: «احترام به ارزش‌ها و قوانین هر کشور توسط اتباع خارجی جزو اصول مسلم است.»

دادستان اردبیل افزود که «این تبعه آذربایجانی معروف از حسن نظر و اعتماد کشور ایران در پذیرش ورود و مهمان‌نوازی سوءاستفاده کرده و با نقض قوانین و زیرپا گذاشتن ارزش‌ها و نادیده گرفتن فرهنگ اسلامی حاکم موجبات جریحه‌دار شدن عفت عمومی و ترویج فساد را فراهم کرده است.»

منظور این مقام قضایی از «جریحه دار شدن عفت عمومی» فشار بخش‌هایی از حکومت برای توقف برنامه‌های داملا به دلیل نحوه پوشش و خوانندگی اوست.

گفتنی است که برخی کاربران در شبکه ایکس، علت سفر داملا به ایران را بخشی از «برنامه سیرک انتخاباتی» حکومت دانسته، و دلیل دعوت او را به اظهارات دو هفته پیش این خواننده باکویی، درباره «تروریست خواندن نتانیاهو» ربط داده‌اند.

یک کاربر دیگر با اظهار تعجب از پوشش باز داملا در کنسرت تبریز، آن را از «معجزات سیرک انتخاباتی» خوانده است.
 گزارشی از حضور «داملا» خواننده مشهور زن کشور آذربایجان در شهر اردبیل
+9
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  خوش گلدی ، چخ گوزل!
  5
  26
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  #شمشیر عدالت - نیمیخن، هلند
  این رژیم اخونی حـ... قدرتش و در خطر ببینه شده واسه نگه داشتنش خامنه ا ی میان برهنه عربی میرقصه
  1
  16
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  اسمش معصومه ممدوح الله دام الله است و بهرحال تیکه خوبیه و بازارش گرمه
  25
  6
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  زمانیکه شما هم میرید به یک کشور دیگه قوانین اونجا رو بهش احترام میذارید یا نه با برگزاری نماز جماعت و روسری چادر میخواید قوانین نکبت بار خودتون رو تحمیل کنید؟
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.