وقتی دوست دوران دانشجویی‌ امپراتور از آب در می‌آید

امپراتور آینده ژاپن (نفر دوم از سمت چپ) و کیت جورج در دوران دانشجوییبی بی سی: اینکه آدم در دوران دانشجویی در کنار چه افرادی زندگی کند، مثل بلیط بخت‌آزمایی می‌ماند.

کیت جورج دانشجوی آمریکایی که در سال ۱۹۸۳ در آکسفورد تحصیل می‌کرد این شانس را داشت که در آن دوران با امپراتور آینده ژاپن زندگی کند.

ولیعهد ژاپن که اکنون امپراتور ناروهیتو است در کالج مرتون دانشگاه آکسفورد در اتاق کنار اتاق او زندگی می‌کرد.

کیت که از دفتر وکالت خود در ویرجینیای غربی با بی‌بی‌سی صحبت می‌کرد گفت: «کمی باعث شگفتی و هیجان بود اما زود با هم دوست شدیم».
ولیعهد ژاپن در سال ۱۹۸۳ به عنوان دانشجوی جدید وارد کالج مرتون آکسفورد شدبیش از ۴۰ سال بعد، امپراتور ناروهیتو برای دیدار رسمی به بریتانیا سفر کرد و در جریان این سفر به شهر آکسفورد هم رفت.

کیت که در دامنه کوه‌‌های آپالاش در شرق آمریکا به دنیا آمده بود و موسیقی بلو‌گرس می‌نواخت برای ولیعهد جوان ژاپنی امکان مشاهده زندگی متفاوت با زندگی در خانواده سلطنتی را فراهم کرد.

«در میان ما هیچ رتبه و مقام و موقعیتی نقش نداشت.» کیت می‌گوید:«از همان اولین روز از من خواست که او را به نام کوچکش هیرو صدا بزنم».
«کنار یکی از اعضای خانواده سلطنتی زندگی کردن به معنی این بود که باید تدابیر حفاظتی او را هم می‌پذیرفتم و محافظانی که حتی وقتی به نوشگاه و رستوران هم می‌رفتیم همراه ما می‌آمدند.»

کیت می‌گوید:«من با آنها هم دوست شده بودم».

امپراتور ژاپن و وکیل آمریکایی در تماس ماندند و حتی ولیعهد به دیدار کیت و خانواده‌اش در مورگان‌تاون در ویرجینیای غربی رفت.

برای سپاس از دعوت ولیعهد به خانه‌شان مادر و پدر کیت به مراسم شام رسمی همراه با رونالد ریگان و جورج بوش در واشنگتن دعوت شدند.
کیت جورج، وکیل ساکن ویرجینیای غربی که هنوز با امپراتور ژاپن دوست استآنچه کیت به خاطر می‌آورد فرصت کوتاه زندگی مستقلی بود که دوران دانشجویی در اختیار امپراتور گذاشته بود.

کیت می‌گوید:« یکی از ارزشمند‌ترین نعمت‌هایی که می‌توانیم داشته باشیم آزادی فردی است».

شاید مثال دقیق‌تر آن را بتوان در این جمله خلاصه کرد که «هر وقت دلت خواست بروی و پیتزا بخوری».

در بریتانیا ولیعهد ژاپن می‌توانست به طور ناشناس تقریباً آزادانه بیرون برود و کیت می‌گوید دوست ولیعهدش شیفته بیرون رفتن و گشتن غیر‌رسمی بدون جلب توجه دیگران بود.

کیت می‌گوید:«او عاشق مناظر اطراف آکسفورد بود و از رستوران‌ها و نوشگاه‌های این شهر لذت می‌برد».

کیت دوستی خود را با او به خاطر می‌آورد و می‌گوید: «او عاشق خندیدن بود و می‌خواست دوران دانشجویی واقعی را تجربه کند».

در آن سال‌ها ولیعهد ژاپن در گروه موسیقی بلوگرس دانشجویان آمریکایی ویولا یا ویلن آلتو می‌نواخت.

با اینکه در بازدید رسمی امپراتور ناروهیتو از بریتانیا فرش قرمز پهن کردند و ضیافت شام در کاخ باکینگهام برگزار شد اما او هم منتظر فرصتی بود تا از دوستی‌های دوران دانشجویی خود یاد کند.
کیت می‌گوید:«من می‌دانستم او کیست و به او احترام می‌گذاشتم اما دوستی ما بیشتر بر مبنای شخصیت فردی خود او بود. من با او چون ولیعهد ژاپن بود دوست نشدم. دوستی ما اصیل و واقعی بود».

حالا هر دو مرد در حدود ۶۰ سالگی هستند و کیت مایل است دختران‌شان با یکدیگر ملاقات کنند و این دوستی را تا نسل بعد ادامه دهند.

کیت با مهرمندی و علاقه‌ای عمیق به این رابطه ماندگار و غیر‌منتظره می‌اندیشد.

«می‌‌توانم بگویم بهترین دوست واقعی من امپراتور ژاپن است».
+19
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.